Gaui 425

Gaui 200, Gaui 255, Gaui 425, Gaui 550, Gaui X5, Gaui X7
Blade
Stały bywalec...
Posty: 168
Rejestracja: 25-04-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Blade » 16 lip 2010, o 20:15

Nic. Póki go miałem latałem troche zbyt gumowato żeby cokolwiek napisać. Później kupiłem Z-Powera Z30A, też 1110kV. Był silniejszy i szybciej żarł lipole, nawet w 2,50 min potrafił ;)
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 19 lip 2010, o 13:23

Widział ktoś w necie jakieś video-tutki ze składania 425 (najlepiej CF), ewentualnie innej wersji (basic kit, ew. 550)?
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 19 lip 2010, o 14:45

http://www.youtube.com/FTIdistribution <- tu ejst kilka,ale po wlosku i nie wiem czy kompletne...
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 19 lip 2010, o 15:19

Dobre! Język deko niezrozumiały (choć rozpoznałem "main shaft", "flybar", "paddles", "mixer" i parę innych ;)) ale filmów jest komplet:

1 - rama



2 - dźwignie sterujące



3 - przekładnia



4 - głowica



5 - serwa i napęd ogona



6-1 - ogon cz 1 - skrzynka ogonowa



6-2 - ogon cz 2 - wirnik ogonowy, montaż w kadłubie



7 - silnik



8 - popychacze i regulator



9 - ustawianie ogona i żyroskopu



10 - oblot

Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 24 lip 2010, o 18:58

jedrus pisze:Widział ktoś w necie jakieś video-tutki ze składania 425 (najlepiej CF), ewentualnie innej wersji (basic kit, ew. 550)?

Jędruś, a czego nie rozumiesz? Przecież ten modelik to taki prosty jest, że nie można nic zchrzanić przy składaniu.

A co do beca i stockowego regla - ja przed zakupem rozmawiałem min. z Yodą, który latał Gigusiem znacznie wcześniej. Doradził mi, żeby nie bawić się ze stockowym reglem bo kiepskawy jest. Więc kupiłem Aligna 75A i mam święty spokój. Do tego UBEC-a CC i też święty spokój. Żadnego targania dodatkowych akku, a z silnikiem 1400 kV i akku 2500 na spokojnie latam tak z 7-8 minut. Przy fikołkach siadam po 5-ciu.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 26 lip 2010, o 01:50

Gmeracz pisze:Jędruś, a czego nie rozumiesz? Przecież ten modelik to taki prosty jest, że nie można nic zchrzanić przy składaniu.

Tak trochę na wyrost się pytałem, bo w zasadzie to będzie mój pierwszy helik, którego tak od A do Z będę sam składał... ale może faktycznie nie taki diabeł straszny... Wracam za 2 tygodnie i się biorę do roboty bo już się nie mogę doczekać :banana:



Gmeracz pisze:A co do beca i stockowego regla - ja przed zakupem rozmawiałem min. z Yodą, który latał Gigusiem znacznie wcześniej. Doradził mi, żeby nie bawić się ze stockowym reglem bo kiepskawy jest. Więc kupiłem Aligna 75A i mam święty spokój. Do tego UBEC-a CC i też święty spokój. Żadnego targania dodatkowych akku, a z silnikiem 1400 kV i akku 2500 na spokojnie latam tak z 7-8 minut. Przy fikołkach siadam po 5-ciu.

Z tymi silnikami i reglami to już mam niezły mętlik :wall: Jedni mówią wymień silnik, zostaw regiel, inni wymień regiel zostaw silnik, a jeszcze inni mówią zostaw tak jak jest... i bądź tu mądry (a jeszcze na dodatek zielony :mrgreen: ). Najchętniej to bym wymienił z dopłatą ten regiel na bardzo podobny GAUI tylko 75A lub inny np. Hobbywinga, a silnik na Power-Z/Tonic-X Z20A 980KV, ale takie rzeczy to tylko w Erze :lol: , więc chyba jednak (na 99%) zostanę przy tym co mam. Nie wiem czy to najbardziej optymalne wyjście z sytuacji, ale trudno. Raz się żyje. :D Gdybym miał jako takie przekonanie, że ten mój nieśmigany motorek i ESC mógłbym odsprzedać za rozsądne pieniądze to może jeszcze bym coś pokumbinował, ale przekonania takiego nie mam :|

Z BECem sprawa postanowiona - stockowy idzie na półeczkę, a do helika trafi ten: http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=10313 - mam nadzieję, że wystarczy 5A w szczycie na tę elektrykę co ją będę miał na pokładzie... i moje umiejętności :rotfl:
termofor
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 16
Rejestracja: 23-07-2010

Postautor: termofor » 26 lip 2010, o 13:12

Jezeli to Twoj pierwszy helik,to nic nie kombinuj tylko zloz go z tego co otrzymasz w kicie...potem jezeli poczujesz , ze potrzeba Ci mocy zacznij wymieniac podzespoly....
GAUI HURRICANE E550-(FOR SALE )
T-Rex 500
T-Rex 600N LE
JR X9503
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 28 lip 2010, o 18:56

No i tak wlasnie zrobie. Qurcze jeszcze nigdy mi sie nie chcialo tak szybko wracac z urlopu.... :wow2:

EDIT
ile czesci :banana: :banana: :banana: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... sortlist=P
termofor
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 16
Rejestracja: 23-07-2010

Postautor: termofor » 28 lip 2010, o 19:58

prawie wszystko masz w domu ...

http://www.arthobby.pl/index.php?page=5&kat_id=158

i ceny bardzo dobre...
GAUI HURRICANE E550-(FOR SALE )
T-Rex 500
T-Rex 600N LE
JR X9503
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 29 lip 2010, o 21:03

Krajowe to ja znam ;) ten konkretny to nawet mam blisko, ale od przybytku glowa nie boli :mrgreen:

a z tymi cenami... faktycznie w PL sa dobre :D wiec tylko sie cieszyc
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 29 lip 2010, o 23:29

Jedrus ile ty bedziesz jeszcze nad tym sie modlic,skladaj szybko i krec filmy jakies!
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 30 lip 2010, o 21:40

modlil nie modlil - na razie jestem na wakacjach na plazy, to tu raczej nie zloze ;) Poza tym to niektorzy maja jeszcze prace, dzieci, i inne takie tam :lol: cierpliwosci :mrgreen: No a dodam, ze w dniu wyjazdu doszla do mnie paczka z HC z brakujacymi gratami :evil:

@termofor - a tak z ciekawosci, to czemu sprzedajesz swojego sprzeta?
termofor
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 16
Rejestracja: 23-07-2010

Postautor: termofor » 30 lip 2010, o 22:03

zaspokoje Twoja ciekawosc..kupujac go juz bylem sceptycznie nastawiony do electric power...;-)...ale chcialem sie przekonac....koncze budowe T-rex'a w spalinie....mialem Raptora....mialem samoloty..samochody..wszystko nitrometan albo benzyna....z zawodu tez jestem samochodziarz...benzyna we krwi....rozumiesz..;-)..te piekne vortexy ze spalin ..zawijajace sie pod rozkreconym rotorem....po prostu miod z benzyna..
GAUI HURRICANE E550-(FOR SALE )
T-Rex 500
T-Rex 600N LE
JR X9503
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 31 lip 2010, o 22:57

Jędruś... Pocieszę cię, że ostatnio zreanimowałem swojefo Gigusia i powoli dochodzę do wykonania zadania bojowego, czyli zrobić go tak, aby latał i brykał jak mały Mini Titan ;)

Ale co by nie mówić, to jestem wdzięczny GAUI za robienie prostych rzeczy w prosty sposób. Czyli bez przekombinowania w jakieś alu bajery, szkła czy węgle... Katuję swojego jak mogę, a ta cholera po prostu... lata i nic się nie sypie :wow2:

Więc nie dziwię ci się, że przebierasz nogami na urlopie :banana: Można tym modelem czary wyczyniać.
A po trosze to też wina Ediego, bo pokazał jak fika jego X5-tka. Ja to mam Alpy do przejścia zanim tak będę latał, ale Gigusia poprzerabiałem tak, że już zaczyna podobnie fikać :lol: :lol: :lol:

I nie dalej jak wczoraj brakowało mi już kliknięcia [Zapłać] aby coś tam powymieniać, ale jednak zostałem przy plastiku z zestawu kita, bo dobry qrde jest. Pod lupą pooglądałem, coś w apce poprzestawiałem i lata qrde lata... Jest parę detali które dają temu modelowi kopa i zwrotności, więc to dobra inwestycja.
A po krecie tak na prawdę wydałem połowę tego, co przy 450-tce.

A Termofora się nie słuchaj, oczadział chłop od wyziewów i dupoty gada... :lol: :lol: :lol:
Co tam rotory spalin pod łopatami kiedy we łbie się już się zielono od wachy robi, a do stacji paliw daleko...
A latając prądem przynajmniej łopaty słychać... I burczenie silnika... Jeszcze... jeszcze...

Giguś to dobry wybór. Rzekłem - howk...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 11 sie 2010, o 23:16

Z urlopu wróciłem, a czasu jak na lekarstwo... ale chociaż zrobiłem kilka fotek sprzęta :D

Szczerze to trochę nie wiem od czego zacząć składanie... no ale nic - może w łykend uda się trochę wyskrobać czasu i coś poskładać...

Pudełeczko:
Obrazek

Naklejki:
Obrazek

Kilka fotek ramy i głowicy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Belka (jak dla mnie ogromna - w odniesieniu do Sporta ;) )
Obrazek

Obrazek


I tak dla picu "zmontowana" sylwetka całości:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Motorex:
Obrazek

ESC:
Obrazek

BEC:
Obrazek

Serwo na tarczę:
Obrazek
Obrazek


I Flymentor (chyba tylko do tarczy):
Obrazek


Żyrko...
Obrazek


... i serwo na ogon (malutkie takie :oops: ):
Obrazek

http://img15.imageshack.us/g/p8110220.jpg/

Już czuję, że pytań to ja przy tym składaniu będę miał duuuużo - z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałośc :mrgreen:

Dwa na szybko:
1. Podłączenie silnika z ESC - czy to jest wszystko jedno który kabel silnika z którym kablem regla, czy ma to jakieś znaczenie? (W Sporcie bylo o tyle prosto że kabelki z silnika miały trzy kolory i analogicznie ESC, a tu Panie lipa...)
2. Orczyki do moich serw na tarczę - gdzie można takowe dopaść - z instrukcji wynika że to ma być koło z nawierconymi w/g szablonu otworami (str. 12 instrukcji: http://eng.gaui.com.tw/d981119/html/download.asp#), czyli takie jakie są w zestawie z serwem nie pasują :evil:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 sie 2010, o 01:18 przez jedrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 12 sie 2010, o 00:58

Już czuję, że pytań to ja przy tym składaniu będę miał duuuużo - z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałośc :mrgreen:

jedrus pisze:Dwa na szybko:
1. Podłączenie silnika z ESC - czy to jest wszystko jedno który kabel silnika z którym kablem regla, czy ma to jakieś znaczenie? (W Sporcie bylo o tyle prosto że kabelki z silnika miały trzy kolory i analogicznie ESC, a tu Panie lipa...)
2. Orczyki do moich serw na tarczę - gdzie można takowe dopaść - z instrukcji wynika że to ma być koło z nawierconymi w/g szablonu otworami (str. 12 instrukcji: http://eng.gaui.com.tw/d981119/html/download.asp#), czyli takie jak są z serwem nie pasują :evil:
Obrazek


Podlaczenie silnika z ESC to wszystko jedno ktory kabel z ktorym sprawdz tylko czy sie kreci w ta strone co chcesz be jezeli nie to zamien 2 kable obojetnie ktore to wtedy silnik sie bedzie krecil w druga strone (tak przynajmniej wiekszosc motor/esc pracuja)
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 sie 2010, o 09:57

Max S pisze:Podlaczenie silnika z ESC to wszystko jedno ktory kabel z ktorym sprawdz tylko czy sie kreci w ta strone co chcesz be jezeli nie to zamien 2 kable obojetnie ktore to wtedy silnik sie bedzie krecil w druga strone (tak przynajmniej wiekszosc motor/esc pracuja)

Wszystkie tak pracują :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 12 sie 2010, o 14:04

OK, no a co z tymi orczykami do serw - sprawdziłem te moje BMSy - mają wielowypusty jak orczyki Fytaby
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 sie 2010, o 16:26

ja serio nie wiem - albo trzeba od kogoś pożyczyć i przymierzyć, albo w ciemno, albo zrobić tarczkę pośrednią - krążek z grubego tworzywa przykręcony na 4 śrubki do Twojego orczyka-krzyżaka (bez konotacji) i dopiero w krążku właściwe otwory...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 12 sie 2010, o 20:08

No to doszliśmy do podobnych wniosków :)

Z tym, że ja postanowiłem zanabyć orczyki kołowe od Trexa 600 i dodatkowe dźwignie z Gauiego, które po małej obróbce skęcę razem, a kulki do snapów przykręce do tychże dźwigni - w ten sposób (przynajmniej w teorii) powinienem uzyskać "idelanie" dopasowany orczyk.

Obrazek

Wróć do „Gaui”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości