Łódź - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 maja 2019, o 21:53

o lol widzę temat wyeskalował

Sent from my G3412 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 31 maja 2019, o 06:39

miruuu pisze:A robiłeś resize?


Nic z tych rzeczy, ale jakby co to Samsung A5 2017 nie wali fotek w rozdziałce "40 mln megapikseli" (cytując reklamę z media srarkt)

zborecque pisze:o lol widzę temat wyeskalował


Co poradzić, kibel to jest miejsce, gdzie naprawdę mamy chwilę dla siebie...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2199
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 6 mar 2020, o 12:04

Gdzie latacie w lodzi? Macie jakies swoje miejcowki? Ostatnio latalem (wlasciwie to probowalem) na lodzkim lotnisku na brusach i jak dla mnie to nie porozumienie zeby tu latac helikami. Masa ludzi sie kreci, chodza nawet srodkiem laki, z psami z czego spora czesc puszczona luzem bez smyczy. Psy po odpaleniu helika nastawiaja sie bojowo.... MASAKRA. W ubieglym roku musialem najwidoczniej dobrze trafic bo nie bylo takiego ruchu. Ale latanie w tym miejscu helikami jest niebezpieczne.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 6 mar 2020, o 12:10

Carson pisze:Gdzie latacie w lodzi? Macie jakies swoje miejcowki? Ostatnio latalem (wlasciwie to probowalem) na lodzkim lotnisku na brusach i jak dla mnie to nie porozumienie zeby tu latac helikami. Masa ludzi sie kreci, chodza nawet srodkiem laki, z psami z czego spora czesc puszczona luzem bez smyczy. Psy po odpaleniu helika nastawiaja sie bojowo.... MASAKRA. W ubieglym roku musialem najwidoczniej dobrze trafic bo nie bylo takiego ruchu. Ale latanie w tym miejscu helikami jest niebezpieczne.
Przegrzeb dobrze temat, bo tutaj na pewno wstawiane były linki i mapki. Jak miruuu je wykasował to daj znać to wrzucimy ponownie, ale miruuuu czasem się w Łodzi pokazuje, więc pewnie nie odważyłby się skasować :D Ja na Brusie pojawiam się rzadko, głównie dlatego, że to drugi koniec miasta ode mnie + tak jak piszesz: zdarza się sporo spacerowiczów itp. Ale nie jest aż tak źle, często da się normalnie polatać. Jest jeszcze miejscówka na Bieszczadzkiej i na Taborowej, ale na obu teraz pewnie trochę błotko :) Ja się zbieram może w przyszły weekend polatać jak będzie pogoda to się może zgadamy.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2199
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 6 mar 2020, o 12:12

Na Bieszczadzkiej raz u Was bylem, widzialem wtedy jak latasz x7 ;) Ale tam chyba ludzie w okolicy zaczeli sie skarzyc, ze halasujecie - jak dobrze kojarze/pamietam. No nic, posiedze troche na mapach satelitarnych, moze cos namierze. Mozemy sie spiknac za tydzien jak bedzie pogoda ;)
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 6 mar 2020, o 12:50

Carson pisze:Na Bieszczadzkiej raz u Was bylem, widzialem wtedy jak latasz x7 ;) Ale tam chyba ludzie w okolicy zaczeli sie skarzyc, ze halasujecie - jak dobrze kojarze/pamietam. No nic, posiedze troche na mapach satelitarnych, moze cos namierze. Mozemy sie spiknac za tydzien jak bedzie pogoda ;)
Na Bieszczadzkiej to jak latali ciężkimi samolotami spalinowymi o 7 rano w niedzielę to się burzyli, ale tak to specjalnie nie ma problemów z lataniem.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 mar 2020, o 13:30

Dokladnie. Twoje raczej nie przekroczą akceptowalnego poziomu hałasu ;)
Na Brusie bywałem, ale kiedyś, z 8 lat temu chyba jeszcze. Potem odkryłem, że 3 minuty ode mnie jest Bieszczadzka :D

Na Bieszczdzkiej jest bardzo ok. I miejscówka i towarzystwo. Jedynie w błotne dni bywa ryzykownie - mnie raz wyciągano z bagienka :D
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 6 mar 2020, o 16:48

@Carson a to Ty pisałeś na grupce na FB? :) No ja tam raz miałem tylko (na Brusie) panią z pieskiem, który koniecznie chciał zobaczyć heli w locie, ale trzymała go na szczęście na smyczy i szybko odeszła, więc nie było żadnej scysji. A kiedyś jeszcze na Bieszczadzkiej miałem rodzinę z młodym psem rasy Akita, który latał luzem i podbiegał do lądującej X5, a właściciele chwilowo się nieco oddalili. Musiałem trochę odlecieć, żeby pies pobiegł za modelem trochę dalej, a potem zdążyć szybko wrócić, wylądować i zatrzymać łopaty zanim ten pies by przybiegł i uderzyłoby go w głowę. Trochę poszło zjebek i psiaka ogarnęli. Chwilę później okazało się, że senior tej rodziny zgubił drona w lasku (bardziej w takich mega gęstych chaszczach z krzewami nieopodal) i nawet mu chwilę go pomagaliśmy szukać, ale ni chuchu.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2199
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 6 mar 2020, o 17:40

Tak to ja pisalem na fb :) No to moze na Bieszczadzka znow zawitam. Lubie latac w ustronnych miejscach gdzie wiem, ze nikt mi nie wyskoczy zza plecow prosto w model. Na brusach sie nie da komfortowo polatac, trzeba miec oczy dookola glowy.
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 7 mar 2020, o 15:05

Przy takiej pogodzie nie wjedziesz na Bieszczadzką... Błoto będzie jak co roku do póki nie przestanie padać.
Postaram się wracając do domu po robocie zahaczyć i sprawdzić sytuacje i dam znać.
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 8 mar 2020, o 11:11

O to ja w sumie spróbuję zerknąć w tym tygodniu na sytuację na Taborowej i dam również znać :)
A co do Bieszczadzkiej - tam się kiedyś jeszcze dało wjecżdżać od "dupy strony" - czyli jadąc od Kolumny skręcało się w prawo w polną dróżkę, przed takim wąskim laskiem - objeżdżało go dookoła - i na Bieszczadzką trafiało się od tyłu - na wysokości tej oryginalnej ścieżki - ale od zachodniej strony. Czasami idzie fama, że "rolnik zaorał tą drogę razem z polem", ale zawsze jakaś dróżka tam obok pola jednak zostawała. Zwykle dość równo tam było i nigdy błota.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 8 mar 2020, o 22:16

Właśnie od tyłu chce sprawdzić, bo na drogę od frontu nie liczę...
Zwłaszcza że już mnie z stamtąd wyciągali...
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 11 mar 2020, o 15:51

No i zdziwko wjechałem suchym kołem :shock: Brak mrozów zrobił swoje, woda poszła w grunt a nawet nie ma typowego smrodku dla tego terenu o tej porze roku :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 mar 2020, o 15:56

łooo, dawno nie byłem. a bym se polatał...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 mar 2020, o 16:57

To i ja zaraportuję z Taborowej - sytuacja podobna, suchutko (drobne kałuże, ale zero błota, nie ma mowy o zakopaniu się, chodzi się po twardej glebie a nie miękkim dywanie jak to bywało czasami tutaj). IMHO ze dwa dni normalnego słoneczka i będzie git. Co ciekawe łączka i krzaki dookoła wykoszone na równo. Muszę zapytać właściciela czy w tym roku było coś ogarniane, czy to zostało z poprzedniego. Ehhhh niech się już ociepli!!ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 mar 2020, o 17:11

Home office dzisiaj czy korona-urlop?
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 mar 2020, o 18:05

Ja normalnie w pracy :) Ale powoli mówi się u nas, żeby zostawać w domu jak ktoś się źle czuje, a docelowo podejrzewam, że powysyłają ludzi na home-office (biurowych), albo na postojowe jakieś (produkcyjnych).
Jak pamiętasz pracuję 1km od domu, a mieszkam ze 4-5km od Taborowej, więc podjechanie tam do chwila dosłownie.

Chociaż dla zainteresowanych mam info (nie każdy z Łodzi musi o tym wiedzieć, ja np. mieszkając 5km stamtąd nie wiedziałem :P ): przejazd "prosto" przecinając Rokicińską nie jest możliwy - remontują coś na tym rondku na wysokości Malowniczej/Józefiaka. Jadąc na Malowniczą (z zachodu) - trzeba dać w stronę Andrespola w prawo i zaraz jest zawrotka do Malowniczej. A wracając z Malowniczej można skręcić tylko w prawo w Rokicińską (w stronę Selgrosa).

Kurde niech się już pogoda zrobi, bo bym coś polatał. Nawet chyba jednego dnia pojadę latać na Taborową i Bieszczadzką :) żeby się wyżyć :P
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 28 mar 2020, o 14:00

Wirus nie wirus, ja juz rozpocząłem sezon...Obrazek

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 28 mar 2020, o 16:43

I tak sam :D dziwne że przy takiej pogodzie nikt się ne pojawił.
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1493
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 28 mar 2020, o 17:21

El Grey pisze:I tak sam :D dziwne że przy takiej pogodzie nikt się ne pojawił.
W sumie to jak byłem ok 12-14 to było tak średnio (nieco wiało, wcale nie tak ciepło w półcieniu, w którym się stoi na Taborowej), ale w słońcu było w miarę fajnie. Najfajniejsza pogoda to się zrobiła właśnie jak już skończyłem latać czyli tak po 15 i do teraz... cieplutko, słoneczko, zero wiatru.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości