T-Rex 450

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1286
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 3 maja 2022, o 09:10

Piotr_T pisze:Większy regiel... 60A... w 450... hmm
W sensie, że raczej pod 380. W 450 możesz dać na podłogę tyle, że będzie wystawać.
Gdybym JA miał reanimować 450 to kupiłbym serwa, które po prostu dadzą radę na niskim napięciu i nie wymieniał regla. KST215v2 chodziły na 5V. Trzebaby zapytać D.Adama czy V3 tez pójdą. a chyba pójdą, bo w combo Adam na sklepie ma HobbyWing SkyWalker 40A 2-3S 3A/5V BEC. No ale Syfon chce mieć 8,4 V...
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 maja 2022, o 09:19

Piotr_T pisze:Większy regiel... 60A... w 450... hmm
50A HW Platinum po bożemu, czyli na płasko w ramę ALZRC 450 Sport Pro 2 (czyli klona najbardziej typowego z typowych) nie wchodził. Dało się go zamontować, a raczej upchać w pionie, ale nie było to rozwiązanie które jakoś wyjątkowo przypadło moim gustom. Podobnie zresztą jak cały model. Może Oryginał jest ciut, trochę, znacznie (niepotrzebne skreślić, nie wiem, nie miałem do czynienia z Alignem) lepszy, ale tak jak mike napiszę - na chwilę obecną są dostępne o wiele lepsze modele +/- tej wielkości. Zresztą wcześniej też były, o czym świadczy mój podpis, w którym ciągle widnieje Miniak (też nie bez wad i wyraźnie ustępujący np. P380 V2, ale IMHO i tak dystansujący Trexa 450 o co najmniej całą długość :-) ).

Pozdrawiam,
Piotr.


Ja latalem na yepie 40A :) chyba wystarczal. Do tego zapodac lekkie serwa w plasticzanych obudowach i mozna zmontowac naprawde fajny model. Zastanawialbym sie tylko na TT zamiast paska przy 3s. Jednak opory takiego napedu TT sa znacznie mniejsze wzgledem napietego paska.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 26 wrz 2022, o 11:50

Panowie mam problem. Renimuję starego T rexa 450SE. Przeróbka na fbl Tarota. No i przez głupotę spaliłem jedno serwo HIteć HS 65HB. Kupiłem inne ALZRC DS542PM ze względu na cenę parametrami niby to samo. Pierwszy problem to maksymalne wychylenie nowego serwa było za małe w stosunku do HIteków. Regulacja mechaniczna nic nie dała. W neutrum wszystko na zero a w maksymalnych wychyleniach na ALZRC było za mało. Zwiększyłem Endpointy na nowym serwie i jest ok. Teraz nie wiem czy dobrze to zrobiłem czy jest jeszcze inny sposób na wyrównanie zasięgów. No i kolejny problem to zbyt duże opóźnienie czasu reakcji na sygnał nadajnika tego nowego serwa. Gołym okiem widać, że serwo ALZRC przy szybkiej zmianie reaguję wolniej niż Hiteki. Tu próbowałem opóźnić w nadajniku stare serwa ale nie przynosi to efektu ciągle mam rozjazd w skoku ogólnym co pewnie przyniesie efekt taki, że przy gwałtownej zmianie wysokości zmieni się też i przechylenie. modelu. Jest na to jakiś sposób czy muszę kupić jednakowe serwa?
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 26 wrz 2022, o 12:01

Najlepszym rozwiązaniem jest zamontować trzy identyczne serwa nie kombinować tylko zmienić i latać
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 26 wrz 2022, o 12:13

Na tarcze powinny isc 3 identyczne serwa.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 26 wrz 2022, o 13:33

Najlepszym rozwiązaniem jest zamontować trzy identyczne serwa nie kombinować tylko zmienić i latać

Carson pisze:Na tarcze powinny isc 3 identyczne serwa.


Dzięki koledzy. W takim razie zamawiam Hiteca
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 26 wrz 2022, o 14:59

Ja bym chyba poszedł w Alzrc. To już cyfrowe serwo a nie analog, no i ze 2 razy tańsze. Czyli w tym samym koszcie będziesz miał cyklikę cyfrową no i nowe serwa a hiteki to też nie wiesz kiedy padną bo już chyba mają parę latek nie?
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 wrz 2022, o 15:18

65tki są raczej nie do zajechania. Męczyłem je okrutnie swego czasu i dopóki zębatki były łatwo dostępne nie potrzebowałem nic innego. Niestety zębatki łatwo zajechać i trudno kupić.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 26 wrz 2022, o 15:24

no to już jak tam sobie teściowa życzy ...

a w sumie alrzcom też nie zarzucisz, że padają jak muchy, sam pisałeś, że ponad 1000 lotów + jedną peryskopową przeżyły ;)
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 26 wrz 2022, o 20:44

redb pisze:no to już jak tam sobie teściowa życzy ...

a w sumie alrzcom też nie zarzucisz, że padają jak muchy, sam pisałeś, że ponad 1000 lotów + jedną peryskopową przeżyły ;)


Daliście do myślenia. W sumie jedno już jest jeszcze dwa w cenie HIteca i będą ALZRC. Pomyślę...
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 wrz 2022, o 20:48

Owszem, 1000 lotów ale to zupełnie inne serwa.

Te o których pisze Luki to zdaje się klony 65tek (chociaż nie mogę być pewny bo chyba coś pomieszał z numerkami). Kiedyś słyszałem że są dość awaryjne, ale to może jakiś mity.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 26 wrz 2022, o 22:42

mwx pisze:Owszem, 1000 lotów ale to zupełnie inne serwa.

Te o których pisze Luki to zdaje się klony 65tek (chociaż nie mogę być pewny bo chyba coś pomieszał z numerkami). Kiedyś słyszałem że są dość awaryjne, ale to może jakiś mity.


Trochę ciężko się doczytać ale jestem na 99% pewien, że Hitec to HS 65 HB w necie patrze i wychodzi, że to samo a innych nie ma o podobnym oznaczeniu. ALZRC to DS452PM. Nie wiem jak jakościowo ALZRC ma metalową zębatkę a Hitec plastikową. Niby parametry te same ale to pierwsze na pewno wolniejsze :dk: .
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 wrz 2022, o 22:52

HS65 występowały też jako MG (Metal Gears) ale te były tylko niewiele mocniejsze od plastików :P. Warto używać tych łamliwych orczyków (tarota?) zamiast białych.
Na Twoim miejscu dokupiłbym trzecie HS65 (może być MG, nawet jak pozostałe są HB) żeby nie inwestować za dużo w starą 450.

Jak zaczniesz latać to i tak przeskoczysz zaraz na łopaty 360 albo 380 a do nich i tak potrzebne będą mocniejsze serwa niż te których mowa.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 27 wrz 2022, o 07:12

mwx pisze:HS65 występowały też jako MG (Metal Gears) ale te były tylko niewiele mocniejsze od plastików :P. Warto używać tych łamliwych orczyków (tarota?) zamiast białych.
Na Twoim miejscu dokupiłbym trzecie HS65 (może być MG, nawet jak pozostałe są HB) żeby nie inwestować za dużo w starą 450.

Jak zaczniesz latać to i tak przeskoczysz zaraz na łopaty 360 albo 380 a do nich i tak potrzebne będą mocniejsze serwa niż te których mowa.


O to właśnie chodzi, że nie chcę już w niego wiele inwestować a zacząć latać bo póki co to leży sterta klamotów. Nie wiem czy to dobre podejście ale chcę ogarnąć temat na używkach a na modele nowe z wyższej półki przyjdzie czas jak się trochę nauczę. Plus jest taki, że zmuszam się poznać temat od podszewki bo lubię rzeźbić w ulepach a i poznam trochę terminologi. Model wyszedł naprawdę okazyjnie dołożyłem FBL, ZYX (którego swoją drogą nie mogę połączyć z win10 stąd to zjarane serwo) no i teraz te serwa więc jeszcze jest w granicach opłacalności. Raczej serw ani łopat już zmieniać nie będę bo chyba nie ma sensu pchać w to więcej kasy. Lepiej już chyba kupić jakiś współczesny model a ten pójdzie do warsztatowego muzeum na półkę.
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 27 wrz 2022, o 07:25

Łopaty pewnie będziesz :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 27 wrz 2022, o 07:36

haha trafna uwaga! :D Pewnie nie jeden komplet ...poleci. Symulator jakis masz? Bo bez tego to moze wolno i drogo isc nauka
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 27 wrz 2022, o 07:53

mwx pisze:Owszem, 1000 lotów ale to zupełnie inne serwa.

Te o których pisze Luki to zdaje się klony 65tek (chociaż nie mogę być pewny bo chyba coś pomieszał z numerkami). Kiedyś słyszałem że są dość awaryjne, ale to może jakiś mity.
Możesz mieć rację bo porównywalem ich parametry i są jota w jotę takie same, alzrc chyba dopuszczają wyższe napięcie zasilania ale na 4.8 i 6V mają taki sam udźwig i prędkość.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 27 wrz 2022, o 08:36

Luki38 pisze: Nie wiem czy to dobre podejście ale chcę ogarnąć temat na używkach a na modele nowe z wyższej półki przyjdzie czas jak się trochę nauczę.


To dość podchwytliwe. Z jednej strony używki można kupić dużo taniej, ale z drugiej trzeba mieć trochę doświadczenia żeby wiedzieć co poprawić po poprzednim użyszkodniku. Z trzeciej taka dobrze zajechana używka może wyjść drożej niż nówka :rotfl:

Tak czy inaczej używkę trzeba rozebrać i złożyć od zera.
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 27 wrz 2022, o 12:50

mwx pisze:
Luki38 pisze: Nie wiem czy to dobre podejście ale chcę ogarnąć temat na używkach a na modele nowe z wyższej półki przyjdzie czas jak się trochę nauczę.


To dość podchwytliwe. Z jednej strony używki można kupić dużo taniej, ale z drugiej trzeba mieć trochę doświadczenia żeby wiedzieć co poprawić po poprzednim użyszkodniku. Z trzeciej taka dobrze zajechana używka może wyjść drożej niż nówka :rotfl:

Tak czy inaczej używkę trzeba rozebrać i złożyć od zera.


Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wszystko sprawdziłem wydaje się być ok. Poskładam i będę dalej się martwić
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 27 wrz 2022, o 14:04

Luki38 pisze:
mwx pisze:HS65 występowały też jako MG (Metal Gears) ale te były tylko niewiele mocniejsze od plastików :P. Warto używać tych łamliwych orczyków (tarota?) zamiast białych.
Na Twoim miejscu dokupiłbym trzecie HS65 (może być MG, nawet jak pozostałe są HB) żeby nie inwestować za dużo w starą 450.

Jak zaczniesz latać to i tak przeskoczysz zaraz na łopaty 360 albo 380 a do nich i tak potrzebne będą mocniejsze serwa niż te których mowa.


O to właśnie chodzi, że nie chcę już w niego wiele inwestować a zacząć latać bo póki co to leży sterta klamotów. Nie wiem czy to dobre podejście ale chcę ogarnąć temat na używkach a na modele nowe z wyższej półki przyjdzie czas jak się trochę nauczę. Plus jest taki, że zmuszam się poznać temat od podszewki bo lubię rzeźbić w ulepach a i poznam trochę terminologi. Model wyszedł naprawdę okazyjnie dołożyłem FBL, ZYX (którego swoją drogą nie mogę połączyć z win10 stąd to zjarane serwo) no i teraz te serwa więc jeszcze jest w granicach opłacalności. Raczej serw ani łopat już zmieniać nie będę bo chyba nie ma sensu pchać w to więcej kasy. Lepiej już chyba kupić jakiś współczesny model a ten pójdzie do warsztatowego muzeum na półkę.
Też tak kombinowałem, aż kupiłem od Mirka gotowca M1 i oderwałem się od ziemi helikiem,a nie tylko zawis. Potem wziąłem używany ALZRC X360 od Kwiatka który był złożony z FBLem tylko podpiąłem odbiornik i dopiescilem ustawienia. Tym modelem pierwsze pętle i beczki oraz latanie nie tylko w lewo.
Rzeźbić to można zimą szkoda pogody na siedzenie w garażu i kombinowanie jak to złożyć.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron