Walkera - nadajniki, odbiorniki, bindowanie...

Po prostu Walkera.
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 18 maja 2013, o 06:53

W takim razie jaki polecasz helikopter 6 kanałowy
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 18 maja 2013, o 13:00

Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 18 maja 2013, o 16:46

Walkera nie jest taka zła, z roku na rok coraz lepsza, zwłaszcza jeśli chodzi o microheli.

Mam tego New V120D02S z linka i mogę sprzedać jakbyś był zainteresowany.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 18 maja 2013, o 21:57

shacker pisze:Walkera nie jest taka zła, z roku na rok coraz lepsza,


czyli chyba jeszcze trochę potrzebuje żeby osiągnąć poziom normalności.
Mam na myśli choćby kompatybilności nadajników.
Walkera ma swój własny standard i ni ciorta nie podłączy Pan żadnego innego odbiornika.
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 18 maja 2013, o 22:00

To jaki by polecił Pan zestaw, moje wymagania to aby jedna aparatura pasowała do 2 helikopterów 6 kanałowych jednego małego jakieś 25-30 cm drugiego jakieś 60 cm i jednego quadcoptera.
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 18 maja 2013, o 22:52

AdamskY pisze::usesearch:

Jaki helikopter na początek?

milej lektury



poczytaj na spokojnie ;)
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 19 maja 2013, o 08:24

AdamskY pisze:
shacker pisze:Walkera nie jest taka zła, z roku na rok coraz lepsza,


czyli chyba jeszcze trochę potrzebuje żeby osiągnąć poziom normalności.
Mam na myśli choćby kompatybilności nadajników.
Walkera ma swój własny standard i ni ciorta nie podłączy Pan żadnego innego odbiornika.


Eeeee no ale co w tym nienormalnego? A Futabę podłączysz do innego odbiornika? A Hiteca podłączysz do innego odbiornika? Każdy robi swoje i tyle. Ale jednym Cie postaram zaskoczyć - do apki Walkera Devo (np do 8S) można wgrać alternatywny soft i magicznie zaczyna ona gadać ze wszystkimi odbiornikami Spektrum DSM/DSMX! Oczywiście gada też wtedy z Devo i starszymi WK. Inne protokoły też są obsługiwane, ale po przeróbkach sprzętowych.

Poza tym co nazywasz normalnością? Pamiętam wpis jednego z użytkowników porównującego Blade'a 130X do Walkery V120D02S i stwierdzającego, że w Walkerze wszystko jest normalnie zrobione jak w każdym heliku, a w Blade same wynalazki np. liniowe serwo ogonowe :masakra: A potem cała litania wad i awarii Blade'ów, których nie ma w dopracowanej Walkerze. No ale to Walkera jest nienormalna. Aaaa już wiem, Walkera ma o połowę tańsze części od 130X - to chyba nie jest normalne :banana:

Problem z V120D02S jest jeden. Ten helik można albo uwielbiać albo nienawidzić za jego żyroskop FBL. Jeśli jesteś początkujący, to bardzo spodoba Ci się to żyro, bo działa mniej więcej jak Flymentor. Pozwala na bezstresową naukę orientacji i prostego 3D. Jeśli jesteś doświadczony, to takie żyro będzie Ci przeszkadzać - będziesz po prostu walczył z żyroskopem. Tu moim zdaniem Walkera zrobiła duży błąd marketingowy, nie dając opcji wyłączenia funkcji autopoziomowania, na czym straciła wielu klientów na korzyść Blade 130X. Być może chcieli trafić do innej grupy klientów.

Aparatury Devo też są bardzo udane. Używam 8S od mniej więcej pół roku i wybrałbym ją jeszcze raz, mimo kilku niedoróbek w oryginalnym sofcie. Protokół Devo chodzi bez najmniejszych problemów, nie ma helika obwieszonego satelitami, są za to długie anteny, które bez problemu wyprowadza się poza ramę.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 20 maja 2013, o 07:45

Osobiście zastanowiłbym się nad inna kwestią:

kamilnowik11 pisze:Nauczyłem się latać helikopterem v911. Więc postanowiłem zainwestować w coś lepszego.


Jeśli V120D02S faktycznie ma takie poziomowanie to gdzie tu faktycznie przesiadka na coś lepszego? Jedyne co się zmienia to że mechaniczne wspomagacze będą zamienione na elektroniczne. Nie da to specjalnie możliwości dalszego rozwoju, wręcz odwrotnie, może wprowadzić nawyki które potem będą przeszkadzać.

Generalnie najlepiej jest zacząć od zastanowienia się nad tym co jest potrzebne i jakie heli musi spełniać wymagania, wybór konkretnego modelu najlepiej zostawić na koniec.

Wszystko zależy od tego jakie masz ambicje, czy w zupełności zadowalają Cię malutkie modele czy może bardziej chcesz latać tymi większymi i w 3D.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 20 maja 2013, o 19:29

Ale interesuje mnie czy aparatura będzie współpracować z tymi modelami helikopterów i jednego quadcoptera
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 22 maja 2013, o 07:32

Do tego nie potrzebna Ci nasza pomoc, wystarczyło dokładnie przeanalizować linki które zamieściłeś w temacie.

V450D03:

Transmitter: Devo 7 (standard)
Devo 6/7E/8S/10/12S (optional)


Hoten-X:

Transmitter (standard): Devo 7 (not included)
Transmitter (standard): Devo 10/8S/7E


V120D02S:

Jest mowa o tym że wyższe wersje aparatur Devo obsługują telemetrię. Ponadto 6s spędzone na Google powiedziały by Ci że są sklepy które sprzedają RTF-y tego śmigłowca z Devo 7 w paczce.

Biorąc pod uwagę że wszystkie produkty są tego samego producenta, sprzęt radiowy pracuje w standardzie DSSS i nawet na oficjalnej stronie Hoten-X został użyty w materiałach promocyjnych Devo F7 wnioski raczej nasuwają się same.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 22 maja 2013, o 08:22

Z tą telemetrią to trochę pic jest. Obsługa jest ale...
1) Heliki wymagają aktualizacji firmware-u, bo nie chcą na cały świat sprzedawać z włączoną obsługą (różne przepisy itd.). Ale by zaktualizować oprogramowanie, trzeba dokupić interfejs sprzętowy, więc koszty rosną.
2) Mikroheli z włączoną telemetrią zjadają baterię 4x szybciej, więc jest to ogólnie bez sensu.

Także wszystko się da, ale trochę to kosztuje i raczej do dużych helików jest sens to rozpatrywać. Ale na przyszłość lepiej jak jest niż jakby miało nie być.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 22 maja 2013, o 09:08

lethe pisze:Do tego nie potrzebna Ci nasza pomoc, wystarczyło dokładnie przeanalizować linki które zamieściłeś w temacie.

No ale poco się męczyć? :wall:
pawlo
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 15-03-2015
Podziękował: 3 razy

Postautor: pawlo » 15 mar 2015, o 17:24

Witam syn usunął z radia devo7 model z którym był sparowany , jak można na nowo to parować bo nie ogarniam tego, oglądałem na yt i google z tymi zworkami do bindowania ale nie wiem co i czy o to chodzi w ogóle za pomoc był bym wdzięczny ,
A może jest ktoś ze śląska chorzów okolice i pomógł by mi w oblataniu tego ustrojstwa oczywiście odpłatnie
już sobie poradziłem z tym
ale wyłapałem kolejny feler , mianowicie sterowanie gimbala miałem na aux2 a teraz jak daje gaz . Jak to zrobić
bo nie daje rady
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 16 mar 2015, o 08:48

moze ustawił Ci mix kanałów thr do aux2?
tu jest jak powinno być w radiu poklikane
http://www.walkera.com/productinformati ... ook_en.pdf
pawlo
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 15-03-2015
Podziękował: 3 razy

Postautor: pawlo » 16 mar 2015, o 14:34

Wiktor pisze:moze ustawił Ci mix kanałów thr do aux2?
tu jest jak powinno być w radiu poklikane
http://www.walkera.com/productinformati ... ook_en.pdf

Dzięki dziś trochę polatałem , ale od startu sam do tyłu lata nie wiem o co chodzi efektem kret i złamana płoza
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 16 mar 2015, o 14:41

pawlo pisze:dziś trochę polatałem , ale od startu sam do tyłu lata nie wiem o co chodzi

Od tego (korekcji zachowania) są trymery (na foto "fine tuning"), czyli takie małe "pstryczki" obok i pod drążkami aparatury :masakra:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
pawlo
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 3
Rejestracja: 15-03-2015
Podziękował: 3 razy

Postautor: pawlo » 16 mar 2015, o 15:46

Artu pisze:
pawlo pisze:dziś trochę polatałem , ale od startu sam do tyłu lata nie wiem o co chodzi

Od tego (korekcji zachowania) są trymery (na foto "fine tuning"), czyli takie małe "pstryczki" obok i pod drążkami aparatury :masakra:

Obrazek

wiem ale tak szybko zaczął walić do tyłu , że nie zdążyłem ustawić tego , dzieciak grzebał mi w radiu i mam pomieszane teraz wszystko , szukam właśnie gdzie w devo 7 reset do ustawień fabrycznych zrobić,
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 16 mar 2015, o 15:53

pawlo pisze:szukam właśnie gdzie w devo 7 reset do ustawień fabrycznych zrobić,


All the model data can be restored to factory settings via Model Reset.
Press “ENT” key to enter Main Menu, press UP or DN until “MODEL” flash , and then
Press “ENT” key to enter Model Menu; Press UP or DN button until “RESET”
becomes flash;Press “ENT” key,there are There are batch reset and single reset
selections. Press R or L to choose ALL or other models.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
kruuuhy

Postautor: kruuuhy » 29 lip 2016, o 08:04

Cześć wszystkim,
Jestem tu nowy więc z góry przepraszam za wszelkie problemy.
Mam pewien problem a mianowicie przesiadlem się na bardziej profesjonalny model heli walkera super CP devo7e. Mój problem polega na tym że nie wiem kompletnie jak ustawić devo7e pod helika może jest tutaj ktoś kto posiadał taki podobny zestaw lub wie jak go ustawić. Chodzi mi o to jak zresetować devo jak zrobić update Jak krok po kroku od początku ustawić devo pod helika do ustawień lotu normalnego spokojnego a jak do lotu 3 d akrobacje itp. Posiadam manuale do helika i devo lecz wersja devo różni się od tych co podane jest w manualu. Moja wersja devo to 3.0
Prosił bym o wszelką pomoc. Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 lip 2016, o 08:17

Cześć Nowy,

Nie znam się na Walkerach, ale tak na początek, żeby było miło :D

1. Zapraszamy do powitalni na rytualną odpytkę
2. Zapraszamy do uzupełnienie profilu (awataru i lokalizacji co najmniej)
3. Prosimy o sprawdzanie przed zakładaniem nowych wątków czy takowe już nie istnieją

Aha, i ilość wykrzykników nie wpływa na poprawę prędkości niesionej pomocy :)

A co do Walkery - niestety się nie znam.

Wróć do „Walkera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron