Stowarzyszenie RC Sport Piaseczno - tor RC z prawdziwego zdarzenia

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 27 lis 2020, o 20:51

Informacyjnie - jako że mam ten tor praktycznie pod nosem i zaświadczam, że urzęduje na nim fajna ekipa, to chciałbym poinformować, że Stowarzyszenie RC Sport Piaseczno (znajdziecie ich na FB) rozpoczęło grubą przebudowę toru RC w Piasecznie przy ul. Puławskiej. W sprawę zaangażował się piaseczyński GOSiR, więc chłopaki mają i wsparcie i kasę na realizację tego projektu. Prace już ruszyły, a planowane jest, oprócz kompletnej przebudowy toru ziemnego (dla mocniejszych autek 1:10 i 1:8), wybudowanie także toru "dywanowego" off-road dla mniejszych modeli i toru asfaltowego dla ścigantów czy drifterów. Do tego powstanie solidniejsze zaplecze "serwisowo - socjalne". Choć auta RC to poboczna działalność tego forum, to mi ten pomysł bardzo się podoba.
Na profilu Stowarzyszenia na pewno będą pojawiać się fotorelacje z prac, a zajawka prasowa jest tu - https://piasecznonews.pl/rc-park-w-nowe ... mHJO1XqC8o

Myślę, że heli-team będzie mógł kiedyś gościnnie pojawić się na tym obiekcie i pojeździć po torze z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Artur79modele
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 14-04-2019
Lokalizacja: Chorzów
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Artur79modele » 27 lis 2020, o 20:53

Buu dlaczego nie na Śląsku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Historia: (blade mSR, blade mCPX, Align Trex 250SE, MSH Protos 500, Align Trex 600E Pro)
Aktualnie: Robbe LimitPro, MPX Cularis, MPX AcroMasterPro, MPXEasyGlider, MaviModels Xcalibur, Traxxas Erevo 1/16, Losi DBXLe 2.0, Xray T4 2018, MST RMX 2.0
Spektrum DX18QQ
SAB Goblin 700 Kraken, Alzrc x360
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2020, o 04:48

Pioter! Oni w lotnicze modelarstwo się coś bawią?
Tak tylko pytam.
Ciągle nie do końca w 100% jasne i pewne są opcje "konieczności lub też wcale nie" bycia członkiem, żeby móc latać na legalu, więc warto wiedzieć.
Tak czy siak, istniejące i prężnie działające stowarzyszenie zawsze będzie miało większy potencjał, przy rozszerzaniu działalności, niż jakieś nowo powstające coś - nie wiadomo co.
Polecam się pamięci - bo generalnie na chwilę obecną, w związku z koronawirusem tak czy siak wszystko się jakoś tak qrwa odwlekło na xuj wie ile czasu...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2020, o 07:39

No, przez jakieś 30% okrążenia - tak ;). A poważniej - z osób z którymi rozmawiałem nikt się nie chwalił, że jeszcze lata, ale jestem prawie pewien, że kierowcy i piloci w jednym to tam są. Poza tym wydaje mi się, że nie są grupą która izoluje się od nowych, są stowarzyszeniem modelarzy RC, więc... sekcja lotnicza pewnie miałaby szanse tam zaistnieć. Mało tego, uzyskanie zgody gminy Piaseczno na wpuszczenie na jakiś fajny, otwarty teren "lotników" też pewnie by się udało - jak dla kierowców chcą wydać 2 bańki, to może bezkosztowo udostępnią pilotom jakąś łąkę ;). Zagadać warto.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
AgX
Stały bywalec...
Posty: 161
Rejestracja: 13-04-2020
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 12 razy
Kontaktowanie:

Postautor: AgX » 28 lis 2020, o 13:52

Tor przed przebudową był fajny, po przebudowie będzie super :) Na pewno przyjedziemy się przekonać.
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 596
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 21 gru 2020, o 14:50

Coś wiadomo czy jest szansa powstania stowarzyszenia sekcji lotniczej?
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 22 gru 2020, o 00:04

Poszedł mail:

Cześć Ekipo,

Mam pytanie i zadam je wprost  - czy Stowarzyszenie byłoby otwarte na taki pomysł, żeby utworzyć w ramach swoich struktur sekcję lotniczą? Jesteśmy grupą modelarzy z Warszawy i okolic skupioną na forum heli-team.pl zainteresowaną wstąpieniem do Stowarzyszenia RC Sport Piaseczno. Jak sama nazwa wskazuje, latamy głównie helikopterami, ale także samolotami, szybowcami, dronami, są wśród nas również osoby jeżdżące autami RC – sam z racji na posiadanie samochodu RC i zamieszkiwanie w pobliżu toru parę razy na nim gościłem, choć np. kolega o nicku Agx odwiedził tor w Piasecznie dojeżdżając z Białegostoku i zapowiedział już powtórkę . Latamy głównie na dwóch lotniskach – niedaleko od ulicy Pałacowej na Wilanowie i na Regułach. Wstąpienie do prężnie działającego stowarzyszenia umożliwiłoby nam „zalegalizowanie” w świetle nadchodzącej zmiany przepisów „dronowych” naszego latania i uzyskanie od ULC szczególnych warunków do uprawiania tej gałęzi modelarstwa RC w wymienionych lokalizacjach, a podstawą ku temu byłby odpowiednio rozszerzony o sprawy lotnicze regulamin Stowarzyszenia. Tylko tyle i aż tyle. Co z tego może mieć Stowarzyszenie? Po pierwsze – rozszerzenie profilu działalności o lotnictwo RC i możliwość wykazania się tym przed Miastem i Gminą Piaseczno, możliwość organizacji pokazów, możliwość zaproponowania holowania transparentów podczas imprez w Gminie, itp. Są wśród nas doświadczeni i uprawnieni operatorzy dronów, więc tego typu „usługi” dla Gminy jak filmowanie i fotografowanie z powietrza również mogłyby wchodzić w rachubę. Dodam może jeszcze to, że coroczny, 2-3 dniowy „zlot” pilotów RC z okolic Warszawy i nie tylko jest organizowany przez nas na lotnisku w Wincentowie koło Góry Kalwarii, czyli… na terenie Powiatu piaseczyńskiego. Nie jest więc tak, że przychodzimy znikąd i tylko „chcemy”, ale także jesteśmy w stanie coś wnieść od siebie, no i jestem przekonany, że wśród członków Stowarzyszenia są kierowcy będący również pilotami... 

Tak więc… co Stowarzyszenie na to? 

Pozdrawiam,
Piotr Tyborowski
Józefosław


Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 596
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 22 gru 2020, o 19:38

Super! czekamy na odpowiedź, z tego co dowiedziałem się ostatnio to jako stowarzyszenie moglibyśmy mieć sporo ułatwień w lataniu a ULC zapowiada że będzie maksymalnie przychylny i będzie się zgadzał na warunki wykonywania lotów na takich zasadach jak były dotychczas.

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość