Jaki helikopter na początek?

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 1 wrz 2015, o 05:15

na początek ok, a co później będę zmieniał na innego v977? lepiej odrazu kupić "docelowy" jeśli chodzi o mikrusa
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 wrz 2015, o 05:48

Zbig - moim zdaniem i soft i sut ma duże znaczenie jeśli chcesz używać helika jako materiału treningowego, czyli wykonywać spora liczbę figur 3d, począwszy od tic-tocow (bez sutka zapomnij o porządnym, nie rozciąganym jak tęcza tictocku).

Panie Buchaj ;) - ja, ja, i jakby co dam linka bo te na HK połowę tańsze od dedykowanych a w locie identyko. Do tego mają nieco dłuższe orczyki (porównywalna dziurką z oryginalnymi jest przedostatnia) wiec może to też dla niektórych mieć zaletę.
Serwa wymieniałem na polu jak byłeś :D

Adrian - w sumie to chyba brałbym nowkę. Większość zapasowych gratów mało potrzebna a będzie wszystko cacy i pachnące. Do tego jestem ciekawy czy WL coś znowu dodał i jeśli kupisz będę miał okazję się przekonać
Wiem ze w tamtym zestawie są ślady zakupów za parę stowek, ale takto jest z używkami. Gdyby ktoś chciał sprzedać po kosztach wyłożonych 450tkę używana to wyszła by pewnie 1500 zamiast 500 :)
jestemtunowy

Postautor: jestemtunowy » 1 wrz 2015, o 09:09

A co sądzicie o dronach? Np syma x5c? Ma to jakieś porównanie do helikopterów?
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 1 wrz 2015, o 11:17

Kiedy był kupiony ten helik? OKOŁO 2 LATA TEMU OD PÓŁ ROKU ODPOCZYWA J

Ile ma mniej więcej wylatane? CIĘŻKO POWIEDZIEĆ MYŚLĘ, ŻE Z 50 PAKIETÓW

Czy jest to wersja aktualnie sprzedawana tzn z lepszym silnikiem, z soft startem? NIE

Czy posiada zmiane kątów w nadajniku? NIE

Jak montowana jest kabinka na 2 czy 4 bolce? 2

Sa jakies luzy na serwach i tarczy? W ZESTAWIE SĄ DWA SERWA NOWE I KOMPLETNA METALOWA GŁOWICA W WORECZKU Z TARCZĄ DO ZAMONTOWANIA (NOWE)

Czy na ogonie zamontowany jest Sut? NIE WIEM CO TO JEST J NA SILNIKU JEST RADIATOR (NOWE SILNIKI OGONOWE W ZESTAWIE I BELKI)

Jak długo interesujesz sie heli i modelami? OD 3 LAT
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 wrz 2015, o 11:39

Adrianbany pisze:Czy posiada zmiane kątów w nadajniku? NIE

Reszte bym olał, ale na zmianie kątów by mi zależało.
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 1 wrz 2015, o 13:35

juz go komus sprzedal, napisal ze tylko zebatki glowne w nim wymienial, hehe
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 1 wrz 2015, o 13:57

a ja codziennie wchodze na ten link po kilka razy i sie ślinie...
http://www.banggood.com/WLtoys-V977-Power-Star-X1-6CH-2_4G-Flybarless-RC-Helicopter-p-914247.html
i sie zastanawiam czy już kupować czy może za wcześnie? czy mi starczy kasy później na przetrwanie czy może nie martwic sie tym i jakoś to będzie ehhh :wall:
No kurde ciągnie mnie jak gówniarza do auta ojca po zdaniu prawka :masakra: :D
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 1 wrz 2015, o 14:12

jestemtunowy pisze:A co sądzicie o dronach? Np syma x5c? Ma to jakieś porównanie do helikopterów?


małe mam doświadczenie ogólnie w tej branży, są drony które robią koziołki itp, ale moim skromnym zdaniem uważam póki co ze drony to takie zabawki bardziej pod kamerke, zrobić filmik czy coś, heli to tzw jazda bez trzymanki :D a drony dla bardziej spokojniejszych modelarzy, choć wiem ze są ludzie co nimi robią rożne fajne rzeczy ale w porównaniu do tego co odwalają heliki w 3d to jest przepaść.

helikopter zaś jest droższy w utrzymaniu (chyba ze kupisz chwalonego v977) bo jest trudniejszy w opanowaniu i łatwo go rozwalić,
dlatego ja bym ci na początek polecił symulator.
za około stówkę kupisz apke z kabelkiem pod usb, a symka można ściągnąć z neta, ja mam Phoenix R/C Simulator v5.0
polatasz dronami samolotami helikami i zobaczysz co cie kreci, choć wiadomo symulator a real to też 2 rożne rzeczy, ale zawsze będziesz miał już jakieś pojecie :thumb:

Rzeczywiście fajnie, że przyznajesz sie do posiadania pirackiego oprogramowania, lecz proszę nie promuj tego typu idei - wojtekr

Nie widze bym gdzies napisal ze mam pirackie oprogramowanie... Napisalem ze symka mozna sciagnac z neta bo mozna bo sa np darmowe czy tez demo wersje.... i ja napisalem jakiego mam symulatora a nie jakiego pirackiego mam... szanuje uwagi moderatorow ale tych co czytaja ze zrozumieniem i nienadinterpretuja wypowiedzi by zablysnac.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2015, o 10:58 przez Adrianbany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 1 wrz 2015, o 15:05

Adrianbany pisze:moim skromnym zdaniem uważam póki co ze drony to takie zabawki bardziej pod kamerke, zrobić filmik czy coś..

Tak uważasz hmm Sorry, że Twój świat się właśnie "zawalił" :grin2:

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 1 wrz 2015, o 15:37

Czy ja wiem, że tak zawalił :) Trochę mam podobne podejście, że Dron, a Heli to dwie różne rzeczy, a samoloty jeszcze inna.

Generalnie to na tym filmiku wygląda ok, zbliża się do heli, ale mimo wszystko możliwości są nieco mniejsze. Natomiast jeśli chodzi o ściganie się pomiędzy drzewami to bajka, ale nie próbowałbym tego powtórzyć helikopterem z kolei :mrgreen:

Poza tym sam przykład upadku, chciałbym zobaczcyć szkody w heli po takim upadku, w najlepszym przypadku będzie to wał, śmigła, zębatka główna. Ogólnie heli widzę jako zabawki 3D raczej statyczne (na niewielkiej przestrzeni), samoloty do dalekich spokojnych lotów, a drony do szybkich dynamicznych lotów. Oczywiście, że wszystko da się zmieszać i akrobacje samolotami są fantastyczne, zakładam, że to samo będzie za jakiś czas z dronami, ale mimo wszystko każda z tych konstrukcji ma jakby naturalne predyspozycje.

Aczkolwiek to jest tylko moje zdanie i z chęcią wysłucham odmiennego :)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 1 wrz 2015, o 16:11

Adrianbany

przemyśl swój post powyżej


Są darmowe symulatory, są takie za 100zł ale Phoenix akurat taki nie jest.
Helikoptery
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 1 wrz 2015, o 16:16

Odnośnie darmowych to co polecacie? Sprawdzałem jakieś dwa, ale nie pamiętam nazwy (jednak oba były tylko freeware z ograniczeniem czasowym).
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 1 wrz 2015, o 16:32

Przetestuj Helix, zawsze możesz nie kupować i był chyba zbyt drogi

http://www.heli-x.info/cms/download-2/

edit:
Przetestuj Helix, zawsze możesz nie kupować i NIE był chyba zbyt drogi- wersje starsze są darmowe
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 1 wrz 2015, o 16:53

Tia, a może darmowy śmigłowiec Byś chciał :masakra:
Spójrz na to z innej strony. Każdy kret w realu kosztuje. Ten "w symulatorze" jest bezkosztowy :grin2:
10-20 takich "symulowanych kretów", i już Masz darmowy symulator, za który zapłaciłeś :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 1 wrz 2015, o 17:06

Ja napisalem ze apka pod symka kosztuje 100 zl okolo. A symulator trzeba nabyc swoja droga. Jedni kupuja drudzy sciagaja pirata inni lataja na darmowych.

Nie potrzebuje darmowego heli. Mam narazie mcx blade do wkurzania psa w domu... ale chyba nie jestem pierwszy ktorego ciagnie na dwor by polatac czyms lepszym bo wydaje nam sie ze juz kumamy o co biega a potem sie okazuje w praniu wszystko lapiac krety. Ale ja wyznaje zasade ze wchodzac po drabinie niema co omijac szczebli. Wszystkiego trzeba doswiadczyc
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 1 wrz 2015, o 21:12

Adrianbany pisze:Ja napisalem ze apka pod symka kosztuje 100 zl okolo. A symulator trzeba nabyc swoja droga. Jedni kupuja drudzy sciagaja pirata inni lataja na darmowych.

Nie potrzebuje darmowego heli. Mam narazie mcx blade do wkurzania psa w domu... ale chyba nie jestem pierwszy ktorego ciagnie na dwor by polatac czyms lepszym bo wydaje nam sie ze juz kumamy o co biega a potem sie okazuje w praniu wszystko lapiac krety. Ale ja wyznaje zasade ze wchodzac po drabinie niema co omijac szczebli. Wszystkiego trzeba doswiadczyc


skoro masz mcx to po co ci v977?jaka apka z mcx moze pomysl o czyms wiekszym
Awatar użytkownika
Adrianbany
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 43
Rejestracja: 21-08-2015
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrianbany » 1 wrz 2015, o 22:52

mam dx6i ale mcx to typowy domownik, raz wziąłem go na dwór to prawie mi odleciał w siną dal :D
v977 można pośmigać na dworze i co najważniejsze jest 6ch a nie 4 jak mcx, także pomimo że ten i ten to mikrusy to przeskok jest spory
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 2 wrz 2015, o 09:04

wojtekr pisze:Przetestuj Helix, zawsze możesz nie kupować i NIE był chyba zbyt drogi- wersje starsze są darmowe


Testowałem jedną z nowszych wersji, ale kosztuje on 50€, a to w sumie tyle ile za Phoenix'a się płaci, a on jest chyba nieco lepszy?

Artu pisze:Tia, a może darmowy śmigłowiec Byś chciał :masakra:
Spójrz na to z innej strony. Każdy kret w realu kosztuje. Ten "w symulatorze" jest bezkosztowy :grin2:
10-20 takich "symulowanych kretów", i już Masz darmowy symulator, za który zapłaciłeś :thumb:


Nie problemem jest dla mnie zapłacić, ale skoro są darmowo i generalnie niektórzy piszą, że nawet całkiem dobre, to po co mam płacić za Phoenixa?

Jeśli opinia jest, że są one nic nie warte to jasne, że wtedy się bez gadania płaci. Jakość kosztuje i raczej nie unikam płacenia za nią, ale też płacić tylko po to, aby kupić drożej nie zamierzam.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 2 wrz 2015, o 09:13

Phoenix to 100eur
Helikoptery
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 2 wrz 2015, o 09:30

W promocji widziałem, że za ~250PLN można dostać (nówkę, żeby nie było). Tylko pytanie czy faktycznie w tym przypadku porównywania Phoenix-Helix różnica jest zauważalna na średnim poziomie? Rozumiem, że jak ktoś lata 10 lat profesjonalnie to pewnie tą różnicę wyczuje.

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości