Jak wzbić w powietrze: HK 450 TT PRO FBL

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
TheNorthernBird
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 2
Rejestracja: 21-04-2020

Postautor: TheNorthernBird » 22 kwie 2020, o 19:27

Witam,
Jestem nowy wiec proszę o wyrozumiałość
Dostałem od kolegi w częściach model helikoptera:
HK 450 TT PRO FBL
Silnik: Turnigy H2223-3500KV
Aparatura: FlySky FS-i6
Odbiornik: FS-iA6
Żyroskop: KBAR-MINI KOALA
Bateria: Tornado Power 2250 mAh 60C 11,1V

Ogólnie kolega kupił, i roztrzaskał go po 20 sekundach lotu? Niby tak to wyglądało...
wymieniłem :
Łopaty głównego wirnika...
Łopaty tylnego wirnika
Cały zestaw przeniesienia napędu na tył z głównego wału ...
do tego jeszcze podwozie i kilka elementów. Łożyska przekazałem, ściągnąłem gdzieś z sieci ubogi ServiceManual żeby nie popełnić błędu... jestem szczegółowy.

Aparatura była już synchronizowana i połączona z helikopterem...ogólnie staram się poznać aparaturę i siedzę w sieci i szukam info o tym jak latać takim modelem i jak zrobic żeby się wzbił w powietrze bo.... no właśnie i tu problem:
Wszytko chodzi, działa... napęd ... ale. Ie wzbija się w powietrze. Nie jest ( prawie na 100%) ustawiona aparatura z kątem natarcia łopat wirnika. Jako ze posiadacie takie doświadczenie , wiedzę podpartą własnymi przejściami z tego typu tymi modelami ... proszę o pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 678
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 11 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 23 kwie 2020, o 05:24

Nie zrozum mnie źle ale czy kiedykolwiek latales 6 CH Heli jeśli nie to maszyna na pulke i symulator w dłonie lub Mikrus a wracając do twojego Heli czy katy na łopatach są ustawione ? Jeśli nie to nie poleci! Na YouTube są filmy instruktażowe ze strefy hobby tam Adam świetnie tłumaczy jak ustawić poprawnie Heli lub RC Heli kolega Kruku też zrobił świetną robotę poogladaj
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 23 kwie 2020, o 07:34

Jak poszły łopaty główne to najprawdopodobniej uwalony jest wał główny i poprzeczny-wymieniłeś? Po za tym tak jak pisze kolega wyżej... jak nigdy nie latałeś to na początek symulator, bo rozwalisz model na 100% ale to ta lepsza wiadomość. Gorsza to taka, że możesz zrobić krzywdę sobie albo komuś.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 25 kwie 2020, o 16:53

Kątomierz do łopat masz? Musisz go mieć aby ustawić właściwy kąt natarcia. Jeżeli już rozpędzałeś wirnik a on się nie podniósł ? Ogon też nie uciekał w żadną stronę? Przed pierwszym lotem, minimum godzina w symulatorze, aby w realu zawisnąć.
Bo skończy się jak u kolegi, 20 sek i zbieranie części.

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości