Pręty węglowe

Łożyska, śrubki, nakrętki, farby, lakiery, smary i inne...
Awatar użytkownika
kris
Stały bywalec...
Posty: 119
Rejestracja: 16-12-2019
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: kris » 15 lis 2021, o 21:49

Czy ktoś wie gdzie można kupić pręty węglowe w rozmiarach 1-5 mm.
Widziałem, że niektóre sklepy online mają ale nie wszystkie rozmiary. Może jakiś sklepy lokalne mają coś takiego?
A jak nie węglowe to może stalowe? Zależy mi na dostępie do różnych rozmiarów. Markety budowlane raczej nic takiego nie mają.
pozdrawiam
Krzysztof

Kraken 580, Goblin Buddy, XL380, Blade 230s
Spektrum DX8 G2
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 15 lis 2021, o 22:14

Na allegro często kupowałem, a jeszcze częściej https://modelemax.pl/pl/63-weglowe

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lis 2021, o 20:05

Prawie na 100% bardzo duży wybór ma Modelarnia na Bitwy Warszawskiej we Warszawie:) - nie wiem jak jest ostatnio ale od lat bywam tam jak czegoś potrzebuję i zawsze znajduję.

https://sklep.modelarnia.pl/k57,materia ... ne,40.html

Przy głównej wadzie tego sklepu jaką są jego ceny, można i trzeba przyznać, że wyposażony w te rzeczy jest dość dobrze.
Warto też pewnie zadzwonić i dopytać czy aby na pewno czegoś nie ma, bo stan magazynowy na stronie nie musi odpowiadać rzeczywistości (ale tu zgaduję).
Idzie się tam dogadać jako tako.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 17 lis 2021, o 07:56

Temat Modelarni jest dobrze znany, ale to już chyba była przesada - potrzebowałem profil węglowy 2,5x2,5x1000. Modelarnia - 7 zł. Gdzie indziej (ABC-RC) kupiłem za 1,50 zł, akurat mieli to, co chciałem. Nie to, żebym ostrzegał przed zakupami w tym sklepie (asortyment rzeczywiście mają dobry), ale cenami nie grzeszą. Ja traktuję ich jako ostanie źródło (jak już inni nie mają, to wtedy uderzam do nich).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 lis 2021, o 09:18

Nie no tak tak oczywiście do tej pory gdzieś trzymam paragon za wałek silnika 3545... walek 4mm.
No blać wiadomo co to jest kawałek w miarę przyzwoitej jakości pręta stalowego w naciętą płaską w jednym miejscu.
Paragon bodajże z 2011 roku.
Cena 57 zł.
Więc może mało wyraźnie o tym powiedziałem ale ceny tak generalnie w tym sklepie to nie są wysokie one tam są złodziejskie trzeba to nazywać po imieniu.
Ale ten sklep tak ma.
Co więcej w ogóle się z tym nie kryje.
Sprzedawcy na każdym kroku podkreślają że to nie są tanie rzeczy... kiedyś przy kasie stał taki wielki napis że jakby ktoś miał ochotę zapytać o rabat to jest to stolica Maroka...
I tak dalej i tak dalej.
Generalnie nie stać Cie, nie masz kasy to wypierdalaj tam są drzwi..
Taka jest oficjalna postawa tego sklepu z którą ten sklep się wręcz afiszuje.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 lis 2021, o 09:37

Z drugiej strony jakby ceny mieli internetowe to zniknęliby z mapy tak jak reszta sklepów stacjonarnych.
Rurka za 7PLN i tak jest tańsza niż w internecie, bo za wysyłkę takiego metrowego towaru trzeba zapłacić pewnie z 2-3x tyle. Dopiero kupno większego zapasu ma sens.

Dlatego jakiś czas temu zamówiłem sobie pęczek rurek 4mm (na popychacze ogona itp) i tak sobie wyciągam jedną co jakiś czas :dance:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 lis 2021, o 10:44

Myślałem o tym, ale wiesz, są granice.
Nie wiem dokładnie gdzie leżą, ale tutaj są one przekraczane.

O ile tak jak mówisz, pręcik węglowy za 7 złotych można usprawiedliwić o tyle wałek silnika za 57 już nie.
Nie wspominam o helikopterze dla początkującego za 15 000, bo sprzedawca wyczuł dojną krowę (dość słynna akcja sprzed kilku lat).
Poza tym są sklepy takie jak właśnie wspomniany abc-rc albo modelemax które ceny mają normalne i jakoś nie znikają...

Jeszcze inna sprawa, że z drobnicową dłużycówką zrobiłem tak jak Ty... W ogóle tak robię z drobnicą.
Jak robię jakieś większe zakupy to dorzucam do koszyka garść orczyków, gwincików, zawiasików pierdolików...
... a potem i tak zapominam gdzie co mam i jak mi znów potrzeba to kupuję...
A to co kupiłem wcześniej znajduję dopiero jak nadmiar tego co kupiłem trzeba gdzieś schować "za zaś"...
:masakra:
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 257
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 17 lis 2021, o 20:18

mwx pisze:Z drugiej strony jakby ceny mieli internetowe to zniknęliby z mapy tak jak reszta sklepów stacjonarnych.


Jako ciekawostka może - u mnie w „mieście” jest sklep avifly - drony i te sprawy, robi tam znajomy, kiedyś szukałem na Allegro przedłużaczy balancera do 6s - co by wygodnie te pakiety z 700 ładować.

A ze w sumie to chciałem je już, a nie za 3 dni No to napisałem do znajomego i odpisuje mi, ze maja, podsyła link. Myśle, kurde - tanio. Wypytuje, czy na pewno miekkie, silikonowe - czy to na pewno to czego szukam - wszystko się zgadza. Przy odbiorze zapytałem czy to na pewno dobra cena, ze na Allegro zdecydowanie droższe - powiedział mi, ze tak, sprawdził przy mnie i stwierdził, ze ludzie i tak narzekają, ze drogo :masakra:

Do czego dążę - na Allegro najtańsze 20cm znalazłem za 8zl sztuka - u nich W sklepie, od ręki, bez proszenia i wysyłek 5.77 (pomijam rabat który zawsze tam bez proszenia dostaje).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 17 lis 2021, o 22:29

W tym i pewnie wielu innych przypadkach za wyższą cenę odpowiada "darmowa" przesyłka Smart.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 lis 2021, o 23:36

Oczywiście bo my wszyscy mimo, że niby tacy mądrzy to nadal wierzymy że takie rzeczy są za darmo.
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 18 lis 2021, o 07:32

Powstaje pytanie w kategoriach podstaw ekonomii: co to jest cena?
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 257
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 18 lis 2021, o 07:42

aikus pisze:Oczywiście bo my wszyscy mimo, że niby tacy mądrzy to nadal wierzymy że takie rzeczy są za darmo.


A gdyby tego było mało, niejednokrotnie zamawiamy 2-3 sztuki więcej jakichś pierdol żeby za tą wysyłkę dodatkowo nie zapłacić :vhappy:
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 18 lis 2021, o 09:00

I tym właśnie sposobem przekupują nas naszymi własnymi pieniędzmi, ciekawe skąd wzięli przykład? :lol:

Jeszcze później przychodzi powiadomienie: "dzięki pakietowi Smart zaoszczędziłeś już 2233.68zł" - no szczyt bezczynności :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 lis 2021, o 09:51

No tak, ale:

1. Towary bez SMARTa nie są wcale tańsze
2. Za przesyłkę towarów które są objęte SMARTem trzeba zapłacić jeśli się nie wykupi "abonamentu"
3. Praktycznie wszystkie towary są objęte SMARTem

Więc wykupienie tego pakietu jest praktycznie obowiązkowe jeśli ktoś korzysta z allegro. Inaczej nie ma sensu tam kupować, chyba że ktoś robi max 4-5 zamówień na rok
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lis 2021, o 11:44

Nie jest obowiązkowe I ja na przykład nie wykupiłem. Dla zasady.
Podobnie jak nie korzystam z żadnych zdrapek punkcików punktów Payback i tak dalej. Nie i już. Jeden system płatniczy w postaci pieniądza to więcej niż dość.
A wracając do Allegro to zacząć należy od tego że staram się w ogóle tam nie kupować. Korzystam z niego jako z darmowej, naprawdę darmowej całkiem niezły wyszukiwarki. A potem kupuję normalnie w sklepach które tam znajdę..
Często się zdarza że Owszem mam lepsze ceny:)
Taki mój mały klin u podstaw budowy tego świata która mi się nie podoba.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 lis 2021, o 11:54

Skoro nie kupujesz na allegro to nie ma sensu kupować SMARTa, tak jak napisałem.

Ceny na allegro nie są najlepsze, w innych sklepach jest zazwyczaj taniej.

Ja tam kupuję bo jest szybko i wygodnie, w 10 sekund wyklepuję na telefonie to czego potrzebuję, samo się płaci, samo się wysyła. Żeby jeszcze samo z paczkomatu przyszło do chaty i się rozpakowało :P
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lis 2021, o 12:35

No tak tak ... wiem...
Taki już jestem... przepełniony bezinteresownym skurwysyństwem w stosunku do samego siebie.
Nie zrobię sobie łatwiej jak mogę trudniej.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 lis 2021, o 13:54

mikegsx400 pisze:W tym i pewnie wielu innych przypadkach za wyższą cenę odpowiada "darmowa" przesyłka Smart.

Ej, ale w wielu przypadkach jest tak, że przesyłka smart akurat pojawia się tam gdzie sam towar już jest najtańszy.
Wiele pierdół kupuje najbardziej ecommercowym kluczem dla produktów wystandaryzowanych / w pełni porównywalnych, czyli ceną i bardzo często ląduje właśnie na allegro ze smartem.

Ja bym teorii spiskowych nie budował. Każdy myślący (poza myślącym Aikusem) szukając produktu w najniższej cenie, to porównania dodaje koszty wysyłki i kupuje gdzie najbardziej sie to opłaca.

Ze smarta korzystam bo zwraca się po pierwszych kilku przesyłkach a mam ich z reguły znacznie więcej.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1291
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 18 lis 2021, o 14:20

Mirku z tą standaryzacją to różnie. Przykładem rury miedziane. Kupisz droższe co mają ściankę 1mm, kupisz tańsze co mają ściankę 0,7-0,8. A przecież wszystko fi 18.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 lis 2021, o 14:36

No więc to co podałeś jest dla mnie produktem słabo ustandaryzowanym. Ale na przykład konkretna zabawka dla dziecka, książka, telefon, gofrownica... Produkt jest produkt - o ile Pan Janusz nie składuje tego za stodołą, będzie taki sam...

Wróć do „Płyty, listwy, pręty, kleje...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron