GOOSKY RS4 Legend

Jeżeli czegoś nie ma na liście powyżej, szukaj w tym dziale.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 9 sty 2024, o 16:42

A co to do mnie przyszło właśnie? :-D

20240109_162900r.png


Robić unboxing?

That's right, wracam w tym sezonie do gry!
Nie to że nie latałem - po prostu ostatnie dwa, trzy sezony mnie nieco odciągnęły od helików (mocno poszedłem w parapety, kombat ESA, kombat FPV, trochę zaległem w dronach itp.)

Dzięki Adam/RC Forever za szybką akcję. W sumie nawet za szybką ;-) bo dotarło do mnie właśnie, że jeszcze co najmniej miesiąc zanim usiądę do budowy (więc relacja jak coś bęzie później) z powodu natłoku pracy i zleceń (specjalnie nabrałem na zimę, bo "i tak się nie lata wtedy" no i masz - akurat teraz wzięło mnie na upgrade floty). Zanim ulotnię to też pewnie koniec lutego najwcześniej. Nawet jeszcze baterii odpowiednich chyba nie mam. Ale spokojnie ;-) co się odwlecze to nie uciecze. Strasznie jestem ciekawy jak się lata z direct drive w takim rozmiarze.

No, ale w międzyczasie niech choćby stoi na półce i mnie denerwuje - to może szybciej się uwinę i zabiorę za składanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 sty 2024, o 17:54

O i kolejny na nowy sezon się szykuje. Bo nie...
Rób pan foty a jak złożysz to wpadnę do łodzi na macanko :D
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 10 sty 2024, o 21:38

OK, no to leci unboxing ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tak, kupiłem kolor różowy ;-) Ta żółta kabinka i statecznik z pierwszej fotki (z poprzeniego posta znaczy) to jest zapas, który kupiłem dodatkowo, w razie kreta (odpukać), oraz żeby sobie po prostu zrobić np. w środku sezonu zmianę kolorystyczną jakbym miał taki kaprys ;-) No i tam jeszcze dorzuciłem kilka drobiazgów, które mogą się przydać (nie mówię że kret zaraz, ale choćby jakaś twardsza gleba).

Regielek wygląda fajnie, metalowa obudowa robi robotę. Złączki XT z obu stron tylko potęgują wrażenie ;-)

Miłym zaskoczeniem był dorzucony system FBL i pakiet LiPo. Nie mam pojęcia czemu przegapiłem te dwa elementy jak czytałem o tym combo. Pakiet to w ogóle sztos, bo takich 6S chyba akurat nie mam. Pewnie i tak będę przed sezonem kupował do latania, ale tak to mam już na czym zrobić pierwszy wiosenny oblot jak mi strzeli do głowy (albo pogoda pozytywnie zaskoczy). Ten FBL to nie wiem jak się będzie sprawował, no i złączenie go z jakimś odbiornikiem będzie wymagało przemyślenia (mam sporą kolekcję BeastXów w jednej budzie ze Spektrum i szczerze mówiąc myślałem o czymś takim do tego RS4) - jeśli z satelitką Spektrum nie będzie się dało połączyć to może kupię (albo może i mam) jakiś pipsztyk np. od FrSky czy coś tego typu po SBUS. W każdym razie - nastawiałem się na FBL od BeastX/Spektrum, ale najpierw dam szansę Gooskajowemu - nawet jeśli będę musiał dokupić jakiś dodatkowy odbiorniczek.

Silnik jest ogromniasty. Chyba spróbuję się rozejrzeć za tymi osłonami bo faktycznie szkoda byłoby go uszkodzić przy krecie:
beznazwy.png


Ale z drugiej strony: tak się zastanawiam, po całej masie kretów które w życiu miałem - ile było zdarzeń, że coś z BOKU HELI dostało i się uszkodziło? Kabinki w tym miejscu zwykle gną się i tak. Koła zębate ścierały się raczej od zębatki atakującej niż od ocierania o glebę. Praktycznie zawsze latam nad łąką - często nawet nad dość wysoką trawą. Sporadycznie nad polem (które może być np. właśnie zaorane) - więc w sumie nie wiem czy te osłonki akurat aż tak dużo dadzą?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 sty 2024, o 09:29

Ryzyko faktycznie wydaje się nie wielkie, ale strata duża w razie gdyby jednak.
Kwestia ile kosztują i jak łatwo dostępne są te osłonki...
Może by druknąć jakieś...?

I najważniejsze: 100x dzięki za unboxing!! Dawaj dalej!!! :D

Pamiętam jak dawno dawno temu, ktoś próbował budować DIY helikopter wg dokładnie takiej koncepcji: duży wiatrak i direct drive.
Pamiętam, że było coś kombinowane z silnikiem od napędu FDD, był przewijany i tak dalej...
Poszło tak sobie, nie pamiętam czy helikopter w końcu poleciał czy nie, ale jak widać pomysł co do zasady nie był głupi, tylko jego wykonanie w domowych warunkach, tak, żeby osiągnąć sensowne parametry (konkretnie gęstość mocy) było ... cholernie trudne.

Jedno pytanie: jak tu jest realizowany napęd ogona? Podobnie jak u mniejszych braci - drugi silnik? (Sorka jeśli coś przegapiłem i już powinienem to wiedzieć).
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 sty 2024, o 09:32

Update: już widzę pasek.
Spoko, nie ma tematu.
Podoba się mnie ten model.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 sty 2024, o 09:37

Jeszcze wracając do tych osłonek, taka luźna uwaga: gdyby to był mój model i do mnie należała decyzja - założyłbym. Z prostego powodu: znając moje szczęście w takich sytuacjach, bez osłonek przyglebiłbym w pierwszym locie i trafił idealnie silnikiem w jeden jedyny kamień w zaoranym polu.
:vhappy:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 sty 2024, o 09:37

Aha i PZPPP
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 sty 2024, o 09:54

Ehhh no i przekonałeś mnie - chyba faktycznie zacznę szukać. Zapytam jeszcze Adama czy coś takiego ma, a jak nie to pewnie jakiś Alik mi pozostanie.
W sumie to nawet nie obawiam się jednego jedynego kamienia (chociaż mój pech jest zapewne podobny do Twojego), ale nawet zwykłego zabrudzenia. Jak sobie przypomnę czasami uporczywe wydłubywanie błota wykałaczką z dronowych silniczków to mnie skręca. Takie osłonki coś tam jednak odsuną chyba trochę tą ziemię, conie?
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 11 sty 2024, o 10:40

zborecque pisze:Tak, kupiłem kolor różowy ;-)

Też brałbym różowy. Modele w tym kolorze po prostu ładnie wyglądają. I podobno są dobrze widoczne. Pierwszego helika w tym kolorze zobaczyłem u Macieja (rzekomo córki ;) ) i przypadł mi do gustu. A teraz widać, że się się robi moda na odcienie różu - mwx kreuje modę ;)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 sty 2024, o 12:27

U mnie moda na róż już przeminęła. Świat jest 4 lata za mną :dk:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 sty 2024, o 12:36

Chcesz być pionierem - cierp!
Do mnie moda na róż jakoś ciągle jeszcze nie dotarła... albo raczej nie mam ochoty za nią podążać...
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 sty 2024, o 13:03

W sumie jak o tym pomyślę, to akcesoria do moich GAUI były po części różowe (gąbeczka łopat, opaski rzepowe, etui na kabinkę do X7), więc tak całkiem to mi też nie obcy róż w latadłach :-D

unnamed (1).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 sty 2024, o 14:04

Eee, ale to nie taki róż... Taki "Barbiowy" musi być.
czekaj...

O taki mniej więcej
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 sty 2024, o 15:28

aikus pisze:Chcesz być pionierem - cierp!
Do mnie moda na róż jakoś ciągle jeszcze nie dotarła... albo raczej nie mam ochoty za nią podążać...


Znamy Twoje malowania, znamy :mrgreen:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 11 sty 2024, o 15:49

zborecque pisze:W sumie jak o tym pomyślę, to akcesoria do moich GAUI były po części różowe (gąbeczka łopat, opaski rzepowe, etui na kabinkę do X7), więc tak całkiem to mi też nie obcy róż w latadłach :-D

unnamed (1).jpg


Miałem skomentować ten „róż”, ale żona mnie przekonuje, żebym się w temacie kolorów nie wypowiadał.

Chociaż i tak już to zrobiłem…
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 11 sty 2024, o 15:52

mwx pisze:
aikus pisze:Chcesz być pionierem - cierp!
Do mnie moda na róż jakoś ciągle jeszcze nie dotarła... albo raczej nie mam ochoty za nią podążać...


Znamy Twoje malowania, znamy :mrgreen:


Akurat Ty gówno a nie znasz, nie było Cie wtedy na świecie :) :swir:
A tylko ostatnio mnie uświadomiłeś, że to był harlequin
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 sty 2024, o 17:15

aikus pisze:Eee, ale to nie taki róż... Taki "Barbiowy" musi być.
czekaj...

O taki mniej więcej


kudzu pisze:
zborecque pisze:W sumie jak o tym pomyślę, to akcesoria do moich GAUI były po części różowe (gąbeczka łopat, opaski rzepowe, etui na kabinkę do X7), więc tak całkiem to mi też nie obcy róż w latadłach :-D


Miałem skomentować ten „róż”, ale żona mnie przekonuje, żebym się w temacie kolorów nie wypowiadał.

Chociaż i tak już to zrobiłem…


No może na tym obrazku to tak bardziej łososiowo wygląda. Poza tym mam wrażenie, że z czasem te gąbki bledną od światła słonecznego itp.
Ale jak się tak spojrzy w świetle dziennym to autentycznie mam wrażenie, że te róże (GAUI vs GOOSKY) to zbliżone są.

Dobra, nie drążę, bo się z tego robi wątek designerski :D
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 sty 2024, o 18:09

Czekaj, czekaj.

Wracając do rzeczy istotnych - na zdjęciu kabinka tego RS wygląda na taki wyblaknięty "gaciowy" róż. Jaki on jest w realu? Taki fluorescencyjny, dobrze widoczny, czy właśnie pastelowy?
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 sty 2024, o 19:31

mwx pisze:Czekaj, czekaj.

Wracając do rzeczy istotnych - na zdjęciu kabinka tego RS wygląda na taki wyblaknięty "gaciowy" róż. Jaki on jest w realu? Taki fluorescencyjny, dobrze widoczny, czy właśnie pastelowy?


Tak, raczej bym to określił jako "gaciowy", bardziej jednak pastelowy, chociaż jest w miarę intensywny.
Jednak nie porównałbym go do takiego "żarówiastego/neonowego" jak np. czasem karteczki post-it czy różowe zakreślacze.
Natomiast naklejka na statecznik albo na belkę ogonową wydają się być nieco bardziej żarówiaste - ale to może dlatego, że chyba są nieco błyszczące, a kabina to jest jednak mat.
Jutro postaram się zrobić w dobrym świetle jakieś fotki porównawcze jak mi się uda to wrzucę.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 12 sty 2024, o 15:12

Tak sobie w przerwach w pracy przeglądam manual i widzę, że z tym napędem direct drive to nie będzie jakiejś mega wielkiej filozofii. To jest zrobione widzę bardzo podobnie jak w np. T-REX 450, tyle że silnik jest jakby zamiast zębatki głównej. Czyli konstrukcja zbliżona - tak jakby w 450 zębatka główna się sama obracała. Silnik osadzony jest na wale głównym za pośrednictwem tulejki z łożyskiem jednokierunkowym, na której jest też osadzona mniejsza zębatka napędzająca ogon ;-) Fajnie to upraszcza konstrukcję eliminując zewnętrzny silnik mocowany w pobliżu zębatki.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Pozostałe marki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości