T-Rex 600

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 2 sty 2011, o 13:35

I ta pogoda...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 2 sty 2011, o 13:49

Gmeracz pisze:Fajnie wygląda, bojowo. Gratulacje :thumb:

Dzieki :thumb: w klubie wszystkim sie podobal mowili ze wyglada cool :lol: he he he
"Halny" znad oceanu znowu gwizdal tak ze nikt nie latal wszyscy czekali az troche ucichnie a ja zkoleji musialem go przetestowac tak ze cale niebo bylo dlamnie :rotfl:
Dlatego ze taki pstrokaty to go widac z kilometra :lol:


jedrus pisze:I ta pogoda...

Jaka pogoda ????? srodek lata 2 dni temu 41 stopni c a dzisiaj 19 nie widzisz jak jestem ubrany podkoszulek i kufajka w lecie!!!!! w Australi!!!! :o
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 2 sty 2011, o 17:52

Max S pisze:
Gmeracz pisze:Fajnie wygląda, bojowo. Gratulacje :thumb:

Dzieki :thumb: w klubie wszystkim sie podobal mowili ze wyglada cool :lol: he he he
"Halny" znad oceanu znowu gwizdal tak ze nikt nie latal wszyscy czekali az troche ucichnie a ja zkoleji musialem go przetestowac tak ze cale niebo bylo dlamnie :rotfl:
Dlatego ze taki pstrokaty to go widac z kilometra :lol:


jedrus pisze:I ta pogoda...

Jaka pogoda ????? srodek lata 2 dni temu 41 stopni c a dzisiaj 19 nie widzisz jak jestem ubrany podkoszulek i kufajka w lecie!!!!! w Australi!!!! :o



Tylko pozazdrościć :( wiele bym dał za taką pogodę
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 2 sty 2011, o 17:57

Max nie chcesz mnie zasponsorować :) ???
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 2 sty 2011, o 18:31

AndMax pisze:Brak brudu po lataniu, łatwość zasilenia modelu, stałe parametry lotu, brak dodatkowych wibracji niszczących model.

Dodałbym jeszcze że nie trzeba specjalnie zabezpieczać modeli przed działaniem paliwa. Myślę tu o samolotach of course
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 2 sty 2011, o 23:36

Sebus pisze:Max nie chcesz mnie zasponsorować :) ???

Sam szukam sponsora :lol: bo zona mi ciagle dogaduje ze za te moje heliki to moglibysmy byc cala rodzina co 2 miesiace na Hawajach na wakacjach :hammer:

Gmeracz pisze:
AndMax pisze:łatwość zasilenia modelu

Dodałbym jeszcze że nie trzeba specjalnie zabezpieczać modeli przed działaniem paliwa. Myślę tu o samolotach of course


Ponizej jest to jedna z czestych sytuacji w klube

2 tygodnie temu kolega odbudowal Raptora po krecie no i testowal w klubie silnik zapalal bez problemu ale niestety jak tylko zwiekszal obroty to silnik gasl.
6 "expertow" od spalin doradzali, medytowali moze cos w gazniku wyciagali iglice dmuchali pukali :dk: potem zmieniali swiece na nowe inne wartosci cieplne itd :dk: potem ktos stwiedzil ze paliwo jest zle i zatankowali inne :dk: potem 20 min roznych ustawien bogat/uboga mieszanka i :dk:
Po okolo 1.5 godz kombinowania wszyscy experci sie zgodzili ze po krecie pierscien na tloku jest szczelony i nie trzyma kompresji dlatego gasnie przy wyzszych obrotach :(
Kolega spakowal helika i pojechal do domu :cry: (nie latal bo tylko wziol tego jednego)

Wczoraj w klubie ten sam kolega z nowu mial tego raptora i :wow2: o dziwo wszystko dzialalo 100%
Kazdy go pytal co bylo czy to pierscien czy co a on na to ze czarna magia :wow2:
Raptor siedzial w garazu przez tydzien na a potem przed rozebraniem na czesci postanowil go sprawdzic jeszcze raz helik odpalil od kopa i latal jak zwarjowany nic nie zmienil nic nie przestawial po prostu CZARNA MAGIA :wow2: :wow2: :wow2:

Nie twierdze ze wszyscy maja takie problemy ale niestety jest to dosc czeste zjawisko w klubie :( co powoduje frustracje i stres dla wlascicieli :cry: (łatwość zasilenia modelu :!: ) bo nie wspomne innych zeczy ;)
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 3 sty 2011, o 00:04

Pamiętam dobrze komentarz mojego kolegi co mnie RC zarażał. Dotyczył on aut ale stwierdził że tylko benzyniak albo elektro bo ci co mają nitro to zawsze coś mają do poprawienia, dostrojenia, wymiany, dotarcia, dokupienia itd. :D
Piotrek
Awatar użytkownika
Scroller
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 13-05-2010
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował: 3 razy

Postautor: Scroller » 8 mar 2011, o 07:32

Wątek do artykułu http://heli-team.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1632:align-znow-co-tworzy&catid=36:maszyneria-align&Itemid=68 na stronie z njusami.

Zdążyłem się już dowiedzieć, że jest to prawdopodobnie nowa wersja 600-tki. Trochę szkoda, bo liczyłem, że jednak wypuszczą nowy model - 800-tkę...

Ciekawe czy będzie to coś nowego, czy tylko odgrzany kotlet z drobnymi zmianami, tak jak to zrobili z 700 F3C...
--
Pozdrawiam,
Paweł
T-REX 800 PSO AP | T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7S & DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 8 mar 2011, o 08:56

Scroller pisze:Ciekawe czy będzie to coś nowego, czy tylko odgrzany kotlet z drobnymi zmianami, tak jak to zrobili z 700 F3C...
Obawiam się tego drugiego albo całkowicie niedopracowanego pierwszego.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 8 mar 2011, o 13:04

A tak niejako przy okazji - czy mi się zdaje czy tak bez rozgłosu (?!?!?!?!?) wchodzi do sprzedaży wersja E(konomiczna) 500ki ze sporą ilością plastiku w cenie 450Pro?

Obrazek
http://www.align.com.tw/shop/product_info.php?cPath=22_25&products_id=3764

I jeszcze kilka fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Scroller
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 13-05-2010
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował: 3 razy

Postautor: Scroller » 8 mar 2011, o 17:44

jedrus pisze:A tak niejako przy okazji - czy mi się zdaje czy tak bez rozgłosu (?!?!?!?!?) wchodzi do sprzedaży wersja E(konomiczna) 500ki ze sporą ilością plastiku w cenie 450Pro?


Z tego zestawu to tylko tarcza i kabinka są fajne. Bo reszta to faktycznie "economic". Tak na jeden lot ;)
--
Pozdrawiam,
Paweł
T-REX 800 PSO AP | T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7S & DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 8 mar 2011, o 17:47

jedrus pisze:do sprzedaży wersja E(konomiczna) 500ki ze sporą ilością plastiku w cenie 450Pro?

Pozazdrościli pomysłu Gaui z X5 Eco? Albo popyt wcale nie jest taki ogromny pomimo takowych nakładów na reklamę?

Albo po prostu nowe pomysły Aligna jakoś spalają na panewce - vide T100 w wersji Lama + obietnice T100 3D lub T250 z majtającym się wciąż ogonem versus Gaui 255 ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 8 mar 2011, o 18:52

Hej,
Gmeracz pisze:
jedrus pisze:do sprzedaży wersja E(konomiczna) 500ki ze sporą ilością plastiku w cenie 450Pro?
Pozazdrościli pomysłu Gaui z X5 Eco?


A czy przypadkiem nie był pierwszy Align?
http://rcnews.pl/content/575-nowosc-ali ... x-500.html

18.02 - kiedy pojawiła się informacja o Gaui?
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 9 mar 2011, o 21:45

roki pisze:18.02 - kiedy pojawiła się informacja o Gaui?


Dluuuugo wczesniej,bo az w styczniu ;)
exTeam Gaui
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 9 mar 2011, o 22:54

Mój post dotyczy tego: http://www.heli-team.pl/index.php?optio ... &Itemid=91

Co prawda chińskiego nie umiem, :wall: ale trochę google pomaga.
Jeśli nie to to! ! Od nowego rozszerzenia na sub-650E wyszło na jaw, wisiał 3-osiowy żyroskop naprawdę jest prawda!
Według pierwotnego argument, to jest żyroskop należy najpotężniejszych 3-osiowy żyroskop, oprócz ustawienia prosty Ponadto jest kompatybilny z Spektrum / anteny satelitarnej JR, Futaba S. system Bus, istnieje wiele odbiorników.
Wbudowany tempomat.
Szczegóły, w przyszłości może podłączyć system nawigacji satelitarnej, które należy osiągnąć funkcje, takie jak loty stałoprzecinkowych i skontaktować się z PC, inteligentny telefon bezprzewodowy (myślę, że to Bluetooth), opracowano i innych korekt.
Według mnie, powinno to być oryginał 3G dział rozwoju produktu, a odrzucając poprzednich generacji kontroler + czujnik podejście, ale w tym 3GX jak widać, kto jest oryginalny diod LED światła i dwa pokrętła, naciśnięcie przycisku.
Chciałbym sposób nie może być zbyt dużo zmian, ale myślę, że sposób, w jaki przycisk będzie więcej, na przykład, wybór odbiornika sygnałów w zakresie określania i tak dalej.
3-osiowy żyroskop walczy z długiej wojny, czy sub-rozszerzenie 3GX po raz kolejny wygrać? Tylko przez konsumenta do podjęcia decyzji


Dużo trzeba się domyślać , ale lepsze to niż Chiński :vhappy:
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 mar 2011, o 23:01

roki pisze:Wbudowany tempomat.
po naszemu to governor ;)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 10 mar 2011, o 08:49

Ponizej tlumaczenie chinsko / angielskie Ramotny lub ktos inny jak sie wam chce to przetlumaczcie na polski ale tlumaczenie Roki jest bardzo dobre tak ze duzo zmian nie bedzie.

Wyglada ze bedzie mialo wbudowanego auto pilota i bedzie sam latal po wczesniej wyznaczonej trasie :nw: super do FPV (oczywiscie jezeli to nie sa bzdury) :dk:


ALIGN 3GX!!
作者:鐵漢Chance 发布时间:2011-03-09 22:14:41 Of: Tiehan Chance Published :2011 -03-09 22:14:41
果不其所然! If you do not it then! ! ! 自從上一篇亞拓新650E曝光後,掛在上面的3軸陀螺儀果然是真的! Since the new extension on a sub-650E came to light, hung a 3-axis gyroscope really is true!
根據原廠的說法,這款陀螺儀應該是目前功能最強的3軸陀螺儀,除了設定簡單之外,可以兼容Spektrum/JR衛星天線、Futaba S.Bus系統,還有各種接收機。 According to the original argument, this is the gyroscope should be the most powerful 3-axis gyroscope, in addition to setting a simple addition is compatible with Spektrum / JR satellite antenna, Futaba S. Bus system, there are a variety of receivers.
內建定速器。 Built-in cruise control.
特殊功能方面,未來可外掛衛星定位系統,可望能達到定點飛行等功能,並且可以與PC、智慧型手機無線連接(我想應該是藍芽傳輸),進行編成等調整工作。 Special features, the future may plug the satellite positioning system, is expected to achieve features such as fixed-point flights, and connect with PC, smart phone wireless connection (I think it was Bluetooth), were compiled and other adjustments.
依照筆者看來,這應該是原3G開發部門的產品,雖然捨去了上一代的控制器+傳感器的作法,但是在這3GX身上一樣可以看到原本的5個LED燈,以及兩個旋鈕、一個設定按鈕。 According to my opinion, this should be the original 3G product development department, while discarding the previous generation controller + sensor approach, but in this 3GX as you can see who the original five LED lights, and two knobs, a set button.
我想設定方式變動應該不大,但相信按鈕的方式會多一些,例如接收機的選擇、燈號的判定等。 I'd like a way to not be too much change, but I think the way the button will be more, for example, the choice of the receiver, signals the determination and so on.
3軸陀螺儀大戰已經開戰許久,亞拓的3GX是否能夠再一次取得勝利呢? 3-axis gyroscope has been fighting a long war, whether sub-extension of 3GX once again win it? 只能交由消費者來決定了。 Only by the consumer to decide.

本篇文章来源于:遙控迷雜誌,http://rcmania.hk/
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 10 mar 2011, o 12:09

Max S pisze:內建定速器。 Built-in cruise control.
特殊功能方面,未來可外掛衛星定位系統,可望能達到定點飛行等功能,並且可以與PC、智慧型手機無線連接(我想應該是藍芽傳輸),進行編成等調整工作。 Special features, the future may plug the satellite positioning system, is expected to achieve features such as fixed-point flights, and connect with PC, smart phone wireless connection (I think it was Bluetooth), were compiled and other adjustments.

Osobiście wątpię by miał wbudowanego GPSa - to raczej opcja. Poza tym autonomicznoścć pozwalająca na lot po określonej trasie czy nawet powrót to domu to zupełnie osobnie i całkiem skomplikowane zagadnienie.
A "cruise control" to tempomat lub inaczej - governor :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 10 mar 2011, o 12:41

Ramotny pisze:
roki pisze:Wbudowany tempomat.
po naszemu to governor ;)

Ramotny pisze:A "cruise control" to tempomat lub inaczej - governor


Co Ty masz do tego governora :rotfl: :hammer:
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 1 kwie 2011, o 21:44

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DU8o3djhvSU&feature=player_embedded[/youtube]
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości