Mikado - Logo 200

Trala la - czeka na opis Mirkaa
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 8 sie 2020, o 21:45

aikus pisze:No... tak, że podczas gdy w wątku o OMP toczą się całkiem rzeczowe merytoryczne dyskusje, tutaj w watku o Mikado Logo 200 równie rzeczowo i celnie rozmawiamy o nasraniu i o gównach.
:thumb:
:vhappy:
Bo wy to każdy, najporzadniejszy wątek umiecie zmieszać z błotem.

A wracając do Logo 200. Opcja antigravity może mu pomóc i jest ciekawa. Przetestowałem to w XL 550 i działa. W takim srajtku jak ten Logo 200 może nawet dużo pomóc. Ale to nadal pierdziel rozmiaru 200. Nie oszukujmy się że będzie latać jak 500 lub nawet 380. Nie ta masa, nie ta bezwładność.
A to co widać na filmach reklamowych to wynik złotych palców Kale'a i Mirko...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 9 sie 2020, o 11:51

Kula IMO uprawiasz jakas semantykę. Odkąd mam psa nigdy nie sprawdzam, czy to co przyniosl na siersci to błoto czy mało medialne gówno. Czy złote paluszki Mirko umaczane w reklamie coś zmieniają w konkulzji tego subwątku? :) argument że każdy może nauczyć się tak latać, a w tym celu musi mieć logo200 wydaje się trochę naciągany
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 21 paź 2020, o 06:26

Taka ciekawostka, ile może kosztować używany mikrus rtf ;)
Obrazek

Wysłane z mojego IN2010 przy użyciu Tapatalka
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 paź 2020, o 07:47

hmm hmm hmm

Tak się tylko zastanawiam, czy .... Jak to właściwie jest..?
Czy to może kosztować ile chce sprzedawca, a ile ktoś zapłaci to sie okaże, czy może kosztować tyle ile ktoś będzie gotów zapłacić...?

No bo w sumie można do tej ceny dopisać zero i będzie kosztować wiadomo ile.
Mało prawdopodobne, żeby ktoś tyle zapłacił, ale a co jak zapłaci?
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 21 paź 2020, o 08:01

No tak tylko, ze jakby nie patrzec to w zestawie jest droga apka i FBL, racja? Troche sie uczepiliscie tego mikado a wezmy np taki zestaw, ktory tez moze osiągnąc zawrotną cenę
RTF oxy 2 + brain
kilka pakietow
ix12
i co? nie sprzedajac a za pol darmo cena to kilka tys zl.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 paź 2020, o 08:30

Nie, nie, spoko ja się nie czepiam - Mikado jest drogie, ale nie jest to jakiś kosmos, natomiast teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki zestaw wystawić po cenie jeszcze wyższej i to tak o rząd wielkości wyższej. No bo co? Kto mi zabroni...?
Ja jestem tylko zwykłym kowalskim, więc tym bardziej mogę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że np. Modelarnia robi takie rzeczy cały czas i cały czas znajduje jeleni którzy kupują... te nie tanie rzeczy, bez Rabatu, który jest tylko stolicą Maroka :/
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 paź 2020, o 13:41

55 jurków taniej niż w sklepie - jest okazja, no co chcecie :mrgreen:

logo200.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 21 paź 2020, o 13:50

@mwx vbar z ogłoszenia ma rescue, do którego trzeba dopłacić, więc różnica jeszcze większa.

Wysłane z mojego IN2010 przy użyciu Tapatalka
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 paź 2020, o 14:54

Jakoś tak założyłem że ten NEO mini dodawany na siłę do helika typowo do nauki ma już domyślnie "najwyższą wersję softu z funkcjami przyjaznymi początkującym", szczególnie że ma antigravity które normalne NEO mają tylko razem z Rescue.

Ale możliwe że nie doceniłem przebiegłości i chciwości Mikado.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 21 paź 2020, o 14:59

Nie, trzeba dopłacić 95euro :)
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 paź 2020, o 15:36

No spoko. To ja zostaję przy tłuczeniu 380tki.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 21 paź 2020, o 17:10

mwx pisze:
Ale możliwe że nie doceniłem przebiegłości i chciwości Mikado.


Mikado to chyba najbardziej cwana firma od heli. Od 10 lat sprzedają ten sam model jako 10 różnych wersji :)
Jakoś mnie nie zaskoczyło że do Rescue w Logo 200 trzrba dopłacić. Powinno być nawet droższe niż dk normalnego Vbara, bo przecież soft musi być bardziej ściśnięty

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 paź 2020, o 17:58

Więcej niż 10 lat. Magia. Może to ten wygląd nawiązujący do helików z lat '90 chwyta publikę za serce.
Pamiętam jak Raptor 50 wydawał mi się nowoczesny z wyglądu i dynamiczny, postawiony obok Logasa :D
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 21 paź 2020, o 18:58

Marudzicie ;) Czy to zle, ze nadal mozesz kupic bez problemu czesci do modelu, ktory masz od 10lat? Czy może lepsza jest praktyka SABa, wycofywanie starych modeli i tworzenie nowych konstrukcji malo kompatybilnych ze starymi. Zobaczymy czy XL za pare lat nadal bedzie istnial na rynku, europejskim. Mikado jest drogie, to fakt, ale nadal sa na rynku. Obecnie wszystkie heliki niebędące goblinem wygladaja tak samo - wg MWX jak sprzet z lat 90 - wiec nie wiem co to za argument :) No dobra, soxosy wygladaja troche inaczej
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 paź 2020, o 19:40

Nie żebym się chciał bawić w adwokata jakiejś marki, ale ... do którego to starego modelu SABa nie można kupić części? ;)

Oni bardzo dobrze wiedzą że muszą wspierać stare modele bo uczą się na przykładzie Mikado ;)
W 50% dlatego właśnie lubię sprzęt od Włochów. Pozostałe 50% bo mi się podoba.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 21 paź 2020, o 20:27

W sumie to też nie chciałbym się jednoznacznie opowiadać po stronie żadnego z obozów. Miałem Logasa - średnio się polubiliśmy, ale jedno o co choćbym nie wiem jak chciał się przyczepić - nie dałbym rady: Jakość wykonania. Od czubka płozy, poprzez ślizgacz ogonowy skończywszy na głowicy.
Średnio się polubilismy - no średnio, z wielu powodów o które mniejsza - generalnie od początku podszedłem do tego modelu w sposób trochę niewłaściwy.
Natomiast wszystkie inne modele (marki) jak wspomniany XL czy ALZRC... noooo to tutaj ZAWSZE jest coś takiego, że "Tutaj by się można przyczepić, no ale za te pieniądze..."
Igh?
No więc w Mikado - NIE MA czegoś takiego do czego się można przyczepić.
No ale właśnie, to jest jeden aspekt, który nierozerwalnie ciągnie za sobą drugi i tym drugim jest kasa.
Gdyby nie fakt, że mojego logasa "zdobyłem" w sposób bardzo specyficzny, to prawdopodobnie ten model nigdy nie zagościłby w mojej flocie.
Właśnie ze względu na cenę.

Fakt oczywisty i niezaprzeczalny, ze wybieram XLPOwera albo ALZRCa z biedy - tak, zgoda. Gdybym miał niewyczerpalne źródło pieniędzy, albo chociaż miał o jedno zero mniej na minusie...
Ekhem... No właśnie... to co ja bym zrobił...? Czym bym latał?
Goblinem? eee, nie. Średnio podoba mi się ich specyfika, też miałem, też się nie polubiłem, poza tym, żaden ze współczesnych goblinów nie podoba mi się tak jak podobał mi się ten pierwszy.
Logo? być może. W trochę innej konfiguracji.
XLpower 550? to bardzo prawdopodobne.
GauiX3 / ALZRC X360 - więcej niż pewne.
A czemu?

Może temu, ze z moimi preferencjami nie bardzo jest z czego innego wybierać..?
A obserwując tendencje warunków rynkowych nie w ciągu dwóch / trzech, tylko raczej w ciągu 8 - 10 lat wychodzi na to, że to właśnie firmy pokroju ALZRC i XLPower zdobywaja rynki, podczas gdy stare porządne firmy pokroju Mikado się wykruszają.
Gdzie jest Kasama?
Gdzie jest Compass?
za mało przykładów? No mało, bo na tym rynku w ogóle wszystkiego jest mało.

Align jakieś ... nie wiem 10 czy 15 stał się prekursorem nowej ery helikopterów RC. Sporo tańszych niż dotychczas, akceptowalnych jakościowo... Wyczuł rynek tak sobie i dlatego nie zawojował świata jakoś mega spektakularnie, ale też poszło mu nie najgorzej, bo cały czas istnieje.

ThunderTiger trzyma się ogólnie pojętego rozsądku. Był niszą i jest niszą - nic się nie dzieje.
A Mikado...?
Ciężko wróżyć, ale jakbym miał obstawiać to bym powiedział, że właśnie ta firma, jeśli nie zmieni swojej polityki cenowej, będzie kolejnym kandydatem do zniknięcia bądź przejęcia.
No albo będzie jak z Graupnerem. Niby jest, ale co w tym zostało z oryginalnego Graupnera poza nazwą (bo chyba ze trzy zmiany właściciela w ciągu kilku ostatnich lat... )? I kto tego używa oprócz Niemców, którzy używają tego tylko dlatego, że cena ich nie odstrasza no i z patriotycznego sentymentu.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 paź 2020, o 20:55

ThunderTiger niszą?
15 lat temu raczej nie było popularniejszego helika na Globie niż Raptor 30/50.
Dopiero jak pojawił się droższy ale jednak nowocześniejszy T-rex 600 to Rapcie zaczęły znikać. Brak helika w klasie 450 też dał im popalić. Mini titan był tak spóźniony że już nikt tego nie chciał.
Teraz TT nie istnieje, zastanawiam się czy to w ogóle jest jeszcze produkowane, czy te resztki na stronach wiszą tylko po to żeby pozbyć się jakichś tam zapasów z magazynu i wtedy zawinąć interes helikopterowy do końca.
Jak pokazuje niedawna historia nawet nowych kitów TT nikt nie chce za grosiki. Tu jest zgon, ewentualnie sztuczne podtrzymywanie życia a nie rozsądek ;)

Ten ryneczek jest tak mały i hermetyczny że wystarczy jedna mała wpadka, albo odrobinę nowsza moda, żeby wykończyć daną markę albo wybić którąś na górę. Dlatego pojawiają się i znikają.

Co do Logo mam dość prostą teorię - Niemcy są bardzo patriotycznie nastawieni do zakupów. Jak Niemiec ma do wyboru sprzęt tańszy, ale nie niemiecki, albo droższy i nawet nieco mniej modny, ale niemiecki - to wybierze ten niemiecki. W Niemczech modelarstwo RC zawsze było bardzo popularne i nadal się trzyma, więc ta grupa odbiorców jest spora, a domyślnym wyborem jest lokalne Mikado. Oczywiście nie tylko niemiecki rynek ciągnie tę markę, ale myślę że jest bardzo bezpiecznym i stabilnym buforem pozwalającym przebić się przez różne inne mody.
Za to co MIkado zrobiło z vControlem to czapki z głów. Poszli na maxa iPhone'owym stylem i wstrzelili się idealnie w czas i modę. Ludzie przyzwyczaili się właśnie że bulą więcej za elektronikę "klasy premium", tylko dlatego że jest "premium" no i MIkado wykorzystało to idealnie. Na dodatek zrobili na prawdę wygodny do trzymania nadajnik - tego nikt jakoś nie może przebić.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 paź 2020, o 07:22

Oooo. Ostatnie zdanie bardzo trafne. I długo się nad tym zastanawiałem i nie raz z resztą. Dlaczego na świecie tyle fajnych nadajników a tak niewielu producentów myśli o ich ergonomii. Wiem, wiem, każdy ma inne dłonie... Jednak producenci aut pomimo to potrafią robić wygodniejsze kierownice w trzymaniu niż koło od betoniarki. A tutaj? Same kanciaste kloce...
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 22 paź 2020, o 07:54

Don Mirson pisze:Oooo. Ostatnie zdanie bardzo trafne. I długo się nad tym zastanawiałem i nie raz z resztą. Dlaczego na świecie tyle fajnych nadajników a tak niewielu producentów myśli o ich ergonomii. Wiem, wiem, każdy ma inne dłonie... Jednak producenci aut pomimo to potrafią robić wygodniejsze kierownice w trzymaniu niż koło od betoniarki. A tutaj? Same kanciaste kloce...
Mirek, to że Frsky i Spektrum robią klocowate cegły, bez elementarnej ergonomii to nie znaczy że tylko to jest na świecie. Ten Radiomaster którego ostatnio testowałem, mój stary i nowy Graupner to radia przemyślane i ergonomiczne.
Latałem na Vcontrol i dla mnie był mniej wygodny niż Graupner czy Radiomaster.
Vcontrol ma swoje zalety i także ogromne wady, jak konieczność używania Vbara (który idealny nie jest).

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 22 paź 2020, o 10:08

mwx pisze:Jak pokazuje niedawna historia nawet nowych kitów TT nikt nie chce za grosiki.

Nie wiem czy masz na myśli model który miałem do sprzedania(TT Raptor E700), czy coś innego, w którego temacie nie jestem, ale helik został sprzedany do Francji. Za ile? Francuz zapłacił za niego około 2200zł (oczywiście po przewalutowaniu z ojro). Kto w PL zapłaciłby tyle za ten model kit? NIKT? Z tego co się dowiedziałem, nowy posiadacz TT jest starym zawodnikiem F3C i potrzebował lekkiego modelu, dlatego osobiście nie uważam, żeby TT był złym modelem, lecz jedynie mało popularnym, z bardzo kiepskim zapleczem części zamiennych w PL.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X

Wróć do „Mikado”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości