OMPHOBBY M2

Czyli po prostu Ompy...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2020, o 14:21

To nie jest wykluczone...
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 22 wrz 2020, o 14:33

To w czym problem, zamówić tradycyjne łopaty 200mm i oblatać dla testu :)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 22 wrz 2020, o 14:43

Zamawiał nie będę, mam od oxy2. Z ciekawości przetestuję.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2020, o 14:49

tyle, że ogon na dodatnich obciążeniach może już nie być taki zaje**sty...
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 22 wrz 2020, o 15:16

aikus pisze:To o czym mówisz to ... "Konsumpcja"

Jak chcialbys konsumowac coś czego nie masz? Ja wiem o czym mówię.
A słyszałeś o czymś takim jak "inwestycja w siebie"? Wytłumaczysz to Wikipedią?
Może kiedyś ktoś Ci to wytłumaczy mądrzejszy ode mnie, a przede wszystkim od Ciebie, ale zaraz zaraz... jest ktoś taki? hmm ;)
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2020, o 15:35

Clad pisze:Jak chcialbys konsumowac coś czego nie masz? Ja wiem o czym mówię.


No dobrze, ale ja nie wiem - co to ma do rzeczy?

Clad pisze:A słyszałeś o czymś takim jak "inwestycja w siebie"? Wytłumaczysz to Wikipedią?


Inwestycja w siebie - owszem.
Uczę się, trenuję, - ponoszę nakłady w postaci mojej pracy, a czasami i finansowe (szkolenia, kursy, etc).
BA! Więcej! Kupuję rower! Żeby nie jeździć do pracy samochodem, tylko dbać o jako taką kondycję, bo mimo, że generalnie pracuję głową - lepsza kondycja psychiczna, to lepsze dotlenienie mózgu, lepsze funkcjonowanie całego organizmu i więcej energii.
Staję się bardziej sprawny, mądrzejszy, zdrowszy, mogę wydajniej, efektywniej pracować i zarabiać więcej pieniędzy.
Kwintesencja definicji inwestycji.
(z Wikipedii - a jakże).


Clad pisze:Może kiedyś ktoś Ci to wytłumaczy mądrzejszy ode mnie, a przede wszystkim od Ciebie, ale zaraz zaraz... jest ktoś taki? hmm ;)


Jest. Bardzo dużo ludzi mądrzejszych ode mnie, zapewniam Cię.
Tyle, że to jest tak samo jak z lataniem helikopterami: jak patrzę na siebie i sobie podobnych to umiem mniej więcej ocenić kto lata lepiej, a kto gorzej.
Ale jak patrzę na Tareqów, Bossionów i innych Szabo albo Cesenów, to wiem tylko tyle, że są oni nieskończenie lepsi ode mnie. Nie jestem w stanie ocenić który z nich jest lepszy od drugiego.

:dk:
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 22 wrz 2020, o 16:57

aikus pisze:
Clad pisze:A słyszałeś o czymś takim jak "inwestycja w siebie"? Wytłumaczysz to Wikipedią?


Inwestycja w siebie - owszem.
...Kupuję rower! Żeby nie jeździć do pracy samochodem, tylko dbać o jako taką kondycję

Aaaahaaaaa... czyli inwestujesz w siebie kupując rower, żeby m.in. dbać o kondycję i to wg Ciebie jest inwestycja, ale kupienie helika żeby czerpać przyjemność z latania nim, już nie jest inwestycją? :thumb: :approve:
Nic dodać nic ująć...
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2020, o 20:42

Clad pisze:
aikus pisze:
Clad pisze:A słyszałeś o czymś takim jak "inwestycja w siebie"? Wytłumaczysz to Wikipedią?


Inwestycja w siebie - owszem.
...Kupuję rower! Żeby nie jeździć do pracy samochodem, tylko dbać o jako taką kondycję

Aaaahaaaaa... czyli inwestujesz w siebie kupując rower, żeby m.in. dbać o kondycję i to wg Ciebie jest inwestycja, ale kupienie helika żeby czerpać przyjemność z latania nim, już nie jest inwestycją? :thumb: :approve:
Nic dodać nic ująć...


Posłuchaj Clad.
Normalnie nie da się nie wyczuć ironii w Twoim poście, ale gdybym udawał, że tak się właśnie stało, to musiałbym odpowiedzieć: TAK! Dokładnie tak. I cieszę się, że w końcu zrozumiałeś różnicę pomiędzy konsumpcją a inwestycją. Co prawda użyłeś po drodze takiego trochę wytrycha jak "inwestycja w siebie", ale nawet to Ci ostatecznie nie przeszkodziło i łapiesz.
Fajowo - do braw się dołączam.

Niestety... ja wiem, że to była ironia.
I niestety - nie przesadziłem w moim poprzednim poście. :masakra: [cenzura]

Ale mimo wszystko postaram się sprawić, żebyś miał szansę zrozumieć.
Jeszcze tylko drobna uwaga interpersonalna: na samym początku naszej przepychanki mogłeś po prostu olać temat, machnąć ręką na głupiego aikusa, który jak zwykle miał gorszy dzień i się przyjebał do słówka.
Ale Ty postanowiłeś na upartego dążyć do pokazania swojej racji i mimo, że chyba już sam wiesz, że tkwisz w błędzie - postanawiasz brnąć w to dalej.
Nie rozumiem czemu.

No ale teraz do meritum.
Kiedy kupujesz samochód, to to MOŻE być inwestycja. Bo możesz przy jego pomocy szybciej się przemieszczać, pracować efektywniej, zarabiać więcej pieniędzy w krótszym czasie.
Może się oczywiście okazać, że jest to inwestycja taka sobie, bo to co zarobisz - wydasz na obsługę tego samochodu, serwisy, opony zimowe, ubezpieczenia, czy choćby na paliwo - tak. Więc potem się ocenia czy inwestycja była udana czy nie, ale to może być inwestycją.
Zatem zakup samochodu MOŻE być inwestycją.
MOŻE, NIE MUSI.
Bo NIE JEST NIĄ, jeśli kupujesz go po to, żeby po prostu sobie jeździć i czerpać z tego przyjemność.
I nie, nie jest to inwestycja w siebie.
To się w żaden sposób nie zwróci.
To tylko kosztuje.


Kiedy kupujesz paliwo do tego samochodu, to to już NIE JEST inwestycja....
... no chyba, że rozważymy sytuację tak ekstremalnie wyjątkową jak np:
W nadym miesiącu wyjeździłeś już limit pieniędzy na paliwo. Budżet się skończył w baku pusto, samochód stoi.
Ale oto pojawia się okazja, zarobić 1000 złotych, pod warunkiem, że natychmiast pojedziesz przez pół Polski.
Pożyczasz zatem skądś kasę na paliwo i jedziesz.
Zarabiasz tysiaka, kasę oddajesz z odsetkami, powiedzmy, że 800 zostało Ci w kieszeni.
Całkiem udana inwestycja.

Jeśli do tej pory chodziłeś do pracy boso, co powodowało, że mogłeś chodzić tylko trzy dni z rzędu, a potem przez resztę tygodnia musiałeś leczyć zharatane stopy, a teraz postanowiłeś sobie kupić buty, dzięki którym będziesz mógł chodzić do pracy codziennie, to to jest inwestycja. (nota bene abstrahując od abstrakcyjności tej sytuacji - inwestycja, która na oko zwróci się już w pierwszym tygodniu).
Jeśli jednak te buty się zużyły, zgodnie ze swoim okresem życia, i po prostu kupujesz nowe, takie same, to to już nie jest inwestycja.
Inwestycja by to była, gdybyś kupił buty turbo, które pozwolą Ci się przemieszczać pieszo dwa razy szybciej, bez zwiększenia Twojego zmęczenia.

Zakup jedzenia - nie jest inwestycją.

Ale zakup suplementu diety, albo ... no cóż - przerzucenie się z taniego fastfoodu na jedzenie wyższej jakości... Można traktować jako inwestycję w siebie, choć moim zdaniem jest to trochę dyskusyjne.

Roweru poruszać nie będę, bo wyjaśniłem do dostatecznie dobrze w poprzednim poście.
Mi w każdym razie od roweru - owszem - de facto przybyło pieniędzy w portfelu. Jest to co prawda trudno mierzalne i trudno sprawdzalne - ale ja to wiem. Wiem jak żyłem do czasu jakichś 5 lat temu, jak pracowałem, ile zarabiałem. Potem zacząłem jeździć na rowerze i wiem jak się to wszystko zmieniło. Rower w każdym razie zwrócił się kilkudziestokrotnie.
Więc była to nie tylko inwestycja, ale jeszcze bardzo udana.
Tym nie mniej, to jest właśnie punkt w którym "inwestycja w siebie" staje się wytrychem, bo w sumie ciężko udowodnić, że nie zarabiałbym tyle ile zarabiam, gdybym tego roweru nie kupił.


I jeśli na tej zasadzie twierdzisz, że zakup helikoptera jest inwestycją, bo jak polatasz sobie wieczorem, to jesteś bardziej zrelaksowany i następnego dnia też efektywniej pracujesz - to ciężko z tym polemizować, bo to też jest kwestia Twojej wiary, do której masz prawo.
Niestety nawet jeśli teraz mi powiesz, że właśnie dokładnie o to Ci chodziło od samego początku - ja Ci nie uwierzę.
Jestem przekonany, że chciałeś po prostu na siłę mieć racje. Nie próbując nawet jej w żaden merytoryczny sposób jej udowodnić. Naginając interpretację definicji encyklopedycznych tak jak Ci się tylko podobało.
Niestety - to nie zadziała.

Na koniec, ostatnia szansa: nie zależnie od tego, czy naprawdę tego nie rozumiesz, czy nie chcesz zrozumieć.
Podejdź do tematu z drugiej strony i spróbuj odrobinkę pochylić się nad definicją słowa "konsumpcja".
Dla siebie i tylko dla siebie.
Nie dla mnie.
Ja, mimo, że w branży ekonomicznej nie pracuję, to tak się składa, że skończyłem szkołę o takim profilu i chcąc nie chcąc, te akurat pojęcia rozumiem dosyć dobrze.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 22 wrz 2020, o 21:45

Przeczytałem Twoje litanie wierzac, że to będzie inwestycją w mój rozwój intelektualny i udowodnią mi w końcu, że nie mam racji. Niestety znowu Ci się nie udało :dk: Chciałbyś mi udowodnić że się mylę, a sam podajesz przykłady, które mogą zaliczać się do inwestycji i nie muszą. Dla jednego np. Zakup roweru będzie inwestycją bo zaoszczędzi na paliwie do auta, poprawi kondycję, co również przełoży się na zdrowie, a drugi kupi rower, ale stwierdzi po jakimś czasie, że jednak nie chce mu się pedałować, wrzuci rower do piwnicy i to już inwestycją nie będzie. Dlatego tak jak napisałeś... przyjebales się do czegoś w czym masz rację i jednocześnie jej nie masz. Mogę powiedzieć że latanie helikiem poprawia moją koncentrację, szybkość reakcji, zdolności manualne, relaksuje itd... , więc sam sobie odpowiedz, czy na tej podstawie może być to dla mnie inwestycja czy nie. Ja wiem że tak.
Ps. Też mam dzisiaj gorszy dzień dlatego idealnie się wpasowałeś prowokując temat ;)
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 22 wrz 2020, o 22:36

Nie.
Dalej nie rozumiesz i to nie jest tak, że mam rację i jednocześnie jej nie mam.
Po prostu mam rację. Koniec kropka.
Twierdzisz, że jej nie mam - udowodnij, albo przyznaj, że byłeś w błędzie.

Ile kasy Ci przybyło odkąd zacząłeś latać helikopterami RC?
Ile na tym zarobiłeś?
Albo dzięki temu...
Mm?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 wrz 2020, o 23:03

Dotarłem na razie do połowy i zrozumiałem że czas skoczyć po browar i czypsy.

Czy jeśli dzięki powyższym uda mi się odzobaczyć ostatnie kilkanaście postów to będę mógł się już czuć inwestorem?
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 23 wrz 2020, o 01:38

aikus pisze:Nie.
Dalej nie rozumiesz i to nie jest tak, że mam rację i jednocześnie jej nie mam.
Po prostu mam rację. Koniec kropka.
Twierdzisz, że jej nie mam - udowodnij, albo przyznaj, że byłeś w błędzie.

Przyznaję. Nie masz racji i jesteś w błędzie.
aikus pisze:Ile kasy Ci przybyło odkąd zacząłeś latać helikopterami RC?
Ile na tym zarobiłeś?
Albo dzięki temu...
Mm?

A Ty ile kasy zarobiłeś dbając o kondycję?

Twoje płytkie myślenie, ogranicza się do rozważania nad inwestycją w zakresie zysku materialnego, dlatego nie możesz zrozumieć tego, co ja próbuje Ci wyjaśnić :dk:
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 23 wrz 2020, o 06:51

Czy Panowie kończyli jakieś kursy, szkolenia odnośnie SPAMowania, czy po prostu macie misję, że jak ktoś tu zajrzy w celu pogłębienia wiedzy na temat OMP to po 5ciu minutach wywali komputer przez okno mrucząc pod nosem "ja to pie#dole" :rotfl:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 23 wrz 2020, o 07:23

Clad pisze:
aikus pisze:Ile kasy Ci przybyło odkąd zacząłeś latać helikopterami RC?
Ile na tym zarobiłeś?
Albo dzięki temu...
Mm?

A Ty ile kasy zarobiłeś dbając o kondycję?


To nie jest Twoja sprawa ile konkretnie, ale owszem zarobiłem i to sporo.
Tak samo jak nie jest moją sprawą ile Ty zarobiłeś na helikopterach. Jeśli zarobiłeś choćby złotówkę to zamykam japę, klękam, przepraszam i masz racje - to była inwestycja.


Clad pisze:Twoje płytkie myślenie, ogranicza się do rozważania nad inwestycją w zakresie zysku materialnego, dlatego nie możesz zrozumieć tego, co ja próbuje Ci wyjaśnić :dk:


Patrz definicja: inwestycja to pojęcie ekonomiczne. Zysk musi być materialny.

P.S. Wiesz już co to jest konsumpcja?
Po raz ostatni poruszam temat tego pojęcia. Jeśli się do tego nie odniesiesz - nie mamy o czym gadać.
Możesz - owszem - czuć się wygranym. Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.


TomRar pisze:Czy Panowie kończyli jakieś kursy, szkolenia odnośnie SPAMowania, czy po prostu macie misję, że jak ktoś tu zajrzy w celu pogłębienia wiedzy na temat OMP to po 5ciu minutach wywali komputer przez okno mrucząc pod nosem "ja to pie#dole" :rotfl:


Masz rację TomRar - zaraz poprosimy Mira, żeby wydzielił wszystko do brudnopisu.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 23 wrz 2020, o 14:36

UWAGA: zwrot akcji.

Meritum:
Clad - masz rację.
:nw:
Zakup helika może być inwestycją.
Co prawda dalej można dyskutować nad jej sensownością i nad naszą inteligencją, jeśli się popatrzy, że od 10 albo lepiej lat ładujemy kasę w coś co ni chuja nie przynosi zysków - ale to kwestia wtórna.

Background:
Nie przekonałeś mnie.

Zrobił to mój prywatny znajomy, wybitny specjalista z dziedziny ekonomii, jeden z tych, których uważam za mądrzejszych od siebie (nie tylko w dziedzinie ekonomii).
Tak było, jak bum cyk cyk.
Bo tak się składa, że przy całej swojej gównoburzowatości ta dyskusja jednak mocno mnie zaangażowała emocjonalnie i zwróciłem się do niego pokazując mu ją.
Najpierw obu nas wyśmiał, z resztą słusznie.
Potem przekonał mnie jednym celnym argumentem pokazując mi słabe punkty mojego rozumowania (których nota bene, Ty nie wyłapałeś do tej pory), ale mniejsza o to.

Masz rację.
End of story.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 23 wrz 2020, o 14:37

Aha... P.S.
W sumie to najważniejsze...
Miru, posprzątasz?
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 23 wrz 2020, o 15:14

Jak mniejsza o to? Tyle klepałeś w klawiatur|, a jednego argumentu nie zdradzisz? Po co ja to wszystko czytałem? To jak książka bez ostatnich stron. Bez sensu ;)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15985
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 23 wrz 2020, o 15:28

Było się odezwać. :dk: Zająć stanowisko być moze?
Być może przekonałbyś mnie wcześniej i nie musiałbym zawracać dupy człowiekowi, który... Tak generalnie to jest człowiekiem takiego pokroju, że wszyscy moglibyśmy ewentualnie co najwyżej pastować buty.
Za opłatą.
Z naszej strony.
I pod warunkiem, że by się łaskawie zgodził udzielić nam tego zaszczytu.
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 23 wrz 2020, o 15:39

Marek, niepotrzebny był ten ostatni post.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2064
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 23 wrz 2020, o 16:20

Ale nas ten kolega @Aikus wszystkich podsumował :wall:
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10

Wróć do „Ohio Model Planes”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości