Graupner MX-16 vs MX-20

Nie wiesz dlaczego Graupner jest najlepszy? Zapytaj Aikusa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 2 gru 2018, o 18:51

Krótko tylko podsumowanie bo jestem chyba jedną z niewielu osób która poznała obie te apki.
Z pozoru wyglądają podobnie.
MX-16 ma 8 kanałów.
MX-20 ma 10 kanałów RC plus 2 logiczne (tu już zaczyna się bardzo istotna różnica, ale mniejsza o to narazie).
Poza tym nic nie sugeruje zdrady - wygląd łudząco podobny, cena podobna ... choć MX-16 oczywiście tańsza.
... jak nic można podjąć decyzję, że jeśli wystarczy mi 8 kanałów to biorę MX-16.

BŁĄD!!!!! WIELKI BŁĄD!!!

MX-16 przy swojej wypaśniejszej wersji to zwyczajnie ubogi krewny.
Rzeczy które są w MX-20 a nie ma ich w MX-16 - to co narazie wypatrzyłem (a wypatrzyłem niewiele, bo niewiele potrzebuję).

- ustawianie czasu przejścia wartości kanałów przy zmianie trybu lotu (w MX-16 jest na sztywno chyba pół sekundy).
- kanały logiczne i co za tym idzie dużo większe możliwość ustawiania mikserów - najrózniejszych, powiązanych z fazami lotu lub globalnych - można tego ustawić naprawdę od groma i ciut ciut, w MX-16 - tylko trzy free mixers tak zwane)
- 6 faz lotu plus Autorotacja (w MX-16 są trzy plus autorotacja)
- dwa timery (w mx-16 jeden).
- timery do poszczególnych faz lotu
- timer LAP z pamięcią chyba 60 okrążeń
- przełączniki logiczne (jeszcze nie wyczaiłem jak działają, ale jest to coś to ma jakąś wartość logiczną w zależności od przełącznika fizycznego, bądź położenia gałki, drążka, lub wartości kanału).
- kanały sekwencyjne - jakieś takie cudo o którym krecik kiedyś pisał, nie potrzebuję tego, więc nie wgryzałem się jak to działa, ale tutaj jest.
- prawdopopodobnie wiele wiele innych, których jeszcze nie wyczaiłem bo ich zwyczajnie nie potrzebuję, nie wykluczone, że kiedyś mi się przydadzą.

Brakuje tylko timera proporcjonalnego do wartości gazu ;) - tego nadal nie spotkałem w żadnej apce poza FrSky (OpenTX).



Mam nadzieję, że komuś pomogę podjąć decyzje, bo w dylemacie pomiędzy MX-16 a MX-20 tylko jedna jest słuszna.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 gru 2018, o 19:03

W graupnerze brakowało mi jeszcze i w sumie tylko resetu timera w wybrany przez siebie sposób.

Poza tym też mogę spokojnie polecić mx20. Fajny nadajnik i pisze to pomimo, że już sprzedałem. To musi coś znaczyć ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 2 gru 2018, o 21:30

Fakt - są dwa monostabilne pstryki.
Jeden mam do Rescue, drugi mógłby być do resetu timera.
Ale to mały pikuś, naprawdę.
Mogę zamiast marnowania monostabilnego pstryka (którego potencjalnie mógłbym chcieć użyć jako pstryczka trener - uczeń) resetować timer jak graupner przykazał, czyli dwa paluchy góra-dół przy "SET".
No i w MX-16 jest tak samo.
To jest po prostu taka filozofia Graupnera.

Wróć do „Graupner”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron