Uchwyt smartfona mocowany w okucia łopat (+aplikacja kątomierz)

Kup drukarkę, wydrukuj drukarkę, zwróć drukarkę...
Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 20 lip 2023, o 22:43

Jako że nie mogłem zakupić elektronicznego kątomierza do łopat, a dysponuje drukarką 3D, znalazłem rozwiązanie w postaci kątomierza na smartfonie. Problemem okazuje się waga dzisiejszych smartfonów (2023 rok, wszystkie są wielkie i ciężkie) i nie do końca jestem przekonany do tego rozwiązania dlatego śpieszę z zapytaniem do bardziej doświadczonych pilotów. Uchwyt mocowany jest do okuć łopat, czy to jest dobre rozwiązanie? Pomiary robiłem dla aplikacji Ikon/Brain w już zmontowanym modelu przez doświadczonego pilota ale z racji nauki zagadnienia i zmiany aparatury chciałem przejść przez ten proces samodzielnie. Idealnego "0" nie uzyskałem, model oblatałem i w/g mnie XL380 lata dobrze (pomijając kwestię ustawienia ogona ale to inny temat). Jeśli ktoś chce przetestować to ustrojstwo to mogę udostępnić w okolicy Warszawy. Pozdrawiam pilotów!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 lip 2023, o 23:08

1. Na pewno lepszy taki kątomierz niż żaden.
2. montowanie do okuć - wygodne, ale precyzja niska.
3. waga smartfona - to było pierwsze o czym pomyślałem. Dodatkowy faktor obniżający precyzję. Z tego powodu docelowo tak czy siak szukałbym dedykowanego rozwiązania (zapytaj Adama, pewnie Ci sprowadzi... no albo sam sobie sprowadź :) https://rcforever.pl/product-eng-2950-D ... Gauge.html )
4. TYM NIE MNIEJ, w zupełności wystarczy, żeby ustawić kąty zgrubnie. Jedynie torowanie na 100% będziesz musiał poprawić w locie. (ustawianie przy pomocy kątomierza np. takiego jak podlinkowałem, pod warunkiem, że się do tego należycie przyłożę rzecz jasna, zwykle powoduje, że nie muszę niczego poprawiać)
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2136
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 22 lip 2023, o 20:33

Mam nawet taki kątomierz na zbyciu :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)

Wróć do „Druk 3D”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość