T-Rex 450

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 27 wrz 2022, o 21:00

Osa pisze:
Luki38 pisze:
mwx pisze:HS65 występowały też jako MG (Metal Gears) ale te były tylko niewiele mocniejsze od plastików :P. Warto używać tych łamliwych orczyków (tarota?) zamiast białych.
Na Twoim miejscu dokupiłbym trzecie HS65 (może być MG, nawet jak pozostałe są HB) żeby nie inwestować za dużo w starą 450.

Jak zaczniesz latać to i tak przeskoczysz zaraz na łopaty 360 albo 380 a do nich i tak potrzebne będą mocniejsze serwa niż te których mowa.


O to właśnie chodzi, że nie chcę już w niego wiele inwestować a zacząć latać bo póki co to leży sterta klamotów. Nie wiem czy to dobre podejście ale chcę ogarnąć temat na używkach a na modele nowe z wyższej półki przyjdzie czas jak się trochę nauczę. Plus jest taki, że zmuszam się poznać temat od podszewki bo lubię rzeźbić w ulepach a i poznam trochę terminologi. Model wyszedł naprawdę okazyjnie dołożyłem FBL, ZYX (którego swoją drogą nie mogę połączyć z win10 stąd to zjarane serwo) no i teraz te serwa więc jeszcze jest w granicach opłacalności. Raczej serw ani łopat już zmieniać nie będę bo chyba nie ma sensu pchać w to więcej kasy. Lepiej już chyba kupić jakiś współczesny model a ten pójdzie do warsztatowego muzeum na półkę.
Też tak kombinowałem, aż kupiłem od Mirka gotowca M1 i oderwałem się od ziemi helikiem,a nie tylko zawis. Potem wziąłem używany ALZRC X360 od Kwiatka który był złożony z FBLem tylko podpiąłem odbiornik i dopiescilem ustawienia. Tym modelem pierwsze pętle i beczki oraz latanie nie tylko w lewo.
Rzeźbić to można zimą szkoda pogody na siedzenie w garażu i kombinowanie jak to złożyć.

Może masz rację ale teraz już szkoda włożonego czasu i kasy. Poskładam to najszybciej jak się da i w pole:) Kupiłem gotowego E160 ale nacieszyłem się może z 10 wylatanych pakietów. Zawis w lewo i prawo :rotfl: Teraz czekam już trzeci tydzień na tarczę bo jakimś cudem zatarło się łożysko a moje umiejętności nie pozwoliły na wyjęcie nie psując całości choć nie wiem czy to w ogóle możliwe. Może jeszcze polatam w tym sezonie.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 29 wrz 2022, o 09:48

Carson pisze:haha trafna uwaga! :D Pewnie nie jeden komplet ...poleci. Symulator jakis masz? Bo bez tego to moze wolno i drogo isc nauka


Mam i symulator i zapas łopat. Phoenix i czekam na jakąś paczkę z Ali 22 1n 1 :)
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 31 paź 2022, o 18:23

taka sytuacja kilka tik tokow, potem lejki normalne i na plecach. W pewnym momencie zafurgotalo model stracil gwaltownie obroty i z tego co slyszalem w powietrzu zmielil zebatke... Kret wyszedl ze tego slaby po dotykajac ziemi model mial juz bardzo slabe obroty a zszedl momentalnie z 3000rpm, mimo braku kontroli spadal plozami w dol . Na ziemi okazalo sie ze rozerwalo jeden z tych cienkich tarotowskich drazkow (krzywia sie lub zrywaja w praktycznie kazdym krecie) i jedno ramie serwa pekniete. Podejrzewam ze w locie pekl ten cienki tarotowski drazek i postawilo lopate na sztorc stad ten furgot...? Jak raz mi spadlo ramie z serwa to model nie stracil obrotow a wywinal solidnego kreta:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 31 paź 2022, o 19:54

Kojarzę podobny przypadek jak pękł tarotowy snap w 450tce koledze Świstakowi.

Też fajnie zafurgotało przed glebą.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 31 paź 2022, o 20:00

Pekl bo byl juz zmeczony jakims wczesniejszym kretem jak zakladam :) Zobacz jak jest wygieta czesc, ktora zostala w gornym snapie.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 821
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 139 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 31 paź 2022, o 20:26

O kurcze, muszę się przyjrzeć mojej głowicy.

Chociaż mnie się wydaje, że to wina śrub rzymskich. Normalnie snapa się odpina, obraca w palcach i wtedy doskonale czuć opór. W tych w otwór wkłada się klucz/śrubokręt i to robi dużą dźwignię - nie ma takiego wyczucia, a materiał się męczy.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 31 paź 2022, o 21:05

Carson pisze:Pekl bo byl juz zmeczony jakims wczesniejszym kretem jak zakladam :) Zobacz jak jest wygieta czesc, ktora zostala w gornym snapie.


o ile pamietam to zwykle wymienialem oba, bo albo pekaly albo sie krzywily. Mozliwe ze zmeczenie materialu bo ostatni kret byl ze dwa lata temu :) a latane bylo sporo
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 31 paź 2022, o 21:47

Wygląda że gwint jest wkręcony w snapa dość głeboko. Może był kręcony aż do oporu i lekko ukręcony.
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 28 maja 2023, o 20:08

lata ktos moze na pasku. Po ostatnim krecie zlozylem ogon na pasek i jak wejde agresywnie w lejek za kazdym razem ogon popuszcza. Wyglada na to ze pasek przeskakuje, napiety jest idealnie, pasek nowka jak i reszta czesci. Pasek od 450 jest makabrycznie cienki zebatki tez malutkie wydaje mi sie ze tak musi byc...
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 7 sie 2023, o 10:21

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Wiecie jak w życiu robota i robota. Wracam do tematu konwersji starego t rexa 450 na fbl od tarota z systemem ZYX S2. Helikopter jest już w 90 procentach złożony. Zostało tylko podpiąć i ustawić elektronikę. Jeśli mógłbym znów prosić o pomoc to mam kilka pytań.
1. Jak ustawić krzywe gazu i skoku oraz kąty w normalu i idlach. Czy będą takie same jak w instrukcji czyli głowica z drutem? Czy szukać nowszej instrukcji?
2. Kiedy to zrobić? Czy najpierw podłączyć bezpośrednio do odbiornika i to poustawiać czy spinać od razu wszystko z ZYX?
3. Mam też problem z samym systemem ZYX mianowicie nie chcę się połączyć z WIN10. Kombinowałem z jakimiś sterownikami itd. Nie daje rady. Chyba najszybciej będzie ogarnąć jakiegoś kompa z XP czy WIn7 tak jak zaleca producent.
Z góry dzięki...
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 sie 2023, o 18:05

Kup jakiegoś FBL na czasie.
Jedno rescue zamiast gleby i wychodzisz na 0. Potem na plus.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 8 sie 2023, o 05:11

mwx pisze:Kup jakiegoś FBL na czasie.
Jedno rescue zamiast gleby i wychodzisz na 0. Potem na plus.

Co proponujesz ? W sumie zawsze mogę zostawić do nowego heli. Bo szczerze to tej 450 już też mam dość. Za ten cały złom, który kupiłem byłby nowy porządny heli, którym bym latał a nie wkoło coś grzebał. Od roku się męczę zamiast ćwiczyć. Nie wiem już może go skończę jakimś cudem i chociaż nauczę się porządnie ósemki w tym sezonie a na następny kupię coś normalnego. :wall2: Chciałem iść w półśrodki ale tutaj nie tędy droga niestety.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1286
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 8 sie 2023, o 05:58

Luki38 pisze:
mwx pisze:Kup jakiegoś FBL na czasie.
Jedno rescue zamiast gleby i wychodzisz na 0. Potem na plus.

Co proponujesz ? W sumie zawsze mogę zostawić do nowego heli. Bo szczerze to tej 450 już też mam dość. Za ten cały złom, który kupiłem byłby nowy porządny heli, którym bym latał a nie wkoło coś grzebał. Od roku się męczę zamiast ćwiczyć. Nie wiem już może go skończę jakimś cudem i chociaż nauczę się porządnie ósemki w tym sezonie a na następny kupię coś normalnego. :wall2: Chciałem iść w półśrodki ale tutaj nie tędy droga niestety.

Nie ty jeden :) Kup Braina. Najpopularniejszy sensowny system.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 8 sie 2023, o 08:51

Zerknij tu:
viewtopic.php?f=15&p=215395#p215395

Akurat równolegle jest podobna rozkimnka, tylko nad kds'em.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 8 sie 2023, o 09:16

Spróbuję go jednak poskładać na tym co mam. Dzisiaj ogarnę starego lapka pod XP i zobaczymy co z tego wyjdzie. Czytałem, że ZYX S2 nie jest taki zły. Katy i skoki ustawie tak jak w starej instrukcji od t rex SE i niech się dzieje. Ale swoją drogą poszukam i przygotuje się na coś bardziej współczesnego... Wkrótce napisze co z tego wyszło. :)
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 sie 2023, o 18:38

Pamiętaj tylko że im więcej się ze sprzętem pier6071sz tym mniej latasz.
Żeby Cię jesień nie wyprzedziła :mrgreen:
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 10 sie 2023, o 18:47

Pierwszy ZYX (biały) nie był rewelacyjny, natomiast dwójka działała przyzwoicie i do 450-ki nie trzeba było zbytnio mieszać w ustawieniach. Dobrze działał na fabrycznych. Kłopotem jest to, że Tarot zaprzestał rozwoju tego systemu w czasach kiedy Windows XP królował i dzisiaj trzeba trochę pokombinować, aby odpalić program do ustawień.
Awatar użytkownika
lopez
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 30
Rejestracja: 02-05-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 17 razy

Postautor: lopez » 10 sie 2023, o 19:55

Szukaj aktualnego drivera do ukladu cp210x, to i na win10 ruszy. Ten ich dongiel to zwykly konwerter usb/uart.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Pozdro,
Romek.
--
Trex 450 Pro+Sport Rotorflight
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 17 sie 2023, o 16:45

mwx pisze:Pamiętaj tylko że im więcej się ze sprzętem pier6071sz tym mniej latasz.
Żeby Cię jesień nie wyprzedziła :mrgreen:

Właśnie tego nie chce. Kolejny tydzień zszedł a ja nawet nie usiadłem do sprzętu. Ogarnąłem starego lapka może przez weekend coś ulepię :wall2:
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 sie 2023, o 20:07

A jesień nie poczeka :)

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron