naprawa iMAX B6

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 24 maja 2020, o 19:15

Cześć.
Jakiś czas temu wyciągnąłem swoją starą ładowarkę z szuflady, podłączyłem i po usłyszeniu charakterystycznego "pik" nie zobaczyłem nic na wyświetlaczu. Podświetlenie działało ale poza tym nic. Średnio się tym przejąłem bo w szufladzie leżały jeszcze 2 nówki ECO8 więc wziąłem pierwszą lepszą a iMAX wylądował znowu w szufladzie a potem w woku na elektrośmiecie.
Dziś rano pomyślałem, że w drodze są 2 pakiety i wypadałoby mieć do każdego ładowarkę. Przypomniał mi się iMAX, więc przytargałem go z powrotem do domu, rozebrałem i podłączyłem do zasilacza. Wyglądało to mniej więcej tak
Obrazek
Mocno sparzył mnie stabilizator z drugiej strony płytki więc pomyślałem, że może coś się z nim stało (przypomniałem sobie, że kiedy ostatni raz używałem tej ładowarki, zasilacz do niej poszedł z dymem). Niby miernik nie wskazywał, że coś z nim nie tak ale na wszelki wypadek wymieniłem, niestety to nie pomogło. Wtedy głos w głowie (nie mówcie nikomu, że je słyszę) podpowiedział "a może to wyświetlacze?". Nie będę już przytaczał pełnej wymiany zdań ale w końcu głos wygrał i aczkolwiek niechętnie ale zabrałem się za wylutowywanie wyświetlacza.
Jako, że po zabawach z arduino zostało mi trochę różnych rzeczy, znalazły się w walizeczce też 2 takie same wyświetlacze. Podłączyłem jeden (niestety ten też miał dolutowane piny więc te też musiałem wylutować) i oto co zobaczyłem.
Obrazek
"To żyje" pomyślałem ... tylko coś nie tak z kontrastem. Stary wyświetlacz miał na płytce napisane "v1.1" a nowy "v2.3", może coś w obsłudze kontrastu się zmieniło, więc dorobiłem taki oto workaround:
Obrazek
Poskładałem, podłączyłem jakiś pakiecik (na wszelki wypadek taki, co mi na nim jakoś szczególnie nie zależy), skalibrowałem i wio ....
Obrazek
Obrazek
Doładowało pakiet 2x3S do 4.18-4.21 na celę (zastanawiam się czy nie za dużo), teraz leci rozładowanie (będzie pewnie trwało wieki bo tylko 1A), potem zobaczę jak wyjdzie storage.
Wygląda na to, że działa ...
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 24 maja 2020, o 20:07

Piękna robota :D

Masz świadomość, że istnieją płytki do ładowania równoległego i nie trzeba mieć 7 ładowarek jeśli masz 7 pakietów ;)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 24 maja 2020, o 20:32

Nie odbieraj mi satysfakcji z dobrze wykonanej, nikomu do niczego niepotrzebnej roboty :D
A tak serio to samej płytki nie mam ale mam taki rozgałęźnik i z jego pomocą ładuję pakiety 3S jako jeden 6S (czyli szeregowo a nie równolegle) i nie jestem z tego zadowolony. Oba pakiety mają sparowane cele i one ladują się w jednym tempie, natomiast między pakietami nie jest idealnie i tempo jest zauważalnie inne pierwszej fazie ładowania. Niby wszystko się wyrównuje w drugiej ale jakoś mi się wydaje, że nie powinno tak być. Płytka równoległa sprawuje się lepiej?
Poza tym, ładowanie z płytką wymaga chyba pakietów o tej samej pojemności czyli 2.2 i 2.6 raczej się nie uda? Czy źle kombinuję?
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 24 maja 2020, o 21:42

Ekstra! Uwielbiam patrzec jak inni naprawia sprzety, ktore typowy kowalski wyje.alby na smietnik i kupil nowy! :D Ja dzisiaj naprawilem (prawdopodobnie, jeszcze testy w powietrzu zostaly) microserwo.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 24 maja 2020, o 22:14

No tu akurat robota była potrzebna - jasne że nie odbieram, tym bardziej szacun, bo ja bym nie zrobił (chyba).

A co do płytki równoległej, to ja korzystam z 3, nigdy żadnej skuchy z tego powodu nie było. Staram się ładować te same pojemności i o podobnym stopniu rozładowania (czyli od storage do full). Do 4 pakietów 3300 często doczepiam 2700, negatywnych skutków póki co nie zauważyłem.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 25 maja 2020, o 09:08

E tam, wymiana wyświetlacza to nie rocket science, więc dałbyś radę na pewno. To był ślepy strzał a nie jakaś zaawansowana diagnoza więc też nie wymagało to głębokiej wiedzy :D

Jeśli te płytki się sprawdzają to postaram się kupić jak będzie okazja i wypróbować. Dzięki za podpowiedź.

Carson, a co z tym serwem robiłeś? Jakie były objawy? Może też opisz to się przyda komuś ;) Sam chętnie poczytam.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 25 maja 2020, o 09:18

redb pisze:E tam, wymiana wyświetlacza to nie rocket science, więc dałbyś radę na pewno. To był ślepy strzał a nie jakaś zaawansowana diagnoza więc też nie wymagało to głębokiej wiedzy :D

Jeśli te płytki się sprawdzają to postaram się kupić jak będzie okazja i wypróbować. Dzięki za podpowiedź.

Carson, a co z tym serwem robiłeś? Jakie były objawy? Może też opisz to się przyda komuś ;) Sam chętnie poczytam.


Po krecie zaczelo drgac i zmieniac pozycje ;) Wrzuce wieczorem relacje z naprawy do swojego watku.

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość