Forum helpdesk - samochodowe instalacje LPG

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 12 sty 2020, o 13:01

Koledzy pomożecie w wyborze instalacji gazowej ,nigdy nie miałem styczności z instalacją gazową a troszkę tego jest .
Miesięcznie przejeżdżam ok 3500 km , z czego 2500 km to autostrady.
Padła więc decyzja zagazowania delikwenta.
Z tego co wyczytałem w sieci pod uwagę biorę : PRINS / BRC SEQUENT PLUG & DRIVE / BRC Sequent24 / LOVATO ,oczywiście wysłucham każdej opinii

Pacjent: BMW 116i 2006r
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 12 sty 2020, o 14:13

Sugerowałbym instalkę dopasowaną do wozu czyli warsztat, który wie co robi i nie będzie potem głupa palił. Oni Ci zaproponują. Najlepiej żeby mieli doświadczenie w gazowaniu BMW (mogą być jakieś kwiatki pod dany silnik). Omijaj warsztaty gdzie "rano przywieziesz wózek, wieczór odbierzesz". Chyba, że chcesz poprawiać montaż nie mówiąc o kalibracji. 2 dni to staranny montaż i kalibracja. Najważniejszy serwis - wózek nie może stać co tydzień z jakimś problemem, którego nie potrafią zdiagnozować, albo diagnozują na zasadzie "jak nie to, to może tamto"

Z ww nie miałem styku, miałem robić jakieś BRC, ale terminy mieli masakryczne. Założyłem kiedyś w Toyocie włoskie Tartarini w serwisie Fiata (instalka typowo Fiatowska i dość rzadka).

Zastanów się nad lubryfikacją. Bo różnie gadają o sensie stosowania tego. A takie pytanie pewnie padnie.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 12 sty 2020, o 15:09

Do wszystkich warsztatów co dzwoniłem ,montaż trwa jeden dzień i nie są to warsztaty typu u Zdzisia w garażu ,także nie zgodzę się z tobą że montaż instalacji w jeden dzień jest źle wykonany .
Zadałem to pytanie ponieważ nie uśmiecha mi się co tydzień jeździć na kalibracje itd itp ponieważ fizycznie nie będę w stanie.
W każdym warsztacie polecali również w/w instalacje ,tyle że np.PRINS jest tylko montowany w jednym warsztacie na śląsku ,pozostałe montuje każdy warsztat .
W/w instalacje pasują do mojego auta ,różnią się tylko cenowo a nie zawsze wyższa cena przekłada się na swoje właściwości,dlatego pytanie moje tutaj.
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 12 sty 2020, o 15:39

Takie są moje (!) doświadczenia. Więc wybierz warsztat z największym doświadczeniem z zakładaniem gazu. Co do instalki kierowałbym się najbardziej trwałością wtryskiwaczy. Generalnie JA pchałbym się w BRC. Ale nie wiem które. Przy Prinsie będziesz skazany na jeden warsztat. Lovato - nic o nim nie wiem.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 12 sty 2020, o 16:18

Pierwsza podstawowa zasada montowania LPG do auta - WYBIERASZ SPRAWDZONY SERWIS! Kazdy zamontuje ale to czy bedziesz pozniej jezdzil co chwila do serwisu z palacym sie "czekiem", problemem z duzym spalaniem, szarpaniem przy przelaczaniu, czy wypalonymi gniazdami zaworowymi bo mieszanka byla zle ustawiona zalezy od tego jak dobrze na robocie sie zna serwis. Poza tym dobre serwisy lpg nie nie lubia poprawiac roboty po "paprokach" ;) Miej to na uwadze.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 12 sty 2020, o 17:41

Ja Ci napiszę co w 2012 założyłem do silnika 2.0 w mojej Lancia Lybra. Silnik pięć garnków, 150km.

Komp STAG
Wtryski HANA
Parownik bodajże tomaseto (już nie sprawdzę, bo od roku auta nie mam.

Instalacja trwała jeden dzień. Nigdy żadnej awarii poza rezystorem w parowniku, który służył do wyliczania temp tegoż parownika. Ukruszył się kabelek od wibracji, krótko przed moim wyjazdem, czyli wiosna 2017. Wymieniłem sam, koszt 2zł.

Do gościa jeździłem chyba jakoś raz w roku regularnie filtry zmieniać i popatrzeć kontrolnie, czy nic się nie rozjeżdża. Nigdy nikt inny tam łap nie wkładał!

Niby gość miał warsztat w przydomowym garażu, ale gazował różne maszyny u mnie w rodzinie i nigdy żadnych problemów. Nawet w Cherokee 5.2L mojej siostry :)

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 sty 2020, o 11:12

Tylko BRC w autoryzowanym serwisie BRC. Opinia mojego ojca ktory gazami ma bardzo duzo doswiadczenia i ja te opinie potwierdzam. Mam w stilonku gaz od trzech lat i nie jezdze do serwisu czesciej niz raz na rok na przeglad.tak naprawde za rzadko bo zalecane jest co 10kkm a ja w roku robilem 20 - 25... no ale... mam to w dupie, jezdzi to jezdzi.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 13 sty 2020, o 14:13

Adam12 pisze:Zastanów się nad lubryfikacją. Bo różnie gadają o sensie stosowania tego. A takie pytanie pewnie padnie.
Lubryfikacja zawsze jest dobra... :approve: :grin2:
(sorry nie mogłem się powstrzymać :vhappy: )
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 sty 2020, o 14:25

Tiaaa..... a w kontekscie LPG to co to wlasciwie jest? (Pytam z ciekawosci, chyba tego nie mam bo bym pewnie wiedzial...)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 13 sty 2020, o 20:45

aikus pisze:Tiaaa..... a w kontekscie LPG to co to wlasciwie jest? (Pytam z ciekawosci, chyba tego nie mam bo bym pewnie wiedzial...)

Smarowanie gniazd zaworów - teoretycznie. W praktyce dozowanie wychodzi różnie. Albo zbiornik starcza na 10 lat albo zaklei pierścienie, bo wylało się wszystko w 5 dni (potem kolega sprzedał wózek z lekko uszkodzonym silnikiem :)). Nie zakładałem jak montowałem gaz. Ale niektórzy twardo polecają. Jak kto lubi. @Ramotny poleca tylko chyba nie myśli o BMW :dk: Albo owszem, ale myśli o tylnym siedzeniu BMW. Ja się nie znam :D
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 19 sty 2020, o 07:52

Żuć okiem na lpg-forum.pl ogólne/warsztaty polecane warsztaty a jeszcze lepiej nie polecane. W warsztacie to juz powinni wiedzieć. Ze stagiem nie bylo problemów, lovato lubiło w zimie przymarudzić z przełączeniem na lpg
Edit
https://lpg-forum.pl/warsztaty-nie-polecane.html
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 19 sty 2020, o 09:31

Dzięki Panowie ,decyzja zapadla .
Warsztat :
http://www.autogaz-katowice.com/
ponoc jeden z najbardziej profesjonalnych na śląsku
W samochodzie zainstalują i stalację Staga
Dziekuje wszystkim
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 19 sty 2020, o 12:19

Jednak STAG. Reszta gratów jaka?

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 19 sty 2020, o 13:13

Wszytko dowiem sie w lutym ,montaz dopiero na 24.02 byl wolny termin.ja w kraju będę dopiero 14.02 ibwtedy mam podjechac na szczegółowe omówienie instalacji.
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości