Jaki helikopter na początek?

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 sie 2015, o 06:54

Tak, mi się sprawdziło. Nie licząc latania mikrusem (na oko mam wylatane z 3 razy więcej niz większe heliki), zrobiłem w tym (moim pierwszym) sezonie ok 250 pakietów na bezkreciu. Do dobrego latania jeszcze daleka droga, ale ta która już przebylem okazała się mega tania.

Zasadę mam prosta, na większym robie to co małym robie juz bez kreto-pomyłek.
Przejście na plecy było w ogóle zabawne. Podchodziłem do tego w miniaku jak pies do jeża. W końcu się przełamałem i... szok... bo plecki i inne fikolki robi się o wiele łatwiej niż mikrusem. I ta różnica w trudności mi się podoba. Jak ogarnę coś w mikrusie, to wiem ze potrafię to większym nawet lepiej bo nie wymaga on tylu kontr dla czynników niezależnych ode mnie.
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 27 sie 2015, o 09:33

dzieki za rady bo okazują sie one dosc trafne i sensowne, raczej za 450 nie wezmę się szybko po 1 jest o tym tak dożo informacji ze idzie się pogubić nowicjuszowi, tych klonów itp nie wiadomo który najlepszy. po 2 moje umiejętności monterskie koleją, muszę pierw zrozumieć całą tą mechanike-elektronike, dlatego myślę że może tym mikrusem pierw polatam, a zima cienka była ostatnio to i może w tym roku też tak będzie :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 sie 2015, o 10:02

Mikrus plus symek na pewno dobrze by Cię przygotowały żeby w następnym sezonie dobrze wystartować.
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 27 sie 2015, o 19:16

jedna rzecz mnie teraz zastanowiła... pisałem o tej apce dx6i ze ja mam, fakt był taki ze ja miałem już kupiona ale wysyłający się trochę ociągał, dziś apka doszła i wystartowałem swoim mcx-em i zaraz mi opadł bo trym gazu był bardzo zminusowany, jak poustawiałem wszystkie trymy to miałem uczucie jakbym się nauczył latać... idealnie się mnie słuchał, te gałki całkowicie to inaczej chodzi i reaguje niz apka która była dołączona do blejda i obawiam się jak to będzie w tym v977 z apka czy to tez taki bubel troche czy coś lepszego, bo obecnie znów zaczynam myśleć nad mcpx... ehhh
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 sie 2015, o 19:52

Apką WLa jest jakościowo cienka, ale nie ograniczajaca latania.
jestemtunowy

Postautor: jestemtunowy » 31 sie 2015, o 11:26

Witam. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z modelami rc helikopterów. Myślałem o lamie v3 lub nawet belt cp v2, jednak kolega z forum zdążył już odradzić ten pomysł(przestarzałe modele). Co w takim razie polecicie do 400-500 pln na początek? Może być z stron chińskich, jestem w miarę "obyty" z zakupami na tychże stronach, jeżeli będą to atrakcyjne oferty.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 sie 2015, o 11:57

Jak masz 400-500 pln to nic innego jak v977 do głowy nie przychodzi (i raczej nie przyjdzie ;) ).
jestemtunowy

Postautor: jestemtunowy » 31 sie 2015, o 12:36

Znasz może jakąś sprawdzoną stronę z której mógłbym go sprowadzić? Ile musiałbym dopłacić do kolejnego sensownego modelu(ale to już pytanie poboczne ;) )
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 sie 2015, o 14:50

No więc po kolei :)

1. Zapraszamy do powitalni - dobrze się sprawdzić na początek czy z nami wytrzymasz ;)
2. Zapraszamy do uzupełnienia profilu (awatar + lokalizacja to takie minimum, przy którym gada się po prostu przyjemniej)
3. V977 - zerknij do działu "Mikroheliki" - jest tam wątek o tym heliku. Na wszystkie pytanie odpowiemy, ale możesz sobie też poczytać bo jest o nim sporo
4. Kupisz go na banggood.com - o tym sklepie mozesz poczytać też w dziale "Zakupy nie tylko za waluty" - jest sporo informacji, ale w skrócie napisze: można tam brać - jest ok ;)
5. Jeśli chciałbyś coś z klasy 450 (powiedzmy "normalny model na początek") a nie masz niczego, to przydałoby się mieć z 1000-1500 żeby poszukać jakiejś użytki plus osprzęt.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 31 sie 2015, o 15:08

Może nie dostanę po głowie, ale ta oferta zdaje się być w miarę atrakcyjna i jeszcze możesz się potargować:
http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB ... 5d1e1d4aec

Masa części, są dodatkowe bateryjki. Przesyłka w cenie, nie czekasz 3 tygodnie i nie martwisz się, że jeszcze Ci na cle zatrzymają i dowalą Vacik :D.

@edit2
Nie nie mam od sprzedaży profitów, po prostu obserwuję rynek i wychodzę z pomocną dłonią.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 sie 2015, o 15:10

O ile helik nie jest zajechany to oferta całkiem ciekawa, tym bardziej ze na pewno do jakiejś negocjacji :)
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 31 sie 2015, o 20:21

no właśnie z tymi używanymi to rożnie bywa i też ciekawe jaka to wersja czy ma już tą regulacje katów itp, widać że gość nakupił części do niego a on sie nie chciał psuć... heeheh :D sam myślę by zakupić tego v977 i myślałem już o nowym bo mcxa mam używke i wychodzą ślady używania, tu sklejone, tam gdzieś nie trzyma coś jak trzeba, brak gumek do budy, brak klapki pod ładowarke itp,
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 sie 2015, o 20:43

Co do tamtej oferty to o niektóre kwestie musiałbyś po prostu dopytac. Dla mnie kluczowe byłoby:
- która to wersja ( z kiedy), tzn czy ma już zmianę kątów w nadajniku, soft start oraz która ramę (mocowanie na dwa czy cztery bolce budy) ale najważniejsze to kąty
- czy, tzn jakie ma luzy na serwach. Serwa dostają po dupie w tym heliku. Co prawda raczej się nie psują ale z czasem łapią luzy. Powyżej pewnych (ale to już na prawdę duzych) luzów prawdopodobnie głupieje gyro co odbija się na niestabilnym ogonie. Ale to mówię już na prawdę o ostrych luzach (ok 2mm w miejscu łączenia orczyka z popychaczem). No i serwa zamienne są po 3$ w HK eu jakby co...
- czy jest sut na ogonie
- czy są luzy na tarczy.
Co do reszty to w sumie ciężko szukać problemu, bo reszta albo działa albo nie. Jeśli helik lata to znaczy ze działa ;)
jestemtunowy

Postautor: jestemtunowy » 31 sie 2015, o 20:58

Sprzedawca nie jest słonny do negocjacji ceny więc póki co się wstrzymam, po prostu w tej cenie miałbym nową sztukę z jakimiś tam dodatkami.. a poczekać moge ;)

Ale naszło mnie inna myśl. Kwestia jest taka.. nie wiem na ile mnie to wciągnę i czy jest sens wydawania od razu 500 pln. Co sądzicie o dronach? Np syma x5c

http://www.aliexpress.com/item/2014-new-SYMA-X5C-4CH-2-4G-6-Axis-remote-control-rc-helicopter-quadcopter-Drone-with/32251230333.html?spm=2114.031010208.3.21.FvgZyi&ws_ab_test=201407_3,201444_6,201409_3

Jest to sprzęt dużo tańszy a może on pozwoli się wciągnąć w to hobby?
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 31 sie 2015, o 21:07

Panie, niemiec płakał jak sprzedawał, bier Pan...
Z tym sutem to już nie przesadzajmy, domówić można za grosze przy takiej cenie zestawu, a przez te 3 tyg. latać na szczotce.
Ale reszta, jak najbardziej, po prostu spytać.
A czy Ty miruuu,.. wymieniłeś już serwa w swoim mikrusie? :) Mój utknął w pt. w WER Warsaw :D Jakie jest prawdopodobieństwo, że go puszczą dalej? :)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 31 sie 2015, o 21:12

tylko nasuwa sie pytanie czy cały ten bałagan części jest wogole potrzebny?
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 31 sie 2015, o 21:43

Adrianbany pisze:tylko nasuwa sie pytanie czy cały ten bałagan części jest wogole potrzebny?

TO zalezy jezeli chcesz latac tydzien a 4 tyg. czekac na pierdolke do wymiany,to masz odpowiedz.
jak by nie patrzyl masz tam czesci za plus minus 300zl a wiec na pewno warto.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 31 sie 2015, o 21:51

Można też spróbować odsprzedać część części jak Ci za dużo ;) i jeszcze sie parę groszy zwróci. Widziałem tam za dużo pakietów np. - taaa, tych nigdy nie jest za duzo :), ale ze 4 bym drapnął, albo przynajmniej dwa ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 31 sie 2015, o 22:14

fakt jest taki ze i może te części by sie gdzie tam kiedyś przydały i niby lepiej mieć ale jeśli jest to jakaś stara wersja helika to chyba wole nowke z poprawkami, napisalem meila z pytaniami a gość nie odpisuje... może nie zna odpowiedzi heh lecz jeśli jest to nowa wersja to kurde będzie kusić
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 1 wrz 2015, o 01:19

Adrianbany pisze:fakt jest taki ze i może te części by sie gdzie tam kiedyś przydały i niby lepiej mieć ale jeśli jest to jakaś stara wersja helika to chyba wole nowke z poprawkami, napisalem meila z pytaniami a gość nie odpisuje... może nie zna odpowiedzi heh lecz jeśli jest to nowa wersja to kurde będzie kusić


co Wy z tymi wersjami ,nowa -stara,sutek nowy soft itp :masakra: , a na poczatek zanim rozwalisz to jedno i to samo .
wyslales mala ,moze gosc nie w temacie nie czyta heli-t :readit: i dla niego to wszystko jedno,kupil zeby latac i moze zmienil zdanie

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości