T-Rex 450

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 7 lip 2010, o 16:37

Blade pisze:No ja mam plastikową a jest upgrade również do MT v1 na metal. nigdy nie zmieniałem i podobnie jak miszcz nigdy nie udało mi sie jej uszkodzić. To musi być wyjątkowy niefart jakiś ;)


Witam, jak miałem MT rozwalałem go dość często, żeby nie powiedzieć ale ze 30 kretów zaliczył, raz niestety ta zębatka się poszatkowała.
Pozdrawiam,
Arek.
Awatar użytkownika
sqymon
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 28-04-2010
Lokalizacja: Poznań / Wągrowiec
Podziękowano: 2 razy

Postautor: sqymon » 8 lip 2010, o 12:45

ogolnie bardzo ładny opis :)
jednak nie zgodze sie co do lipomonitora, dużo lepiej stosować timer, mamy wtedy pewność że nasze lipole mają się dobrze, przyzwyczajamy sie do stałej długości lotu. po kilkudziesięciu pakietach tak wylatanych masz takie wyczucie ze zdaza mi sie ze lądujesz a timer włacza się 2 sek po lądowaniu :) latąłem kiedys z lipomonitorem i w czasie ładowania nie było reguły ile pradu wejdzie do pakietu, spore wahania, latając na czas róznica sięga ~50mAh na każdym pakiecie.

a co do zebatki odbiorczej to musuałeś mieć chyba dość dużego pecha :wall:
HK450 V2 - szuka mocy: Typhoon 2218H -> Align 430L -> TP 2415-07T -> Turnigy 450/500 H2223
HK-6X 2,4GHz

Łopaty do góry
_________________
heli eventy - www.rcspot.pl
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 9 lip 2010, o 07:34

Masz w pewnym sensie rację. To czy lipo-monitor czy timer to już są wybory typu czy wolę brunetki czy blondynki. lipoGUARD można ustawiać na napięcie jakie Ci się podoba (w pewnym zakresie oczywiście) - ja ustawiłem tak że rezerwa zapala mi się przy 10,65V. To dosyć wysoko ale nie chcę pruć pakietów nadmiernie. Jedyną dla mnie wadą lipoGUARD'a i innych lipo-monitorów jest zapalanie się diody kiedy na ok. 2 minuty przez docelowym czasem dioda potrafi się zapalić jak dam mu po heblach - duże obciążenie tymczasowo obniża napięcie na pakiecie.
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 lip 2010, o 07:46

Beier pisze:Masz w pewnym sensie rację. To czy lipo-monitor czy timer to już są wybory typu czy wolę brunetki czy blondynki. lipoGUARD można ustawiać na napięcie jakie Ci się podoba (w pewnym zakresie oczywiście) - ja ustawiłem tak że rezerwa zapala mi się przy 10,65V. To dosyć wysoko ale nie chcę pruć pakietów nadmiernie. Jedyną dla mnie wadą lipoGUARD'a i innych lipo-monitorów jest zapalanie się diody kiedy na ok. 2 minuty przez docelowym czasem dioda potrafi się zapalić jak dam mu po heblach - duże obciążenie tymczasowo obniża napięcie na pakiecie.

10.65 to wysoko? Toż to raptem 3.55/celę... To raczej dosyć nisko...
Moje dotychczasowe latania pokazują że po jakimś czasie to ani timer ani lipoguard nie jest potrzebny. Przykład był wczoraj (Magik świadkiem) choć latam bez LiPoguardów na Timer to każdy lot kończyłem przed timerem i każdy pakiet po wylądowaniu pokazywał od 3.7 do 3.8 - jaki z tego wniosek? Każdy pilot gdy pozna model i pakiety od razu w loci wyczuje czy ma jeszcze prąd czy już mu się kończy.
No chyba ze się zagada..

Osobną kwestią jest Lipoguard sam w sobie - jego konstrukcja zakłada że wszystkie cele pracują identycznie. Jeśli jednak podłączymy go do pakietu w którym nie wszystkie cele pracują tak samo to mamy 90% szans że która(e)ś gorsza zostanie rozładowana nadmiernie. Takie przypadki też miewałem.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
sqymon
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 28-04-2010
Lokalizacja: Poznań / Wągrowiec
Podziękowano: 2 razy

Postautor: sqymon » 9 lip 2010, o 16:48

Ramotny pisze:10.65 to wysoko? Toż to raptem 3.55/celę... To raczej dosyć nisko...


zgzadza sie, szkoda meczyc pakiety na te dodatkowe 30 sekund, ja po lataniu mam 3,74-3,75 na cele, czyli jakies 11,25 na całości
HK450 V2 - szuka mocy: Typhoon 2218H -> Align 430L -> TP 2415-07T -> Turnigy 450/500 H2223
HK-6X 2,4GHz

Łopaty do góry
_________________
heli eventy - www.rcspot.pl
Blade
Stały bywalec...
Posty: 168
Rejestracja: 25-04-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Blade » 9 lip 2010, o 20:22

Potwierdzam, rozładowuję dokładnie tak samo jak sqymon i pakiety mają się dobrze. Żadna cela mi klęka, nic nie wybucha, puchną ale tylko na chwilę po locie (kwestia niskiej wydajności). Na kilkadziesiąt pakietów jakie użytkuję (ok 40szt) spuchły tylko 2 i to praktycznie od nowości więc wina była producenta.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 9 lip 2010, o 23:01

No tak, timer jest dobry i guard jest dobry. Timer przy większych modelach można przegapić, monitor miga i tyle. Osobiście używam guarda, gdzie mogę ustawić próg zadziałania chwilowego sygnału, gdy przeciążam pakiet. Wtedy już wiem, że przeginam z lewym heblem. Uczy to kultury gazowania he he.

Ale fakt Grzesiek, jak już latasz trochę to "coś" ci mówi, że pakiet już "mietki a nie twardy". I to widać na wielu filmach, gdzie ani monitora ani timera nie słychać. Się po prostu już wie, jak z autem kiedy ściąga bo z jednej strony kicha się zrobiła w kole.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
chorus
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 07-07-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: chorus » 10 lip 2010, o 16:04

Też mam po locie napięcia w granicach 3,70-3,75 tylko że Lipoguarda mam ustawionego na 3,40V/celę w progu "Landing". Po prostu jak mierzycie po locie napięcia na celach to akumulator już w tym czasie się lekko "zregenerował" i napięcie wzrosło.
Timer vs Lipoguard ? - jak komu pasuje. Ja stosuję oba naraz, gdyż czasem pikanie timera jest zagłuszone przez helikopter i średnio go słychać. W Futabie jakiś taki cichy jest.
Robert
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 10 lip 2010, o 21:48

Bateria ma mniejsze napięcie pod obciążeniem a większe jak zdejmiesz obciążenie - stąd te różnice. Wynika to z oporu wewnętrznego pakietu.
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
zbyszek78
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 11-07-2010
Podziękowano: 1 raz

Postautor: zbyszek78 » 11 lip 2010, o 15:45

Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 11 lip 2010, o 17:09

Beier pisze:Bateria ma mniejsze napięcie pod obciążeniem a większe jak zdejmiesz obciążenie - stąd te różnice. Wynika to z oporu wewnętrznego pakietu.

Zgadza się, dlatego tak wygodne jest ustawianie własnych limitów w guardzie do swojego stylu. Po jakimś czasie używania można dojść do takiej wprawy, że już lądujesz, a tu guard zaczyna pikać ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 lip 2010, o 18:37

zbyszek78 pisze:Witam.
A co sądzicie o tym silniku?
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... tor_3700kv

Sam nie używałem ale słyszałem ze ludzie to zakładali i byli zadowoleni...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
zbyszek78
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 11-07-2010
Podziękowano: 1 raz

Postautor: zbyszek78 » 11 lip 2010, o 19:06

Regler do tego 40A wystarczy?
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 lip 2010, o 19:16

zbyszek78 pisze:Regler do tego 40A wystarczy?

HK piszew 700W co dawałoby ok 60A ale ja w to nie wierze. 40A powinno wystarczyć
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 12 lip 2010, o 21:53

Witam wszysztkich po jakims tam czasie :) Kolejnych moich zmagan, ciag dalszy.

Ostatnio mialem ktores tam urodziny :) Zona zapytala mnie, co bym chcial dostac, a ja tu wlasnie siedze w jakmis sklepie chinskim i widze combo: Align GP780 HeadLock Gyro + DS520 Coreless Metal Gear Servo Combo. Mowie sobie, kurde fajnie by, bylo takie cos miec, wiec sobie zazyczylem taki wlasnie prezencik (tak walnelem i o dziwo, dziewcze sie zgodzilo). Zamowilem razem z combo, troszke innych czesci, bo jak wiecie mialem ostatnio 2 krety pod rzad, zwiazane z lipnymi lopatami ktore sie rozlatywaly w locie. Przyszlo pare dni temu, ale nadal czekalem na zebatki 11T.
Dzis w ogrodku, zrobilem probe. Zyrko ustawilem metoda instrukcji Aligna i wskazówek z epheli. Sorki chlopaki. Jak posprawdzam dokladnie, czy juz wszystko ok z helikiem, to ustawie w trybie RATE itp. Podnioslem helika i kurde pieknota jak na razie. Draga gazu wogole nie dotykalem, lekkie korekty drazkiem prawym (na tarczy serwa HITEC 65 karbonowe). Narazie jestem pod wrazeniem, jutro testy na polu. Pakieciki sie laduja.

Ponizej najnowsza sesja mojego Copterka :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lip 2010, o 22:32 przez karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Karol
tomek68
Domownik forum...
Posty: 339
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Drogheda
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: tomek68 » 12 lip 2010, o 22:30

Dopóki gyro jest w jednym kawałku zamocuj je pod spodem. Ile mm masz kulkę snapa od osi serwa ?.
Heli pilots live in a world full of vibration
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 12 lip 2010, o 22:34

Latalem 450pro z tym gyrkiem i to jakis niewypal... duzo ludzi sie skarzy,trzeba bylo brac 750 ;x
Ale powinno byc ok,nie jest zle,ale mialo byc podobno lepsze od 750 z tym inteligentym regulatorem gain a okazalo sie gorsze.
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 12 lip 2010, o 22:39

tomek68 pisze:Dopóki gyro jest w jednym kawałku zamocuj je pod spodem. Ile mm masz kulkę snapa od osi serwa ?.

Dlaczego wszyscy pisza, aby zyrko pod spodem ustawc. Ja z moim copterem przeszedlem wiele kretow roznymi zyrkami, futaba, telebee i zyrko zainstalowane tam gdzie obecne. Nigdy flybar nie dotknal zyrka. Przepraszam ze tak odpowiadam, ale co sie moze stac. Odleglosc kulki od osi serwa 14 mm
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 12 lip 2010, o 22:42

edek pisze:trzeba bylo brac 750 ;x


chcialem, ale bylo OUT OF STOCK. Mysle ze duzo wody uplynie jak ja odczuje jakies niedogodnosci zwiazane z tym zyrkiem. Mam na mysli moje umiejetnosci :(
Pozdrawiam, Karol
tomek68
Domownik forum...
Posty: 339
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Drogheda
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: tomek68 » 12 lip 2010, o 22:49

A ja sobie futabe kiedyś flybarem roztrzaskałem,czasami się zdarza.Serwo zamontowane tak jak u Ciebie też zresztą. A 14 mm to cos dużo.
Heli pilots live in a world full of vibration

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości