Konfiguracja M2 dla OpenTX

Czyli po prostu Ompy...
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 30 lip 2020, o 14:46

Istotne elementy konfiguracji M2 dla OpenTX

Zakładka Flight Modes.
Tutaj definiuję tylko zmienne używane potem jako expo i ew. do zmiany zakresu na wejściu. Mam trzy tryby lotu, gdzie mogę mieć różne wartości expo i zakresu.

m2_opentx_config_fm.png


Zakładka Inputs. Aplikuję expo na cyklice i ogonie. Jako wejście dla ustalania trybu (mode) definiuje zmienną specjalną MAX (czyli de facto 1 lub 100%, w zależności od kontekstu późniejszego użycia).

m2_opentx_config_inputs.png


Zakładka Mixes. Kanały AIL, ELE, RUD przyporządkowanie po prostu do odpowiadających im wejść. Kanał THR ma trzy krzywe idle-up oraz throttle hold, w zalezności od ustawiania przełączników SB i SA. Kanał MODE ustala tryb lotu - stabilizowany (rescue) lub zwykły - w zależności od położenia przełącznika SD. W praktyce SD w pozycji innej niż od siebie (innej niż do góry) aktywuje rescue. Zwracamy uwagę, żeby tryb miksowania w miejscach zaznaczonych na żółto był REPLACE, a nie ADD lub MULTIPLE (domyślnie przy definiowaniu linii miksera jest to ADD, więc trzeba to koniecznie zmienić).

m2_opentx_config_mixer.png


Zakładka Outputs. Odwrócenie (INV) kanałów, tak jak spodziewa się ich kontroler flybarless M2. Zakresy min / max zaznaczone na żółto do obniżenia, tak by ustalić odpowiedni kąt na cyklice i ewentualnie ustalić zakres pracy drążka do sterowania ogonem. U mnie na cyklice (AIL / ELE) wylądowałem na -62% (min) oraz +62% (max).

Krzywe UP1 / UP2 / UP3 można zdefiniować jako płaskie 20 / 40 / 60% (w skali FrSky, czyli od -100% do +100%). M2 V2 oraz Explore mają wbudowany governor.

Krzywa TH0 oczywiście płaska -100%.

Krzywe skoku PT1 i PT2 jak kto lubi. Dla trybu lotu FM0 (krzywa PT1) może mieć nieco ograniczony zakres skoku negatywnego. Krzywa PT2 będzie pewnie 1:1 linowa.

To w zasadzie tyle. Reszta wg indywidualnych upodobań (timery, komunikaty głosowe, etc).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2020, o 15:29 przez mak, łącznie zmieniany 4 razy.
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 lip 2020, o 14:53

Pozwoliłem sobie wydzielić do osobnego wątku

Wróć do „Ohio Model Planes”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość