Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 26 maja 2023, o 13:27

Artu pisze:Wystarczy jak postawią tabliczki:

2023-05-25 14_27_26-TEREN MONITOROWANY Tabliczka - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl — Mozilla Firefo.jpg

Zazwyczaj pomaga na debili :wall2:


Zazwyczaj nie pomaga... niestety... Na lotnisku na którym latam był przez jakiś czas problem z "drifterem" który z zamiłowaniem rozjeżdżał nam pas startowy. Tabliczka nic nie dała, pomógł szlaban i wykopanie rowu uniemożliwiającego dostanie się na wyrównane i wykoszone z użyciem samochodu osobowego.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 maja 2023, o 13:55

Ten sam problem nie raz był na Regułach.
Niestety nie ma jak postawić szlabanu na otwartym, publicznym skrawku ziemi będącym pasem drogowym między dwoma polami uprawnymi.
Jednak, prawda jest taka, że problemy tego kalibru są dosłownie NICZYM w porównaniu z tym, z czym się ostatnio zetknęliśmy.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 26 maja 2023, o 14:21

Ślady po furach są i pewnie będą... Nie ma większego problemu poza delikatnymi nierównościami. Trawa elegancko odrasta byle czasem deszcz popadał :)
Ostatnio widziałem jak rolnik robił nawrót na naszych pasach z dwiema naczepami na szczęście na pusto... ślady nie zostały. Ale jak siedzimy i obok nas przejeżdża fura mijając tzw. parking i parkuje na pasach startowych to zawsze pierwszy raz grzecznie wypraszamy!
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 maja 2023, o 15:28

taaa....
za drugim razem podnosimy wycieraczkę.
Za trzecim - kładziemy (ale już w drugą stronę)

za czwartym - spuszczamy powietrze z kół.
za piątym - pompujemy. (z butli PCP aż opony j3bną.)

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :juppi: :juppi: :vhappy: :vhappy:

.... Srał pies na to wszystko. Serio. To są ŻADNE problemy.
Jak ktoś zaparkuje na pasie (albo pod ścieżką), a latają samoloty, to zwykle uświadomienie, że jeśli lubi swój samochód to raczej powinien zaparkować gdzie indziej, pomaga.

Fakt, że wkurvvi@j@ce jest to, że ktoś niszczy naszą pracę przy utrzymaniu pasów - tak, wkurvvi@j@ce jest, jak ktoś, zwłaszcza w naszej obecności przyjeżdża sobie i bez pytania ani zastanawiania wjeżdża i parkuje sobie samochodem na piękny gładki wykoszony trawnik, jakby zrobiony specjalnie dla niego - gościa specjalnego.... bo nieświadomość to jedno, a oczekiwanie, że każdy będzie kulturalnym człowiekiem i jako taki powinien skleić kilka faktów i widząc innych ludzi w okolicy, uchylić okno i zapytać o co chodzi i co tu można a co nie można....
.... nikt nie ma obowiązku być kulturalnym człowiekiem i na tak zwanych "naszych pasach" wszyscy mają takie same prawa, tyle naszego co sobie się na wzajem poprzepychamy i cześć.

Akcja ze śmieciami, co by nie mówić pozwoliła złapać nieco pełniejszą perspektywę...

Ja osobiście żałuję każdego wk***a... noooo... dobra, prawie każdego jakiego do tej pory wylałem na sprawę pasów.
Trzeba było oszczędzać wku*wową energię na czas kiedy naprawdę będzie potrzebna.
a tak, to reakcja wku*wowa mimo wszystko jest już mocno zatruta narastającym od jakiegoś czasu wyj3banizmem i wdupiemanizmem...
:dk: :dk: :dk:
Awatar użytkownika
wiktorius
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 61
Rejestracja: 25-10-2020
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: wiktorius » 28 maja 2023, o 18:29

Regulskie lotnisko wzbogaciło się o kolejne loty.
Latali Aikus, Dawo, Mike i ja.
Sporo udanych lotów i tylko 2 twardsze lądowania. Jedno po tym jak z za magicznej górki śmieci wyłoniły się 2 osoby akurat w momencie podchodzenia do lądowania. A drugie to raczej pełnoprawny kret kombatem przy kręceniu rolli na wysokości 2m ;)

Apropos górki śmieci. Przegrzebaliśmy jeden worek, w którym było widać jakieś papiery. Jest jakaś faktura z pieczątkami. Ktoś wypatrzył, że jest szyba samochodowa z widoczną naklejka z nr. rejestracyjnym.
Regulskie Słońce jednak zadziałało tak, że ne pomyśleliśmy o zrobieniu fotki.
Jak by ktoś był na miejscu - to tak w połowie środkowej górki są szyby na której można dojrzeć ten numer. Byłoby super jak by się udało cyknąć fotkę.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 maja 2023, o 21:01

Oho, lepiej zróbcie fotki/zabezpieczcie materiał dowodowy zanim poszlaki znikną.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 maja 2023, o 23:23

No ta szyba to może być dobry trop przy zgłaszaniu. Z fakturek też może da się cos wypatrzeć. Fajnie fajnie.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 29 maja 2023, o 08:22

Dzwonił do mnie kolega pracujący w urzędzie gminy Michałowice, powiedział że, są zebrane jakieś dowody, i wydział środowiska sam to usunie, rzekomo możliwe że do końca tego tygodnia :) bo nie pozwolą żeby w rezerwacie tyle leżała góra śmieci.

Mnie się trochę nie chce wierzyć, że to będzie tak szybko, no ale generalnie wszystko na dobrej drodze. Kolega ma sprawę popilotować i naciskać jakby stanęło :)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 maja 2023, o 09:21

No ja pamiętam co mówiłeś...
Może póki kupa leży warto porobić fotki tego co jest, ale nie ma co naciskać więcej z naszej strony. Wiadomo, że to nie pogotowie, zajmie to kilka dni, tydzień - dwa - - spoko, dajmy szansę rozwiązaniom systemowym.
Ja dzisiaj postaram się podjechać i porobić fotki tego o czym mówiliście. Może uda się jakoś dosłać te fotki do zgłoszenia które już zrobiłem...
.... póki co, cały czas próbuję doprać portki które ujebałem przepalonym olejem silnikowym przy pierwszym podejściu do tematu.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 29 maja 2023, o 12:22

Kurła "góra śmieci w rezerwacie" ja prdle co to w ogóle ma być... zjeb..ch ludzi niestety nie brakuje.
Byłem na rowerze i chciałem podjechać na Xa ale czasu mi zabrakło może Aikusowi się uda ;) jak nie to ja jutro wcześniej wsiądę na rower :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 maja 2023, o 11:23

Wygrzebaliśmy wczoraj szyby z numerami.
Porobiłem fotki i powołując się na pismo które gmina dostała z GIOŚ dołączyłem do sprawy - tak mi doradził Policjant, bo pierwsze co zrobiłem to pojechałem na Policje, ale już było późno ...
... no i powiedział, że skoro tak sprawa i tak już jest w toku, to najlepiej "dosłać zdjęcia mailem do Wójtowej" :)
Więc właśnie przed chwilą wysłałem maila na sekretariat.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 maja 2023, o 14:04

I mam odpowiedź.
Po pierwsze inspektor ochrony srodowiska sam znalazł jakies dowody wskazujące na sprawce, po drugie dołączyli moje zdjęcia szyb z numerami rejestracyjnymi i wszystko jest juz na Policji.
Do pełni takiego mojego osbistego szczęścia i satysfakcji brakuje tylko dowiedzieć sie kiedy ten hooj przyjedzie to sprzątać i nafaszerować mu duuuupeeee!!!! śrutem...
... albo chociaz go obesrać, obszczac, zwyzywać i opluć, wszystko nagrać i powiesić w necie.

Mam nadzieję, ze go udupią!!
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 31 maja 2023, o 14:25

Tego niestety nie mogą Tobie powiedzieć.

Poza tym jeśli ma choć trochę oleju w głowie (w co można wątpić) to powie że to owszem - jego szyba, ale on jej tam nie wywiózł i nigdy tam nie był.

Pozostaje mieć nadzieję że wizyta niebieskich zniechęci go do dalszych działań w podobnym stylu (albo będzie bardziej uważał na to żeby nie wyrzucać swoich danych)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 maja 2023, o 14:57

Tego, ze to nie wlasciciel szyby jest wlascicielem smieci to ja jestem prawie pewien.
Sa jeszcze inne dowody, ktorych nikt z nas nie znalazl (moze zostaly zabrane)....

Mniejsza o to, wiadomo ze tak se tylko gadam.

Swoja droga ciekawe co grozi za strzelanie z wiatrowki do takiego gnoja... teortycznie strzelanie z wiatrowek do zwierzat jest w polsce nielegalne (nie wiem pod jaka kara) ale czy taki gnoj jest godny łapac sie w encyklopedyczną definicję zwierzęcia?
... a do gówna przeciez wolno strzelac....
...
Albo: a jak kiedyś to zdechnie, to będzie miało pogrzeb jak czlowiek, czy po prostu smieciarka przyjedzie....
hmm :swir: hmm
:vhappy:

A moze tez to ktoś po prostu gdzieś na nielegalu wyj38ie....
hmm
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 31 maja 2023, o 15:25

Pewnie to ostatnie, a ponieważ logiczne myślenie jest o lata świetlne od jego rozumu to po prostu wyp....ił to w pole, mając w dupie to, że ktoś tym miejscem sie opiekuje.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 maja 2023, o 16:54

Jo.... całe szczęście, że (u)łom, jak jest (u)łomem to przeważnie na każdym froncie i życie prędzej czy później takich eliminuje.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 31 maja 2023, o 19:53

W naszym kraju jak zrobisz krzywdę włamywaczowi to posiedzisz dłużej niż on, więc nie ryzykowałbym akcji z wiatrówką
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 maja 2023, o 21:34

mwx pisze:W naszym kraju jak zrobisz krzywdę włamywaczowi to posiedzisz dłużej niż on, więc nie ryzykowałbym akcji z wiatrówką


Po pierwsze: to zależy i bynajmniej nie jest to takie proste jak mówisz.
Po drugie: proszę nie rozsiewać tej powszechnej defetycznej typowo polskiej, urban legend - mamy w środowisku i tak za dużo jej i jej podobnych.
Po trzecie: proszę czytać ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
wiktorius
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 61
Rejestracja: 25-10-2020
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: wiktorius » 5 cze 2023, o 17:32

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę tylko, że śmieci dalej leżą.
W polu leżały także 2 samoloty. Jeden po wypięciu akumulatora w czasie lotu (Dawo) a drugi po przegranym pojedynku (niestety mój). Kolizja była mocna na tyle że wyrwała wklejone serwo, złamała orczyk i urwała jedn z kabelków tegoż serwa.Także nawet się działo.

Były też furki na tesco, które niezmiennie wzbudzają zainteresowanie u przechodzących osób. I jak to ma w zwyczaju traxxas pourywane zwrotnice, wachacze i pogięte amorki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 cze 2023, o 20:27

wiktorius pisze:W polu leżały także 2 samoloty. Jeden po wypięciu akumulatora w czasie lotu (Dawo) a drugi po przegranym pojedynku (niestety mój). Kolizja była mocna na tyle że wyrwała wklejone serwo, złamała orczyk i urwała jedn z kabelków tegoż serwa.Także nawet się działo.


Oooojeeeeejjjj _olaboga _olaboga _olaboga
:approve: :approve: :approve:

Ja dzisiaj byłem ale na chwilę tylko z Mavikiem.
No tak się człowiek trochę leniwy na starość czasem robi... Jak się lata swoją FPVką to nigdy nie wiadomo, kiedy się coś spi3rd0l! i gdzie będzie trzeba złomu szukać... a do Mavica jakoś mam zaufanie.
Jedynie do nakurw!@n!@ kombatów mavic się nie nadaje, ale tak się składa, że nic innego aktualnie i tak nie mam... Ta mała kamerka to się wzieła i spierpapoliła, mam drugą, trochę lepszą, ale jeszcze nie zrobiłem, a jeszcze jedna, taka najlepsza .... też się tak naprawdę trochę nie nadaje do koombacenia z powodu podobnego co Mavic...
Poza tym to ja... jakoś rzadko mam z kim kombacić.
Wy wszyscy latacie tylko w niedzielę, a ja w niedzielę akurat najmniej... A jak zaczynam więcej to Wy już nie latacie, bo, że niby za zimno na latanie i sezon się kończy i takie tam pierdolety.
:gas:

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości