Super tanie gogle do Mavic Mini i innych pełnoekranowych WiFi

Trackery, anteny, gimbale, eLeReSy, gimbale, nagrywarki i inne bolączki...
Awatar użytkownika
PiotrMichal
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 19-01-2019
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: PiotrMichal » 9 wrz 2020, o 19:18

Chciałem się podzielić rozwiązaniem którego nie testowałem, ale jestem pewien że działa.
Problem od którego się to zaczęło to skąd wziąć gogle do FPV z Mavic Mini i żeby nie kosztowały tyle co samochód.
Znalazłem taki film: https://www.youtube.com/watch?v=u0SG3hAZkrM
Potem już było trudniej, bo te gogle chyba już nie są produkowane, ale znalazłem ofertę za 72zł: https://pl.aliexpress.com/item/32961488928.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.f5fd5c0f7OSBVl
Miałem to już w ręku i to działa!
Z pewnością da się tego użyć do innych tanich dronów które po Wifi dają obraz na telefon, albo do podobnych rozwiązań z ekranem gabarytów komórki (jak na w/w filmie).
A na koniec można bez zginania karku w coś pograć albo obejrzeć film.
Jakość obrazu jest w porządku, nawet można nosić przy tym okulary.
Taki miły gadgecik ...

Uwaga: trzeba wybierać wersję AR-X (od "Augmented Reality" ?) albo FIIT VR-X (nazwa zmienia się zależnie od sprzedawcy) która ma JEDEN ekran dla dwojga oczu, a nie dwie soczewki i potrzebę podziału obrazu na dwa - i to jest cały cymes w tym interesie.
Pozdrawiamy,
Piotr & Michałek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 wrz 2020, o 23:10

Panie, ale to jest otwarte... W słoneczny dzień będzie nędza...
Ja w mojej mordzie w kubeł na skutek moich przeróbek zrobiłem kilka drobnych nieszczelności i już muszę siadać tak, żeby słońce czasem nie świeciło na mnie z boku, bo jak świeci z boku to akurat przez tą małą dziurke albo mnie oślepia albo mi robi refleks na ekranie.
Da się latać, ale to przeszkadza (oczywiście można i trzeba to poprawić - kiedyś to zrobię).
Musi być szczelne samo w sobie i szczelną czarną gąbką być uszczelnione do pyska - wtedy dopiero jest cymes, a tak to jest takie ... wiesz... napój zwykły. rozcieńczany i dosładzany.
;)
Niestety wychodzi na to, że jak ktoś chce po taniości, to trzeba sobie zmontować takie z tekturki, bo inaczej co byś nie kupił to właśnie w środku są dwa okulary, więc na dzień dobry dremel i rżnięcie, co jak dla mnie mija się z celem...
A z tekturki - chwila roboty i będzie. Najpierw trzeba osiedlowy spożywczak odwiedzić celem pozyskania kilku dobrych kartonów.
Improwizuję teraz, ale mogą się też przydać:
- trytki
- srebrna taśma.
- hot-glue - najlepiej czarny - nie przepuszcza światła i wygląda pro-żulersko.
- ostry nożyk do tapet.
... no i ta czarna gąbka... tego się zwykle wala w przyrodzie pełno, ale akurat teraz nie mam za bardzo pomysłu skąd by to wziąć...
Pewnie można gdzieś kupić, ale lepiej wykomańczować z osiedlowego śmietnika.

Wróć do „FPV - ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron