Brakujący element KDS-1024-72

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 15 gru 2020, o 11:10

No pomysłu z toczeniem w heliku nie komentowałem, bo nie wyobrażam sobie tego :)

Wały do 450 u chińczyka są tanie jak barszcz, tańsze niż ten pręt w sklepie budowlanym. Owszem, są z gównolitu, ale nie gorszego niż ten beltowy, który na dodatek jest drążony.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 gru 2020, o 11:44

mwx pisze:No pomysłu z toczeniem w heliku nie komentowałem, bo nie wyobrażam sobie tego :)



Oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 17 gru 2020, o 19:53

mwx pisze:No pomysłu z toczeniem w heliku nie komentowałem, bo nie wyobrażam sobie tego :)

No jak - wirnik na 2k obrotów, ewentualnie obrócić helika na bok, żeby opiłki nie sypały się na niego, przykładamy pilnik i VOILA!! :juppi: Przecież sami pisałeś, że wałki w Belcie są jak masło... :D
A tak na serio, to wkrętarka na dwójkę, kamień szlifierski i wyszło 3 minuty roboty. Byłoby pewnie krócej, ale okazało się, że wałki, które kiedyś kupiłem (EK1-0538) są pełne jak w KDS, a nie puste, jak te, które dostałem w komplecie z helikiem.
Ten po lewej już na gotowo.

IMG_3540.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 gru 2020, o 20:18

No i pięknie. Nie zapomnij filmu z lotów tym belciorem wrzucić
Awatar użytkownika
tmgofer
Domownik forum...
Posty: 303
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Warszawa/Tarnów/Kraków
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: tmgofer » 17 gru 2020, o 20:33

mwx pisze:Nie zapomnij filmu z lotów tym belciorem wrzucić

@kudzu Daj znać gdzie w Krakowie będziesz robił ten oblot :)
Pozdrawiam,
Mateusz
(MSH Protos Mini, Sab Goblin 700 Competition)
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 17 gru 2020, o 20:51

tmgofer pisze:@kudzu Daj znać gdzie w Krakowie będziesz robił ten oblot :)

Chyba żartujesz ;) Moje jedyne doświadczenie to V911s i Phoenix. Jak się wybiorę na oblot, to na jakieś totalne odludzie - Duże Skałki w Czajowicach lub tym podobne, bez świadków :>

mwx pisze:No i pięknie. Nie zapomnij filmu z lotów tym belciorem wrzucić

A to na pewno. Choćby sobie na pamiątkę :]
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 gru 2020, o 23:48

Gratulacje i tak trzymac!!
Jak masz takie podejscie to wielka przyszlosc przed Toba w tej branzy!! :thumb:

A co do oblotow, to jak latales juz tymi gowniarzami to teraz dobrze bedzie, nie boj nic!
Powodzenia i zgloś po oblocie jak poszlo :thumb:
Awatar użytkownika
tmgofer
Domownik forum...
Posty: 303
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Warszawa/Tarnów/Kraków
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: tmgofer » 18 gru 2020, o 09:10

kudzu pisze:Duże Skałki w Czajowicach lub tym podobne

Spoko - da się dojechać :D
Pozdrawiam,
Mateusz
(MSH Protos Mini, Sab Goblin 700 Competition)
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 21 gru 2020, o 23:59

Ok, potrzebuję Waszej pomocy, bo wkurw już szczytuje.

Krótki wstęp: postanowiłem przetestować moje prace na sucho, wziąłem belta pod pachę i polazłem do piwnicy, żeby w razie czego w domu nie nabroić; łopat nie zakładałem - na wszelki wypadek. Ustawienia aparatury standard: throttle na zero, tryb normal itd. Dodam jeszcze, że w domu wszystko w aparaturze poustawiałem tak, że tarcza naśladowała ruch drążka: AIL w lewo/prawo - tarcza lewo/prawo, ELE przód/tył - tarcza przód/tył, THR przód/tył - tarcza góra/dół. Włączyłem apke, zasilanie, zapiszczało ze 4 razy i silnik jeb obroty na maksa. Myślę sobie - dobra, to poczekam te kilka minut aż się pakiet skończy ;) A tak na serio to pchnąłem THR na 100% i silnik się wyłączył. Gdybym miał w tym momencie łopaty, to helik fruwałby po piwnicy... przez jakieś 2 sekundy może. Generalnie okazało się, że mam odwrotnie rewers serw na apce, tyle, że ja to ustawiałem pod tarczę, żeby chodziła góra/dół jak drążek. Zatem ustawiłem rewers, jak podaje instrukcja i wszystkie filmy na YT, tylko teraz mam taką sytuację, że owszem, ESC działa prawidłowo, ale skok ogólny mam odwrotnie. Przeklikałem już wszystkie kombinacje dip switchy w apce, przejrzałem internety i nie wiem, co jest grane.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 gru 2020, o 00:38

hmm hmm hmm hmm
...
blać, no jak wszystko Ci działa dobrze tylko ten gaz odwrotnie no to rewers na kanale gazu a nie na lewym drążku...
... ale zgaduję, że na tej apce czegoś tam takiego nie ma - piszesz o jakichś dip switchach...
Miałem taką apkę w Belcie - oryginalną apkę E_Sky, ale nie udalo mi się nigdy tak zmaścić, żeby mi któryś kanał odwrotnie chodził... z resztą bardzo szybko wymieniłem ją na apkę jakąś programowalną...

Gofer kiedyś miał KDSa, to może podpowie...

Weź zrób fotki co Ty tam właściwie masz...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 gru 2020, o 00:48

... Bo musisz wiedzieć jak to właściwie działa: Lewym drążkiem, sterujesz tak naprawdę dwoma kanałami: skokiem i gazem. I jest tam jakaś krzywa skoku i krzywa gazu.

To pewnie wiesz...

W najprostszej beltowej apce te krzywe były kompletnie nieprogramowalne.
Były dwa tryby lotu, normal i idle, w normalu krzywa skoku była od -100 do +100, i krzywa gazu tak samo, a w idlu, krzywa skoku też od -100 do +100, a krzywa gazu jakoś 100, 75, 100 czy jakoś tak... I jedyne czym można było cokolwiek regulować, to była taka gałka, którą te dwie krzywe przesuwało się względem siebie w osi Y, więc pozwalało to na regulację obrotów na których się lata - that's it.

tak było w apce beltowej.
Jak jest w KDSowej - nie mam bladego pojęcia, ale wygląda to tak jakbyś jakimś cudem odwrócił którąś krzywą, albo włączył rewers na którymś KANALE (nie na drążku - podkreślam jeszcze raz)...
....
No albo ...
... nie wiem czy to technicznie możliwe, ale teoretycznie... jestem sobie w stanie wyobrazić taką sytuację, że jakimś cudem wszystkie serwa założyłeś odwrotnie, albo masz serwa, które działają odwrotnie niż powinny.
I wtedy - jak tam masz te wszystkie miksy CCPM w apce na sztywno to już tego nie przeskoczysz - musisz albo wyprostować sprawę z serwami (jeśli założyłeś je odwrotnie), albo ...
... albo poodrwacać kierunki działania serw. Robota na kilka minut, ale musisz mieć mały śrubokręcik i lutownicę. Trzeba rozebrać każde serwo i odwrócić kabelki plus i minus na silniczku, oraz zamienić miejscami dwa skrajne na potencjometrze i tu UWAGA: MUSISZ zamienić kabelki i tu i tu! W sensie i na potencjometrze i na silniczku - inaczej rozpieprzysz serwo zaraz po podłączeniu ;)
Awatar użytkownika
tmgofer
Domownik forum...
Posty: 303
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Warszawa/Tarnów/Kraków
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: tmgofer » 22 gru 2020, o 11:07

aikus pisze:Gofer kiedyś miał KDSa, to może podpowie...

Tą apkę od KDS'a mam w miarę rozkminioną, więc można się gdzieś spotkać w terenie i obadać temat. Pewnie będzie łatwiej niż klepać na forum.

kudzu pisze: Przeklikałem już wszystkie kombinacje dip switchy w apce, przejrzałem internety i nie wiem, co jest grane.

Gdzie ty masz dip switch'e w KDS'ie? Faktycznie zrób zdjęcia, jak mówi Aikus.
Pozdrawiam,
Mateusz
(MSH Protos Mini, Sab Goblin 700 Competition)
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 22 gru 2020, o 11:17

Ja nie wiem, skąd Wam się wzięła KDSowa apka :dk: Inną niż beltową mam tylko głowicę. Nawet tarcza jest pod Belta.

Ale te serwa odwrotnie... Coś w tym może być, bo niby w manualu wszystkie takie same, ale fizycznie dwa z nich są po przeciwnych stronach w odbiciu lustrzanym - muszą odwrotnie pracować (!) I kurw** znowu siedzenie do nocy, a o 6:00 pobudka :wall2:

A co do aparatury, to nie ma co ukrywać, że ta Esky nadaje się do... symulatora.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 gru 2020, o 12:22

Tytuł wątku sugeruje że to jest głownie KDS ;) tak przynamniej mi się zafiksowało. Teraz widzę, że to głownie Belt.
No spoko, wiesz, apka jest biedna, ale ja się na tym np. nauczyłem latać.
Pojawienie się helikopterów RTF E-Sky na rynku miało swoje niepodważalne zalety (przy jednocześnie oczywistych wadach) - ja dzięki nim latam.
...
No co zrobić - musisz kombinować...
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 22 gru 2020, o 17:04

aikus pisze:(...) apka jest biedna, ale ja się na tym np. nauczyłem latać.
Pojawienie się helikopterów RTF E-Sky na rynku miało swoje niepodważalne zalety (przy jednocześnie oczywistych wadach) - ja dzięki nim latam.

Może to, co napiszę, nic nie wnosi do wątku, ale chciałem Ci bardzo podziękować za to, co napisałeś. Zewsząd napastują posty, że Belt ma tyle luzów, że prędzej zniechęci, niż czegoś nauczy. A tu proszę. Bardzo motywujące :D
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 gru 2020, o 17:41

Apka beltowa nadaje się wyłącznie do użycia z serwami i ESC eSky. Normalne serwa i ESC działają na odwrót i nie ma jak tego w tej "aparaturze" naprawić.
Potrzebna Ci jakąkolwiek normalna, modelarska aparatura. Dziś to są takie grosze że szkoda czasu na jakiekolwiek dłubanie z tą esjakową.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 gru 2020, o 18:42

... No z dokładnością do tego, że te serwa można "odwrócić" tak jak napisałem.
Ale fakt faktem, że ... Jeszcze jak ja zaczynałem (jakieś 10 lat temu), no to wyglądało to mniej więcej tak:
- za 700 złotych kupuję zestaw RTF, w którym jest apka, akumulator, helikopter i ładowarka.
- za ~600 złotych kupuję najtańsza alternatywę w postaci pełnowartościowej programowalnej apki jaką było Turnigy 9x.

No jakby nie patrzeć - trudno było się skusić na drugą opcję, nawet z pełną świadomością, że JEŻELI mi to pyknie, to rozwijając flotę, upgradując ulepszając, wymieniając wydam znacznie więcej, a klucz do rozwiązania dylematu na korzyść pierwszej opcji leżał w słowie JEŻELI.

I wtedy też się sypały gromy na E_Skaje - spoko bobik i też byli ludzie, którzy co i rusz udowadniali, że to lata.

Tym nie mniej, dziś sytuacja wygląda trochę inaczej.
- 700 złotych to dziś pewnie jakieś 50% tej wartości co 10 lat temu
- najtańsza sensowna apka kosztuje ... nie chce mi się sprawdzać, ale pewnie około 250 złotych w polskich sklepach (mowa oczywiście o FlySky FS-i6).

Z trzeciej strony: to co już masz - to masz. Alternatywe - musiałbyś dopiero kupić.
Jak Ci się uda zrobić z tego co masz - to dla mnie radość jest podwójna, więc póki mi się chce - kroje, łatam, ceruje i sklejam.
I tylko czasem jest to podyktowane biedą albo skąpstwem ;)

Ale nie zrozum mnie źle - nie będę Cię potępiał jeśli postanowisz pieprznąć tego eskaja w kąt i kupić FlySky, albo w ogóle coś jeszcze lepszego i bardziej przyszłościowego!
Szczerze i trochę ze wstydem przyznam, że mi by się dziś bawić E_skajem już nie chciało...
;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 22 gru 2020, o 21:24

Szkoda czasu na walkę z tym szmelcem, lepiej to na symulator przeznaczyć. Do tego nadaje się idealnie - wystarczy odpiąć moduł RF, wsadzić do środka dongla i całość zasilić po kablu USB.

Używane normalne apki można kupić za townowartosc 2 wizyt w maku, nie wyobrażam sobie kombinowania z przelutowywaniem potencjometrów i silników w serwach dla takiej "oszczędności", szczególnie że z ESC będzie jeszcze większa rzeźba.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 gru 2020, o 00:22

Tu nie chodzi o oszczędność.
Chodzi o to, żeby zrobić.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 23 gru 2020, o 01:08

aikus pisze:Chodzi o to, żeby zrobić.

I zrobione :juppi:
Generalnie nie wiem, co schrzaniłem, bo wykręciłem wszystkie serwa i jak poskładałem do kupy, to było ok. Prawdopodobnie popieprzyłem kanały dwóch serw, skorygowałem na rewersach i dopóki nie uruchomiłem silnika było dobrze. Przy okazji rozwiązałem kilka innych problemów, których wcześniej nie byłem świadomy, więc grzebanie było owocne. Nie będę się teraz rozpisywał, bo pora spać. Budzik 6:00 :masakra:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości