Walkera - wybór helika

Po prostu Walkera.
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 3 sty 2011, o 11:46

Wczoraj w klubie zobaczylem pierwszy raz w realu Walkera V120D02 nie moglem wlasnym oczom uwiezyc bo nie przypuszczalem ze takie heliki istnieja.

Wiem ze nie jest to moze nowasc ale dla mnie......... bylo to niemale zaskoczenie :wow2:
Nigdy nie widzialem tak malego helika 88gram zbateria!!! z Metalowa glowica bez flybara (FBL) lapaty glowne okolo 12cm he he he

Helik ma zyroskop 3 osiowy, jest CP mozna nim wywijac 3D bez problemu no I oczywiwcie ogon jest napedzany od glownego silnika przez torque tube :!: :!: :!: :wow2:
Kolega kupil z upgrade ma out runner motor (wielkosc paznokcia) plus jakies extras w glowicy, glowica sie kreci 5000 obr/min

Ponizej kilka zdjec z klubu I film jaki znalazlem na youtube

Bestia wielkosci dloni
Obrazek

Moja Futabka jest wieksza czy helik
Obrazek

Widok od spodu, widac ze jest to prosta konstrukcja
Obrazek

Lopatki ogona sterowane servem :nw:
Obrazek

Przekladnia i sterowanie na ogonie dokladnie tak samo jak w duzych helikach
Obrazek

Serwa i silnik (outrunner) wielkosci paznokcia :wow2:
Obrazek

Dumny wlasciciel z tym potworem :D
Co najciekawsze ma on 3 Henseleit 2 TDRigid 1 TD MP-XL a to jest jego ostatni nabytek napewno bedzie pasowal do reszty :rotfl:
Obrazek

A ten filmik znalazlem na youtube
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sEKiOqxjx3s&feature=player_embedded[/youtube]
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 sty 2011, o 12:04

Max S pisze:Wczoraj w klubie zobaczylem pierwszy raz w realu Walkera V120D02 nie moglem wlasnym oczom uwiezyc bo nie przypuszczalem ze takie heliki istnieja.

Wiem ze nie jest to moze nowasc ale dla mnie......... bylo to niemale zaskoczenie :wow2:
Nigdy nie widzialem tak malego helika 88gram zbateria!!! z Metalowa glowica bez flybara (FBL) lapaty glowne okolo 12cm he he he

Helik ma zyroskop 3 osiowy, jest CP mozna nim wywijac 3D bez problemu no I oczywiwcie ogon jest napedzany od glownego silnika przez torque tube :!: :!: :!: :wow2:
Kolega kupil z upgrade ma out runner motor (wielkosc paznokcia) plus jakies extras w glowicy, glowica sie kreci 5000 obr/min

Ponizej kilka zdjec z klubu I film jaki znalazlem na youtube

Bestia wielkosci dloni

To co teraz? 250-tka idzie w odstawkę na szafę? :lol:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 3 sty 2011, o 16:21

Nareszcie będzie można powisieć na plecach w pokoju :banana:
A gdzie ta zabaweczka nabyta? Może jeszcze znasz cenę?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 sty 2011, o 16:29

Gmeracz pisze:Nareszcie będzie można powisieć na plecach w pokoju :banana:
A gdzie ta zabaweczka nabyta? Może jeszcze znasz cenę?

np: http://www.rc711.com/shop/walkera-v120d ... -3449.html

Obrazek
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 4 sty 2011, o 00:33

Gmeracz pisze:Nareszcie będzie można powisieć na plecach w pokoju :banana:
A gdzie ta zabaweczka nabyta? Może jeszcze znasz cenę?

Model mojego kolegi ma kilka upgrades (outrunner motor, itp) i kosztowal go okolo $370 (chyba z przesylka) ale sprawdzilem google (napisz walkera "v120d02") i jest to dosyc popularna zabawka i mozna ja kupic juz od $200 sa rozne opcje z apka i bez jak rowniez sam helik ma rozne warianty ten sam model a wyglada completnie inaczej i rozni sie rozmiarem :dk: waga :dk: nie wiem dlaczego?
ten sklep jest chyba w HK mozesz tu porownac rozne modele i warianty tego helika jeden wyglada interesujaco ma 3lopaty glowice :) wyglada cool :wow2:
Wszystkie heliki maja dosyc dobry opis + niektore, filmiki reklamujaco/opisujace :banana:
http://www.ehirobo.com/shop/index.php?cPath=334_90
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 4 sty 2011, o 10:41

A to jest chyba jakaś najnowsza wersja V120D05 (napęd na pasek, 20A ESC, outrunner w standardzie oraz większy LiPo):

Obrazek
http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=334_90&products_id=10064

W sumie to szkoda, że Walkera nie sprzedaje wersji gdzie można stosowac swój RX/TX, tylko uparli się na promowanie autorskiego rozwiązania...

PS. A co do różnych wersji to poza różnymi TX oraz innymi detalami:
V120D01 - 4CH
V120D02 - napęd na wałek
V120D03 - dwa silniki (główny i ogonowy)
Awatar użytkownika
Destiny
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 81
Rejestracja: 07-03-2010
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Destiny » 24 sty 2011, o 14:42

Co do V120D05 na chwilę obecną nie polecam. Z tego co wiem, dużo egzemplarzy ma fabrycznie uszkodzoną głowicę, która może rozpaść się w locie.
HK 450, w środku siedzi: RRX2701, Assan GA 410 PRO, Turnigy DS480, 3x SG 90, ESC od CopterX 450.
Oblatany.
Majkel0030
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 1
Rejestracja: 13-08-2011

Postautor: Majkel0030 » 13 sie 2011, o 20:07

witam, zamierzam przerobić flybar walkery cb100 na flybar pabble z Walkery 4#3b i mam do was pytanie a mianowicie, film który zamieszczam w linku poniżej przedstawia modyfikacje flybaru walkery cb100, widać że łopaty flybara pochodzą z walkery 4#3b natomiast nie mogę skojarzyć co to jest za część przed łopatkami, część jak sądze do wyważenia (zwiększenia wagi) którą koleś przykręca do flybara, nie wiem z jakiego modelu heli może pochodzić ta częśc i gdzie ją dostać, ewentualnie co przypasować zamiast tego ??

http://www.youtube.com/watch?v=X6lRuABs6es

Pozdrawiam
Michał.

ps. po przerobieniu chętnie zamieszczę filmik różnic w locie przed i po przeróbce.
Lama V3 mod, Walkera CB100, AR Dron.
forest
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 08-11-2011

Postautor: forest » 20 lis 2011, o 16:54

Witam
Czy mógł by mi ktoś pomóc podjąć decyzje posiadam Blade MCPX od niedawna ale ma już przelatane 12 godzin i kilak godzin temu wysiadł mi orginalny silniczek na ogonie więc dałem mu ogonek z 120 ale niestety już zaczyna mi silnik brzęczeć i słabo trzyma a zaś silnik główny też już jest slaby i zaczyna się grzać a lot trwa mnije niż 3 minuty
Czytałem że można przerobić MCPXa na bez szczotkę ale niestety są to duże koszta i zastanawiam się czy nie było by lepiej kupić sobie model Walkera 4G3 MINI 3D 2.4 GHz (brushless/metal) tylko czy Walker będzie wytrzymalszy od MCPXa
Do MCPXa są strasznie drogie części i model też nie jest super wytrzymały co jakiś czas trzeba coś kupić a zaś do Walkera części są tańsze

Edit
Już sam się z decydowałem MCPX idzie na sprzedaż i czekam na Walkera tylko zaś mam pytanie czy nadajnik walkera WK2801E będzie się dało zbindować z orginalnym odbiornikiem zamontowanym w 4g3
LITE
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 22-09-2011

Postautor: LITE » 16 lut 2012, o 23:00

Witam!
Jakiś czas temu nabyłem model CB100, używany, sprawny.
Kilka dni latał ok, ale zaczęły się problemy. W czasie lotu model zaczyna się kręcić wokół własnej osi, tak, jakby tylny silnik nie działał.
Wymieniłem kabel zasilający i nadal jest to samo. Trzymając model w ręce i dając gazu górne śmigło idzie jak burza a tylne dostaje "drgawek" - nie kręci się tylko szarpie.
Co jest uszkodzone - silnik czy regulator?
Pozdrawiam
LITE

Rozwiązane:

Trzeba było przeregulować krzywe gazu w aparaturze. Wszystko chodzi teraz jak należy:)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 20:07 przez LITE, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 16 lut 2012, o 23:26

witaj na forum :-)

PS: najpierw milo jest sie przywitac w dziale powitan...

ja niestety nie znam sie na tym heliku ale na moje oko silnik ogonowy jest do bani... albo modul sterujacy nie podaje ciaglego napiecia i stad te drgania.

opisz wiecej o tym heliku np: jaki ma modul lub gyro?
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
LITE
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 22-09-2011

Postautor: LITE » 18 lut 2012, o 19:46

AdamskY pisze:witaj na forum :-)

PS: najpierw milo jest sie przywitac w dziale powitan...

ja niestety nie znam sie na tym heliku ale na moje oko silnik ogonowy jest do bani... albo modul sterujacy nie podaje ciaglego napiecia i stad te drgania.

opisz wiecej o tym heliku np: jaki ma modul lub gyro?


Wszystko jest fabryczne. Odbiornik to 4w1 Walkera 2406C z regulacją czułości natomiast regulator tylnego silnika to WK-WST-10A-LTC.
Jak znajdę trochę czasu to nakręcę krótkie video, będzie wszystko widać.
Pozdro, LITE

Wróć do „Walkera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości