OMPHOBBY M1

Czyli po prostu Ompy...
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 12 lis 2022, o 13:28

Było dość szybko, więc to nie to.

Jako model do kieszeni jest niesamowity, nadajnik mógłbym mieć mniejszy. Ale to już marudzenie.


Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 12 lis 2022, o 14:09

Ale ma onewaya, czy nie?
Wiem, macałem te modele na polu, więc powinienem wiedzieć... no ale nie wiem. Nie pamiętam.
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 684
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 12 lis 2022, o 15:06

Nie ma
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 lis 2022, o 19:28

Aikus. M1 nie da się posadzić na ziemi wciskając holda jeszcze nad ziemią (czyli tak jak chyba ląduje większość z nas). Musisz posadzić na obrotach, docisnąć i wtedy hold. Oczywiście mówię o lataniu w idlu. W przeciwnym razie strzeli całkiem niekotrolowalne piro. I to samo będzie w locie.

To o czym pisze Adam to oczywiście super pomysł, ale wychodząc z założenia ze5 autorotujemy kiedy nas odetnie a nie kiedy wciśniemy pstryka, piro jest nie do uniknięcia.

Autorotujac oczywiście że używam ogona i Ty też używasz. Bo nie ma nic fajniejszego jak nakręcić helikowi w autorotacji tak obroty żeby na koniec do siebie podlecieć, obrócić model w założonym wcześniej kierunku i posadzić. Tego M1 nie zrobisz. Teoretycznie mógłbyś go ukierunkować trochę tarczą, ale to nie ta masa, nie ten rozmiar.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 lis 2022, o 19:32

Aha. Twój filmik prezentuje M2 a nie M1. M2 mimo że jest mały jest o wiele większy i cięższy od M1. Trochę jakbyś porównywał 250tke z 500tka ;)

No a Maciuś chyba na prawdę się starzeje. Gada do rzeczy już kolejny raz i też się podpisuje pod tym co napisał. Dodam też, że moje obserwacje są takie, że im mniej ciśniemy tym dłużej się bawimy. Nadmierne parcie na postępy wypala. Oczywiście nie każdego, ale statystycznie chyba tak...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 13 lis 2022, o 00:21

Kurde.... byłem przekonany, że miałem w rękach zarówno M1 jak i M2 i nie są aż tak różne jak mówisz.... ale może się mylę.
Fakt faktem, że GDYBYM miał kupować, a pewnie nie kupię, ale gdybym miał kupować, to bym kupował M2.
Bo nawet jak już mieć mikrusa to lepiej większego niż mniejszego :)
No nic, trudno, może i jest tak jak mówisz, ale skoro tak jest to tym bardziej wiem, że nie chcę M1. Niekontrolowane piro po zapięciu holda? TO nie jest poprawne zachowanie śmigłowca. Z czegokolwiek by nie wynikało.

Wróć do „Ohio Model Planes”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość