Pierwsza spalina

Miałeś motorynkę za młodu? To dział dla Ciebie!
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 12 paź 2015, o 21:44

Ja swoje nacieram wyciągiem z ziół orientalnych i oliwy
...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 12 paź 2015, o 21:45

Hłe hłe hłe Gajowy, pokażesz Ty mnie jakiś instrakszyn, gdzie o docieraniu serw piszą? Może filmik na YT?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 12 paź 2015, o 21:47

Ale tą z pierwszego tłoczenia i z oliwek, czy może być ze słonecznika? To by tłumaczyło torebki po frytkach z macdonaldsa walające się na polu...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 12 paź 2015, o 21:50

Frytka z mc jak poleży chwilę na powietrzu robi się twarda. Może gajowy robi z nich orczyki?
A tak na poważnie to całe to docieranie powinno wylądować w koszu.
...
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 12 paź 2015, o 22:06

Kowal pisze:Jezus maria, jak czytam głupoty pisane przez niektórych z Was, to żal dupę ściska. Do adminów: nie da się blokować/ zabijać kretynów piszących poronione rzeczy?
oczywiście że taka opcja jest, nawet przetestowana, gdzieś w wątkach beja jest opisane jak ją włączyć
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 12 paź 2015, o 22:19

Dobra , bo odbiegamy od tematu:D , panowie , trochę przesadziłem ostatnio z zamówieniem i jak kupowałem paliwko to miałem nadzieję ,że polatam więcej a tu pogoda już niestety nie dopisuje:( , Jak długo może stać nieotwarte nitro?Ma to jakąś datę ważności , bo na pojemniku nigdzie nie widzę.Gdyby taka bańka miała stać u mnie do wiosny , to można ją jeszcze użyć , czy traci jakieś właściwości?
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 paź 2015, o 22:21

hevi pisze:Dobra , bo odbiegamy od tematu:D , panowie , trochę przesadziłem ostatnio z zamówieniem i jak kupowałem paliwko to miałem nadzieję ,że polatam więcej a tu pogoda już niestety nie dopisuje:( , Jak długo może stać nieotwarte nitro?Ma to jakąś datę ważności , bo na pojemniku nigdzie nie widzę.Gdyby taka bańka miała stać u mnie do wiosny , to można ją jeszcze użyć , czy traci jakieś właściwości?


lata
Helikoptery
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 12 paź 2015, o 22:28

Myślę, że jak nie otworzyłeś to może postać, gorzej jakby była opróżniona do połowy. Metanol jest higroskopijny (np. jak płyn hamulcowy), więc lepiej żeby nie stało za długo jeśli jest dużo powietrza w bańce. Ewentualnie można by przelać do mniejszego pojemnika. Mnie parę razy w sumie zostało paliwo na koniec sezonu w napoczętej bańce, ale już go nie przelewałem. Na wiosnę się zużyło :) Może trochę gorzej silnik odpalał na takim paliwku, ale latać można. Nie miałem jakichś większych problemów, więc nie przejmuj się zbytnio. Sam miałem kupić jeszcze baniaczek, ale zrobiło się już dość chłodno, wczoraj wylatałem resztki i chyba już nie będę dokupował w tym roku. Ewentualnie zostaje elektryk.
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 paź 2015, o 00:37

lenu pisze:
Kowal pisze:Jezus maria, jak czytam głupoty pisane przez niektórych z Was, to żal dupę ściska. Do adminów: nie da się blokować/ zabijać kretynów piszących poronione rzeczy?
oczywiście że taka opcja jest, nawet przetestowana, gdzieś w wątkach beja jest opisane jak ją włączyć

A to nie było tak, że bejo samodzielnie udał się w podróż niemiecką autostradą? :obrazony:
Pozdrawiam,
Jacek
Gajos

Postautor: Gajos » 13 paź 2015, o 01:06

Kowal pisze:Jezus maria, jak czytam głupoty pisane przez niektórych z Was, to żal dupę ściska. Do adminów: nie da się blokować/ zabijać kretynów piszących poronione rzeczy?
Piotrze, teraz już naprawdę serio. Z tego co się chciał nie chciał połapałem, to Ty czynnie pracujesz w transporcie, w dodatku "nieziemskim" i nie towarowym. Moim subiektywnym rzecz jasna zdaniem, nie powinieneś dawać się aż tak ponosić emocjom. Powiem dosadniej - na pewno masz to gdzieś, ale ja bym świadomie z Tobą za żadne skarby nie wsiadł.
Ale, z drugiej strony nie wsiadłbym w ogóle, więc tak naprawdę "czego oczy nie widzą, tego kierpcu nie żal", więc mi to na przemian stoi, leży, wisi i powiewa, czego i nie tylko Tobie szczerze życzę. "Serioserio (?)".
SeKLeS pisze:Hłe hłe hłe Gajowy, pokażesz Ty mnie jakiś instrakszyn, gdzie o docieraniu serw piszą? Może filmik na YT?
Dopiero jak powiesz dlaczego "Gajowy". A inaczej foch i tyle... :obrazony: Choć z innego powodu, ale to szczegół.
Co za dziecinna amatorszczyzna, rany julek... :masakra:
hevi pisze:Tak czułem ,że z docieraniem tych serw coś jest nie halo , ale nie chciałem być niegrzeczny...w sumie przez chwilę pomyślałem ,że przeoczyłem coś po drodzę swojej kilkuletniej przygody z heli...
Przeoczyłeś, i to sporo... :rotfl:
hevi pisze:... Jak długo może stać nieotwarte nitro? ...
Paliwo, rozpuszczalnik, czy nitrometan? I w jakim naczyniu?
Bartekgazior pisze:... gorzej jakby była opróżniona do połowy. Metanol jest higroskopijny (np. jak płyn hamulcowy), więc lepiej żeby nie stało za długo jeśli jest dużo powietrza w bańce. Ewentualnie można by przelać do mniejszego pojemnika. ...
Bo w trakcie rozsądnego zużywania paliwa z bańki wejdzie do niej w zamian co najwyżej objętość tej bańki wilgotnego powietrza. Natomiast w trakcie przelewania do mniejszej nie złapie wilgoci i nie odparuje nic a nic... :oops: hmm :approve: :masakra: ;)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, o 06:23 przez Gajos, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 13 paź 2015, o 01:28

Buahaha, docieranie szczotek w serwach? Owszem, kiedyś zalecano docieranie szczotek w silnikach napędowych modeli. Ale jakie tam były prądy i obciążenia w porównaniu z serwami. A może by tak docieranie klepek w głowie? :swir:
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 13 paź 2015, o 04:52

Gajos pisze:
Kowal pisze:Jezus maria, jak czytam głupoty pisane przez niektórych z Was, to żal dupę ściska. Do adminów: nie da się blokować/ zabijać kretynów piszących poronione rzeczy?
Piotrze, teraz już naprawdę serio. Z tego co się chciał nie chciał połapałem, to Ty czynnie pracujesz w transporcie, w dodatku "nieziemskim" i nie towarowym. Moim subiektywnym rzecz jasna zdaniem, nie powinieneś dawać się aż tak ponosić emocjom. Powiem dosadniej - na pewno masz to gdzieś, ale ja bym świadomie z Tobą za żadne skarby nie wsiadł.


Ciekawe, że akurat wziąłeś mój post do siebie..... Kończąc temat z mojej strony. Problemy z Tobą były od zawsze. Nie zaczęły się od forum. Zaczęły się od wizyt na polu, twojego zachowania, stylu bycia, latania i wszechwiedzy. Sporo chłopaków z pola samolotowego ma powiedzmy to, określone zdanie na twój temat i ja je podzielam w 100%. Oni poprostu Ciebie nie lubią za to jak się zachowujesz. Tylko tyle albo aż tyle....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Gajos

Postautor: Gajos » 13 paź 2015, o 05:17

Znowu z kimś mnie mylisz.

P.S. Sposób numer N - k: wyłączyć autopowiadomienia. :rotfl:
gdzie:
k - nie wiadomo ile, ale na pewno k < N co najmniej o 1.
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 14 paź 2015, o 15:41

Gajos , przez długi czas siedziałem cicho , i nic sobie z tego nie robiłem , oprócz tego ,że czasem twoje teksty były poprostu żałosne , i przypomniało mi się zaraz sąsiednie forum , którego większość z nas opuściła szeregi jakiś czas temu ale nie ważne.Ważne jest to ,że na tym forum panuje zajebista atmosfera , nie ma żadnych przepychanek , i głupich kłótni. Chcesz prowokować to idź na tamto forum. Naprawdę , nie psuj tego forum.
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 27 paź 2015, o 02:31

Mam jeszcze jedno pytanie: Otóż za chwilę przestanę całkowicie latać na zimę , i odpalę maszynę wiosną. Czy mam rozbierać silnik i go gruntownie przeczyścić?Czy tylko zalać Afterrunnerem?Silnik ma wylatane 12 litrów.
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 paź 2015, o 06:28

Ja nie rozbieram, sprawdzam tylko stan łożysk, jak nie puka, nie stuka i nie chroboce to lekko konserwuję i zostawiam jeśli wiem że nie będę odpalał dłużej niż 3-4 tygodnie. Po 12litrach można by już świecę wymienić profilaktycznie, albo chociaż wykręcić ją i obejrzeć w jakim stanie jest żarnik.
Pozdrawiam,
Jacek
Gajos

Postautor: Gajos » 27 paź 2015, o 07:50

Skoro okazał się cacy... :thumb:
Na zimę, bezwzględne przeprowadziłbym "konserwację wiaderkową", o której wcześniej napisałem.
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 31 paź 2015, o 21:16

Kurcze ,mam problrm który nie bardzo wiem , jak zdiagnozować..... otóż drugi raz w ciągu dwóch ostatnich dni , zdażyło mi się ,że w pewnym momencie helik po oderwaniu się od ziemi na jakichś 5-7 metrach nagle ustawia się ogonem do prawie pionu.po natychmiastowej korekcji wszystko jest ok , i można nadal normalnie latać.Co to może być?
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express
Gajos

Postautor: Gajos » 31 paź 2015, o 21:28

Serwo?
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 2 lis 2015, o 08:23

Podczas prób naciskowych na serwo ,a także bez nacisku na sucho podczas prób żadne serwo nie świruje.nie wykazuje żadnych niepokojących oznak.Moim zdaniem to nie serwo.Ale dla pewności zmnienie miesjcami serwa.
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express

Wróć do „Silniki spalinowe i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości