Polatajmy ... troszeczkę inaczej.

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 29 sty 2016, o 10:01

Witam. Od jakiegoś czasu jestem z Wami na tym forum i można powiedzieć że się zadomowiłem. Chciałbym Wam zaproponować coś co przykuło moją uwagę przed RC. Chodzi o latanie na symulatorach PC. Nie zaczynałbym tego wątku gdyby nie to że symulator w którym jestem zakochany a jest moją propozycją dla Was jest darmowy. Ściągacie i już możecie grać. Nie jest to żadna forma reklamy z mojej strony ale czasami chciałbym polecieć sobie w szyku z ekipą którą znam. Co do symulatora to chodzi mi o: http://www.digitalcombatsimulator.com/e ... ads/world/

Co go wyróżnia na tle innych ? Po pierwsze nie jest niezbędne opanowanie i zapamiętanie 103 klawiszy z shiftami i altami ponieważ znajdując się w kokpicie samolotu mamy dostęp do wszystkich jego przełączników rozglądając się i obsługując je myszką, tak jakby przełączać je palcem... chyba w MSFS X było coś takiego. Do tego mamy pięknie odwzorowaną każdą maszynę, jej mechanikę oraz zachowanie w locie, gdyby nie ten symulator nie wiedziałbym nawet co to jest APU !!! .... zresztą co ja będę mówił ... zobaczcie sami przygotowanie do lotu A10:



Na początek mamy dwie maszyny P51D mustanga i Su-25T , można dokupić KA50, Mi8, F15, A10 w dwóch wersjach, FW190, Miga 15 BIS, Miga 21. Ale możemy polatać i dwoma darmowymi.. do latania mamy ogromny obszar, ponoć wycinek Ukrainy. Napiszcie co sądzicie o mojej propozycji... Pozdrawiam B.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 sty 2016, o 10:31

No no.. ciekawe... Chwilowo nie mam kompa a na firmowym ograniczenia do instalowania, ale po zanabyciu pewnie zajrzę do tego wątku... Na pewno zajrzę :)
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 29 sty 2016, o 22:52

Jakby ktoś miał ochotę to zapraszam na kanał TEAM SPEAK ... wypracowałem tam TEAM HELI adres : 51.255.123.178:9140
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 29 sty 2016, o 23:40

Nieźle, aczkolwiek, wydaje mi się, że bez minimum joya i przepustnicy, to nie ma co podchodzić do tematu.
I ta mnogość przycisków - pseudo symulatory (i nie tylko) wykreowały we mnie przekonanie, że to imitacje, albo jakieś nieznaczące elementy wyposażenia samolotu :D.
Skąd laik ma wiedzieć, co po kolei, kiedy ma naciskać by przygotować maszynę do startu? Można się tego tam jakoś nauczyć?
Choć i tak uważam, że bez jakiegoś fajnego sprzętu, nie ma sensu instalować tak zaawansowanej aplikacji.
Może sprzedam kierę i kupię sobie jakiś joy - jeden z polecanych przez Ciebie w innym wątku.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 30 sty 2016, o 10:57

W sumie na starcie wystarczy dowolny pad... a jak wcześniej powiedziałem klawiszologii tutaj nie ma. No może jak się uprzesz to sobie coś tam zbindujesz na klawie. Jak nauczyć się latać tymi maszynami ?? Po pierwsze Masz trening gdzie poszczególne przełączniki są podświetlane po kolei i objaśniane co do czego aż przeprowadzi Cię przez całe przygotowanie do startu. Po drugie masz Youtuba gdzie w filmiku powyżej jak już ogarniesz co do czego spokojnie możesz doszlifować kolejność włączania poszczególnych urządzeń. Samo odpalenie darmowego mustanga (o ile podejrzysz na YT) jest banalne, w Su 25 już trochę trudniej. Najfajniejsza jest jednak zabawa dynksami :D . Idziesz po kolei przez procedurę a tu... maszyna nie pali i zaczyna się szukanie ... co pominąłem :D Wtedy zaczynasz poznawać maszynę...
Naprawdę polecam. Lecenie w szyku za cysterną i próba wyrównania przy tankowaniu w powietrzu to normalnie cud,miód i orzeszki... Wiele osób lata dla zabawy a nie walcząc, są nawet specjalne serwery do tego.
Co do sterowania JOYem to faktycznie polecam bo wrażenia są przeogromne ... Do tego z mojego punktu widzenia jak już przez zakup przeszedłem mogę śmiało polecić Wam Saitek X52Pro... Jest to model wypuszczony aby uhonorować wspaniałego X52. Wiele elementów które oryginalnie były plastikowe tutaj zastąpiono metalem (nawet spusty i hats), przyciski przy wyświetlaczu zastąpiono dwoma wciskanymi rolkami a samo podświetlenie poszczególnych przycisków można sobie dostosować, ponieważ każdy z osobna można podświetlić na dowolny kolor i dodatkowo ściemnić lub rozjaśnić to na początku może ułatwić połapanie się i obłożenie np. na czerwono broni, na żółto systemy obronne a na zielono wszystko co służy do obsługi maszyny. Sam sprzęt pamięta do 3 pełnych profili ale to nie wszystko bo mamy przycisk pinkie i coś ala shift który na chwilę pozwoli przeskoczyć na dowolny inny profil. Tworzy to zestaw 3profili + kolejnych 3 z pinkie dostępnych od ręki. Z kolejnych świetnych rzeczy można wymienić świetne obłożenie przepustnicy, pod kciukiem np. mamy malutki drążek który pozwala na operowanie właśnie kursorem myszy a poniżej jego LPM. Kawałek wyżej mamy suwak zoomu. Można bardzo szybko coś sobie zbliżyć i oddalić. Pod palcem wskazującym mamy kolejny hats który genialnie się przydaje, całości dopełniają dwa pokrętła którymi możemy np. trymować maszynę. Co do samego wolanta to jako jedyny ze znanych mi ma możliwość regulacji wysokości podparcia dłoni dzięki czemu jest super wygodny. Dostęp do przycisków na wolancie jest bardzo dobry. Jako wisienkę na torcie można przedstawić przycisk umieszczony pod klapką. Do momentu kiedy klapka jest zamknięta pali się na zielono napis SAFE. Kiedy ją podnosimy przycisk podświetlany jest na czerwono. Niby nic ale pokazuje to jak bardzo zadbano o każdy aspekt tego joya. Od technicznej strony na plus zaliczyć trzeba to iż Joy wyposażony został w sensory halla a nie jakieś tępe potencjometry. Do tego wyświetlacz który np w MSFX pokazuje dane nawigacyjne, czas itp...Sam sprzęt jest naprawdę masywny i wygodny. Czuć że nie trzymamy plastikowej zabaweczki tylko masywny sprzęcior... Cena około 800zł.
Na sam koniec z systemów HOTAS (Hands On Throttle And Stick) polecam Wam jeszcze Thrustmaster Hotas Warthog. Sprzęt robiony na licencji armii amerykańskiej wykonany w całości z metalu a jego przepustnica i wolant są dokładną kopią z A10 Warthoga... Jeśli chodzi o omijanie to odradzam Saitek X55 Rhino. Niby podwójna przepustnica ale jest do bólu plastikowy, niewygodny i awaryjny. Wiele przycisków jest w miejscach bardzo trudno dostępnych a samo obłożenie przepustnicy to koszmar. Wiele rozwiązań z X52 zostało porzuconych ... np. płynny ZOOM czy myszka. Lepiej kupić starszego X52 lub X52Pro. Do całości można dokupić pedały ruddera z saiteka, logitecha G940 lub np.T-Rudder Pedals MK2 https://www.youtube.com/watch?v=wwigDKDUjPI

Pozdrawiam i liczę na rychłe dołączanie ekipy ;)

Tutaj Macie przykład zdjęcia tych Joyów o których mówiłem.

po lewej SAITEK X52 (legenda) / po prawej SAITEK X52PRO / a dalej podpórka pod nadgarstek w X52
Obrazek ObrazekObrazek

SAITEK X55 RHINO / po prawej Thrustmaster Hotas Warthog
ObrazekObrazek

Jeszcze podrzucę Wam coś dla ekstremistów co nie liczą kasy a lubią czasem polatać z tyłkiem na ziemi... Kokpit Cesny do kupienia łącznie z obiciem http://www.saitek.com/uk/prod/cpfull.html

Obrazek
DJI Mini 2 + Oculus GO

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości