PIGUŁKA - tu czytaj i pytaj jeśli jesteś nowy :)

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2021, o 14:10

mwx pisze:Nie do końca jest tak jak piszesz. Gov z Braina przede wszystkim trzyma stabilne obroty niezależnie od wszystkiego, a na dodatek robi to bardziej "agresywnie".


No właśnie właśnie właśnie i mi się to nie podoba.
Bo jest to nienaturalne...
Tak samo jak dążenie do tego, żeby helikopter latał "za drążkiem" ... do pewnego momentu to oczywiste, że do tego dążymy, ale od pewnego momentu przestaje to być latanie, a zaczyna być po prostu przemieszczanie i obracanie trójwymiarowej bryły w trójwymiarowej przestrzeni przy pomocy manipulatorów.
No co ja poradzę - ja musze czuć powietrze w łopatach...

Z tego samego powodu powywalałem stabilizację ze wszystkich samolotów.
Fajnie się tym latało, ale to była bardzo krótka radość. Złapałem króliczka i okazało się, że jest bieda bo nie ma już czego gonić.


mwx pisze:Rzeczywiście jest to opcja najmniej wysilająca intelektualnie.


No właśnie. Więc patrząc z mojej perspektywy, musiałbym się nieco bardziej zmóżdżyć, żeby sobie pogorszyć :)
:dk:


mwx pisze:Przed vControlem się nie buntuję. Mam w tej chwili całą tę funkcjonalność w nadajniku (pełna integracja z Brainem), ale jak wygrzebię się z wydatków budowlanych to chętnie dokonam swapa na Mikado.
Aktualnie trudno mi upchąć w budżecie wydatek 15k na tę zmianę.


A, czyli to tylko o kasę chodzi... No dobra, to spoko.
Bo wypowiadałeś się o tym w takim tonie jakbyś zwyczajnie gardził tym rozwiązaniem ... tak ideologicznie, rozumisz :D:D
JA trochę gardzę, ale ...bez przesady.
Jak by mnie było stać to bym miał przede wszystkim oddzielny dom przeznaczony wyłącznie na hangar dla modeli, a w środku wszystkie możliwe modele we wszystkich możliwych kombinacjach ze wszystkimi możliwymi radiami i FBLami :lol: :lol: :lol:
Miejsce dla vControla też by się tam zapewne znalazło.

...i tak naprawdę to dopiero wtedy bym mógł powiedzieć czym gardzę, a czym nie.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 29 lip 2021, o 16:24

mwx pisze:Brainowy gov załącza się dopiero kiedy obroty osiągną 50% "żądnych".
Do tego czasu powoli podnosi sygnał wyjściowy do ESC do poziomu na którym jest krzywa (czyli jak masz krzywą np. na 35% to powoli podniesie sygnał na wyjściu do 35%). Jeśli to nie wystarczy do osiągnięcia 50% zadanych obrotów to gov się nie załączy a ESC będzie pracować wysterowane tylko na te 35%.

Tak się dzieje jak pakiet ma mniejsze napięcie, albo jeśli krzywa jest za nisko. Możesz ją podnieść,. jednocześnie sprawdzając czy nadal mieścisz się w "Speed1"

Screenshot_20210729-080415.jpg


To będzie strzał w dziesiątkę. Bo podniosłem obroty w speedup1 i zrobiłem update Braina a throttle dla tego trybu miałem zalecany - 40% z przed aktualizacji. Podniosę do 45% który zalecany jest dla obecnej wersji i zobaczymy...

I racja, za nisko throttle dla speed1.

Zwiększyłem obroty i pojawiło się rybkowanie na boki z dużą częstotliwością. To oznacza zbyt duże drgania ? Albo zbyt mocno dokręcone łopatki. Trzeba szukać.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 31 lip 2021, o 01:31

Jak zwiększyłeś obroty to zmniejsz gaina rudera i rybkowanie powinno ustać.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 1 sie 2021, o 19:57

Clad pisze:Jak zwiększyłeś obroty to zmniejsz gaina rudera i rybkowanie powinno ustać.


viewtopic.php?f=118&t=10954
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 wrz 2021, o 14:50

Zgubiłem z czasem korki które znajdują się na końcu płóz. Może i bzdura, ale źle to wygląda, zbiera się tam syf, a i gdy spotka się noga z taką płozą, wtedy nie jest przyjemnie.
Jest na to jakiś sposób?
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 19 wrz 2021, o 17:00

Wydruk?

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 19 wrz 2021, o 17:56

Osa pisze:Wydruk?


Nie widzę ofert na forum :)

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości