Bocznica

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 10 wrz 2014, o 13:35

Dlaczego Chińczyk wyśle do Polski przesyłkę wartą 1 $ wliczając w to koszt wysylki ? Gdzie dzielą nas tysiące kilometrów .A u nas za to słono się buli bez względu na wymiar i ciężar detalu chociaż dzieli nas kilkadziesiąt, góra kilkaset !

Chciałem w jednym z polskich sklepów modelarskich zamówić do Waspa podwozie .
Podwozie kosztuje 15zł , przesyłka 16 zł . Wysłałem im maila czemu za taką małą pierdułkę aż 16 zł za wysyłkę ? O to pełna odpowiedź :

xxxxxx - hurtowania modelarska
9 wrz (1 dzień temu)

do mnie
Dzień dobry,

Zgodnie z informacją na stronie, samo podwozie jesteśmy w stanie wysłać Pocztą Polską, poleconym priorytetem za 10,50zł brutto. Zapewne składając zamówienie wybiera Pan więcej części, których nie można już wysłać Pocztą Polską w tej cenie. Przesyłkami ekonomicznymi nie wysyłamy naszych towarów. Co do kosztów przesyłki przez PP:

Cena 10,50 zł to cena po koszce Poczty Polskiej:
- wysyłamy przesyłki tylko poleconym priorytetem
- gabaryt B (koperta wypukła)

Na stronie Poczty Polskiej można obliczyć koszt przesyłki:
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... econa.html

Podana przez Pocztę Polską cena to kwota netto. Nam doliczany jest podatek VAT 23%. Wartość przesyłki wynosi 10,20zł. Dodatkowo koszt koperty 30gr. Łącznie daje to kwotę brutto 10,50zł

Jak widzicie była lekka sugestia aby robić większe zamówienie . Najlepiej gdzieś tak za 50zł , jeszcze lepiej jak by było za 100 zł . Wtedy rzeczywiście te 10 zł by się zgubiło w tych 100.

W znanym warszawskim sklepie modelarskim zamawiałem kiedyś do V911 podwozie, ramę i kabinkę . Elementy zostały zapakowane w małe tekturowe pudełeczko i włożone w niedużą bąbelkowa kopertę . Taka przesyłka kosztowała mnie 5zł z groszami.

Czyli jak się chce to można ? Przecież nie każdy potrzebuje od razu zamawiać worek części . Myślałem że i w tym przypadku też sie dogadamy . Zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej przesyłka polecona ekonomiczna do 350g , gabaryt A , z potwierdzeniem odbioru kosztuje 6,10zł . Albo z potwierdzeniem doręczenia albo zwrotu 4,70zł. Te 4,70 jakoś można przełknąć .
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 wrz 2014, o 09:03

Różnicą pomiędzy polskimi a Chińskimi sklepami jest skala sprzedaży.
Jakiś czas temu robiłem większe zamówienie na banggod.com. Ponieważ mają darmową przesyłkę, z oczywistych względów całe zamówienie podzieliłem na tyle paczek ile klamotów, żeby każdy szedł osobno, ze stosunkowo niską wartością. Zamówień miałem ok 8-10 i wypluwałem je w minutowych odstępach. Później zerknąłem na listę moich zamówień i każde moje kolejne zamówienie miało numer o ok 20 wyższy.
Z tego wynika, że banggod realizuje ok 20 zamówień na minutę, czyli 1.200 na godzinę, czyli 28.800 zamówień na dobę, czyli 864.000 zamówień miesięcznie. Czujesz skalę? :)
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 11 wrz 2014, o 12:15

Jednego Miruuu nie mogę zrozumieć . Dlaczego za wysyłkę małej pierdułki mam płacić 16 zł , czy tam 10,50 ? Czemu skoro można to wysłać za niecałe 5zł każe mi się płacić jeszcze raz tyle ? Wiem że jest to możliwe bo cały czas zamawiałem drobne części do V911 w jednym z warszawskich sklepów. Spytałem tylko czy da się takie małe części jakoś taniej wysyłać .

Nie wiem dlaczego nie chcieli się zgodzić na przesyłkę poleconą ekonomiczną ? We Wrocławiu zamawiałem motoszybowiec . Duże pudło , 1,3 m długie i zapłaciłem za przesyłkę 15zł . Helik kupiony na sąsiednim forum też "przyszedł " w sporym pudle i też zapłaciłem 15zł . To rozumiem , przesyłki duże i trochę ważące. A tutaj mała pierdułka , jaką są płozy , które bez problemu można zmieścić w jakiejś małej kopercie bąbelkowej . Ani to duże , ani to ciężkie a co najmniej dychę żądają sobie za wysyłkę.
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 11 wrz 2014, o 20:24

bejo pisze:Nie wiem dlaczego nie chcieli się zgodzić na przesyłkę poleconą ekonomiczną ? We Wrocławiu zamawiałem motoszybowiec . Duże pudło , 1,3 m długie i zapłaciłem za przesyłkę 15zł . Helik kupiony na sąsiednim forum też "przyszedł " w sporym pudle i też zapłaciłem 15zł . To rozumiem , przesyłki duże i trochę ważące. A tutaj mała pierdułka , jaką są płozy , które bez problemu można zmieścić w jakiejś małej kopercie bąbelkowej . Ani to duże , ani to ciężkie a co najmniej dychę żądają sobie za wysyłkę.


Bejo żyjesz w jakimś zerojedynkowym świecie. To nie chodzi o to ile kosztuje znaczek na poczcie. Ktoś na tę pocztę musi jeszcze pójść, odstać w kolejce itd. Jeden zrobi to za free w ramach roboty, a inny policzy sobie 20 zł za godzinę takiej "pracy". Dlatego niektórzy chcą cię do tego zniechęcić, by nie tracić 20-30 minut z życia by ci wysłać część za 5 zł. I tak nie narzekaj - na align.pl poniżej 50 zł za zakupy to nawet nie da się złożyć zamówienia z wysyłką :wall:

A za 15 zł to zapłaciłeś za kuriera, a kurier ma to do siebie, że przyjeżdza i paczkę zabiera i nie trzeba za nim chodzić i stać do niego w kolejce.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 11 wrz 2014, o 20:53

generalnie powód jest jeszcze jeden: dla Ciebie to jest hobby a dla każdego sklepu biznes. Czy w Twoim zawodzie pracujesz za 5zł/h, może 10zł/h?
Daje się kuriera bo jest najwygodniejszy. A inne opcje są wtedy gdy jest ciśnienie na sprzedaż- a przy pierdołach za 5zł nie ma ciśnienia.

Tylko nie piszcie o podejściu do klienta etc- oficjalnie tak jest ale w praktyce każdy liczy każde 5zł i zrezygnuje ze sprzedaży z obrotem 12zł gdy musi odstać 1h na poczcie żeby zaoszczędzić 10zł klienta na wysyłce.
Helikoptery
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 12 wrz 2014, o 08:01

I między innymi z tego powodu zamiast Polakowi dałem zarobić Chińczykowi . Niepatriotyczne to ? Trudno! Mnie do portfela też nikt za darmo kasę nie sypie . Że reklamację prędzej uznają ? Akurat na płozy jakbym je rozwalił nie uznają. Chyba żeby przyszły w przesyłce rozwalone , a ja bym był to w stanie udowodnić . Ale przecież to samo można zrobić z przesyłką z Chin .

Jedyne za co był zapłacił te 25 zł w Polsce , to za czas przesyłki . Z Chin ok. 3tyg , z Polski ok. 3dni .Jest też druga strona medalu . W Polsce tylko 1 szt. , w Chinach 3szt ( za te 25 zł ). To jest druga odpowiedź , czemu dałem zarobić Chińczykowi a nie Polakowi ?

"Riku" - polskiemu sklepowi modelarskiemu dałem zarobić . Bez problemu zgodzili się na wysyłkę drobnicy za 5 zł . Inni nie chcieli . Trudno...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 wrz 2014, o 09:13

Bejo, ceny są takie na jakie pozwala rynek. Można marudzić, ale po co. Pasuje to bierzesz, nie pasuje nie bierzesz :)
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 12 wrz 2014, o 19:49

Ależ oczywiście ! Kupię tam gdzie mi pasuje . A że to nie patriotycznie .....
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 16 wrz 2014, o 10:47

Globalizacja i wolny rynek .

Mnie też czasem wku...wiaja te ceny za przesyłki. Dlatego robie rozeznanie , gdzie , co i za ile i na tym bazuję. Nie raz jest też tak, że dopiero po zamówieniu dostajesz ostateczną wersję ze sklepu, na jaka kwotę masz zrobic przelew. Więc troche w ciemno walisz ;-)
Masz do wyboru, np . pocztę/kuriera i jest napisane, że cena na Poczcie opiera sie o taryfikator poczty.
Np. tu : http://www.scorpio-polska.pl/

Inne firmy, mają tylko w opcji kuriera - i mimo, że np. troszke tańsi są, to przy drobnicy, cena odstrasza. Inni maja zawsze 8 zł za paczke na poczcie - tu warto rozważyć.

Czasem w HK robiłem zakupy i tam też za darmo nikt nie wysyła, nawet drobnica to już kilka dolców.

Za darmo - umarło bejo (nawet Skosy pewnie też wrzucają ten koszt za przesyłę do zamówienia, maskując go w cenie jakoś ;-) )
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 16 wrz 2014, o 11:38

Patrząc, nie patrząc pozostaje dalej Bg . Mówię tutaj pod kątem części do Waspa . W Polsce prawie nikt ich nie sprowadza . A jeżeli już , to te ceny ... . Z Chin chyba najtaniej wychodzi w Bg ? Jest jeszcze MyRcMart. Ale tam trzeba doliczyć jeszcze koszty wysyłki , a ceny podobne są jak w Bg .

Zrobiłem porównanie cen niektórych części do V911 w polskim sklepie RIKU i chińskim Bg :
Kabinka 6,65zł - 1,46$
Łopaty 2,64zł - 1,28$
Flybar 3,46zł - 1,10$
Podwozie 4,99zł - 1,40$
Rama 4,99zł - 2,44$

Ceny zbliżone do tych w Chinach . Całkowicie do zaakceptowania ! Nawet dogadałem się z nimi odnośnie kosztów wysyłki 5zł z groszami . Zamiast dać zarobić Chinczykowi w takim przypadku dam zarobić temu sklepowi . Ale jak ktoś mi wystawia cenę za podwozie 9zł albo więcej i do tego żąda sobie jeszcze za wysyłkę ponad 10zł to wtedy niestety zarobi Chińczyk .
.
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 16 wrz 2014, o 12:42

No to bejo zobacz jaki biznes. Sprowadzasz kontener części do V911 z Chin, zakładasz działalność gospodarczą, otwierasz sklep internetowy, dajesz przesyłki po 5 zł. Wystawiasz aukcje na allegro i ludzie walą drzwiami i oknami. I tylko liczysz jak kasa leci jak siedzisz czwartą godzinę na poczcie wysyłając to wszystko w świat :vhappy: I zarobisz nawet na latanie Goblinem :rotfl:
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 16 wrz 2014, o 13:29

Na sąsiednim forum jeden z moderów wręcz kpi ze wszystkich modelarzy robiących zakupy w Chinach a nie w Polsce . Nie wiem jaki ma w tym interes ?

Tak szczerze! Jakby wyglądało w Polsce modelarstwo helikowe gdyby nie te Chiny ? Ile by kosztował w Polsce taki T-Rex gdyby był "klepany" gdzieś w Europie (np. Anglia )? Jaka by była cena w Polsce części do tych modeli ? Ilu by było stać na taki model ?

W Polsce za to samo płaci się 100 procent drożej niż w Chinach . Więc dlaczego mam nie kupować w Chinach ? Nie wiem dlaczego ten moder jest tak bardzo zagorzałym przeciwnikiem kupowania w Chinach ? Słyszałem że T-Rex jest "klepany" niedaleko Chin . Czy to prawda ?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, o 06:49 przez bejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 16 wrz 2014, o 21:51

Bejo
A ile kosztuje polski helik? jest 100 razy droższy niż chiński?
W Polsce za to samo płaci się 100 krotnie drożej niż w Chinach
:rotfl:
a reszta Twojej wypowiedzi to... :masakra:
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 17 wrz 2014, o 06:51

Przejęzyczenie , nie 100 krotnie a 100 procent . Ale i tak nie zmienia to faktu że u nas jest drożej .

Na sąsiednim forum w dziale : "Ogólne i Organizacyjne" - temat "Zakupy w Hobbyking" była ostra dyskusja w tym temacie .
Powiedzmy chcę kupić sobie helika Waspa Cpx. Po co mam w Chinach wydawać za niego 300zł skoro w Polsce mogę go kupić za 650zł ? :P

Po co mam w Chinach kupować ( za tą samą kwotę ) trzy sztuki podwozia do Waspa , skoro w Polsce mogę kupić jedną ?
Trzeba być patriotą i dbać o nasz rynek a nie obcy ! Za taką małą rzecz , jaką jest podwozie do Waspa zamawiając z Chin płacę 2,2 $ ( wliczony w to koszt wysyłki). W Polsce ponad 8$ ( doliczony koszt wysyłki ).
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 17 wrz 2014, o 09:02

Jak zwykle decyduje popyt i podaż. Chińczyk ma po prostu zdecydowanie większy popyt...
Dodatkowo ten problem nie dotyczy tylko chciwych sprzedawców w Polsce, ale całej Europy.
Mnóstwo podatków: VAT, cło, ZUS.
Za to chińczyka w porównaniu z europejczykiem czeka marne życie na emeryturze...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 17 wrz 2014, o 11:02

i przed emerytura też.

Możemy już zamknąć ten wątek?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 17 wrz 2014, o 11:52

Za to chińczyka w porównaniu z europejczykiem czeka marne życie na emeryturze...


No, Polak za to na wypasie sędzi czas .... :thumb:
;)
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 17 wrz 2014, o 13:13

Chodziło mi o to że skoro z jednym sklepem (RIKU) można było się dogadać to z tym też ( nie mogę podać jego nazwy bo regulamin forum tego zabrania ). A tu rozczarowanie , nie i bez dyskusji ! Przecież od zasady można zrobić wyjątek . Wystarczyła tylko dobra wola sprzedawcy . To i tak cud że zgodzili się zejść z kosztem wysyłki z 16 na 10,5 zł . Zamówiłem sobie części w Bg i po sprawie.
Możemy zamknąć temat .
Awatar użytkownika
Batman
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 19-08-2014
Podziękował: 1 raz

Postautor: Batman » 17 wrz 2014, o 13:35

Wszystko zalezy od sprzedawcy ostatnio ogarnalem kuriera za pobraniem za 9zl ;)
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 17 wrz 2014, o 20:02

8-go dnia Bóg stworzył Chińczyka i rzekł do niego: Ty zrobisz resztę.
Pozdrawiam, Marcin

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości