Poziomowianie tarczy w pełnym zakresie jej ruchu.

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 wrz 2020, o 21:29

Pamiętaj zresetować endpointy w poszczególnych serwach, jeśli tam grzebałeś.

Dość duży masz ten rozstrzał, zwykle to nie wychodzi więcej jak 1.5° różnicy. Sprawdź jeszcze raz dokładnie mechaniczny setup.
Nie wiem jaki to model, może akurat ma wyjątkowo długie ramiona okuć łopat i małej średnicy tarczę - to powiększa to "zjawisko".
To wszystko kwestia geometrii - rozrysowywałem już to gdzieś kiedyś .
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 7 wrz 2020, o 21:41

Tak, wszystkie kanały pracują od -100 do +100%, ale teraz Pitch do +96% jak wyżej. Popychacze serwo - tarcza mam z długością zgodną z instrukcją. Popychacz tarcza - okucie/ramię jest prawie (jeden lub dwa obroty snapa).
Orczyki są fabryczne.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7203
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 wrz 2020, o 23:03

Nie chodzi mi o kanały, tylko o zakresy ruchu poszczególnych serw. Pisałeś chyba że coś tam w advanced grzebałeś.
Jeśli tam poprzycinasz zakresy to z kolei cyklika się rozjedzie.

Ograniczenie tego zakresem kanału w nadajniku to poprawne wyjście, gdzieś kiedyś Rik o tym pisał. Stary vBar miał to nawet w instrukcji, ale instrukcja od Braina jest niestety bardzo słaba.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 8 wrz 2020, o 06:04

W poprzednim poście odpisywałem Piotrowi o kanałach (dla wizardu 5). A jeszcze wyżej odpisałem Ci że gdy przyciąłem górny travel kanału pitch do 86% uzyskałem symetryczne kąty max i min. Aż nagle znów pojawiła (bez grzebania) się różnica i przycięcie musiałem odpuścić do 96%. To mnie trochę niepokoi (ale liczę że to mój kątomierz na chwilę focha strzelił że kołysałem nim długo).
Endpointy korygowałem ale o kilka punktów, więc nie ograniczyło to cykliki.

Teraz pitch mam -12,5 do +12,5. Serwa pracują od -100 do +96%. Cyklika od -10,8 + 10,7.

Dobra lekcja.

mwx, nie myślałeś żeby swoją wiedzę przelać na książkę? Kupuję pre-order.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 8 wrz 2020, o 17:30

mwx pisze:...Ograniczenie tego zakresem kanału w nadajniku to poprawne wyjście, gdzieś kiedyś Rik o tym pisał. Stary vBar miał to nawet w instrukcji, ale instrukcja od Braina jest niestety bardzo słaba.
To jak to jest ? Bo kiedyś musiałem podgonić AUXa żeby przełączał setupy w Brainie (był ileś tam przycięty). Sadziłem, że kanały mają się mieścić w zielonym w Wizard s.5 (wtedy AUX mi się nie mieścił). Tu nie neguję stwierdzenia, ale jak będzie dobrze żeby czegoś nie skopać ? Trzeba się mieścić na zielonym czy niekoniecznie ?
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 8 wrz 2020, o 18:36

Skończyłem Spectra. W jego przypadku wszystko przebiegło idealnie. Zero wymagało tylko 3 obrotów snapów. Różnica między kątami max i min wynosiła 0,2 stopnia. Bajka.
Specter gotowy do lotu.

Może Wizard musi być spełniony by w kolejnych krokach było miejsce do manewrów.
Wracając do podtematu, według moich odczuć, wisząc płozami w dół, łopaty chodzą głośniej niż gdy wiszę na plecach, na plecach wiszę prawię bezgłośnie. Na plecach wydaje mi się że jest większy power do lotu w górę.

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość