Filmy i foty naszych (i nie tylko) modeli

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 13 wrz 2022, o 07:36

Może i długie, ale sprzęty fajne :-)



I niestety... dla nas (większości z nas) takie modele to kompletna abstrakcja... co tylko pokazuje, że w porównaniu ze "zgniłym zachodem" jesteśmy nadal "bidakami"...

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 wrz 2022, o 08:56

Kurde jak oglądam takie filmiki to się zastanawiam GDZIE TE WSZYSTKIE modele latają??
Bo na YT ciągle te same filmiki od kilku lat, jakby na całym świecie nic się nie działo... No wiem, epidemia, ale ... nadal.
Taki Concorde na przykład. No stoi sobie w hangarze. I co, nie lata w ogóle? To jaki to ma sens... ?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 wrz 2022, o 11:01

aikus pisze:Kurde jak oglądam takie filmiki to się zastanawiam GDZIE TE WSZYSTKIE modele latają??



Na różnych lotniskach modelarskich i nie tylko. Zdaje się że im bliżej zachodniej granicy tym więcej tych wynalazków. Jak chcesz to podrzucę Ci miejscówki gdzie się pojawiają, nawet porządne makiety helików z turbinami 8-)

Żeby nie odbiegać za daleko od tematyki wątku wrzucam ostatni film z oblotu mojej 580 po glebie.
Nie chodzi o lot, ale o kunszt operatorek kamery, komentarze i efekty specjalne :mrgreen:

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 wrz 2022, o 11:25

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Zajebiste!!
I widzisz, a mówiłeś, że w grudniu odbudujesz...
:thumb: :thumb: :thumb:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 826
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 13 wrz 2022, o 11:29

mwx pisze:Żeby nie odbiegać za daleko od tematyki wątku wrzucam ostatni film z oblotu mojej 580 po glebie.
Nie chodzi o lot, ale o kunszt operatorek kamery, komentarze i efekty specjalne :mrgreen:


Ja się boje brać moich (9 i 5) ze sobą na latanie; sam mam nadal w gaciach, a co dopiero o dzieci się jeszcze martwic.
Ale „samolot”? Musisz popracować z nimi nad nazewnictwem. Myślę, że rozróżnianie parapetu od kosiarki jest kluczową kwestią

A my się tak bawimy (sklecone na szybko, ale radochy mnóstwo)
Obrazek
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 wrz 2022, o 11:51

kudzu pisze: Ja się boje brać moich (9 i 5) ze sobą na latanie; sam mam nadal w gaciach, a co dopiero o dzieci się jeszcze martwic.


Jak moja Justynka była mała i ją zabierałem na lotnisko to zawsze kazałem jej siedzieć pod otwartą klapą bagażnika jak latałem albo jak ktoś latał.
Czasami siedziała po prostu w bagażniku (kombiak) i miała tam swoje królestwo...
więc tak tak, absolutnie się nie dziwię i wiem dokładnie o czym mówisz...


kudzu pisze:Ale „samolot”? Musisz popracować z nimi nad nazewnictwem. Myślę, że rozróżnianie parapetu od kosiarki jest kluczową kwestią


Oooj tam oj tam... nie ma co męczyć dzieciaków:)
Justynka miała najwięcej radości jak jej skoczek spadochronowy wyskakiwał (był wyrzucany) z Tundry.
Aż raz zrobiliśmy to przy dość wietrznej pogodzie i skoczka gdzieś tam dosyć daleko w chaszcze zniosło... Przestraszyła się, że go straciła i już potem został uziemiony:(

kudzu pisze:A my się tak bawimy (sklecone na szybko, ale radochy mnóstwo)


No! I takie zabawy z klocków to ja rozumiem! A nie jak mój jeden kumpel... Niby taki fan technologii, ma tam jakieś samochody a jak zobaczyłem co sobie ostatnio kupił to ... jakbym lalkę barbie zobaczył.
(I to żeby jeszcze taką w rozmiarze 1:1, z takiego sklepu z czerwonymi serduszkami, ale nie! Normalna taka z marketu.)

Jakaś morda. Po prostu. Jakaś postać z gry czy coś... Bo on jest fanem...

Nic tam nie działa, nic się nie rusza, nic się nie kręci....
A idź pan tam w taram... :gas:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 wrz 2022, o 12:06

aikus pisze:Jak moja Justynka była mała i ją zabierałem na lotnisko to zawsze kazałem jej siedzieć pod otwartą klapą bagażnika jak latałem albo jak ktoś latał.



Moje dokładnie tak samo - już odruchowo wskakują do bagażnika jak tylko widzą że jest ryzyko że coś oderwie się od ziemi. Film kręciły z samochodu przez otwarte okno.

Może lepiej nie będę wrzucał fotek pokazujących jak wygląda wnętrze samochodu po tej akcji... Zdaje się że nie wszystko da się domyć.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 wrz 2022, o 12:51

U mnie w starym samochodzie justynka miała moje wyraźne pozwolenie, na malowanie czym chce i po czym chce.
Farbami, kredkami, mazakami...
W Stilonie potem nie... a potem już urosła i nie była zainteresowana...w sumie szkoda, bo mogłem jej pozwalać też... co by to zmieniło... A dzieciak by się cieszył.
No ale... co pomalowała w Uniaku to jej :)
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 826
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 13 wrz 2022, o 13:18

Hmmm… tak myślę nad tym, bo to generalnie dobry pomysł z tym samochodem; bagażnik też mam bardzo duży, więc oboje spokojnie tam wlezą w razie czego. Problemem jest moja miejscówka - samochód muszę zostawiać na polnej drodze, a na łączkę z buta jakieś 70 m. Zamiast skupić się na lataniu, zastanawiałbym się, co tam wyprawiają.
Ale może następnym razem zabiorę całą rodzinkę, bez psa:)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 wrz 2022, o 13:40

Ee, No jak bez psa... Pies to podstawa!!
Fakt, że musi być przyuczony co do tego jak się obchodzić (albo raczej, żeby się nie obchodzić) z modelami... Ale to nie wielki problem.
Krótkie szybkie bolesne (ale bezpieczne) szkolenie i nauczka zapamiętana raz na zawsze.
(jakieś sznureczki albo wstążki przyczepione do okuć zamiast łopat skutecznie uczą, że do tego nie podchodzimy, bo to jakieś głupie jest i tylko może po pysku wychlastać).

Moja Aza wie doskonale, że od tych brzęczących dziwactw się trzymamy z daleka, ale też wie doskonale co robić jak coś spadnie (że trzeba lecieć i szukać)... Wie nawet co znaczy pikanie w aparaturze - znaczy, że Pancio zaraz będzie lądował i generalnie to ruszamy się z miejsca.

Do tego stopnia skubana rozumie całą sprawę, że jak wcześniej (przed zmianą przepisów) zdarzało mi się latać FPV jak byłem sam na lotnisku, to od momentu jak zakładałem mordę w kubeł do chwili jak ją zdejmowałem - siedziała czujnie przy mnie. Jak tylko jakiś człowiek albo samochód pojawiał się na horyzoncie słyszałem jej złowrogie warczenie - od razu wiedziałem, że warto wracać na miejsce i co najmniej rozejrzeć się po okolicy, bo ktoś się zbliża.
Psy nawet bez specjalnego uczenia kumają więcej niż nam się wydaje.

A do tego tyle czasu na dworze... tyle wąchania, kopania.... paaanie - sama radość!!!
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 16 wrz 2022, o 05:20

Wrócę na chwilę do ślinienia się...
aikus pisze:Kurde jak oglądam takie filmiki to się zastanawiam GDZIE TE WSZYSTKIE modele latają??

Tak jak napisał Maciek - w Europie im bardziej na zachód, południowy zachód, tym więcej modelarzy przywożących na lotniska takie cuda.
A ten Concorde, to nawet lata :-)

I trzeba przyznać, że to jak się prezentuje na pasie startowym i w locie urywa 4 litery. Przynajmniej moje.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 wrz 2022, o 08:16

Taaaa widziałem go.... znaczy na filmach....
No i Jumbo. Z jakiegoś powodu te dwa zawsze mnie najbardziej poruszają... Jumbo w sumie coraz rzadziej, ale ciągle często możemy widzieć na niebie, choć może nie w Polsce.
O te dwa chodzi, nie o A380 na przykład, tylko o JUmbo.
Dlaczego Concorde - to oczywiste, ale dlaczego Jumbo? Jest stary i technicznie nie ma czego żałować, Dreamlinery są lepsze...
Ale Jumbo jak i Concord .... nie wiem czy są jakiekolwiek inne samoloty stanowiące tak bardzo ikonę złotej ery lotnictwa...
Dlatego.
No i dodatkowo Concord zszedł z nieba, zakończył służbę i do dziś nie ma następcy. NIe ma cywilnych pasażerskich samolotów naddźwiękowych. Smutna prawda. Są jakieś próby, ale ... to tyle.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 16 wrz 2022, o 08:34

O! I to jest skala którą dobrze się ogląda i coś widać, a nie ludzie skręca samolotek 80cm 100m od kamery i widać dwa piksele na krzyż.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 wrz 2022, o 08:41

kiedyś to kurrna było.

konkordy, V8, nitro i Franek Kimono

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 wrz 2022, o 08:54

Nom.... nawet nostalgia dziś to już nie to co kiedyś ^^ :)
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 25 wrz 2022, o 09:08

Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 25 wrz 2022, o 09:54

No proszę. Pamiętam moje boje z bicopterem

A tu jest fajny model https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... Bed/page13 nawet w szufladzie mam KK2.0

Zbieram się do niego już jakiś czas :obrazony:
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 26 wrz 2022, o 08:26

Polatane! trzeba rozbujac to forum! chcecie cos skomentowac? :D Nie? a to i tak podepne focisze, niech Aikus se tez popaczy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 26 wrz 2022, o 08:39

Carson pisze:




Oglądałem jakiś czas temu.... Fajne... Żeby to jeszcze chciało DOBRZE latać ...
W sumie spośród modeli to znam jeden który lata naprawdę bardzo dobrze i jest to jakiś takie coś firmy ...
... no jakiej... no jakiej... No wiadomo, że Multiplexa.
Jest to AFAIR tricopter, który konwertuje się w locie na trzysilnikowy samolot.
Nie duże to takie.... Jazzu to miał i latał tym na Regułach. TO było fajne, stabilne, przewidywalne.
No ale trzy silniki, nie dwa.
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 517
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: Psychol » 26 wrz 2022, o 08:59

Podlinkuj tego Multiplexa bo nie mogę znaleźć.... jedyne co udało mi się wygooglać to E-Flite Convergence.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron