Spektrum DX6 / DX7 / DX8 / DX9

Najlepszy sposób na powiększenie... anteny...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 gru 2015, o 23:05

Skoro już znalazłeś niszę na rynku części zamiennych to rozbieraj ja na kawałki i wrzucaj na ebaja ;)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 23 gru 2015, o 23:13

Złomu to jest troszku, ale ja bym sie bał brać używane moduły, a jako spare part one nie występują - tylko serwis ma do nich dostęp. Anteny z pitgailem można kupić bez problemu. IMO bardziej pewne rozwiązanie to wyciągnąć PPM z portu trenera i przystosować apkę to użycia któregoś z zewnętrznych modułów, w tym również long range. Pytanie tylko czy ta spektrumna w ogóle genereuje cokolwiek, więc druga propozycja to podłączyć ją najpierw pod symulator :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 24 gru 2015, o 02:10

Sprzedawać tą apke na części i to na eBayu raczej nie jest mi na rękę. Nie lubię czegokolwiek sprzedawać i wysyłać to wszystko, kupować te koperty, paczki, no nie lubię :D
Ja kompletnie nie znam się na tej apce, szczerze to pierwszy raz trzymam w ręku apke 6ch. Dobrze było by dać tą apke komuś kto ma odbiornik i kto mógłby ją dogłębnie przetestować i byśmy wszystko wiedzieli.
Byłem przekonany że do tego typu nadajników można dokupić dosłownie każdą część, każdą śrubke, a tu taki "karp" ni ma nic... Przynajmniej na półce ładnie wygląda :D
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 20 mar 2016, o 10:39

Witam, dzisiaj w końcu przełamałem się do uruchomienia tej mojej darmowej apki dx6i z odbiornikiem redcon za 20zł i o dziwo podpinam zasilanie, binduje i działa ;) Na pierwszy rzut oka wszystko działa jak należy. Jest kolosalna różnica pomiędzy aparaturą 4ch mjxa a DX6i. Zero jakiegokolwiek opóźnienia i bardzo płynna reakcja serwa na ruch drążka. Aż dziw że ktoś wyrzucił sprawną aparaturę wartą kilka lat temu taki majątek. Cieszę się bardzo że dosłownie przypadkowo dostałem profesjonalną aparaturkę.
Ale do rzeczy. Wie ktoś jaką długość powinna mieć antenka w nadajniku? Bo niestety u mnie antenka została wyrwana no i wiadomo szału nie ma z zasięgiem :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 mar 2016, o 23:21

W popularnych pakietach TGY 4000, jest wbudowana elektronika, która zabezpiecza (jak wszyscy podejrzewamy) przed nadmiernym naładowaniem i pewnie rozładowaniem.

Ostatnio kupiłem do radia DX9 pakiet SLS 4000, bez balansera. Po dokonanej rozkmince okazało się, że DX9 i najprawdopodobniej DX8 ma układ mierzący napięcie gdyż podczas ładowania napięcie nie przekroczyło 8.4V a po naładowaniu proces lądowania się zakończył i sino-niebieska lampka zgasła. Mówię oczywiście o ładowaniu za pomocą zasilacza dołączonego do radia. Oczywiście jest to proces bez balansowania a jedyne zabezpieczenie jest takie, że napięcie pakietu nie przekroczy 8.4 co nie oznacza, że na jednej celi nie przekroczy 4.2 ale z drugiej strony przy zasilaniu 12/500mA i w miarę dobrym pakiecie nie powinno być problemu.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 mar 2016, o 06:37

Jak raz na 5 ładowań wrzucisz na balansowanie, nie powinno być rozjazdów. Gdyby nadajnik ssał jak Goblin, to byłoby co innego...
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 21 mar 2016, o 15:37

Cześć Pany

Wszystkiego dobrego z okazji pierwszego dnia wiosny :D
Taka:
http://epheli.pl/viewtopic.php?f=4&t=47398

Warto się nad nią "pochylić" za te 7 stówek? A może jakaś alternatywa w podobnej kwocie? Apka ma być dla mojego znajomego, który wkręca się w RC, a że bubli nie lubimy, to szukamy czegoś sensownego. Ja znowu aż tak oblatany w apkach nie jestem, śmigam na DSX9 z DSM2 i jestem zadowolony. Stąd też wyszedłem z założenia, że on też może kupić jakąś solidną używkę i cieszyć się z jej posiadania. Tylko czy DX8 to solidna konstrukcja? Macie jakieś propozycje?
A czym będzie latał? Wygląda na to, że przymierza się do samolotów (początkowo gotowce, z czasem konstrukcje), mimo iż nabył już V977 i ma niezły ubaw. Helików jednak nie skreślamy, bo i młodszy potomek łapie bakcyla :)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Extra330
Domownik forum...
Posty: 258
Rejestracja: 23-05-2015
Lokalizacja: Jabłonna
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Extra330 » 21 mar 2016, o 15:57

Nie wiem jak powyższe radio, ale ja mam do symulatora DSX6 i też drążek nie centruje. A spowodowane to jest gównianą konstrukcją. Wszystko tylko plastikowe elementy. Drążek wpada do wewnątrz i trzeba go wyciągać, a jak się nie da to trzeba rozkręcać. Zrobiło mi się to po jakimś upadku. Może tu jest inaczej.
Pozdrawiam Władek
Gaui X2, X5, X7, MX3
Goblin 420, 500HPS3, 700C
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 21 mar 2016, o 16:09

Dx8 jak najbardziej polecam. Używam od roku i 0 problemów z nią (odpukać), Artja też ją ma i nie słyszałem żeby narzekał jeszcze, chyba że pod nosem psioczy :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 mar 2016, o 16:10

Apka po upadku jest poza konkursem, nie liczy się :) DX8 chociaż mocno hermetyczna i nieco przestarzała, jest jednak dobrą konstrukcją, a na link DSMX nie mogę złego słowa powiedzieć. Tutaj jednak bym sie zastanowił i raczej zwalił na sprzedawcę diagnostykę braku centrowania drążka. To może być tylko jakiś śmieć, może sprężynka, może nadpęknięty potencjometr. Problem w tym że gimbale do Spektrum są praktycznie nieosiągalne poza serwisem. Po pewnych przeróbkach oczywiście da się wepchnąć jakieś inne i po kalibracji będzie hulać.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 21 mar 2016, o 16:19

Ok, ale poza tym drągiem, nie macie zastrzeżeń? Jest jeszcze 10-cio kanałowa Futabka na alledrogo, ale do niej chyba drogawe odbiorniki. Co tam jeszcze - Sanwa? Graupner?
Spektrum jednak wydaje mi się być najbardziej "user-friendly", no i multum klonowatych odbiorników można podłączyć, nie wspominając o satelitkach. W takim razie pozostaje tylko jedna kwestia do rozważenia - brać czy nie brać? Czy opłaca się, czy może lepiej dołożyć do nówki (Kena ma za 1100 chyba taką - może coś opuści :P ) i mieć spokój i gwarancję?
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 mar 2016, o 16:36

Może zacznij od tego, że zabierz znajomego na pole żeby pomacał różne apki. Bo znowu ugrzęźnie się w kryteriach decyzyjnych, a na koniec okaże się, że ta wybrana i wypatrzona jest za duża i nie mieści się w łapach... Wątek trochę słaby jak na wiosennego flejma :>
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 21 mar 2016, o 17:55

Ta, polecam tak jak Artja na pole i pomacać. DX9 np jest smuklejsza od DX8 i inaczej w dłoni leży. Albo zamiast DX8 nowe DX7, trochę podobne jest kształtem do DX9 i jest smuklejsza. Trza pomiziać najpierw łapkami czy te sterczące kizie mizie dobrze leżą :D
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 21 mar 2016, o 18:23

Panowie. To są łapy prawdziwego ugniatacza chleba. Zabrać na pole nie będzie łatwo bo on ze Mszczonowa. Chyba, że sam się poświęci i podjedzie np. na Reguły. Ale czy trafi w czas gdzie będzie 5 freak'ów z 5-cioma różnymi apkami? Ergonomia, ok, jest istotna, ale ja raczej szukam okazji i nie wybrzydzamy - on jest strasznie napalony. "Kamil, kup mi aparature, najlepiej przed świętami :)". Mówię mu, że może na początek DX6, jak braknie kanałów to odsprzeda i kupi lepszą. No to nie, bo on woli raz a dobrze :) ale przekażę mu Wasze sugestie. Może weźmie to pod uwagę, choć na ile go znam, to się uśmieje jak zacznę mu tłumaczyć, że musi potrzymać i pomacać różne egzemplarze
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 mar 2016, o 18:30

Kup mu w takim razie cokolwiek byle tanio. Przy tej argumentacji nie będzie trudno przekonać, że to jest najlepsza apka świata. Ciasna ale własna..., potem długo..., długo nic, i dopiero w kolejce jest jakaś Futaba za 10 tysi. A potem będzie Wincentów i pozamiatane :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 21 mar 2016, o 18:45

Raz a dobrze to DX18 albo DX20 :D co się będziesz rozdrabniał :D
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 mar 2016, o 00:08

Dzisiaj miałem przygodę z DX9, przy zmianie modelu miły kobiecy głos mnie poinformował: "system fault....":

https://www.youtube.com/watch?v=SFmpMRra2AU

po resecie, utracie modelu i rekonfiguracji jest ok ale na jak długo?

ktoś ma jakieś doświadczenia?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 26 mar 2016, o 06:36

Mjają czasami jakieś schizy, jeśli się nie będzie powtarzać to się nie przejmuj
Uogradiwałeś firmware wcześniej? Czasami modele fiksują, lepiej jest wyeksportować a potem je poimportować.

Ja ostatnio wyjąlem wtyczkę z portu trenera i apka się nie wyłączyła, wróciłem do domy a tu mi coś zaczęło wyć w teczce :-)
Włączylem włącznikem, wyłączyłem, apka nadal działa, dopiero jak wszdziłem i wyjąłem jacka z portu trenera to się wyłączyła :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
lrad
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 09-04-2016
Lokalizacja: Kraków

Postautor: lrad » 15 kwie 2016, o 23:12

Witam, jestem nowy na tym forum ale modelarstwem zajmuję się bbbb.długo.
Mam problem z AR7700 podpiętego do NAZA-M V2 / nadajnik DX9 / sygnał PPM.
Otóż kanał Aile porusza się tylko w połowie swojego zakresu, pozostałe kanały
pracują prawidłowo w całym zakresie.Próbowałem już różnych ustawień w Apce
i nic to nie dało. Może jakiś pomysł ?
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 17 kwie 2016, o 10:00

lrad pisze:Witam, jestem nowy na tym forum ale modelarstwem zajmuję się bbbb.długo.
Mam problem z AR7700 podpiętego do NAZA-M V2 / nadajnik DX9 / sygnał PPM.
Otóż kanał Aile porusza się tylko w połowie swojego zakresu, pozostałe kanały
pracują prawidłowo w całym zakresie.Próbowałem już różnych ustawień w Apce
i nic to nie dało. Może jakiś pomysł ?


Sprawdź ustawienia D/R dla kanału AILE, zobacz w ogóle na monitorze (rolka w prawo) czy sama aparatura pokazuje tak samo jak NAZA: porównaj zakres np. z ELEV. Monitor aparatury, jak wszystko jest ustawione, pokazuje na suwaczkach graficznie + podaje wartość liczbową od -100 do +100 dla każdego kanału na żywo. Jeśli w monitorze apki AIL nie ma pełnego zakresu - to coś z ustawieniami apki (typu właśnie D/R). A jeśli w apce jest dobrze, a w NAZE tylko do połowy - to już nie wiem. Pewnie jakaś kalibracja w nazie będzie potrzebna.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC

Wróć do „Spektrum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości