Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lip 2023, o 09:13

Tak działa zdecydowana większość monitoringów - pozwalają wykryć typa który po ciemku w kominiarce i bluzie z kapturem dokonuje czynów zabronionych/nieetycznych.
Obydwu moim sąsiadom obrobił fury - zawsze ten sam :dk:
Awatar użytkownika
wiktorius
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 62
Rejestracja: 25-10-2020
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: wiktorius » 4 lip 2023, o 17:33

No nikt chyba nie liczy na złapanie twarzy gościa. Ile jest dróg dojazdowych na lotnisko? ZTCW dwie. Wystarczy mieć kamerkę skierowana na drogę, nawet jeśli nie nagra idealnie numerów to może uda się określić markę samochodu. Kiedyś pod robota okradali nam kontener ze złomem. Ustawiliśmy kamerkę w budynku przy oknie z widokiem na ww kontener. Złapała jedynie sylwetkę auta, starego transita i udało się określić czas. To wystarczyło policji do namierzenia gościa.
Na szybko znalazłem kamerkę reolink Go plus. Ma panel solarny, przesyl przez LTE, niezła jakość i kosztuje około 1000 (w promocji na Ali nawet w okolicach 700). Dalej, czy ma to sens jest sprawą dyskusyjną i najpewniej kamerka zginęła by jako pierwsza.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 4 lip 2023, o 17:42

.... dlatego mówiłem, że bez opcji SIM i natychmiastowego przesyłania nagrań / zdjęć do Internetu - nie ma sensu.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lip 2023, o 18:17

No ale liczycie że ten ktoś znowu tam pojedzie?

Na pocieszenie (?): wczoraj jeździłem sobie rowerem po polach w południowych Włoszech (20km trip do "biedry" po tanie flaszki).
Wasz mały pierdolniczek to jest wielkie NIC przy tym co tu widać.
Wypierdalanie śmieci na pola kontenerami to chyba jakaś lokalna tradycja
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 4 lip 2023, o 18:44

mwx pisze:No ale liczycie że ten ktoś znowu tam pojedzie?


To nie pierwszy incydent który nadaje się do zgłoszenia na Policje pod warunkiem posiadania dowodów. TO był po prostu rekord idiotyzmu w każdym aspekcie.
I nie, liczymy, że ktoś podjedzie.
Liczymy się z tym, że ktoś coś odjebie. Kwestia czasu.

mwx pisze:Na pocieszenie (?): wczoraj jeździłem sobie rowerem po polach w południowych Włoszech (20km trip do "biedry" po tanie flaszki).
Wasz mały pierdolniczek to jest wielkie NIC przy tym co tu widać.
Wypierdalanie śmieci na pola kontenerami to chyba jakaś lokalna tradycja


Włochy ogólnie mają problem ze śmieciami... to temat na oddzielny wątek...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lip 2023, o 22:24

Ok, ale prawo zdaje się wymaga żeby powiadomić przestępcę o tym że jest nagrywany. Nie wiem czy dowód uzyskany w sposób niezgodny z prawem jest coś wart. Musiałbym spytać prawnika, ale nie mam ochoty na rozmowy ze starą :dk:
Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 4 lip 2023, o 23:32

Dzień dobry, cześć :) Pozwolę sobie zaczerpnąć z innej beczki :) Rozmawiałem dzisiaj z lokalesem o "ambonie". Wspomniał że obecnie nie ma w rejonie żadnego koła łowieckiego i był mocno zaniepokojony faktem że takowa konstrukcja stanęła, podpytywał się czy znamy osobę odpowiedzialną za to "coś". Wspomniał że kiedyś było "koło" ale lokalna społeczność stanęła okoniem i rozwiązali. Rozmowa zeszła w kierunku obecnych przywilejów "łowców". Nie wiem czy wiedzieliście, bo ja nie, ale mogą sobie wejść na prywatne pole i przegonić właściciela bo oni sobie strzelają. Generalnie ostatnimi czasy "nabyli" dużo przywilejów. Pomijając fakt że strzelają sami do siebie, często po pijaku, to o "przygodę" z postronną osobą nie trudno. I tu w pełni podzielam obawy mojego rozmówcy. Ja generalnie na sprawach urzędowych się nie znam, ograniczam kontakt do formalnego minimum :) i nie do końca zrozumiałem jego prośbę aby, nawet anonimowo, zgłosić do urzędu gminy oddział ochrony środowiska, chyba tego konstruktora... Faktem jest że rozmawiałem z budowniczym ale nie podpytywałem się o szczegóły, prócz tych o których napisałem kilka postów wcześniej.

Mam to szczęście/nieszczęście w życiu (niepotrzebne skreślić) że ludzie mnie zagadują/zaczepiają (...) a że jestem świeżak to przekazuję pałeczkę z tematem. Jeśli ktoś sobie nie życzy aby poruszać tutaj tego tematu to proszę Admina o usunięcie posta. Róbta co chceta...

Miłego wieczoru szanownemu gronu życzę :)

ps. &$%#@, tak długo pisałem że już noc się zrobiła :masakra: no i mam nadzieje że w miarę zrozumiale to napisałem.
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 5 lip 2023, o 05:01

W moich okolicach też są popaprańcy :mad2:

Nieporęt. Pożar porzuconych części samochodowych w lesie w Aleksandrowie.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2142
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 5 lip 2023, o 08:55

Gówno się rozprzestrzenia :wall2:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 lip 2023, o 14:59

Z ambonami to trzeba uważać, bo łatwo zahaczyć łopatami :dk:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 5 lip 2023, o 17:26

:wow2: :rotfl2: :vhappy: :vhappy: :vhappy: :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 lip 2023, o 17:29

mwx pisze:Ok, ale prawo zdaje się wymaga żeby powiadomić przestępcę o tym że jest nagrywany. Nie wiem czy dowód uzyskany w sposób niezgodny z prawem jest coś wart. Musiałbym spytać prawnika, ale nie mam ochoty na rozmowy ze starą :dk:


Nie pytaj - potwierdzi Twoją opinie na ten temat.
Nie doda, że fakt, że dowód zdobyty w sposób nielegalny nie może być potraktowany jako dowód w sprawie, nie znaczy, że nie zostanie wzięty pod uwagę.
Prawnicy tak mają. POdobnie jak informatycy. Odpowiadają na pytania. Nie wiem czemu.
To jest raz.
Dwa: jak już się zainwestuje tysiaka w kamerkę, to myślę, że 10 złotych na tabliczkę się wyłuska.



RaeDeBolek pisze:[...]Rozmowa zeszła w kierunku obecnych przywilejów "łowców". Nie wiem czy wiedzieliście, bo ja nie, ale mogą sobie wejść na prywatne pole i przegonić właściciela bo oni sobie strzelają.


Doświadczenie życiowe nauczyło mnie nie wierzyć w takie rewolucyjne rewelacje głoszone przez urban legend.
Ludzie gadają co im wygodnie pomijając istotne, ale niewygodne detale.
Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale po prostu w to nie wierzę, a z innej materii analogiczny przykład który natychmiast mi przychodzi do głowy, to wybuchająca co chwile tu i ówdzie rewelacja, że jakimś cudem, choć mało kto o tym wie, i mało kto o tym mówi, w Polsce każdy może sobie legalnie kupić broń czarnoprochową bez pozwolenia.
To o czym nikt już nie wspomina, to że:
- produkcja czarnego prochu domowymi sposobami jest nielegalna.
Makao.
- żeby kupić legalnie czarny proch, trzeba mieć pozwolenie na broń.
Po makale.

I tak, owszem, jest to prawda, każdy może sobie legalnie kupić broń czarnoprochową bez pozwolenia.
I może sobie ją mieć.
:dk:

RaeDeBolek pisze:Generalnie ostatnimi czasy "nabyli" dużo przywilejów. Pomijając fakt że strzelają sami do siebie, często po pijaku, to o "przygodę" z postronną osobą nie trudno.


Tu z kolei przemawiają do mnie statystyki.
To prawda, było kilka wypadków w ciągu powiedzmy ostatnich kilkunastu lat, w tym pewnie ze dwa śmiertelne.
O wszystkich głośno huczał cały kraj.

O tym ile osób ginie codziennie na drogach czasami gdzieś tam ktoś wspomni.

I jak się te dwie rzeczy ze sobą zestawi to potem nadal można się kłócić o co jest łatwiej.
Powodzenia. :thumb:


RaeDeBolek pisze:Ja generalnie na sprawach urzędowych się nie znam, ograniczam kontakt do formalnego minimum :) i nie do końca zrozumiałem jego prośbę aby, nawet anonimowo, zgłosić do urzędu gminy oddział ochrony środowiska, chyba tego konstruktora... Faktem jest że rozmawiałem z budowniczym ale nie podpytywałem się o szczegóły, prócz tych o których napisałem kilka postów wcześniej.


A no .... w sumie nie zaszkodzi. Jak stwierdzą, że jest OK, no to OK.
Generalnie raczej nie wierzę, żeby ktoś tak po prostu oficjalnie na bezczela w ciągu dnia postawił sobie nielegalną ambonę.
.... no jakoś mi się kurvva nie wydaje.
Ale co ja tam wiem...



RaeDeBolek pisze:Mam to szczęście/nieszczęście w życiu (niepotrzebne skreślić) że ludzie mnie zagadują/zaczepiają (...) a że jestem świeżak to przekazuję pałeczkę z tematem. Jeśli ktoś sobie nie życzy aby poruszać tutaj tego tematu to proszę Admina o usunięcie posta. Róbta co chceta...



A nie nie, na tym forum cenzura dotyczy bardzo, ale to BAAARDZO wąskiego grona tematów... nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest to JEDEN temat i nawet nie napiszę jaki.


mwx pisze:Z ambonami to trzeba uważać, bo łatwo zahaczyć łopatami :dk:



Ano.... prawda to... takie rzeczy też się zdarzają...
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 5 lip 2023, o 20:34

aikus pisze:...żeby kupić legalnie czarny proch, trzeba mieć pozwolenie na broń...

...O tym ile osób ginie codziennie na drogach czasami gdzieś tam ktoś wspomni...


Czarny proch możesz kupić osobiście(!) w Czechach bez kwitów o ile mnie pamięć nie myli.
O tych na drogach spuszczają się często. Szkoda, że nie mówi się, że w PL jest ok 14tys samobójstw rocznie z czego skutecznych ok 4 tys. Mniej więcej tyle ile na drogach. Psychologowie kosztują, dowalanie kierowcom nie.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 lip 2023, o 23:11

Adam12 pisze:
Czarny proch możesz kupić osobiście(!) w Czechach bez kwitów o ile mnie pamięć nie myli.


Może i tak, podobnie jak trawkę w Holandii.
Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

Adam12 pisze:O tych na drogach spuszczają się często. Szkoda, że nie mówi się, że w PL jest ok 14tys samobójstw rocznie z czego skutecznych ok 4 tys. Mniej więcej tyle ile na drogach. Psychologowie kosztują, dowalanie kierowcom nie.


Tiaa.... to w zasadzie kolejny oddzielny temat rzeka... bardzo ważny z resztą a jakoś w tym kontekście mi do głowy nie przyszedł...
Ale skoro już go poruszyłeś o to fru - dla mnie, z wielu powodów temat jest SZCZEGÓLNIE WAŻNY...
.... i cholernie zazdroszczę ludziom, którym jest obcy... a jednocześnie ubolewam, że tych ludzi jest tak dużo.
Taki trochę paradoks... ale lepiej niech opowie o tym ktoś kto wie o tym jeszcze więcej i lepiej niż ja, a do tego potrafi mówić - Janina Bąk

Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 11 lip 2023, o 22:07

Dzień dobry wieczór :) Czy ktoś z szanownego grona planuje jutro (12.07) wizytę na "lotnisku"? "To coś ożyło!!" ;) i chętnie wykonałbym swój pierwszy w życiu zawis. Póki co jestem święcie przekonany że działają mi odwrotnie serwa (ale nie wszystkie). Jak jadę zgodnie z instrukcją ikon/brain to jedne ustawiają się poprawnie a inne "wypadają" i na odwrót (do rana możliwe że uda mi się rozwiązać tą kwestię). Jednakże wolałbym skonsultować się z pilotami przed swoim pierwszym kretem ;) Pacjenci to XL380 na iKON i Taranis na edgeTX (to samo co openTX). Pozdawiam

edit: Zapomniałem napisać... myślę tak o godzinie 19-20 bo wcześniej to może być piekło. Ja pracuje do 17. ale mogę być wcześniej, najwyżej zerwę się z roboty ;)
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 12 lip 2023, o 13:12

Za ten cudzyslow dookoła słowa lotnisko to powinienes dostać w...

:swir:

Postaram wpasc ale niczego nie obiecuje.... troche mi sie dzieje ostatnio roznych rzeczy...

Natomiast generalnie, jednym z punktow instrukcji jest AFAIR zeby poustawiac rewersy na serwach tak, zeby chodzily dobrze. Taki punkt na pewno jest albo powinien byc.
Nie ma matomiast, nie powinno i nie moze byc punktu mowiacego na ktorym serwie konkretnie jaki revers ustawic. Za duzo zmiennych włączajac w to fakt, ze serwa czasami różnią sie miedzy soba (miedzy poszczegolnymi modelami) kierunkami wychyłów.
Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 12 lip 2023, o 15:46

aikus pisze:Za ten cudzyslow dookoła słowa lotnisko to powinienes dostać w...

to ja dokończę _plask :lol:
Z dzisiejszych planów nic nie wyjdzie, może i lepiej bo nie ogarnąłem tych serw, no i pogoda do bani.
Pozdrawiam!
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 12 lip 2023, o 17:49

Mnie tez nie bedzie wiec .... Szkoda ale dobrze się składa
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 906
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 28 lip 2023, o 06:46

Czy Reguły jakoś jeżdżą na palcu w Piastowie w ciagu wakacji?
Mam podwozie TT-02 i chętnie bym sie pokręcił w towarzystwie innych autek.

8f75e106-cb8c-4f90-8dab-47a389100716.jpg

6ed57ca3-42eb-450d-b8f4-abd2e0470f5f.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1888
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 28 lip 2023, o 07:41

Oczywiście :)
Ja co prawda wracam po długim weekendzie, ale może będzie jakaś akcja jutro/pojutrze.

Model kojarzę, nie wiem co prawda jak jeździ, ale ze szczotką może się okazać, że nie powalczysz za bardzo. :)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron