T-Rex 600

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 lis 2010, o 00:04

Po kretach zazwyczaj lecą łożyska wału, to wiadomo.
Z czasem snapy się wycierają, więc te luźniejsze możesz wymienić. Jeżeli po założeniu nowego na kulkę już masz luz tzn. że kulka sama się dotarła i podlega utylizacji.
Poza tym łożysko tarczy jeżeli jest smarowane trzyma się dosyć długo. Analogicznie z łożyskami flybara i mikserów. Wszystko zależy od przeglądu. Znasz model bo go regulowałeś i widzisz, czy coś nadmiernie lata. Nadmiernie, bo luzy produkcyjne to normalka.
Dlatego osobiście jestem zwolennikiem smarowania tych newralgicznych łożysk. Używam smaru do łożysk Scorpiona, bo to do wysokoobrotowych. Chociaż każdy olej wypływa z czasem jednak zostaje film.
Zrobiłem w tym sezonie dwoma modelami po 200 lotów i stan łożysk jest oki.
Jest jedno zdradliwe miejsce (bo niewidoczne) wymagające dokładnego sprawdzenia. Łożyska samych łopatek ogonowych. Trzeba je koniecznie obejrzeć czy nie poleciał pierścień osłaniający kulki.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Robert_K
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 14-11-2010

Postautor: Robert_K » 15 lis 2010, o 16:10

Poza samą tarczą nic jakiś większych luzów nie ma.
Serwa na tarczy to Align DS 620 też pracują dobrze nie mają jakiś powiększonych luzów więc może jeszcze jeden sezon dadzą rade.
Na wale to wiadomo łożyska wypada wymienić.
W okuciach łopat zmieniałem gumki na twarde i wianki w łożyskach oporowych były już mocno wytarte więc do wymiany.
Snapy i kulki wymienię będzie więc okazja ponownie ustawić model. :D
Silnik mam Hyperiona 4025 630Kv łożyska jeszcze nie hałasują bo smaruje je zawsze po lotach, ale raczej zamontuje nowe.
Martwi mnie tylko tarcza wymieniać?
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 17 lis 2010, o 01:06

Robert, co to znaczy że masz na tarczy spore luzy? Musisz sam ocenić na ile luz tego łożyska przekłada się na faktyczną zmianę ustawień samej głowicy. To że ma luz jako taki jeszcze nie predysponuje tarczy do wymiany. A to w końcu dosyć drogi element.
Co do gumek - jeżeli nie latasz ostro 3D to zamiast czarnych możesz użyć te szare dumpery - głowica ma mniejszy szok mechaniczny.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Robert_K
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 14-11-2010

Postautor: Robert_K » 17 lis 2010, o 21:35

Gmeracz pisze:Robert, co to znaczy że masz na tarczy spore luzy? Musisz sam ocenić na ile luz tego łożyska przekłada się na faktyczną zmianę ustawień samej głowicy. To że ma luz jako taki jeszcze nie predysponuje tarczy do wymiany. A to w końcu dosyć drogi element.
Co do gumek - jeżeli nie latasz ostro 3D to zamiast czarnych możesz użyć te szare dumpery - głowica ma mniejszy szok mechaniczny.

Luz ma około 0,7 mm mam go od wiosny i się nie powiększa więc może tak wszyscy mają.
Jakoś bardzo w locie to nie przeszkadza.
Co do gumek głowicy to na czarnych lepiej mi się lata.
Nie latam ostrego 3D ale czasem coś tam pokręcę. ;)
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 19 gru 2010, o 12:25

No i stalo sie :wall: od dosc dlugiego czasu nie mialem kreta z wlasnej glupoty no i kilka dni temu z kolesem z klubu w padlismy na genialny :idea: pomysl ze bedziemy latac tandem (2 heliki jak najblizej siebie) po wstepnych probach wszystko bylo cacy obgadalismy co i jak bedziemy robic i jak bedziemy sie komunikowac w teori wszystko bylo proste :thumb:

no to dawaj w powietrze poczatek byl calkiem niezly jeden helik podazal za drugim w odleglosci okolo 10m robilismy loops (beczki ?) jak jeden byl na godz 12 to drugi na 6 wygladalo to dosyc imponujaco tak ze nabralismy pewnosci siebie i zadecydowalismy ze powtuzymy te manewry helik obok helika jak najblizej :hammer:

no i przy wyjsciu z loop niestety bylismy z byt blisko siebie i lopaty zrobily nam sie krutsze o okolo 10 cm :wow2: no a reszte to nie bede pisal :hammer:
moje straty lopaty, cabinka, rama z jednej strony, rurka ogonowa, podloga, glowna zebatka, podwozie, walki (wygladaja prosto ale zawsze po krecie wymieniam tak ze i tym razem wymienie)
kolega mial podobne straty
niekture czesci mialem zapasowe a reszta jest juz w drodze moj kontakt w Align wyslal mi juz najnowsza kabinke nie ma jej jeszcze na stronie Aligna tak ze jak sie tylko zjawi umnie to zrobie kilka zdjec (powinno byc w poniedzalek lub wtorek) i zamieszcze tutaj

kret byl dosyc bolesny bo 600 po upgrade byla moim faworytem i wzielo mi prawie 5 tygodni ustawiania, zamieniania czesci testowania i gdy juz byla perfekt to zaliczyla kreta :(

700ka i 550ka odpoczywaly do tej pory (latalem faworytem) tak ze do momentu odbudowy 600ki rozruszam im troche kosci :D :D :D

Obrazek
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 19 gru 2010, o 13:30

Max S pisze:robil - Pirouetting Roll/Flip, Piroflip, Serpent i takie tam inne cuda.

No pyroflip to ok, jeszcze wiem jak wygląda. Ale jak wygląda pirouetting roll? No i co to jest serpent? Też się nie spotkałem z takim nazewnictwem, także gdybyś był łaskaw wyjaśnić byłbym wdzięczny.
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 21 gru 2010, o 13:48

Wlasnie dzisiaj otrzymalem najnowsza kabinke Aligna do 600 :banana:

Moj contakt w Taiwanie dal mi znac ze Align wypuszcza nowa kabinke, jest tak swierzutka ze nie ma jej jeszcze na stronie Aligna wiec wyslal mi zdjecia.
Spodobal mi sie ten nowy styl "Terminatora" no i 600ka bedzie od dzisiaj TERMINATOREM 600 :lol:

Align numer produktu HC6533

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 21 gru 2010, o 13:56

Max S pisze:Spodobal mi sie ten nowy styl "Terminatora" no i 600ka bedzie od dzisiaj TERMINATOREM 600 :lol:
oby nie skończyła jak Terminator... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 21 gru 2010, o 14:10

Ramotny pisze:
Max S pisze:Spodobal mi sie ten nowy styl "Terminatora" no i 600ka bedzie od dzisiaj TERMINATOREM 600 :lol:
oby nie skończyła jak Terminator... :)


He he he :thumb:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
mati0412
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 32
Rejestracja: 22-03-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: mati0412 » 21 gru 2010, o 18:59

Hehe wygląda jak frankenstein 8-) fajna ... Mimi kama ni kweli, kuruka chini na polepole :) :gas:
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 21 gru 2010, o 23:45

O gustach się nie dyskutuje ale terminator jakiś taki klockowaty a cała szata mi cyrkową przypomina ;)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 22 gru 2010, o 02:00

Sebus
ona ma odstraszać krety. Oczywiście Max nie musisz tego sprawdzać :)
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 22 gru 2010, o 07:18

Sebus pisze:O gustach się nie dyskutuje ale terminator jakiś taki klockowaty a cała szata mi cyrkową przypomina ;)


Wiktor pisze:Sebus ona ma odstraszać krety. Oczywiście Max nie musisz tego sprawdzać :)


Smiejcie sie :evil: smiejcie :evil: ale przynajmniej jest na czasie ma kolory swiateczne (zielone, czerwone itd)
Bedzie go dobrze widac na tle nieba, drzew :lol:
nikt w klubie nie pomyli mojego helika "TERMINATORA 600ty" z innym helikiem "przecietniakiem o standartowej kabince"
Sebus ma racje jak kret popatrzy w te czerwone oczy TERMINATORA 600TY to napewno sie pos.a ze strachu !!!!


No ten ostatni punkt to moze byc na odwrot wlasciwie :D :D :D
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 24 gru 2010, o 01:10

Max S pisze:
Sebus pisze:O gustach się nie dyskutuje ale terminator jakiś taki klockowaty a cała szata mi cyrkową przypomina ;)


Wiktor pisze:Sebus ona ma odstraszać krety. Oczywiście Max nie musisz tego sprawdzać :)


Smiejcie sie :evil: smiejcie :evil: ale przynajmniej jest na czasie ma kolory swiateczne (zielone, czerwone itd)
Bedzie go dobrze widac na tle nieba, drzew :lol:
nikt w klubie nie pomyli mojego helika "TERMINATORA 600ty" z innym helikiem "przecietniakiem o standartowej kabince"
Sebus ma racje jak kret popatrzy w te czerwone oczy TERMINATORA 600TY to napewno sie pos.a ze strachu !!!!


No ten ostatni punkt to moze byc na odwrot wlasciwie :D :D :D


Aż strach się bać ;) terminator napity oczy podbite ;) nie no spoko przecież nic nie mówie. Moje odczucia są spowodowane dążeniem do minimalizmu a co za wiele do nie dobrze czasem wg mnie dlatego wolę być przeciętniakiem;) nie kabina lata ;)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 24 gru 2010, o 04:43

Sebus pisze: nie kabina lata ;)

A to ty kabinke zostawiasz na ziemi i helik lata goly? no przeciez bedzie mu zimno :D
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 24 gru 2010, o 05:02

Mnie by się taka przydała do Gaui, bo te cholernie wielkie morskie mewy czasem potrafią porządnie wystraszyć na łące. Nawet skubane nie uciekają gdy lecę na nie...
A tak ocipiałyby ze strachu widząc taką morduchę... :rotfl:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 25 gru 2010, o 12:00

Khiledim pisze:
Max S pisze:robil - Pirouetting Roll/Flip, Piroflip, Serpent i takie tam inne cuda.

No pyroflip to ok, jeszcze wiem jak wygląda. Ale jak wygląda pirouetting roll? No i co to jest serpent? Też się nie spotkałem z takim nazewnictwem, także gdybyś był łaskaw wyjaśnić byłbym wdzięczny.

Sa to zwroty jakie moj kolega uzywal przy tescie T600 sam go pytalem co one oznaczaja, wyjasnil mi z grobsza o co chodzi.
Jako ze sam nie latam na takim 3D poziomie to moj opis nie bedzie raczej dokladny a wrecz raczej ogolny, mialem nadzeje ze popytam w klubie pro pilotow ale niestety tu jest teraz lato i sporo ludzi na wakacjach.

Znalazlem troche info na necie tak ze podaje to ponizej niestety po angielsku jako ze moj jezyk polski na temat helikow RC jest Baaaaardzo ubogi i tlumaczenie nie bedzie za dobre moze Ramotny lub ktos z innych heli fanow pokusi sie o przetlumaczenie
lub ktos co lata te kombinacje bedzie mu latwiej niz mnie :nw:

Jak chcialbys sie wiecej dowiedziec o tym to google powinno ci pomoc :thumb:


Serpent
A Pirouetting Snake flown as a series of arcs along the flightline with a 180 degree turn-around followed by the same number of arcs in the reverse direction down the flightline. At least 4 arcs in each direction, all arcs to be the same size, height and speed and the pirouette rate to remain constant. Each arc must be clearly presented as a distinct quarter-circuit or more with the disc close to the vertical.

(Snake)
This snake-like manoeuvre should be performed along the flight line and consist of at least 4 joined crescents, tailboom-horizontal, switching skids-in to skids-out and vice-versa between crescents. Each crescent must be clearly presented as a distinct half-circuit or more with the disc close to the vertical.

Pirouetting Roll/Flip
The 2 pirouetting rolls / flips will be executed as a travelling manoeuvre continuously with no hesitation and constant height throughout. The mid-point of the manoeuvre shall be positioned on the centre-line.

Sorka ze po angielsku ale ja nie wiem jak jest nawet flightline po polsku (tam gdzie latasz helikiem zlewa do prawa :hammer: )
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 25 gru 2010, o 19:16

Max S pisze:Sorka ze po angielsku ale ja nie wiem jak jest nawet flightline po polsku (tam gdzie latasz helikiem z lewa do prawa :hammer: )
Flightline = tor lotu :)
i nie stresuj sie angielskim/polskim - jak na razie nie mamy najmniejszego problemu żeby Cię zrozumieć :thumb: - tak trzymać :) :nw:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 2 sty 2011, o 12:29

Korzystajac z kilku dnich wolnych wziolem sie za odbudowe po krecie :(

Na pierwszy ogien poszla zebatka glowna (Aling 170 zebow mod 0.7) zostala wymieniona przez (KDE 115 zebow mod1) oczywiscie musialem rowniez zamienic zebatke na silniku z 16 zebow mod0.7 na 11zebow mod1.
stare przelozenie 1:10.625 nowe 1:10.454 roznicy prawie nie ma.
KDE zebatka jest troche grubsza + wymaga specjalnego adaptora aby lozysko kierunkowe pasowalo, po kilku ustawieniach wkoncu z gralo :D

Nastepnie Align BEC i bateria do elektroniki zostaly zastapione BEC Castle Creation PRO co zmniejszylo wage helika o okolo 120 gram :D
no i finalnie helik dostal nowe lopaty Align 3G (bardziej stabilne z FBL) no i oczywiscie nowa kabinka "Predator" :banana:

Ponizej kilka zdjec Rexa Predatora po odbudowie i podczas testow
Po pierwszych lotak wszystko jest ok ale niestety aby latal perfect tak jak ja chce to pewnie znowu zejdzie mi kilka tygodnia testow i prob :wall:


Nowa glowna zebatka ledwo co sie miesci w ramie :lol:
Obrazek

BEC Castel Creation Pro z dwoma cablami zasilajacemi (120g mniej :rotfl: )
Obrazek

Terminator 600 zaraz po zakonczeniu odbudowy gotowy to testow :banana:
Obrazek

Tak sie prezentuje z nowymi lopatami miodzo :rotfl:
Obrazek

Pierwsze oderwanie od ziemi Melbourne heli klub :D
Obrazek

jak na pierwszy lot to calkiem nie zle :banana:
Obrazek

Predator polowanie w buszu :lol:
Obrazek

Jest tak stabilny :D ze az nie moge uwierzyc :wow2: prawie ze sam lata :rotfl:
Obrazek

Po pierwszym locie powrot z toru lotu mina nie zaciekawa (fotograf tak zrobil :( ) ale w sumie bardzo zadowolony po odbudowie :banana:
Obrazek
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 2 sty 2011, o 13:26

Fajnie wygląda, bojowo. Gratulacje :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości