FrSky X20 Tandem

Najlepsze bo ma miruuu
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 1 lip 2021, o 23:45

Czy ktoś z nas lata na tej aparaturze?

Przemacałem już prawie wszystkie produkty frsky i patrząc po wymiarach i porównaniach do innych frajskajów jest duże prawdopodobieństwo, że x20 wstrzeli się idealnie w moje dłonie :)

Aktualnie jest za 1399zł na BG, a przez chwilę pojawił się zakup grupowy za 1220zł (wersja FCC) i zanim się dowiedziałem czy do FCC można wgrać europejski soft to zakup się skończył... A szkoda, bo 1220 to chyba super cena za taką apke.
Fajne jest to, że w cenie podstawowego spektruma z potencjometrami i wyświetlaczem monochromatycznym mamy bajeranckiego x20.

Zastanawiam się czy warto czekać na jakąś większą promocję, czy lepiej kliknąć teraz, bo taniej może już nie być... hmm
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 lip 2021, o 07:47

Ja swojego zamówiłem na początku marca i niedawno nawet wysłali :D
Idzie już drugi tydzień więc niedługo powinna się pojawić.

Zerknij tez na wersję S. Jest niewiele droższa a troche fajniejsza.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 lip 2021, o 09:36

Jakby kiedyś dotarły te apki to poróbcie foty.

Może kiedyś dostanie OpenTX to apka nabierze sensu.

TomRar pisze: zanim się dowiedziałem czy do FCC można wgrać europejski soft to zakup się skończył... A szkoda, bo 1220 to chyba super cena za taką apke.


Soft można i link 2.4GHZ będzie OK, ale żeby używać tego dwuzakresowego ficzeru który jest niby najważniejszym bajerem w tym nadajniku to będziesz raczej musiał wymienić anteny lrs w środku.
W wersji FCC działa to na 915 MHz a w LBT na 868 MHz. Wątpię żeby anteny nie były dostosowane do konkretnych częstotliwości - to by nie miało sensu w przypadku lrs'a, którego podstawowym zadaniem jest zapewnienie ultradużego zasięgu.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2021, o 10:01 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 2 lip 2021, o 10:01

Miru kupiłeś wersję X20? Ile dałeś, bo coś kojarzę, że kilka miesięcy temu była tańsza, niż teraz...
Co do X20S to nie wiem czy dla mnie ma to sens. Różni się tylko gimbalami z funkcją zmiany kątów, a jak wiadomo im więcej ustawień tym trudniej dopasować pod siebie. Najlepiej mieć gombale na sztywno i przyzwyczaić się :P
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 lip 2021, o 10:03

Bierz S.

Bez S nie odkupię jak już będziesz sprzedawał :rotfl:
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 2 lip 2021, o 10:43

Nie bój się, ja już mam swoich stałych klientów jeśli chodzi między innymi o aparatury :P
Dopłacać 400zł tylko do obrotowych gimbali nie wiem czy jest sens, bo mając jedną aparaturę klasyczną i drugą obrotową będę odczuwał dyskomfort podczas przeskakiwania między nimi.
Poza tym ja chcę kupić X20 ze względu na wygląd, bajery, a nie ze względu na gimballe, bo gimballe są pewnie identyczne jak w radiomasterze tx16.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 lip 2021, o 10:45

Ja bym się zastanawiał nad tym nadajnikiem właściwie wyłącznie dla tych regulowanych gimbali :P

Kolorowy zżerający baterię telewizor czy wzornictwo inspirowane płytą chodnikową mnie nie jarają specjalnie.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 lip 2021, o 11:47

Zawsze możesz przemalować na różowo, jak lubisz.

@Tomek, tak, wziąłem wersję S. Później sprawdzę za ile, ale na pewno taniej niż jest teraz.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 2 lip 2021, o 18:56

Generalnie to ten X20 tak bardzo mi się spodobał, że pewnie na pewno sobie go sprawię... Trzeba będzie uważnie śledzić promocje i jakieś ewentualne kupony.
Co prawda taranisy X9D jak i X9 lite są całkiem wygodne, ale ten design z lat 90-tych skutecznie mnie od nich odpycha mimo wygody.
Horusy to już za wielkie krowy dla mnie, jakieś takie napuchnięte, więc pozostaje tylko X20. Ah... piękne radio
Miru dawaj znaka jak tylko apka przyjdzie. W sumie mógłbym sobie kupić tego X20 na allegro, pomacać sobie, powzdychać i skorzystać z 14 dniowego zwrotu hmm Do tej pory robiłem tak z aparaturami do tysiaka, a tutaj 2400, ale prawo to prawo i tak... chyba tak zrobię. Muszę sprawdzić czy faktycznie wygląda tak zaje**scie jak na zdjęciach :)

Wróć do „Frsky”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości