T-Rex 450L

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 29 lis 2013, o 00:16

Używam wersji softu 4.0. Ogon zachowuje się jak powinien w HH, czyli nie wraca (suwak oczywiście).
Poza tym używam serw Savox i po prostu MUSIAŁEM użyć end-pointów aby wyrównać cyklikę lewo-prawo. Pomimo bardzo rzetelnej regulacji, wręcz pod lupą orczyki ustawiałem (a jaaaak... Jak już gmerać to do końca) to nie udało mi się wyjść idealnie z cykliką. A ma być idealnie i już. Tak dla zasady.
Po pierwszym starcie zawisł i ... po prostu wisiał. Przy okazji wyszło że wyprzedzenie łopatek ogona zrobili w Gaui wzorcowo - przy prostym orczyku mają już kąt wstępny założony konstrukcyjnie. A ja dopiero się skapnąłem po locie, że gyro wcale nie było w HH :thumb:

Ale czytałem gdzie indziej że faktycznie, ver 4.0 dużo poprawiło w zachowaniu 3gx-a.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 29 lis 2013, o 09:59

A to dziwne, bo mam żyro w trybie HH i po wgraniu wersji 4.0 ślizgacz za każdym razem wraca...
Choć lata prawidłowo...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 29 lis 2013, o 15:35

Mario... Może ci potrzeba skupienia a'la piąteczek piątunio??? Bo ja też myślałem że latam z HH aż sprawdziłem porządnie setup gyra. No jak ma być HH jeżeli ślizgacz sam się centruje? Przecież wiesz że to tryb RATE... :hammer:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Spin
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 30-06-2011
Podziękował: 4 razy

Postautor: Spin » 30 lis 2013, o 18:12

wojtekr pisze:Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z 3GX'em w spalinie?

Spin

opisuj wrażenia, próby i zmiany- chętnie tez skorzystam z doświadczeń, będę g montował w 600n


No to piszemy!
Witam wszystkich serdecznie!
Dziś pojechałem na sale z nowym nabytkiem, uzbrojony w cenne wskazówki super_mario2 (super_mario2 jeszcze raz dzięki) i innych kolegów z tego forum.
Ale może po kolei:
- mechaniczne ustawienia głowicy (w funkcji DIR) -z "levelingiem" - igła - i żadnych subtrimów.
- kąty posprawdzane, a w 3gx w zakładce |Flight mode settings 2| tam pierwsze dwa parametry Aileron Flip rate adj... 35 i Elevator Roll rate adj.. 35. Wszystkie inne parametry w tych zakładkach pozostały na wartościach domyślnych.
- w apce Dual Rate dla Ail i Ele po 90, expo -20.
No to w górę.
No i pięknie - wisi ! Ale lata inaczej niż TRex450Pro.
TRex 450Pro był jak karny żołnierz na musztrze - może śmielej nim latam, ale jak stop to stop, a dominator z taka lekką bezwładnością.
Pobawiłem się tymi parametrami co opisałem powyżej - gdzie znaleźć złoty srodek aby latał tak jak stary rexsio - a może muszę się nauczyć latać na nim bo on lata inaczej. nie wiem co zmienić i jak ustawić aby był w locie na maksa zbliżony do właściwości jakie ma TRex 450pro.Było by łatwiej.
Na koniec najlepsze albo najgorsze jak kto woli;)
Dwa razy RCE odciął mi zasilanie do silnika. Silnik dziwnie "zapiszczał a obroty w dół. Miałem brzydkie wrażenie, że z silnika coś zadymiło.
Sinik nie był gorący, luz na zębatce prawidłowy, silnik lekko się obraca, RCE zimny - a może wina pakietu??? :( nie wiem.....
Po zmianie, na innych pakietach to się nie powtórzyło. Co to było??? Martwi mnie to.
Nie wiem czy mam dobrze zrobione zasilanie 3gx .
W tej chwili 3gx zasilane jest bezpośrednio z BEC podłączonego do THR, odbiornik przez Sbus, nie mam dodatkowego zasilania do wejścia w 3gx -tego dolnego z lewej oznaczonego Bat Aux Out - to jest OK?? Na schemacie jest napisane "Battery" .To chyba jedna wspólna szyna zasilająca??? A BEC się chyba wyrobi prądowo??? Nie wiem ..:(
Chyba już zanudziłem wszystkich, ale mimo to pozostaję w nadziei , że coś napiszecie.
Pozdrawiam Wszystkich Spin
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 30 lis 2013, o 22:40

No niestety sam musisz się bawić suwakami, aż dojdziesz do ulubionych ustawień. Czy -20 Expo nie oznacza, że jest mniej precyzyjny na środku ?
Z silnikiem nie wygląda to dobrze, raczej nie wina pakietu.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Spin
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 30-06-2011
Podziękował: 4 razy

Postautor: Spin » 1 gru 2013, o 14:25

Dziś znowu na salę.
"Wylatałem" 5 pakietów i z silnikiem spoko - nic niepokojącego się nie działo.Trudno trzeba latać i zobaczymy.
Myślę, że muszę się też do niego przyzwyczaić, obyć się z nim i w międzyczasie znaleźć optymalne dla moich umiejętności ustawienia. Expo używam po raz pierwszy. Na 450Pro uczyłem się od razu bez. Może to dlatego takie moje odczucia. Ważne ,że "pierwsze koty za płoty" , helik stabilny i przewidywalny a że trudniejszy w pilotażu - może lepiej.Super_mario2 dzięki za pomoc. Pozdrawiam Wszystkich
Spin
T Rex 450 Pro / T Rex 450L Dominator 3S / Futaba T8FG
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 1 gru 2013, o 16:29

Gmeracz pisze:Mario... Może ci potrzeba skupienia a'la piąteczek piątunio??? Bo ja też myślałem że latam z HH aż sprawdziłem porządnie setup gyra. No jak ma być HH jeżeli ślizgacz sam się centruje? Przecież wiesz że to tryb RATE... :hammer:


Proszę cię bardzo - oglądaj i komentuj...

Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 1 gru 2013, o 17:37

Mario, no widzę że coś jest od rzeczy. Nie powinien wracać i tyle. A czy dobrze podpiąłeś kanały odbiornika do FBL-a? Wygląda jakby FBL w ogóle ignorował to co zmieniasz w gyro w apce... hmm
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 1 gru 2013, o 19:34

Jest tylko satelitka, więc nie mam co wpinać.
Jak widać na yt dioda zmienia się z zielonej na czerwoną gdy przechodzę przez 0 z czułością.
W wersji 3.0 - ogon działał jak zwykle.
Przy czym lata ok - to na pewno jest tryb HH.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 3 gru 2013, o 00:40

Wiesz co? Dziś pracowałem do późna ale będę grzebał w swoim we wtorek , środę to sprawdzę dokładnie jak to jest na swoim i dam znać.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 4 gru 2013, o 00:35

Dopisuje nowego posta bo nie zobaczysz że jest...

Sprawdziłem zgodnie z filmem. Bez ogona u mnie jest to samo, ale BEZ OGONA. Możliwe że po prostu 500-tka ma na tyle dużo do przesuwania że po podpięciu ogona już nie wraca.
Czyli wygląda że tu wszystko jest OK.
Za to bardzo łatwo sprawdzić to inaczej - samo serwo ogona w HH nie wraca gdy ruszysz model w osi wału głównego.

BTW. Przy okazji zlokalizowałem usterkę w instalacji... Miałem jakieś głupie piki w gazie i silnik sam mi skakał... Brrrr... W locie mi to wylazło... Wyobraź sobie że robisz pompki a tu nagle ogon zatańczył 1,5 obrotu sam. Głupi przedłużacz serwa :masakra: Fabrycznie nowy...
Mam zaciskarkę to se zrobię sam funkiel nowe kabelki.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Vazquez
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 01-10-2014

Postautor: Vazquez » 2 paź 2014, o 20:06

Ups! Odkop, sorry!
Było na samej górze(?) strony i nawet na datę nie patrzyłem.
Spektrum DX6i

Flota:
T-Rex 450L
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 3 paź 2014, o 08:52

To jak już odkopałeś to napisz coś o spostrzeżeniach pozytywnych/negatywnych tego helika. Ja też nim latam ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Vazquez
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 01-10-2014

Postautor: Vazquez » 3 paź 2014, o 09:46

Kiedyś miałem CopterX-a 450Pro i maskara z tym była. Nigdy nie udało mi się go ustawić tak by latał stabilnie. Klon a oryginalny Align to jednak duża różnica. Przy pierwszym locie 450L to aż się roześmiałem bo takie to stabilne było a nigdy wcześniej nie ustawiałem 3GX. Wszystko super tylko, że jak przyszło mi rozebrać helika to mnie roznosiło bo prawie każda śrubka się przekręcała i trzeba było rozwiercać... Poczytałem trochę I dowiedziałem się że to jednak wina kiczowatego śrubokręta więc zainwestowałem w MIP Thorp. Ogólnie rzecz biorąc helikiem lata się super ;D
Spektrum DX6i

Flota:
T-Rex 450L
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 3 paź 2014, o 10:17

Ja na razie uczę się nim latać. 450L to również pierwszy heli jaki poskładałem. Na początku to kilka śrubek samych mi się zaczęło rozklejać i dobrze, że zauważyłem bo mogło by się to źle skończyć. Miałem również trochę model niedorobiony:

1. ciężko chodził ogon ze względu na wadliwe łożysko (musiałem wymienić) oraz na zbyt mocno spasowane 2 elementy ogona (musiałem szlifnąć)
2. dostałem wybrakowane CANOPY (brak litery "R") ;)
Obrazek

Teraz lata się lepiej i ogonem, aż tak nie macha. Jeszcze to nie jest to, tylko nie wiem gdzie wina leży - czy mechanika, czy MSH Brain (ustawienia).

Pytanko. Czy podczas rozkręcania wirnika towarzyszą Ci wibracje belki ogona góra/dół i przy większych obrotach ustają?? Wibracje tylko pojawiają się gdy mam łopaty główne założone. Czytałem też na helifreak, że polecają do belki ogona wrzucić dwa łożyska zamiast jednego - kilku osobą wałek bił wewnątrz o belkę i czasami powodował wibracje ogona.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Vazquez
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 01-10-2014

Postautor: Vazquez » 3 paź 2014, o 12:55

Ja helika kupiłem używanego. Poprzedni właściciel odbył tylko ok. 5 lotów więc wady fabryczne albo zostały naprawione albo w ogóle ich nie było. Co do wibracji to nie zauważyłem niczego podejżanego ani przy rozkręcaniu wirnika ani podczas lotu, ale wydaje mi się że takie zachowanie może być powodowane przez to, że łopaty są lekko skrzywione i dopiero jak się heli rozkręci to się prostują. Raczej dużo trzeba do tego żeby wałek bił o belkę bo przecież na środku wałka jest taka gumka która go trzyma dokładnie na środku belki więc on sam jej nie dotyka. Jak ogonem ci macha prawo/lewo to pobaw się czułością żyra w apce i sprawdź czy na ogonie wszystko swobodnie się porusza.
Spektrum DX6i

Flota:
T-Rex 450L
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 3 paź 2014, o 12:59

Tak wszystko fajnie i lekko chodzi. Ja podejrzewam, że jakieś wibracje na to wpływają. Odnośnie wałka to patrz tutaj.http://www.helifreak.com/showthread.php?t=624846

Jak będzie juz po sezonie to bedę poszukiwał i sprawdzał. Na razie w lotach to nie przeszkadza, ale w głowie jakoś to nie daje spokoju, że można by było lepiej ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 3 paź 2014, o 13:04

Z tym drugim łożyskiem, to ja też słyszałem przy Gaui X3, więc coś może być na rzeczy.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 3 paź 2014, o 13:09

Ja też mały błąd popełniłem przy montażu tego łożyska. Align pisze że ma być przesunięte ok 10-15 mm od środka. Mi się coś pomyliło przy mierzeniu i mam 20mm od środka. Nie dało się przesunąć bo klej jakoś szybko złapał. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale na pewno część nie podparta może wchodzić w rezonans podczas jakiś obrotów. To tak tylko hipotetycznie.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 3 paź 2014, o 13:10

MacGyverek pisze:Ja też mały błąd popełniłem przy montażu tego łożyska. Align pisze że ma być przesunięte ok 10-15 mm od środka. Mi się coś pomyliło przy mierzeniu i mam 20mm od środka. Nie dało się przesunąć bo klej jakoś szybko złapał. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale na pewno część nie podparta może wchodzić w rezonans podczas jakiś obrotów. To tak tylko hipotetycznie.


Chodzi o to by nie było dokładnie na środku, więc nie ma to znaczenia, że dałeś trochę dalej.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość