XJT RF and ISRM

Najlepsze bo ma miruuu
zomer
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 18-06-2023
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: zomer » 21 cze 2023, o 11:57

Hej mam Tarani qx7s accsess. Po zmianie ESC zaczęły się problemy z komunikacją radia i nadanika 2.4 Ghz. Wgrywam wszystko od nowa przed mindowaniem.
Pytanie czy te pliki są właściwe?. Czy wgrać XJT RF oraz ISRM, czy tylko jeden z nich?

1) FIRMWARE - XJT RF Module 2020-03-24 ACCST D16 v2.1.0
2) FIRMWARE - ISRM2020-04-21 ISRM v2.1.0
3) FIRMWARE - RADIO OS Update to opentx v2.3.9.
4) przed bindowaniem
ACCESS FIRMWARE R-XSR 2020-04-21 v2.1.0
Studiowałem oscarliang.com/bind-frsky-receiver/
ale nadal nie wiem.
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 26 cze 2023, o 11:12

@zomer mylisz protokoły pracy modułu nadawczego z oprogramowaniem systemowym nadajnika. Obawiam się, że tak namieszałeś, iż tylko przywrócenie ustawień fabrycznych może uratować sytuację łączności nadajnik - odbiornik. Moduł nadawczy będzie współpracował tylko z odbiornikiem obsługującym ten sam protokół transmisji, np ACCST v2 z odbiornikiem pracującym w systemie ACCST v2, ACCESS z ACCESS. I nie ma tutaj znaczenia jaki regulator podłączysz do wyjścia PWM odbiornika.
Twój problem mógł leżeć w braku wczytania zakresu gazu dla nowych regulatorów podłączonych do odbiornika.
Problem pierwotnie leżał we współpracy regulator-odbiornik, a zaczynasz mieszać w relacji oprogramowanie systemowe nadajnika-moduł nadawczy-odbiornik.

Wróć do „Frsky”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość