Kącik muzyczny

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2021, o 10:10

Jest więcej tego typu talentów - nie zamierzam oceniać który lepszy, ale ten jest NASZ:

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 sie 2021, o 12:33

Heavy metal - w końcu zagrany jak należy - na dwudziestotonowym dzwonie kościelnym :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 18 sie 2021, o 13:17

Ooo ja...

:kopara:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 paź 2021, o 11:33

Uwielbiam ich, kurde no ...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 12 paź 2021, o 08:47

miruuu przyłapany co słuchał ostatnio na spotifaju :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2021, o 08:51

Hahaha, a spierdzielaj.
Włączyłem to

Obrazek

i czekałem i czekałem a tu tylko britnejka i inne takie :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2021, o 10:40

Hehehe, dajcie spokój, żaden normalny facet z łóżka by jej nie wywalił.
Poza tym ... no dobra, Britney to Britney, a... a kiedyś były SpiceGirlki i co... Nie wiem co u wszystkich, ale MelB jest dziś zajebista!
Młodość ma swoje prawa!
Ze mnie też jeszcze ciągle nikt nie wie co wyrośnie...

Wracając do walk off the earth... Bo mi oni skradli serce jak był ... ten no jak mu tam... Gotye i oni zrobili over... którego nie trzeba przypominać (a może trzeba? ...) to przypomne na wszelki wypadek:




Potem była Adelle:



Potem na długo o nich zapomniałem, a okazuje się, że oni czasu nei marnowali :dance: :dance:

Tina Turner:


I blać zaje**sty tasiemiec Beatlesów



Od tej pory kto chce to sobie wyjutubka więcej ;)

Edit: coś mi się źle powklejało
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 28 sty 2022, o 20:18

Aikusowi zarasta więc coś pozytywnego (taniec) :

XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 sty 2022, o 10:55

AIkus czuwa... tylko wena na plaży...
Na szczęście na Aikusie świat się nie kończy:)

POtężnie koło zatoczył utwór zanim do mnie dotarł na samym początku prawie że swojego istnienia i kariery, bo ...
... no tak wyszło, że najpierw ze Szczecina poleciał do Białęgostoku, potem z Białegostoku, (z Radia Akadera) doleciał do Amsterdamu, a stamtąd dopiero do mnie.
I, parafrazując Pana Wojciecha Manna, ze zdziwieniem odkryłem, że go nie znam, a chcę znać wszystko! Więc mam co robić.



Dla nie klikatych - opis spod klipu:

„Jaśniejąca” to pierwsza piosenka i zwiastun nadchodzącego albumu duetu ANIELI.

Za tą nazwą kryje się jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach '90- Paweł zmieniał kilka składów, by stać się w końcu główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.
ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po Heyu.
Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat atmosferycznych piosenek z wyraźnym ukłonem w stronę lat '80 i '90. Skojarzenia z Eurythmics, Sinead O’Connor, Tanitą Tikaram czy Everything But The Girl będą jak najbardziej na miejscu.
W piosence słyszymy gościnnie Katarzynę Nosowską, której obecność ma tu szczególny wymiar i znaczenie.


Jakby się ktoś zastanawiał, kto tam gra na gitarze, to nie, to nie Borysewicz (choć podobnie:) )
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 sty 2022, o 11:04

Nooo.... i tak słucham i słucham w koło non stop i na okrągło.
Prawie tak jak przed laty słuchałem piosenki Kora Harlemu.
I wszystko pasuje... Bo Dzawor w jednym z wywiadów powiedział, że utwory Harlemu, wszystkie, są prawdziwe. Że jak na płycie jest powiedzmy 20 utworów to za każdym stoi jakaś prawdziwa historia.
Jako przykład podał właśnie Korę, którą napisał w chwili dla siebie bardzo trudnej - po śmierci Ojca.
Ten utwór też jest prawdziwy.
Jest nasączony emocjami... Tego nie da się zmyślić, wyhodować na sztucznym nawozie.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 lut 2022, o 01:22



:)
Z podziękowaniami dla Pita (pewnie nigdy tu nie zajrzy i nigdy się o tych podziękowaniach nie dowie... no cóż... )
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 25 lut 2022, o 08:22

Skoro już wymieniłem nazwisko szanownego Pana, to niech będzie - dwa przecudowne utwory z jego płyty, płyty, którą mam i często do niej wracam.
"Tak jest i już" - 2012 rok to dokładnie dekadę temu, gdzieś tam ta płyta się ukazała.
Czas leci a Piotr Bukartyk ciągle młody!!:)

Pierwszy utwór to utwór tytułowy:



A drugi, dla tych co na swoje brudy baby narzekają (Ty! Tak, Ty! Patrzę na Ciebie i mrugam! Ty wiesz, że o Tobie myśle :D )

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 kwie 2022, o 14:56

Maciuś ostatnio chciał muzycznego fikołka wrzucić i wątku nie mógł znaleźć, no to ja odkopuję - w końcu to moje ... Ognisko... Co już powoli trawą zarasta...
Wypadło mi ostatnio z jutuba prosto na głośniki... i fajnie, że wypadło!

A za chwilę jak mi się tylko ten złom odmuli - będzie coś jeszcze (ale pewnie nie w tym wątku - szukajcie! Szukajcie, aż znajdziecie!! :D )

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 maja 2022, o 09:41

Jutub mi się zepsuł... :masakra:

MisMalis
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 06-05-2022

Postautor: MisMalis » 13 maja 2022, o 22:58

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 maja 2022, o 09:53

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2022, o 08:41

Anyway.... Gówno jak to gówno - bywa dobrym nawozem, a mnie ostatnio często nachodziło na odświeżanie moich muzycznych korzeni :dance:

No to fru!





I żeby nie zanudzać jakoś za bardzo (nie każdy musi kochać Australię) to teraz przeniesiemy się na tamtejsze antypody, czyli na nasz kontynent.
A tu w roku.... kurde nie wiem... jakoś zaraz po wojnie chyba urodził się.... Jasiu Kutasiasz :vhappy: czyli Joe Cocker - chyba najkochańszy spośród wszystkich sztajmesów tego świata



Serio... Do niego nigdy nie będzie pasowało określenie "Staroć" ... nawet do jego najstarszych utworów, jak chociażby do tego, od którego zaczęła się na Woodstocku jego oszałamiająca i niespodziewana kariera:




Kiedyś oglądałem jakiś film... jestem prawie pewien, że jego tytuł to "Joe", ale teraz jak wpisuje Joe to znajduje mi się tylko jakiś film z 2013 roku z Nicholasem Cagem ( pewnie też fajny film, ale to nie ten Joe)....
Tamten był o TYM Joe.
Warto obejrzeć!
Powinien go obejrzeć każdy kto np. lubi "Skazanego na bluesa".
Jak namierzę to wkleję jakiegoś linka czy coś.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 cze 2022, o 09:14

A dziś od rana do roboty nastrajają mnie wyciekające... a czasami lejące się strumieniami dźwięki płyty 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 Midnight Oil.
Taka składanka, ale naprawdę dobrze dobrana - słychać, że nad jej layoutem nie pracowali managerowie od sprzedaży tylko sami artyści - każdy kawałek jest na tej płycie z jakiegoś powodu.

... ale ja zacznę - na zachętę od czegoś, czego na tej płycie nie ma. Bo Midnight Oil, to ostatecznie grupa mało znana, nawet w Australii, a co dopiero w Polsce.
Dość dodać, że w Australii była mało popularna nawet w czasach swojej największej aktywności - wywiad środowiskowy wskazywał, że bardziej popularna jest choćby zupełnie nie znana w Polsce grupa Silver Chair (do Silver Chair pewnie jeszcze wrócę)... natomiast...
.... Midnight Oil ma w swojej twórczości dużo naprawdę różnych kawałków. Trudno znaleźć utwór, który byłby płytki - ja przynajmniej nie umiem, są natomiast utwory łatwiejsze i trudniejsze.
Ja bym chciał, żeby twórczością tego zespołu zainteresowało się jak najwięcej ludzi (bo zespół wbrew oficjalnemu zakończeniu działalności kilka lat temu, tak naprawdę nadal działa i tworzy, tylko mniej oficjalnie :) <- to mi przynosi na myśl kolejne skojarzenie, tym razem z Polskim Harlemem... Bo tak sobie myślę, że Midnight Oil to taki Australijski Harlem. Niby mało kto o nim wie, niby mało kto o nim mówi, czasem coś poleci gdzieś tam w radiu, ale raczej rzadko...
... a na koncertach z jakiegoś powodu zawsze jest pełno ludzi. Jak się nie przyjdzie na koncert pół godziny przed czasem, to może się zdarzyć tak, że nie da się wejść.
... Anyway - wracając do Midnight Oil.
Na początek - coś co po prostu MUSI się spodobać od pierwszego kopa. Każdemu. No dobra, każdemu kto choć trochę lubi Rock'n'Rolla :)

My Country


Prawda, że piękne? I poruszające...

Ale obiecałem Power and the Passion, oryginalnie z ....
hmm ... Pomyliło mi się! Musiałem to sprawdzić i płyta 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 To wcale nie składanka! To pełnowartościowy album.
Składanką na której później pojawiło się m.in. Power and the Passion jest album "20,000 Watt R.S.L."
Tak czy siak The Power and The Passion był swego czasu uznawany za najlepszy Australijski singiel wszechczasów... Był grany chyba na każdym koncercie.
No to posłuchajmy:

Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 2 cze 2022, o 13:12

Aikus nie myślałeś o zmianie zawodu na muzycznego prezentera radiowego? Flow masz dobry i widać wiedzę też ;)
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 cze 2022, o 14:11

Nie zdzierżyłbym jakby mi management mówił co mam myśleć w tych kwestiach... Więc jeśli już, to owszem, ale tylko we własnej stacji radiowej.
Dziś to nie problem - otwierasz kanał streamingowy w YT i jedziesz - przynajmniej na początek.
I o tym - owszem, myślałem i czasami myślę... Tylko jakoś pary brakuje...
Może jak skończę z modelarstwem... a na to się póki co nie zanosi....
... no albo jak wygram w totka i będę mógł zacząć pracować.... w niepełnym wymiarze godzin...
A na to jak wiadomo ze statystyki rachunku prawdopodobieństwa :thumb: też się nie zanosi:)
...
Poza tym jest jeszcze jeden problem: Ten flow o którym mówisz... To jest jak wena.
Czasami jest, czasami jej nie ma.
A stacje radiowe które nadają raz na jakiś czas, od wielkiego dzwonu - umierają. Popatrz na Warszawsko-Krakowskie Jazz Radio.
Cudowna stacja, która w końcówce lat '90 była prawie jedyną stacją której słuchałem...
Jak już się spierdoliły wszystkie zetki rmfki i inne eski, została tylko Trujka (która wtedy była jeszcze Trójką) .... i było JazzRadio.
To była chyba jedyna stacja radiowa skupiona wyłącznie na muzyce.
KOntent reklamowy - owszem - z czegoś trzeba żyć. Więc były reklamy płyt, koncertów... Było bajkowo.
W tej stacji NIE BYŁO WIADOMOŚCI!!! (SIC!!).

Nie wiem dokładnie w jaki sposób zakończyła działalność, ale zbiegło się to w czasie z likwidacją trzypokoleniowego klubu Jazzowego Akwarium - nie wiem czy miało związek czy nie, ale coś mi się kojarzy, że Warszawskie studio Jazz Radia mieściło się właśnie tam...

Po kilku latach, klub stęsknionych, nostalgicznych sentymentalistów postanowił reaktywować to radio.
I zrobili to.
Strona jeszcze kilka lat temu istniała... i ponoć czasami nawet nadawała.
Wchodziłem tam kilka razy, żeby czegoś posłuchać i zawsze trafiałem na ... ciszę. Nawet żaden automat nie nadawał muzy, a nie było akurat nikogo, kto by się tym zajmował....
...
Bo taka stacja, to jest full time job dla co najmniej pięciu osób.
Kasa z tego żadna, a żyć z czegoś trzeba...

No i sam widzisz.... Poza życia. Nie przeskoczysz.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron