Pręty węglowe

Łożyska, śrubki, nakrętki, farby, lakiery, smary i inne...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2021, o 16:23

Ale czemu w wuja. Reguły gry są ustalone i jeśli każdy w nich się porusza to właściwie w czym rzecz?

Darmowy zwrot jest czescią smartowej oferty. Więc w sumie sprzedający powinien się cieszyć że ktoś zwraca połowę a nie całość - bo to też już jest uwzględnione w cenie. Czyż nie?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2021, o 19:56

W teorii tak.
W praktyce w normalnym świecie za takie praktyki ich autorzy powinny być wysyłani do komory gazowej.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2021, o 20:28

Nie zgodzę się.

W praktyce takie zabiegi sprzedawców i antyzabiegi kupujących są po prostu już wcześniej wkalkulowane w cały mechanizm. I tyle.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 28 lis 2021, o 21:26

@aikus - gorszy pieniądz wypiera lepszy od czasów starożytności. Temu jestem wrogiem elektromobilności w obecnej formie. Rekiny się najedzą (nie mówiąc o chudnięciu) a za wszystko zapłacisz TY. Rekiny narobiły bajzlu, a teraz Tobie wcisną winę. Proste.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2021, o 22:00

Ale dlaczego. Na Aikusa czeka jeszcze mnóstwo sklepów. Zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych poza allegro.
Póki co, mamy wolny wybór ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2021, o 22:52

Tydzień temu zamówiłem 30 ograniczników do zawiasów meblowych po jakieś 1.5pln/szt. Okazało się że pasują tylko do 3 zawiasów bo inne meble mają jakieś inne modele zawiasów.

Postanowiłem skorzystać z możliwości zwrotu i odkryłem to o czym mówicie.
Ale jakoś nie przekonałem sam siebie żeby te 3 zostawić. Wrzuciłem do paczki wszystkie :P
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2021, o 23:10

Ja pierdole no nie...
Naprawdę nikt nie widzi, że w dobie powszechnego i choć uzasadnionego to jednak pierdolenia o ekologii, kryzysie energetycznym i tak dalej, system który pozwala na takie bezsensowne przewożenie po całym kraju różnych pierdół tam i nazad i wręcz je propaguje (bo jest "za darmo") powininen być traktowawny jak zbrodnia przeciwko ludzkości?!?!!?

Ludzie, blać mać, tak trudno spojrzeć na to całościowo zamiast myśleć o tym albo w kontekście ekonomii albo w kontekście ekologii???
Kilka wątków dalej zastanawiamy się jaki ślad węglowy zostawia zmywarka vs zmywanie ręczne a tu jakby nigdy nic... no ja piedole... tak trudno to skleić?!?!

No wiem.
Trudno.
I to sprowadza się do prostego wniosku który napisałem .... 9 postów temu.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 lis 2021, o 23:29

To co w takim razie z kopaniem kryptowaluty? ;) to jest dopiero zbrodnia przeciwko ludzkosci! (i graczom ktorzy maja problem z dostepnoscia i cenami kart graficznych) Ostatnio slyszalem, ze Szwecja podjela temat i zamierzaja naciskac na zakaz kopania krypto w UE. Ja jestem za!
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 lis 2021, o 00:42

Można się śmiać albo wątpić w rozsądek ludzi inwestujących twarde $ czy € w kopanie wirtualnej waluty która może zniknąć z dnia na dzień. Ale z drugiej strony większość z nas pracuje cały miesiąc na wypłatę w PLNach które znikają w oczach a niedługo będzie sobie nimi można d. podetrzeć, i to są fakty, a nie przypuszczenia. Nie wiem co o tym myśleć i co z tym zrobić :dk:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 lis 2021, o 00:50

Carson pisze:To co w takim razie z kopaniem kryptowaluty? ;) to jest dopiero zbrodnia przeciwko ludzkosci! (i graczom ktorzy maja problem z dostepnoscia i cenami kart graficznych) Ostatnio slyszalem, ze Szwecja podjela temat i zamierzaja naciskac na zakaz kopania krypto w UE. Ja jestem za!



A to jest dobre pytanie...
Ideą kryptowawlut było to, że ich ilość ograniczona będzie przez opłacalność ich wydobycia, przez co będą wolne od wady którą obarczona jest każda inna sztuczna waluta (sztuczna - inna niż złoto).
Nie można sobie ot tak po prostu wydrukować Bitcoina. Po prostu nie można (nie to, że nie wolno).
Tak samo jak nie można sobie skąciś nagle wydobyć drugich 300 000 ton złota (podwajając z grubsza jego ilość na ziemi i tym samym obniżając jego jednostkową wartość o połowę). Nie można, bo tego złota tyle po prostu nie ma.
Z kryptowalutami jest podobnie.
Problem w tym, że owo ograniczenie jest wyłącznie technologiczne. "Wykopanie" (które tak naprawdę jest wygenerowaniem) każdego kolejnego żetonu kryptowaluty wymaga coraz dłuższego obliczania, ergo wymaga coraz więcej energii (zużywanej przez procesory).
GEneralnie i zasadniczo, ZTCW legalne kopanie Bitcoinów jest nieopłacalne już od kilku lat.
Inne kryptowaluty - w zależności od wieku:) (ergo od tego ile już zostało wykopane).
Nie jestem na bieżąco, więc nie wiem której waluty jeszcze kopanie się opłaca, a której nie, ale nie ma takiego cudu który by spowodował, że nagle kopanie BTC stanie się znowu opłacalne. Żadna super hiper grafa, extreme power 3000 nic tu nie zmieni, bo wygenerowany BTC nie pokryje kosztu energii który został pochłonięty do jego wygenerowania. Cel osiągnięty. Mamy ostateczną ilość BTC.
... a gdyby tak... a gdyby taaak... a gdyby taaak... znaleźć sposób, żeby to się jednak opłacało?
Nooo - proste! Trzeba mieć darmowy prąd!

I tu dochodzimy do sedna problemu.
Są nim kopalnie NIELEGALNE, ergo podłączone do nielegalnego źródła energii elektrycznej.
I uwaga: nie chodzi BYNAJMNIEJ o kopalnie podłączone "przed licznikiem" - nie nie nie (może o takie też, ale ... )
Chodzi o kopalnie poustawiane masowo w serwerowniach, przez "zdolnych adminów" i mielące kilowatogodziny na potęgę.
Liczniki tykają.
Firma płaci.
Płaci coraz więcej...
... ale trudno się połapać dlaczego, no bo przecież prąd drożeje, a te kilka kW więcej jest średnio wykrywalne w obliczu ... większej liczby kW które wpierdala cała serwerownia.
... więc tak to się turla.
Dużo to nie zmieni, bo "trudność" wydobycia każdej kryptoowaluty rośnie wykładniczo do jej ilości, więc za niedługo nawet takie nielegalne kopanie przestanie być opłacalne.

Póki co ktoś jednak kradnie, a ktoś jest okradany.

Można to porównać do kradzieży ropy z rurociągu, gdzie jeden janusz z drugim są zadowoleni bo napełnili sobie cysterke 7500 litrów, a to, że przy okazji kilkaset tysięcy metrów sześciennych poszło w glebe to już członek męski - nie ich problem.

...
I właśnie to jest to, czego UE chce zakazać.
No brawo!
Nikt do tej pory o tym nie pomyślał.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 29 lis 2021, o 07:00

aikus pisze:Naprawdę nikt nie widzi, że w dobie powszechnego i choć uzasadnionego to jednak pierdolenia o ekologii, kryzysie energetycznym i tak dalej, system który pozwala na takie bezsensowne przewożenie po całym kraju różnych pierdół tam i nazad i wręcz je propaguje (bo jest "za darmo") powininen być traktowawny jak zbrodnia przeciwko ludzkości?!?!!?
Aikusie - wszyscy widzą. Dlatego system ma tez po łbie dostać, a nie tylko ja. Nie jest normalnym, że lodówka jest za 1000zł z dostawą na jutro. Propagowanie bylejakości wygrało. Skoro ludzie lubią wydawać bez sensu kasę to czemu na tym nie zarobić. Natura człowieka.

Mirek - weź może pozbieraj te wątki do działu "zmęczeni życiem" czy jakoś tak ;)
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 lis 2021, o 08:41

aikus pisze:Ludzie, blać mać, tak trudno spojrzeć na to całościowo zamiast myśleć o tym albo w kontekście ekonomii albo w kontekście ekologii???
Kilka wątków dalej zastanawiamy się jaki ślad węglowy zostawia zmywarka vs zmywanie ręczne a tu jakby nigdy nic... no ja piedole... tak trudno to skleić?!?!

Ja się nie zastanawiam... ;) Ale nie o to chodzi.
Mam wrażenie, że masz ból, że nie żyjemy w świecie idealnym. I chyba ma dla Ciebie złą wiadomość - to się raczej nie zmieni.
Człowiek z natury jest (mniejszym lub wiekszym) egoistą. Gdyby nie to, pewnie byśmy jeszcze siedzieli na drzewach albo by nas już dawno nie było. Tego nie zmienisz bo nigdy nie sprawisz, żeby każda jednostka działała z myśla o dobru ogółu (myślę, że dla większości zawsze będa najpierw oni, rodzina, znajomi... potem dłuuuugo nic i gdzieś tam dopiero dobro wszystkich, oczywiście z wyjątkiem sąsiada :D). Zmienić mógłbyś to teoretycznie sporo narzucając całej społeczności, ale tu też w pewnym momenecie dotrzesz do granicy, za którą nawet Ty powiesz "spie%%%lać!! jestem wolnym człowiekiem i nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć..." :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 lis 2021, o 11:03

Don Mirson pisze:Ja się nie zastanawiam... ;) Ale nie o to chodzi.


Właśnie DOKŁADNIE o to chodzi. O to, że się nie zastanawiasz jak 90% populacji.
(wiem, że to brzmi jak słowa nawiedzonego maniaka i słowo daję bardzo bym chciał, żeby tak było, żebym był nawiedzonym maniakiem i w tym wszystkim co mówię się po prostu najzwyczajniej w świecie mylił).


Don Mirson pisze:Mam wrażenie, że masz ból, że nie żyjemy w świecie idealnym. I chyba ma dla Ciebie złą wiadomość - to się raczej nie zmieni.


Owszem, zmieni się, ale dojdziemy do tego.

Don Mirson pisze:Człowiek z natury jest (mniejszym lub wiekszym) egoistą. Gdyby nie to, pewnie byśmy jeszcze siedzieli na drzewach albo by nas już dawno nie było. Tego nie zmienisz bo nigdy nie sprawisz, żeby każda jednostka działała z myśla o dobru ogółu (myślę, że dla większości zawsze będa najpierw oni, rodzina, znajomi... potem dłuuuugo nic i gdzieś tam dopiero dobro wszystkich, oczywiście z wyjątkiem sąsiada :D). Zmienić mógłbyś to teoretycznie sporo narzucając całej społeczności, ale tu też w pewnym momenecie dotrzesz do granicy, za którą nawet Ty powiesz "spie%%%lać!! jestem wolnym człowiekiem i nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć..." :)


Mówiąc całościowo: takie myślenie jest już za stare. Nie nadaje się.
Ale po kolei.

Ten świat mógłby sobie istnieć w takiej formie w jakiej istnieje, i dalej sobie być takim nieidealnym w którym każdemu jest dobrze, pod trzema warunkami:
1. mamy w tym świecie niewyczerpalne źródło energii
2. mamy w tym świecie niewyczerpalne źródło zasobów (minerałów, surowców).
3. mamy /dev/null - czarną dziurę, do której możemy znikać wszystkie smieci i odpady.

Tak działają nasze domy i mieszkania.
Mamy w nich krany z wodą, kontakty z prądem, kurki z ciepłem, czasem palniki z gazem, rurki ściekowe, kosze na śmieci i kratki wentylacyjne.
Ziemia tak nie działa.
Jeśli zużyjemy całą wodę - więcej jej po prostu nie będzie - będzie brudna.
Jeśli wypalimy cały węgiel i ropę - więcej tego po prostu nie będzie.
Jeśli zużyjemy wszystkie surowce - więcej ich nie będzie.
Jeśli cokolwiek wyrzucimy do lasu lub do oceanu, to prędzej czy później się o to potkniemy.

I skutków działania tych elementranych praw nie da się potem naprostować poprzez wytłumaczeie jak do tego doszło. Że "Bo my ludzie to egoiści - inaczej nie zeszlibyśmy z drzew" albo że "bo ekonomia".
NIE!
Będziemy w takim miejscu w jakim będziemy i nie będzie przeproś.
Ekolodzy ( nie mylić z eko-terrorystami!!!) już 30 lat temu mówili o efekcie szklarniowym. Kiedy zaczęło się o tym mówić powszechnie? Ze dwa lata temu??:)

Pomyśl sobie co będzie, jeśli zużyjemy całą wodę.
No to przecież proste! Trzeba odfiltrować i już, nie?
No... tylko zasobów do budowy filtrów też już nie mamy i nie mamy energii, żeby te filtry napędzać.
Co zrobisz w takiej sytuacji?


O pandemii, epidemiolodzy też mówili już od 20 lat.
Nikt ich nie słuchał.

Tak ogólnie, to to jest największy ból naszej cywilizacji: naukowców słucha się dopiero wtedy kiedy wszystko inne zawiedzie.
Może i z drzew zeszlismy dzięki egoizmowi, ale ta epoka miała miejsce kilka tysięcy lat temu.
Teraz to się zmieniło, a my zyjemy jak gdyby nie.

I tak naprawdę to JUŻ zyjemy w ten sposób za długo.
I tu dochodzimy do meritum: I to się zmieni. Owszem.
Im później, tym ta zmiana będzie dla nas bardziej bolesna.

Im dłużej udajemy, że problemu nie ma, tym mniejszy wpływ będziemy mieli na to JAKI kształt będzie miała ta zmiana.



Wiesz, to można porównać do człowieka, który lubi jeździć szybko samochodem, ale żyje w świecie, w którym najszybsze samochody dopiero powstają, on jest w tej dziedzinie pionierem i właśnie taki buduje. Samochód potrafi (wg. obliczeń) rozpędzić się do 300km/h ale potrzebuje na to powiedzmy 5km prostego odcinka.
Tor którym dysponuje ma ... 5km:)
Prostego oddcinka.
Nie owala ani ósemki - nie.
5km prostej drogi i na końcu ściana. Mur.
Ów człowiek budował samochód, ustawił na początku toru, wsiadł, wcisnął gaz do dechy i patrzy TYLKO NA LICZNIK.
Cieszy się tym bardziej im bliżej wskazówka jest do 300km/h.

:)

Tak to wygląda... i to jest ... smutne KUREWSKO.




Adam12 pisze:
Mirek - weź może pozbieraj te wątki do działu "zmęczeni życiem" czy jakoś tak ;)



Dołączam się do prośby, tylko nazwę wątku to bym jakąś inną dał - niech mirek wymyśli.
Zmęczeni życiem nie będą się takimi rzeczami zajmować... Wcisną gaz do dechy.

Wróć do „Płyty, listwy, pręty, kleje...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości