Loctite nie lapie

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 27 lis 2021, o 16:56

kupilem t rexa 470l z ebay. Model po kilku lotach jak nowka. Jak kazda uzywke rozkladam na czesci pierwsze do ostaniej srobki. Czyszcze porzadnie acetonem lub zmywaczem do hamulcow gwinty i srobki. Przy rozkladaniu zwrocilem uwage ze loctite to chyba nigdzie nie byl porzadnie zlapany, nawet walek w glowicy puscil bez problemu, koles zlozyl na loctite z pudelka (te male flaszki t43 Align). Zlozylem na loctite Liqui moly sredni.
Ma on zalety
-nie niszczy plastiku
-jak zlapie to w odroznieniu od oryginalnego loctite t243, ktory jak pusci to srobka wykreca sie juz bardzo luzno ten zapewnie opor przy wykrecaniu do konca.
-lapie na pasywnych metalach (przynajmniej na butelce pisze ze lapie na pasywnych tylko ze dluzej:)
mimo ze wszystko wyczyszczone na cacy zlapal minimalnie na tarczy a wcale na tych rolkach od paska, stalo to kilka dni, wiec powinno byc super.

na szybko bez czyszczenia skleilem podobnie tym razem nabierajac lotice na drucik i dodatkowo dotykajac opilkow miedzi i to wkitraszam do gwintu, lapie mocno i szybko trzeba sie spieszyc po kilkudziesiecu sekundach juz jest zalapane solidnie a loctite staje sie bialy

czy te czesci aligna maja teraz jakies inhibitory loctite, mialem podobny problem z t rex 600, zaden loctite nie lapal dopiero z opilkami miedzi zlapalo ? czy te czarne srobki sa pokryte jakas farba co blokuje loctite, czy moze stop jakis bez miedzi?

co do oczywistosci to loctite nie przeterminowany przed uzyciem wstrzasniety:)
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2021, o 03:17

Zważywszy na to że to już drugi model z którym masz podobny problem skłaniałbym się do powątpiewania w jakość Twojego kleju do śrub.

Kup pan flaszkę oryginalnego Loctite od Henkla (tylko nie najtańsza z allegro a jakąś z wiarygodnego źródła)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2021, o 12:27

Mnie z kolei trochę zaniepokoił ten aceton lub zmywacz do hamulców. Jeszcze ten aceton Pal sześć. To samo jakby była to benzyna albo po prostu etanol.
Ale jak coś się nazywa zmywacz do hamulców to tak naprawdę członek męski wie co to jest jakie ma śladowe ilości czegoś w składzie i co i co po sobie zostawia na powierzchni.
Acetonem z kolei Problem jest taki że często jest to....
.... zmywacz do paznokci. A to z kolei pojawiło się kiedyś takie cudo jak zmywacz do paznokci bez acetonowy. :masakra: :dk:
... No chyba że kupiłeś w jakimś sklepie z odczynnikami chemicznymi po prostu butelkę związku chemicznego który nazywa się aceton to wtedy okej.
Nie wiem.
Trochę się już tych różnych helikopterów na skręcałem.
Ponadto nauczyłem się używać loctite również w innych zastosowaniach.
Nigdy nie miałem problemu żeby mi puścił.
Ja używam też różnych loctite ów z czego oryginalnego henkela Nigdy nie miałem.
Nigdy nie używałem też jakiś cudów pod tytułem miedziane opiłki albo coś takiego.
Znam Dzięki Maćkowi zasadę działania tego i wiem że to ma sens ale nigdy nie było to potrzebne.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 819
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 139 razy
Podziękowano: 65 razy

Postautor: kudzu » 6 gru 2021, o 06:37

sl8er pisze:czy te czesci aligna maja teraz jakies inhibitory loctite, mialem podobny problem z t rex 600, zaden loctite nie lapal dopiero z opilkami miedzi zlapalo ? czy te czarne srobki sa pokryte jakas farba co blokuje loctite, czy moze stop jakis bez miedzi?

A czy to nie był podobny problem + rozwiązanie?

viewtopic.php?t=2872&start=560

mwx pisze:Dobra, teraz chyba wiem, doczytałem że masz czarne. To czarne to anodowane aluminium. Kup w sklepie Kreta do przetykana rur i zmyj nim anodę chociaż trochę z gwintu.
Ja bym to zrobił tak że bym do środka napchał plasteliny i postawił tak żeby gwincik był zanurzony w roztworze. Krecik zje alu więc nie trzymaj tego tam za długo - jak uzyjesz ciepłej wody to kilkadziesiąt sekund wystarczy. Gwincik jest tam bardzo drobny więc szkoda by go było za mocno wytrawic. Uważaj żeby w środku nie pogryzł bo będzie luz na wałku. Po trawieniu wypłucz dokładnie wodą i potem umyj jakimś alkoholem pędzelkiem ten gwint i całą reszte. Poskręcaj to z klejem możliwie szybko, zanim się utleni.

Jak zeżre za bardzo no to cóż.. i tak nie działało xD


Ta telefonie nie mogę skopiować linku bezpośrednio do posta:/
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 6 gru 2021, o 10:43

Taa tez to widzialem...
Ogólnie to jest tak, że sl8er ma problemy z trzymaniem loctite takie jakich nikt inny nie ma i prawdopodobnie to sl8er coś źle robi ale nikt nie jest w stanie powiedzieć co....
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 6 gru 2021, o 21:18

Sam zainteresowany już chyba nie jest zainteresowany więc nie ma sensu się tematem interesować ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2021, o 14:10

Wkurwił się, przyspawał na chama i dobra jest...
:D
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 25 wrz 2022, o 19:43

aikus pisze:Taa tez to widzialem...
Ogólnie to jest tak, że sl8er ma problemy z trzymaniem loctite takie jakich nikt inny nie ma i prawdopodobnie to sl8er coś źle robi ale nikt nie jest w stanie powiedzieć co....


chyba mam wieksze oczekiwania co do loctite.. :vhappy: . sa pewne sruby ktore nie lapia i zawsze te same... rozwiazalem problem ale teraz jest przeginka w druga strone. W miejscach gdzie loctite lapal slabo lub wcale dawalem opilki miedzi, lapie wtedy blysakwicznie i niestety lapie o wiele za mocno. Wczoraj przy wykrecaniu ulamaly mi sie dwie sruby w hubie glowicy RJX. Grzalem sruby lutownica, potem zapalniczka dawalo sie wykrecic po kawalku bo loctite zaraz znowu twardnial az mi sie znudzilo i zerwalem sruby... :wall2:
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 wrz 2022, o 20:27

Ałun. Wrzuć na miesiąc do roztworu z wodą. Rozpuszcza stal, amelinium nie
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 26 wrz 2022, o 09:10

:piwo2: no tak ale co rozpuszcza chinesium?
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 26 wrz 2022, o 09:49

:)
Rozpuści rozpuści. Tylko cierpliwości. Do dziś mam głowicę w gauce którą uratowałem w ten sposób po urwanej śrubie mocującej mikser.
Fajna jest, bo przy okazji zlazła z niej cała czarna farba, więc mam chyba jedyną srebrną głowicę w Gauce jaka istnieje.
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 27 wrz 2022, o 09:26

mwx pisze:Ałun. Wrzuć na miesiąc do roztworu z wodą. Rozpuszcza stal, amelinium nie


skad Ty masz taka wiedze...? Kupilem juz nowego huba, bo zamiast pomyslec, poszukac jakis sposobow zlapalem za wiertarke w efekcie zmasakrowalem gwint w hubie, nie mam wiertarki stolowej ani statywu. Chwile nawet myslalem czy moze jakims kwasem wytrawic ale zwykle amelinium jest wrazliwsze... a tu taka niewinna sol :kopara: Kupilem 250g bede testowal :)
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 wrz 2022, o 09:59

Jedna uwaga - ałun zeżre śrubę ze stali węglowej ale raczej nie ruszy nierdzewki.

Niektóre kulki do snapów są robione z nierdzewki - jak taki gwincik zostanie w aluminium to ałun raczej nie pomoże.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 wrz 2022, o 10:11

sl8er pisze:skad Ty masz taka wiedze...?


Aluminium ma to do siebie, że pasywuje, To jest jego cecha wykorzystywana w naczyniach aluminiowych, cysternach i tak dalej.
Więc jedyne co jest potrzebne to coś co rozpuszcza stal, a nie rozpuszcza tlenku aluminium.
Myślę, że sól kuchenna też by dała radę, tylko trwało by to baaaaardzo długo...
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 27 wrz 2022, o 11:04

aikus pisze:
sl8er pisze:skad Ty masz taka wiedze...?


Aluminium ma to do siebie, że pasywuje, To jest jego cecha wykorzystywana w naczyniach aluminiowych, cysternach i tak dalej.
Więc jedyne co jest potrzebne to coś co rozpuszcza stal, a nie rozpuszcza tlenku aluminium.
Myślę, że sól kuchenna też by dała radę, tylko trwało by to baaaaardzo długo...


czyli by wyrdzewialo w pi...du...?
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 wrz 2022, o 11:52

No cos w tym stylu :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 wrz 2022, o 11:54

Więc co za tym idzie tak jak Maciek mówi Jeśli masz stal nierdzewną tam to raczej Umarł w butach.
To najwyżej można by może jakąś elektrolizą próbować to robić ale to już nie wiem jak.

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość