Warsztat Carsona

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 mar 2020, o 02:12

Też ładuję na maxa. No czasem coś jebnie, to wtedy naprawiam. Ale nie od ładowania na maxa tylko od kombinacji, albo przez ogólnie losową jakość
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 8 mar 2020, o 10:38

Moim anitmaterem również od samego początku ładuje ile fabryka dała.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 mar 2020, o 21:28

Czyli jednak tylko ja...
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 8 mar 2020, o 22:17

Mirek bo z Twoimi isdt jest jak z moimi ESC w m2. Nie palą się jedynie na pół gwizdka

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 9 mar 2020, o 00:22

ISDT można cisnąć śmiało na maxa, tylko lepiej im dać możliwie wysokie napięcie. One są malutkie jak na moce które przenoszą i jak muszą jeszcze mocno podbijać napięcie (np z 12V na wejściu do 25.2V na wyjściu ) to się ostro piecują. To z resztą dotyczy każdej ładowary, nie tylko ISDT.
Ostatnio zmieniony 9 mar 2020, o 08:55 przez mwx, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 mar 2020, o 08:34

Prawda, ale ja wszystkie ładowarki pędzę z 12V i i tak zawsze daję na maksa.
Ładowarki same w sobie ograniczają moc jeśli napięcie jest za niskie żeby wyciągnąć maksa, więc zakładam, ze pracują z taką mocą jaka teoretycznie nie powinna ich zabić.

A te ISDT.... od początku jak tylko się pojawiły ... to jakoś tak mi się wydawały za małe jak na moce które mają przenosić jeszcze kosztując tyle ile kosztują.
No kuźwa... cudów nie ma - Ładowarka może być: mała, mocna, tania - można wybrać tylko dwie opcje na raz.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 9 mar 2020, o 08:56

nie wkurzac mnie :) kupilem dwie takie zeby szybko ladowac pakiety w wy mi tu dopiero teraz o tym, ze trzeba z nich na pol gwizdka jechac hmm
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 9 mar 2020, o 08:59

Nadal uważam że ISDT to niepodważalny zwycięzca w kategorii rozmiar+moc+cena+możliwości.
Ja się tam nie znam, ale wydaje mi się że to jedyny w miarę poważny producent który oferuje coś świeżego a cała reszta odgrzewa stare kotlety. Stąd miniaturyzacja która wydaje się nienaturalna gdy porównujemy do ładowarek zaprojektowanych 15 lat temu.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 9 mar 2020, o 09:11

Nie jedyny. Fajne ładowarki, także z wbudowanym zasilaczem ma hota.

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 mar 2020, o 13:02

mwx pisze:Nadal uważam że ISDT to niepodważalny zwycięzca w kategorii rozmiar+moc+cena+możliwości.
Ja się tam nie znam, ale wydaje mi się że to jedyny w miarę poważny producent który oferuje coś świeżego a cała reszta odgrzewa stare kotlety. Stąd miniaturyzacja która wydaje się nienaturalna gdy porównujemy do ładowarek zaprojektowanych 15 lat temu.


Ja też się nie znam, ale pewne rzeczy, jak prawa fizyki nie zależą od postępu technicznego.
I jeśli przykładowo, ładowarka ma moc 200W i sprawność 90% (chciałbym mieć taką ładowarkę), to znaczy, że 20W musi skutecznie wypromieniować w postaci ciepła. No i teraz im mniejsze są jej gabaryty, tym trudniej jest to osiągnąć nie rozgrzewając jednocześnie ładowarki do nie wiadomo jakiej temperatury, (bo ilość wypromieniowywanego ciepła przez ciało do otoczenia jest proporcjonalna do czwartej potęgi różnicy temperatur pomiędzy ciałem a otoczeniem)
Oczywiście sprawa się trochę zmienia jeśli weźmiemy pod uwagę chłodzenie aktywne, czyli wiatraki.
No ale jeśli w takim iChargerze, albo klonie wiatraki mają co robić, a w ISDT są o połowe mniejsze to...
... musiałyby zaje**scie głośno wyć.
A nie wyją!
Zostaje zatem sprawność elementów półprzewodnikowych. I tu oczywiście ugrać można najwięcej stosując elementy wysokiej jakości....
... które kosztują X * tyle co te tańsze.

I tak dochodzimy do mojego twierdzenia:
duża moc, małe gabaryty, niska cena - wybierz dwa.

ISDT daje trzy rzeczy na raz - ja w to po prostu nie wierzę.
Z resztą nie trzeba się trzymać ładowarek modelarskich.
Zobacz jakie gabaryty mają zasilacze USB i jaką mają moc.
Zobacz jakie gabaryty mają zasilacze do lapków i jaką mają moc.
No kuźwa ... naprawdę cudów nie ma.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 9 mar 2020, o 13:17

Aikus sprowadzanie kwestii zapotrzebowania na chlodzenie urządzenia do halasu jaki wydaje wentylator to dosc mocne uproszczenie :) Doktoratu z systemow chlodzenia nie mam ale kiedys dosc mocno siedzialem w temacie (czasy athlonow, celeronow) przy okazji podkrecania pctow. Rozbudowa, przedbudowa AC, chlodzenie wodne wlasnej konstrukcji, bloki na rdzenie ukladow tez robilem i wiem, że dobrze przemyslane chlodzenie potrafi dzialac nieporownywalnie wydajniej od bezmyslnie jebnietego wentylatora ustawionego na max obroty. Poza tym jest tez kwestia do jakiej temperatury pracujacego ukladu dązy producent projektując chlodzenie. Moze byc tak ze klonach ichargera wentyle moglyby spokojnie dzialac na 70% i nadal zapewniac optymalna temperature pracy. Nie mam jeszcze jak przetestowac max mocy tego mojego isdt q8 ale mam nadzieje ze te 18-19A bede mogl wyciagnac z tego.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 mar 2020, o 14:07

Carson pisze:Aikus sprowadzanie kwestii zapotrzebowania na chlodzenie urządzenia do halasu jaki wydaje wentylator to dosc mocne uproszczenie :)


Nie, uproszczenie to Ty stosujesz odnosząc się do tego co ja napisałem ;)

Carson pisze:Doktoratu z systemow chlodzenia nie mam ale kiedys dosc mocno siedzialem w temacie (czasy athlonow, celeronow) przy okazji podkrecania pctow. Rozbudowa, przedbudowa AC, chlodzenie wodne wlasnej konstrukcji, bloki na rdzenie ukladow tez robilem i wiem, że dobrze przemyslane chlodzenie potrafi dzialac nieporownywalnie wydajniej od bezmyslnie jebnietego wentylatora ustawionego na max obroty.


TAK!!!
I jakie ma wtedy rozmiary?

Carson pisze:Poza tym jest tez kwestia do jakiej temperatury pracujacego ukladu dązy producent projektując chlodzenie.


Przeczytaj jeszcze raz wszystko co napisałem...
.... a potem pokaż mi podkręconego Athlona z malutkim i jednocześnie cichutkim wiatraczkiem.
;)



Carson pisze:Moze byc tak ze klonach ichargera wentyle moglyby spokojnie dzialac na 70% i nadal zapewniac optymalna temperature pracy.


Dużo zależy od temperatury otoczenia.
Ale obawiam się, że wątpię.


Carson pisze:Nie mam jeszcze jak przetestowac max mocy tego mojego isdt q8 ale mam nadzieje ze te 18-19A bede mogl wyciagnac z tego.


Życzę Ci tego z całego serca.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 mar 2020, o 17:58

Jest jeszcze inna kwestia, którą możnaby uwzględnić przy ocenie ładowarki - głównie mam na myśli isdt. Relacja ceny do mocy. Nawet nie koniecznie tej maksymalnej co po prostu stosowanej. Nawet jeśli ja jadę ma max 75% ta ładowarkę (choć to jak widzę bardziej moja fanaberia niż konieczność) to i tak cena w przeliczeniu na jej używane Waty jest mega niska. Do tego dochodzi rozmiar, wygodny ekran, interface i inne drobiazgi... Jak na moje potrzeby jest optymalnie. Co nie znaczy, że dla każdego.

Co do awaryjności - przy moim użytkowaniu - max 75% mocy starą isdt 500W zrobiłem ok 1000 ładowań i sprzedałem w pełni sprawną. Inne które mam lub miałem robiły również setki ładowań bez żadnej buby.
O tych z awarią też słyszałem. Podobnie jak o awaryjnych zasilaczach, nadajnikach, helikach, reglach....
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 10 mar 2020, o 14:00

No a to jak ladujesz pakiety do xl'a? pewnie ze 4-6 sztuk masz. 5000mAh? przy ladowaniu 1C daje 20-30A pradu
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 mar 2020, o 17:43

Akurat do XLa mam 3 lipo. Nie brałem więcej bo obecnie malo latam. Domówiłem 4go teraz. Więcej będzie jak wrócę do latania w trybie jak wcześniej... ;)

A ładowarki mam 2 po 600W. Wystarcza. Większe lipo troche bardziej szanuje i staram się mieścić właśnie w 1C. Co innego 1450 - te potrafię zmartretować ładowarą :D
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 17 mar 2020, o 08:51

Prace trwaja. Wczoraj wycialem otwory na ladowarki, gniazdo 230V, xt60 i zlacza balansera. Dzisiaj jest plan zeby rozrysowac i wyciac otwory wentylacyjne :thumb:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Qba
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 52
Rejestracja: 16-02-2018
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Qba » 17 mar 2020, o 19:13

Dobrze wygląda ta Twoja skrzynka z ładowarkami, fajny pomysł i wykonanie :nw: Tak patrzę na to i zastanawiam się jak planujesz ładować pakiety? Przy takiej elektrowni to spokojnie 12 szt na raz naładujesz. Planujesz drogą bezpieczną skrzynkę do pakietów czy wszystkie władujesz na te ładne ładowarki i zamykasz skrzynkę? Chyba że będą luźno leżeć na stole :D jak do tej pory się nic nie zjaralo to dlaczego miało by coś pójść nie tak ;)
Kuba Jarocin
Trex 470LM, Wing Z-84, Quad recer 5 i DJI FPV, TRAXXAS E-revo 2.0, Spectrum DX8 G2 plus TBS Crossfire
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 17 mar 2020, o 20:48

Bede ladowal 4-6x 1450mAh 6S i 4x 3600mAh 6S. Pakiety obok skrzynki i wszsytko polaczone kablami. Walizka w trakcie ladowania nie bedzie zamykana ze wzgledu na chlodzenie :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 mar 2020, o 22:09

Myślałem że że względu na niebieskie ledy

A może na górnej części dać jakieś głośniczki i muzyczke? :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 17 mar 2020, o 22:26

te płytki od balansera wyglądają jak schody do piwnicy...

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron