Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 25 lip 2022, o 08:57

Kurczę pióro, tyle emocji to już dawno nie było :lol:
Nie był to na pewno najlepszy dzień do pilotażu, ale za to strzelało się rewelacyjnie :)
Ciekawe jaki finał będzie miało ściąganie Rangera i czy ambitna młodzież jeszcze nas odwiedzi.
Mimo małych niedogodności, to jednak się ubawiłem.

Aikus, Ty wziąłeś koks dla dawa, bo ja w sobotę wyjeżdżam, dawo jakoś niedługo wraca, że się miniemy, a do Ciebie podjedzie rowerem jakoś w czwartek (jeśli dobrze pamiętam).
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 25 lip 2022, o 09:36

aikus pisze:No to lecimy.
I polecieli.
Model ...
Dzizas... to było .... tak bardzo spektakularne i niespektakularne jednocześnie, że w sumie to nie wiem jak to określić...
Wyglądało to jak sprawdzenie zasięgu... a że zasięg radia okazał się - zgodnie z wszelkimi możliwymi przypuszczeniami - większy niż wzroku, no to postanowiono sprawdzić zasięg tego drugiego.
Czyli model został rzucony, poleciał, sprawdzono reakcję na stery... i tak sobie leciał... prosto... i leciał ... i leciał i leciał.... i był coraz mniejszy i mniejszy... Wykonał kilka mniejszych skrętów w lewo i w prawo, ale ostatecznie zamiast zawrócić wrócił na pierwotny kurs i leciał dalej na Pruszków.

Różne rzeczy już widziałem... czegoś takiego - jeszcze nie.

Zaraz, zaraz... albo jeszcze nie opuściła mnie "mgła poweekendowa", albo czegoś nie kumam - goście nie mieli żadnej awarii i tak sobie pozwolili na to, żeby w spory w sumie model, jakby nigdy nic, wyleciał im poza zasięg nadajnika?
Z tego co piszesz, to wnioskuję, że FailSafe'a też nie mieli.
Ciekawostka...
To ja już wolę sobie latać na "moim" lotnisku "za Piasecznem", bo tam największym "nieogarem" wśród pilotów jestem ja ;).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 25 lip 2022, o 09:49

A jo jo, tak to było, fakt racja... Koks... czy raczej cocks - tam miało być dużo małych kutasików... niby... czyli pewnie push-pulle do tego steru wysokości...
Kurde nie wiem... nie zaglądałem tam, mam nadzieje, że mnie Policja nie odwiedzi.
Co gorsza nie mam 100% pewności gdzie mam tą paczkę. W domu jej nie ma... Pamiętasz gdzie ja ją ciepnąłem?
chyba do tego plastikowego pudełka ze wszystkim co mam w bagażniku...
Pewnie tam leży... musze przynieść...
...
No ...a ambitna młodzież jak ją określasz... heh... taaa...
Gdyby nie aspekt bezpieczeństwa, które zostało tu poważnie naruszone, zareagowałbym tak:



Kuźwa no każdy kiedyś zaczynał i nie da się inaczej, przez to trzeba przejść, tego trzeba doświadczyć... są drogi łatwiejsze, trudniejsze - jak tam kto woli.
Ale to...
...
Obrazek

I żeby nie było: mam też trochę pretensji do samego siebie... Miałem naprawdę sporo czasu, żeby podejść do tej dziundzi i zapytać grzecznie, czy zamierza tym modelem wracać na lotnisko...
... ale to co ona odj3bał@ było tak... niewiarygodne, że mnie po prostu otumaniło.
Z drugiej strony... czekałem, ... czekałem i czekałem i czekałem... na coś co oczywiście powinno nastąpić. Już. Teraz... No a jak nie to zaraz potem... a jak nie zaraz potem to trochę bardziej zaraz potem... i to tak trwało i trwało... a kiedy do mnie dotarło, że to się nie wydarzy - było już za późno...
Nie usprawiedliwiam się, wyjaśniam jak do tego doszło, że nic nie zrobiłem...


Piotr_T pisze:Zaraz, zaraz... albo jeszcze nie opuściła mnie "mgła poweekendowa", albo czegoś nie kumam - goście nie mieli żadnej awarii i tak sobie pozwolili na to, żeby w spory w sumie model, jakby nigdy nic, wyleciał im poza zasięg nadajnika?
Z tego co piszesz, to wnioskuję, że FailSafe'a też nie mieli.
Ciekawostka...


Nie Piotrek, gorzej.
Obstawiam, że zasięg RC mieli cały czas, do samego końca i mieliby go jeszcze dłużej.
To był FlySky, który słynie z niespotykanie wręcz jak na tanie radia stabilnego i trwałego linka, z resztą każde poprawnie działające radio zapewnia zasięg taki, że do lotów VLOS masz z grubsza 10 razy tyle co potrzeba.
Zasięg wzroku.
NIe wiedzieli, że jak model o rozpiętości 1,6 metra znajdzie się w odległości >500m od nich to nie będą go widzieć.
Nie wiem... blać naprawdę nie wiem na co liczyli...

Pamiętam swoje początki... swoje pierwsze loty samolotem... Pusty worek z doświadczeniem i pełny worek ze szczęściem - ten etap.
ZAWSZE moim priorytetem był lot w takiej odległości, żeby przez cały czas zachować PEŁNĄ WIDOCZNOŚĆ modelu.

Inna sprawa, że zasięg nadajnika, tak czy siak powinien zostać sprawdzony.
Idę o zakład, że nie został. Na lotnisku w każdym razie to nie miało miejsca, a sposób obchodzenia się z modelem był daleki od książkowego.
Napisałem to mało wyraźnie, ale kiedy lalka sięgnęła po aparaturę (wyciągając ją z pokrowca z bombelkowej folii) model stał już CAŁKOWICIE GOTOWY DO LOTU (Łącznie z podłączonym pakietem!!! TAK!!! ).
...
tak naprawdę już wtedy powinienem ją uziemić...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 25 lip 2022, o 10:37

Teraz trzeba pomyśleć z innej strony, jakbyś wziął od niej aparaturę, wrócił, i wylądował to prawdopodobnie zabiłbyś im pierwszą grubą modelarską przygodę, i całą masę emocji towarzyszących gubieniu modelu :)

Sami o pomoc nie poprosili, więc nie ma się na siłę wpieprzać z butami... z drugiej strony jakby poprosili to oczywiście nie wolno odmówić...

Twój aktualny, generowany losowo ;) , podpis idealnie obrazuje to co zaszło.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 25 lip 2022, o 10:52

Wszystko prawda i być może nawet masz 100% racji w tym co mówisz, a ja się nie potrzebnie wkurw!@m... ALe jakoś tak mam, że objawy skrajnego niedowładu umysłowego mnie wkurw!@ją... no i co ja poradzę...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 25 lip 2022, o 15:35

Aikus miał rację. Przyjechali raz i wystarczy ten jeden raz narobić obory, aby zamietli Was WSZYSTKICH z okolicy. Nieciekawy scenariusz, ale pewnie całkiem możliwy...

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 25 lip 2022, o 17:43

Może aż tak to nie... Bo latamy legalnie, a wypracowane przez lata dobre stosunki z rolnikami, żeby trwale zepsuć, trzeba by się było postarać.
... co nie znaczy, że trzeba albo można te starania zaczynać, albo na nie pozwalać.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2022, o 21:53

Cos sie pogoda xujowi na weekend...
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 29 lip 2022, o 21:57

Czyli nie ładować na niedzielę pakietów?

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 29 lip 2022, o 22:07

Jeśli masz model łodzi podwodnej, to czemu nie ;)

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2022, o 22:27

Nie no na chwile obecna wyglada to nie beznadziejnie.
...
Ale idealnie tez nie. Jutro lepiej...
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 29 lip 2022, o 22:34

Jutro wracam więc bez szans wyjadę pewnie koło 10-tej to dojadę wieczorem.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2137
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 30 lip 2022, o 11:42

No pogoda średnia, zobaczymy.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2137
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 30 lip 2022, o 11:42

Zdublowało mi się :swir:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 30 lip 2022, o 12:41

No spierpapoliło się...
Wg. radarów po południu dzisiaj teoretycznie być może można by coś próbować, ale ja już po południu nie mogę.
Za to jutro, wg. Norwegów właśnie od południa ma nie padać i to się pokrywa z radarami - front akurat teraz jest mniej więcej nad nami... w nocy się wypada, rano dokończy no i od południa ma szansę być sucho, ciśnienie będzie powoli rosło.
Tradycyjnie dobra pogoda zapowiada się na tydzień.

Zobaczymy jak przyszły weekend... Fajnie by było, żeby było można, bo ja mam przyszły weekend caluteńki przeznaczony na latanie...
Jak będzie pogoda to będę na lotnisku obydwa dni od widnego do ciemnego, od rana do wieczora, od świtu do zmierzchu, od brzasku do nocy.
(czyli tak koło 11:00 AM pewnie ściągnę na pole najwcześnej i jak mi się znudzi... tak już totalnie, to się zbiorę do domu :D )...

Ale... to przyszły tydzień... i w zależności...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 30 lip 2022, o 12:45

.... tak jeszcze popaczałem na ten przyszły tydzień.... sobota na chwilę obecną to tak pod dużym znakiem zapytania, ale niedziela wygląda bajkowo!!
No zobaczymy... przez tydzień się może jeszcze wszystko pozmieniać...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2022, o 16:51

Byłem, latałem... złamałem jedną klapę w Rangerze... Nic wielkiego - pękła ładnie w połowie przy jakimś koślawym lądowaniu... Wyglądało jakby nic się nie stało, ale pękła.
Skleiłem na szybko srebrną taśmą, później na spokojnie zrobię na porządnie.
Ćwiczyłem sobie manewry touch'n'go.
Nie najlepszy model do tego i daleka od optymalnej pogody na takie zabawy...
... ale to i lepiej. Im trudniej, tym lepiej :D
Potem przyjechał Dawo, wylatał jeden pakiet 380tką i jeden kombatem... Ja w międzyczasie wylatałem jeden pakiet XL550... potem zaczęło lać.
Potem trochę przestało, więc uznałem, że wylatam drugi pakiet i jak zacząłem latać, to znowu zaczęło siąpić :/
Ale dolatałem pakiet. Wylądowałem pięknie, wszystko bez awarii żadnej.
Los był kuszony, ale Duszek Regulski był łaskawy i wyrozumiały.
Trochę postaliśmy, pogadaliśmy po czym zebraliśmy się do domu.
Mimo wszystko fajnie było. Warto było pojechać na te kilka startów i lądowań.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2137
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 31 lip 2022, o 20:29

Byłem, zmokłem, wylatałem 1/4 pakietów reszta rozładuje się ładowarką. Ehhh weekend cały do du..y :( cóż począć na deszcz.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15950
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 31 lip 2022, o 23:37

No tyle dobrego, że masz se na co pomarudzić :P
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2137
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 1 sie 2022, o 18:01

Więc zamiast marudzić pojechałem dziś rano (o 11) i dolatałem pakiety. Przekosiłem też lewą stronę X bo tylko na tyle czasu mi starczyło.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość