Skrzynka na końcówki/narzędzia Dremel

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 wrz 2015, o 20:34

Od czasu jak stałem się szczęśliwym posiadaczem Dremela nabyłem "w międzyczasie" trochę frezów, tarczek i innych narzędzi. Jak zwykle pojawił się problem gdzie i jak to trzymać. Fabryczna waliza niestety wszystkiego nie pomieści a nadto wymyśliłem sobie, że chciałbym przechowywać wszystkie narzędzia w fabrycznych opakowaniach co automatycznie wymusiło poszukiwania pojemników z wymiarem komór 50x100mm.
Dlatego przy okazji wizyty w Lereoy-Merlin jak zwykle odwiedziłem dział z organizerami i ... zostałem przyjemnie zaskoczony nowymi pojemnikami.
To cała, bogata w warianty -> seria NOR firmy Prosperplast.
Wybrałem serię NOR T (od Transparent) ale i można również użyć S (od Schwarz - czarna) - kwestia czy się chce mieć dno przeźroczyste czy nie.
Obrazek

W komplecie jest zestaw przegródek w ilości odpowiadającej wszystkim dostępnym gniazdom

Obrazek
Obrazek

Do moich celów wystarczy mi co druga przegroda.
Niestety oryginalne blistry Dremela są za wysokie do tych skrzynek...

Obrazek

...ale w poziomie są niemal idealne - niestety trzeba będzie usunąć uchwyty do przegród.

Obrazek

Do tego celu użyłem lutownicy transformatorowej - skrzynki są z polietylenu więc przy "wycinaniu" trochę śmierdzi ale za to łatwo idzie...

Obrazek

Po kilkunastu minutach pracy cel został osiągnięty

Obrazek
Obrazek

i po załadowaniu sprzętu

Obrazek

Skrzynki są dostępne w kilku rozmiarach - ja wybrałem model 14" ponieważ niemal idealnie pasuje wymiarami do walizki Dremel

Obrazek

Obrazek

Po przymocowaniu paskiem

Obrazek

Skrzynki 16" dostępne są w wersji DUO spiętej z tyłu łącznikami i zapinkami z przodu (niestety na stronie producenta nie ma właściwych fotek tylko dwa pojemniki spięte taśmą ale w sklepie widziałem z łącznikami)
Wersja 14" też ma odpowiednie kształtki do łączników

Obrazek
Obrazek

i jeśli by się udało zdobyć od producenta łączniki tylne i zapinki przednie to można by złożyć skrzynkę DUO ale akurat z walizką Dremela nie jest to bardziej użyteczne

Obrazek

Można się pokusić o rzepy samoprzylepne żeby skrzynki nie przesuwały się na walizie ale trzeba do tego wymyślić jak (prosto i łatwo) przeskoczyć 3 mm różnicy poziomów - mi póki co się nie chciało myśleć

Obrazek
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 wrz 2015, o 20:56

Ja tez używam norów. Mam trochę bzika na punkcie organizerow i mam je do różnych celów. Bardzo polecam.
Ci co korzystali na polu z mojej torby narzedziowej widzieli niewielki kawałek mojej organizerowej kolekcji ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 12 wrz 2015, o 21:42

Osobiście zrobiłem inny manewr i po zakupie Dremela w Castoramie poszedłem i kupiłem całą walizkę akcesoriów w wersji chińskiej, multum elementów nawet nie najgorszej jakości jak się okazało i sukcesywnie dokładam do niej oryginalne. Plusem jest to, że ma sprytne mocowania na różne dziadostwa, minusem jest sposób zapięcia (draństwo się otwiera). W wolnym czasie cyknę fotkę.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 wrz 2015, o 06:47

Cholera i po co zescie poruszyli ten temat...
Mam jednego NORa, jedno jakies chjwc i trzy inne zupelnie niekompatybilne pudelka z zadnym z nich (za to idealnie kompatybilne ze soba).
Tak czy siak - p!3rdolnik.
Ale jakos to funkcjonowalo... Teraz nie bede mogl spac dopoki nie kupie trzech czy czterech NORow i sobie tego nie poukladam.
BTW: wybieram sie dzis do BRICO. Czy ktos wie czy NORy sa w BRICO?
Bo jesli nei to sie kopne do obiego na Ursynowie, albo do liroja w piasecznie...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 15 wrz 2015, o 07:25

Nie. W Brico (WAW-Wilanów) nie mają NOR-ów
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 wrz 2015, o 09:47

W obi na ursynowie tez nie ma.
Są na stałym wyposażeniu Castoramy i Kerfurow (tu najtaniej). W pozostałych bywają przypadkowo i z reguły drożej. Wiem, bo mam na ich punkcie lekkiego bzika (łącznie będzie ich ok 15 ) i trochę się kupowało.

Np "narzedziówka lotniskowa":

Obrazek Obrazek

Że nie będę wspominał ile osób już z niej korzystało i ile wisi mi za to pisiont groszy ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 wrz 2015, o 10:00

CAstorama - najblizej na Goclawku...
Spooko - moze byc i Castorama.
Reszte gratow ktore potrzebuje kupie gdziekolwiek...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 wrz 2015, o 10:05

Masz jeszcze na krakowskiej. Obwodnica szybko, gdybyś po coś i tak jechał na Ursynów.

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości