Filmy i foty dużego lotnictwa

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 maja 2020, o 09:32

mam:



Tylko tępy hój skasował dźwięk i jakąś durną muzyczkę podłożył, blać co za ludzie _killer _killer _killer _killer

...
Wracając do paliwa, bardziej bym strzelał, że "ropa" jest bliższa nafcie lotniczej (jet A-1 - ponoć jak się tego do diesla wleje to działa)...
... no ale, to jeśli chodzi o turbiny.
A Robinson chyba ma silnik tłokowy, więc pewnie faktycznie benzynka ...
heh... no fajne, kurde, fajne!!
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 20 maja 2020, o 10:47

Robinson R22, silnik - Lycoming O-320, paliwo - benzyna :-).
Ponoć samochodowy diesel na Jet A-1 z domieszką Mixolu pojedzie, ale ta "ubran legend" pochodzi jeszcze z lat '90, a ówczesne diesle jeździły na wszystkim, co było wystarczająco rzadkie i przy tym wystarczająco tłuste ;).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 maja 2020, o 11:15

Prawda prawda aczkolwiek jeszcze calkiem niedawno (no z 10 lat temu, to niedawno relatywnie do czasow o ktorych mowisz) widzialem taksiarza, jak podjechal diselkiem pod biedre, kupil piec baniek oleju jakiegos rzepakowego czy jakiegos , wzial lejek, wlal do baku i pojechal. Na wlasne oczy widzialem jak bum cyk.
Potem sie takim skarbowka zaczela do dupy dobierać i sie skonczylo.
No i fakt, ze byl to stary diesel, nie wiem czy nie "beczka"...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 maja 2020, o 11:21

stare diesle to dawały rade też na zużytym oleju. Kiedyś jeszcze za czasów studiów zagadałem chinola w łódzkim czajna tałn. Powiedział, że nie sprzedadzą mi oleju bo mają juz wszyscy poustalany zbyt u taksiarzy.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 maja 2020, o 12:12

Robinson śmiga na tzw. Avgas 100LL, czyli na 100 oktanowej benzynie ołowiowej :)

Nie wiem czy taką mają na stacji
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 20 maja 2020, o 23:44

Oj tam, oj tam. Wlał "98", dolał np. coś takiego - https://organika.com.pl/produkt/chemia- ... owej-60ml/ i poleciał.
Co do tego ostatniego punktu, to Aikus dostarczył dowód, a newsa o katastrofie śmigłowca pod Garwolinem jakoś nie było ;).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 maja 2020, o 00:18

Ale tak czy siak trochę przypał takie coś w helikopterze odwalać.
Do samochodu to tam jeden członek męski czy wlejesz 95 czy 98, ale do śmigłowca bym się bał...
... ale może gość po prostu dobrze, naprawdę dobrze wiedział co robi...
... Albo mu się wydawało, że dobrze wie co robi, plus miał trochę szczęścia ;)
...
Natomiast nie wątpiłem, że to wydarzenie miało miejsce ;)
W sumie z całej akcji (i w ogóle w podobnych takich jakichś przypadkach) najbardziej mnie rozjebują takie dopiski "I odleciał jakby nigdy nic."
No qrwa mać, a jak miał odlecieć?? Jakby kiedy i co?
Jakby blać zatankował na stacji benzynowej dla samochodów?
No to chyba tak właśnie odleciał - wystartował kurw mać ze stacji...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 9 wrz 2020, o 17:05

Taka ciekawostka, albo... przyszłość lotnictwa...

W zasadzie wszystko już było - śmigła o zmiennym skoku, obrotowe skrzydła, silniki elektryczne, ale zestawione razem rzeczywiście zasługuje na naklejkę "Experimental".
A to w sumie dron. Autonomiczny.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 27 lis 2020, o 20:11

Takiego dziś w Gdyni widziałem
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2020, o 00:19

Marines lub Coastal Command przywieźli do Gdyni Osprey'a?
Niecodzienny widok, przynajmniej na naszym niebie.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2020, o 04:38

Łooookurrwa!!! Dwa piotry i roboty narobiły za pół helitimu!!
Po kolei!
@Piotr S - S - jak Rudy!: Osprey - ja jebie - szacun i zazdrość, taka jak kurwamać!!! nie nagrałeś filmu?
Jakoś tych Osprei jak na lekarstwo w jutubie, na żywo, pewnie żadnego nigdy nie zobaczę, a dźwięku jestem jakoś tak... po ludzku ciekawy...

@Piotr_T: hmm hmm hmm
To jest mniej więcej tak:
Dziś, standardy wymogów bezpieczeństwa, są takie jakie są. To dobrze i to źle.
To dobrze, bo jesteśmy bezpieczni (my - ogólnie, jako ludzie, ludzie, którzy statystycznie czasami latają samolotami).
Ale to źle, bo rozwój nowych technologii jest mocno ograniczany.
Gdyby tak tylko technologie informatyczne o jakieś 10 lat (albo oczywiście więcej - im więcej tym lepiej) były przesunięte w czasie w stosunku do inżynierii mechanicznej, to dziś całe lotnictwo wyglądałoby TOTALNIE inaczej niż wygląda, a przedstawiony przez Ciebie pojazd, byłby po prostu jednym z najbardziej klasycznych statków powietrznych naszych czasów.
...
No, ale - jest jak jest.
To nie jest źle, to nie jest dobrze - to po prostu jest tak, jak po prostu musi być.
Ten postęp, za którym jak osobiście bardzo tęsknię i którego jestem bardzo ciekawy, nie został zablokowany.
Został tylko naturalnie przyhamowany.
Przyhamowany przez bezpieczniki.
I gdyby mi ktoś zadał pytanie, czy zaryzykowałbym 0,001% bezpieczeństwa mojej córki, która leci do mnie w odwiedziny tanimi lotami z Wyspy, tylko po to, by umożliwić szybszy rozwój postępu, to miałbym ... naprawdę poważny dylemat, a ostatecznie pewnie bym się nie zgodził.

Pozostaje więc liczyć tylko na to, że będę żył dostatecznie długo, aby te cudy techniki w życiu produkcyjnym na Niebie zobaczyć, a może i podróży nimi zakosztować...
... (oraz dostatecznie długo, by zakosztować bezkresnej przyjemności tańca na grobach moich wrogów... :twisted: :twisted: :twisted: ...
ale to już totalnie inna bajka.)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2020, o 08:27

Taka kolej rzeczy i pewnie już niedługo doczekamy się w pełni autonomicznych pojazdów do wożenia ludzi. W przypadku samochodów zostało już z ćwierć kroku do tego celu, jeszcze chwila i po ustawieniu celu podróży będziesz mógł rozsiąść się wygodnie i obserwować drogę nie robiąc poza tym nic. Tesle już prawie "dają radę" w te klocki i mam wrażenie, że bardziej ograniczają je przepisy, niż technologia. Statki powietrzne które same polecą gdzieś, zrobią coś i wrócą na miejsce startu też już są, nawet ostatnio zaczęły latać nad Warszawą, tyle że nikt jeszcze nie odważył się włożyć w nie ładunku w postaci człowieka. Jest tylko jedno ale - dla osób dla których jazda samochodem czy pilotowanie samolotu lub śmigłowca to coś więcej, niż tylko przemieszczanie się, nastanie tej epoki będzie czymś strasznym. Zdanie się w całości na sztuczną inteligencję, brak możliwości zaingerowania w to, gdzie i jak jedzie mój samochód - dzięki, ja postoję.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 28 lis 2020, o 10:18

Piotr_T pisze:... Zdanie się w całości na sztuczną inteligencję, brak możliwości zaingerowania w to, gdzie i jak jedzie mój samochód - dzięki, ja postoję.

Wyobraź sobie, że na co Ci teraz Ferrari. Depnąć nie masz jak, bo autonomiczny, no panienki jeszcze poderwiesz. W sumie dziś tez Ci taki wóz zbędny - i tak wrzucasz max dwójkę w korkach :) Do tego w autonomii wszystkim będzie można obciąć moc silnika do 70KM. Po co komu więcej, będzie bezpiecznie. A taki @aikus będzie pisał pirackie kody żeby sztuczna inteligencja była choć troszkę bardziej agresywna na drodze :)
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2020, o 11:12

No właśnie, bezpieczeństwo. To całe zamieszanie dzieje się w imię bezpieczeństwa, bo człowiek jest omylny, bo ma gorsze dni, bo za kierownicą (częściej) lub sterami (rzadziej, choć to może być kwestia skali) potrafi zachować się irracjonalnie, bo męczy się psychicznie i tak dalej. No to ja się pytam - kto wymyślił, zbudował i oprogramował tą całą elektronikę? Też jakiś człowiek, też mógł się pomylić, do tego mamy jeszcze jakieś tam szanse na awarię tego całego, skomplikowanego "ustrojstwa". Nie wiem, zaczynałem swoją karierę kierowcy w czasach, gdy w większości aut (nie tylko w byłych "demoludach") elektryczne szyby i centralny zamek na pilota IR to było "och i ach", więc to całe upakowanie różnymi systemami obecnych aut nie za bardzo mi się podoba. Są one przydatne, fakt, ale dotąd, kiedy mogę je wyłączyć lub z nich nie korzystać, to sytuacja jest jeszcze w miarę OK. Jak zabiorą z "samochodów" kierownicę i pedały, to już będzie "po ptokach", choć może słowo samochód nabierze wówczas nowego znaczenia, bo rzeczywiście będzie sam jeździł :-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
kamas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 08-06-2017
Lokalizacja: Poznań / Czmoń
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamas » 30 lis 2020, o 21:06

Leee, widziałem go kiedyś na żywo tak z 2-3 lata temu, przeleciał nad polem u tescia, ale wtedy nie wiedziałem co to w ogóle było. Na bank miał zmienny kat Śmigiel i lecia już dość postępowi. Teraz wiem że, na 100% to był ten Osprey, zapewne przyleciał z Powidza.
Trex 500DFC; 2x quad 5" fpv; TZAGI 1.2m; Kyosho Inferno Neo 1:8 Nitro; Tarot 450DFC; Kyosho Kobra ep 1:10; Pioneer 1.4m; Arrma Senton 6s blx, Inspire 1
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 27 gru 2020, o 22:36

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 sty 2021, o 19:12

Yessussmaria...



Stary film... nie wiem jakim cudem go wcześniej nie widziałem.
Pilot tak samo genialny jak totalnie popierdolony!!
W życiu bym z takim pojebem nie wsiadł na pokład... Ale za skill - szanuje :D
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 5 sty 2021, o 19:41

Widziałem ten film tuż po naszej dyskusji w tym wątku parę postów wyżej. Pisałem wówczas, że ilość debili za kółkiem vs ilość debili za sterami to może być kwestia skali.
A tu... oglądając ten film czekałem tylko na wielkie "bum", a tu... nic z tego, wylądował, bez silnika, prawie trafiając w pas. I patrząc na ostatni kadr (spokojną pogawędkę), to była chyba (prawie) "normalka". Cóż... RA-, to tłumaczy wiele.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 sty 2021, o 20:26

.... czyli to nie jest moje złudzenie, że on tam trzyma ten samolot na przeciągnięciu, sypiący sie na lewo i prawo i go po prostu tak zręcznie i błyskawicznie sterami koryguje i utrzymuje jakoś ledwie ledwie te strugi... Ani on tego nie udaje... on to rzeczywiście robi...

ale mówisz - Rosja... też mam ochotę tak stwierdzić, ale popaczaj na to:



Dowcipniś, nie?
No ale jaka jest róznica?
Nie bawi się przeciągnięciami, ale inaczej stąpa po linie bez asekuracji...
Darcie skrzydłem po ziemi zaraz po starcie, touch'n'go z naciskiem na MOCNE touch...
... ja wiem który z nich bawił sie bardziej ryzykownie?
Na czuja, myślę, że faktycznie ten rusek, ale czy hamburger mu dużo ustępuje...?
...
;)
...
Kurde no nie wiem...
znowu na czuja wolałbym wsiąść na pokład z hamburgerem niż z russian-brotherem ...
... ale nie wiem na ile to faktyczna i słuszna ocena sytuacji na podstawie tego co widzę na filmie a na ile poniekąd słusznie ugruntowane ale tylko przekonanie, że ... Rosja, inny stan umysłu, statystyki, ogólne bezpieczeństwo, bo wdupiemanie przepisów i procedur, bo pojebani kierowcy, bo dzieci kapitana za sterami Airbusa doprowadzające do katastrofy i tak dalej...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 sty 2021, o 09:52

Taaak się to robi we wojsku, z helikopterem i pontonem:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bHHcUunSfSY[/youtube]

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości