Jaki nadajnik na początek?

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 lis 2020, o 21:06

Myślę, że to może być fajny nadajnik na początek. Zagadaj do MAK'a (Michał z 77hobby ). Raz że zna temat dwa że chyba jego syn używa tego kokretnego nadajnika.
Jest jeszcze Taranis QX7 - tez fajny.

Tak czy inaczej jeśli cos te nadajniki mogłoby ograniczać to ilośc i połozenie pstryków - warto zerknąć czy sa tam gdzie potrzeba i w takiej ilości co potrzeba. COś mi w którymś kiedyś nie pasowało pod tym wzgędem, ale nie pamiętam już o co mi chodziło ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 gru 2020, o 10:02

gotikson pisze:Czy obecnie jest jakaś sensowna do 500 stówek? Z tego co wiem to FrSky Taranis X9 Lite mogła by być optimum, ale szedłbym wtedy w jednym kierunku, ale mimo małego rozmachu w helikach nie chciałbym się ograniczać na przyszłość.
Z góry dzięki za porady :piwo:


Jak nowa apka FrSky to wyłącznie taka obsługująca D16+ACCESS.

Co do wyboru modelu/kształtu obudowy to indywidualna kwestia - zależy jak duże masz ręce. X9 lite jest raczej w takim dziecięcym formacie.
Awatar użytkownika
gotikson
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 52
Rejestracja: 22-11-2020
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: gotikson » 2 gru 2020, o 19:36

Przeglądnąłem kilka będących w ewentualnym zasięgu cenowym i wygląda, że te obecne "tanie" aparaturki nie mają tylu przełączników co moja Turnigy 9X i ogólnie nie mogę się zdecydować na nową.
Z tego względu zdecydowałem się jednak na reanimację posiadanej aparatury :thumb:
Dzięki za odpowiedzi.
OMP M2 Explore
TX16S-HALL/EdgeTX
pozdro Grzesiek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 gru 2020, o 22:18

Ja tam rozważam usunięcie zbędnych pstryków z x9d tylko nie mogę się za to zabrać. 3 albo 4 z nich sterczą tam niepotrzebnie i mylą jak trzeba szybko znaleźć ten właściwy.

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości