PIGUŁKA - tu czytaj i pytaj jeśli jesteś nowy :)

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 10 maja 2020, o 11:47

to może ja jednak zawsze latałem w HH, bo ogon nigdy nie podążał mi za śmigłowcem, zawsze musiałem go kontrolować. Ale też jestem pewny że zawsze gdy sprawdzałem ogon na ziemi zachowywał to się jak opisałem powyżej dla trybu Rate.

to takie głupie pytania, ponieważ za chwilę poślę w powietrzę moją maszynę, więc obawy i wątpliwości rodzą się z każdym dniem. Czekam tylko na nowe satelitki i oploty do kabli..
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 10 maja 2020, o 18:35

Makiety chyba rzeczywiście latają z ogonem w trybie "rate", bo wtedy model zachowuje się w powietrzu bardziej naturalnie i w sposób zbliżony do dużego helikoptera. Mało tego - w pewnym FBL-u rodem z Czech włączenie stabilizacji w trybie makietowym domyślnie włącza też tryb "rate" dla ogona.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 maja 2020, o 20:05

Artz pisze:to może ja jednak zawsze latałem w HH, bo ogon nigdy nie podążał mi za śmigłowcem, zawsze musiałem go kontrolować. Ale też jestem pewny że zawsze gdy sprawdzałem ogon na ziemi zachowywał to się jak opisałem powyżej dla trybu Rate.

to takie głupie pytania, ponieważ za chwilę poślę w powietrzę moją maszynę, więc obawy i wątpliwości rodzą się z każdym dniem. Czekam tylko na nowe satelitki i oploty do kabli..


To też nie do końca tak, bo istnieje jeszcze jakiś inny tryb - coś pośredniego pomiędzy rate a HH i ma swoją nazwę. Ma on swój .... hmm (decay rate... to by było na polskiemu... hmm ) czas oparania (?), który w najprostszych żyroskopach z tym trybem był chyba na sztywno powiązany z czułością.
Wysoka czułość to długi czas opadania.
HH to ... w sumie nic innego jak ten własnie tryb z czasem opadania równym nieskończoności.

Rate ma ten czas równy zero.

Jakiś czas temu ktoś pisał, że któryś FBL ma to na ogonie jako właśnie HH, nie wiem czy ZYX tak nie miał...
:dk:
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 5 cze 2020, o 09:49

Dziś po 4 pakiecie (a mam ich dwa) zacząłem się zastanawiać czy mój wirnik w ogonie jest we właściwej pozycji. Teraz mam prostopadle do wału głównego, ale jak wiemy w locie śmigłowiec jest przechylony względem pionu.
We właściwy sposób mam ustawiony ogon, czy obracamy go pod pewnym kątem by kompensować przechył w locie?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 cze 2020, o 10:07

Istnieją helikoptery które mają wirnik ogonowy w płaszczyźnie nie pionowej, lecz lekko przechylonej... chyba w dół (ale głowy nie dam i nie umiem akurat teraz żadnego wygooglać).
Wygląda to dość komicznie, jakoś dziwnie nienaturalnie i krzywo, ale oczywiście jest przemyślane, celowe i na pewno działa bardzo dobrze.
We wszystkich modelach jakie znam, płaszczyzna obrotu wirnika ogonowego jest równoległa do wału głównego (czyli jego oś jest prostopadła).
Taki w każdym razie jest stan referencyjny.
W praktyce miewałem już wirniki ogonowe z różnych przyczyn (głównie z powodu rozruchanych dziurek na pin w belce ogonowej) lekko (ale zauważalnie gołym okiem) "przekoszone" w górę lub w dół i nigdy nie odczułem żadnego wpływu na lot (w pomiarach laboratoryjnych pewnie by wyszło).
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 5 cze 2020, o 11:01

Niektore helikoptery maja tylny wirnik pod katem ustawiony tak, ze genereuje ciag w kierunku pomagajacym glownemu wirnikowi. Ale w naszych modelach to chyba nie ma zastosowania

Obrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 cze 2020, o 11:54

Carson pisze:Niektore helikoptery maja tylny wirnik pod katem ustawiony tak, ze genereuje ciag w kierunku pomagajacym glownemu wirnikowi.


No właśnie blać to jest coś czego nie rozumiem bo to jest dokładnie odwrotnie! O ile tylko ten wirnik dmucha w kierunku przeciwnym do belki (tak jak w naszych modelach), to znaczy, że dmucha w górę, a to znaczy, że wektor jego ciągu ma składową pionową skierowaną w dół (a nie w górę).
I to jest wektor, którego ja zastosowania w żaden sposób znaleźć nie mogę...
..., może MWX - mądry człowiek zaraz nam tu wyjaśni...

natomiast dzięki Carson za wyszukanie - dokładnie o taki helikopter mi chodziło ;)
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 5 cze 2020, o 12:55

aikus pisze:
Carson pisze:Niektore helikoptery maja tylny wirnik pod katem ustawiony tak, ze genereuje ciag w kierunku pomagajacym glownemu wirnikowi.


No właśnie blać to jest coś czego nie rozumiem bo to jest dokładnie odwrotnie! O ile tylko ten wirnik dmucha w kierunku przeciwnym do belki (tak jak w naszych modelach), to znaczy, że dmucha w górę, a to znaczy, że wektor jego ciągu ma składową pionową skierowaną w dół (a nie w górę).
I to jest wektor, którego ja zastosowania w żaden sposób znaleźć nie mogę...
..., może MWX - mądry człowiek zaraz nam tu wyjaśni...

natomiast dzięki Carson za wyszukanie - dokładnie o taki helikopter mi chodziło ;)


Aikus specjalnie dla CIebie :) czytaj https://www.quora.com/Why-is-the-tail-r ... elicopters

Agusta z mojego linku ma raczej wirnik CCW, wiec ogonowy dmucha tez odwrotnie jak naszych.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 13 cze 2020, o 11:30

Lata temu była zasada, że przy wymianie pakietu należy wyłączyć aparaturę aby uzyskać "nową sesję" miedzy nadajnikiem a odbiornikiem. Czyli aby uniknąć sytuacji że włączamy aparaturę i wyłaczamy dopiero jak wylatamy kilka pakietów.

Czy teraz też tak się robi? Wiadomo są nowe protokoły, nowe aparatury i odbiorniki. Może już tak nie trzeba?
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 13 cze 2020, o 11:38

Nie trzeba. Nikt już tak chyba nie robi. Niektórzy nawet w ogóle nigdy nie wyłączają aparatury tylko usypiają...
Ja włączam apkę przed lataniem i wyłączam po lataniu.
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 13 cze 2020, o 11:41

Nie słyszałem o tym, więc nie stosowałem :D
Używam dx7 G2, i ogarnia kolejne pakiety bez wyłączania czy zmiany modelu.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 17 cze 2020, o 19:36

Piruety na brzuchu, gdy kręcie w lewo, łatwo i bez większych problemów można utrzymać śmigłowiec w miejscu. Gdy kręcę je w prawo, wygląda to tak jakby ktoś ciągnął śmigłowiec za ogon w tył i w dół.
Co to może być?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 cze 2020, o 20:25

Diabeł
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 17 cze 2020, o 20:37

Czyli potrzebny tutaj ksiądz ?

Im szybszy obrót w prawo, tym mocniej sqrczybyk ciągnie.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 cze 2020, o 20:48

Ja bym ten ogon spalił na stosie. Ksiądz może być za drogi
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 18 cze 2020, o 16:14

https://youtu.be/bCLWAXUuuRg

Diabła nie widać, a te grzmoty to tylko zbliżająca się burza.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 cze 2020, o 16:37

^^... czy ja wiem... jak na moje oko to ten śmigłowiec sie zachowuje normalnie i poprawnie...
Pamiętaj, że wirnik ogonowy oprócz tego, że generuje moment równoważący moment reakcyjny, generuje też siłe, która pcha śmigłowiec w bok.
Musi tak być, skoro nie masz dwóch wirników bocznych (ogonowego i dziobowego) tylko jeden.
Z tego samego powodu śmigłowiec, zawsze, każdy w zawisie wisi lekko przechylony w prawą stronę (przy obrotach wirnika głownego w prawo i w lewą przy obrotach w lewo).
Kiedy zaczynasz obrót w prawo, wirnik musi na chwilę wygenerować większy ciąg, co powoduje przesunięcie go w lewo.
Co prawda ... teoretycznie, kiedy zaczynasz obrót w lewo, warunki zmieniają się podobnie, tylko w drugą stronę, wirnik zmniejsza ciąg, co teoretycznie powinno przesunąć śmigłowiec w lewo...
... ale to będzie prawdziwe pod warunkiem, ze wszystkie inne aspekty będą 100% symetryczne... a na 100% - nie są ;).

I możesz... doktoryzować się teraz z ustawień FBLa, żeby helikopter latał jak dron.
... no ale jak chcesz drona, to po członek męski zawracać sobie głowę helikopterem?
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 18 cze 2020, o 16:59

Nie chodzi mi o to że śmigłowiec ucieka w bok, ale do tyłu (w stronę ogona) i ogonem w dół. Ten efekt występuje tylko podczas obrotów w prawo. Tak jakby coś go ciągnęło za ogon do tyłu i w dół.
A może to tylko jeszcze nie do końca opanowałem obroty w prawo i nieświadomie tarczę przechyla do tyłu..

UP
Po tej burzy na filmie ciągle pada i w tym deszczu teraz znów odkleiła się taśma z łopat. Panowie, jakiej taśmy używacie aby wyważyć łopaty?
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 18 cze 2020, o 18:13

Artz pisze:Po tej burzy na filmie ciągle pada i w tym deszczu teraz znów odkleiła się taśma z łopat. Panowie, jakiej taśmy używacie aby wyważyć łopaty?

Naklejek stricte do łopat, albo taśma izolacyjna
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 cze 2020, o 18:16

Artz pisze:Nie chodzi mi o to że śmigłowiec ucieka w bok, ale do tyłu (w stronę ogona) i ogonem w dół. Ten efekt występuje tylko podczas obrotów w prawo. Tak jakby coś go ciągnęło za ogon do tyłu i w dół.


Ja rozumiem o co Ci chodzi!!
Jak kręcisz śmigłowcem to to co dla niego w danym momencie jest "w bok", za chwilę jest już do tyłu!
No tak?
...
A w dół to tak jak mirek mówi, tylko diabeł.

Artz pisze:A może to tylko jeszcze nie do końca opanowałem obroty w prawo i nieświadomie tarczę przechyla do tyłu..


Może....
Przez skórę czuję, że szukasz przyczyny w dobrym kierunku, to znaczy w elemencie pośrednim pomiędzy aparaturą a ziemią.


Artz pisze:UP
Po tej burzy na filmie ciągle pada i w tym deszczu teraz znów odkleiła się taśma z łopat.



Latałeś w deszczu?
Znaczy nie wiem... w sumie, to mi się też zdarzyło... Doobra tam, nvm...


Artz pisze:Panowie, jakiej taśmy używacie aby wyważyć łopaty?


Nie wiem jak inni, ja zawsze izolacyjnej.
I jeśli już się odkleja (co się w zasadzie nie zdarza) to raczej od upałów zsuwa sie po łopacie zgodnie z siłą odśrodkową, a nie od wody się z nią dzieje cokolwiek...

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości