Witam wszystkich helikomaniaków.

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 28 lip 2022, o 07:22

mikegsx400 pisze:No kurvix, pewnie, że chyba tak :rotfl:


Fajna! Czy taka maszyna jest dobra do nauki latania parapetami? :D Helikami juz troche umim
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 28 lip 2022, o 08:41

Hmm jest o tyle dobra, że super precyzyjna, lata jak po sznurku i jest przyklejona do powietrza, jak jesteś "z aparaturą urodzony" to czemu nie :D
Problem się tylko zrobił z dostępnością, nastik miał modele PA, a teraz już nie widzę.
Inna sprawa, że jak zaczniesz od razu od takiego, to ominiesz cała ścieżkę latania patałachami :P
A na pierwszy chyba jednak lepszy piankowy akrobat. Samolotki to jednak trochę inne statki powietrzne :)


Trochę zboczyliśmy z tematu powitalnego, ale trudno, niech się Bartek przyzwyczaja :lol:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lip 2022, o 09:15

Carson jak chcesz latać samolotami i zastanawiasz się nad akrobatem na pierwszy samolot, to zobacz co przerabia Adam12 z Zakopca.
Trochę się z tym poci... To nie jest tak, że się nie da, ale IMHO najlepsza droga to to nie jest.
A patałach to jest, przynajmniej jak dla mnie, samolot, który każdy powinien mieć na początku i potem powinien go mieć cały czas, niezależnie od tego co jeszcze ma we flocie.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 28 lip 2022, o 23:14

https://m.olx.pl/d/oferta/e-flite-ultim ... Q7vVH.html

Fajny samolotek w dobrej cenie :)
Zwłaszcza dla Carsona, na ambitny początek i aikusa, bo nie ma biplejna we flocie ;)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 29 lip 2022, o 07:13

Cena niby spoko, model spoko. Pytanie jak z częściami do niego. Jeżeli części nie ma, to za 500 nie będzie za bardzo chętnego.

Mike, jaki masz rozmiar śmigła w Twojej sztuce. Takie ładne, dżewianne... Model jest marki PA? Wygląda jak extra z dodatkowym płatem. Nie miałeś problemów z podwoziem? Cykniesz pls fotę, jak to jest w tym modelu rozwiązane?

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2022, o 07:28

SeKLeS pisze:Cena niby spoko, model spoko. Pytanie jak z częściami do niego. Jeżeli części nie ma, to za 500 nie będzie za bardzo chętnego.



Hehehehehe.... Widać, że nie latasz samolotami....
Jakie części byś potrzebował tak mniej więcej? Ślizgacz ogonowy? Belkę? Okucia? Może szpindel, albo koło główne...?
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Samoloty to naprawdę całkiem inny świat...

@Mike, samolot istotnie fajny, ale ja stwierdzam, że w pierwszej kolejności chcę bushplane. I trudno - Twinstar pójdzie na giełdę.
A potem się zobaczy... Może się znajdzie miejsce na biplane...
...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 29 lip 2022, o 08:03

Dokładnie tak, samoloty rządzą się swoimi prawami, ale dobrze mieć z tyłu głowy, że w razie czego można zmienić maskę silnika, skrzydło albo statecznik...
Silwuple: https://www.rc4max.com/samoloty-czesci/ ... p-efl16575

Śmigło mam 13/6.5, VOX, model jest PA, problemów z podwoziem póki co nie miałem, on ma tyyyle nośności że da się podejść niemal jak helikiem :D
Foto cykne jak dojadę do pracy, bo tam hangaruje.


Aikus, a Ty przecież miałeś Tundrę, poległa czy po prostu chcesz coś nowego?
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2022, o 08:22

Tundra, oczywiście, nadgryziona zębem czasu, ale ogólnie ma się dobrze, U Artji. Została podarowana :)
Pamiętasz może jak jeszcze za sezonu samochodowego Artja nią latał, a potem jeździł razem z samochodami ze zdjętymi skrzydłami:)

W sensie, no oczywiście to nie problem, mógłbym sobie wziąć z Garażu i polatać, ale ...
... chciałbym mieć nie-piankę, u siebie... Więc w sumie to tak jak mówisz - chciałbym coś nowego.

Co do części, niby tak, ale powiedzmy szczerze... Trochę tych różnych parapetów przewaliłem już przez swoje ręce, różne rzeczy się zdarzały i ... nie wiem czy chociaż raz dokupiłem choćby jedną część do samolotu.
Albo dorabiałem, albo olewałem i latałem bez, albo samolot szedł na złom (zdarzyło się w sumie ze dwa razy - raz, jak Gemini poległo w zderzeniu w powietrzu z Rawciowym kombatem, i drugi raz jak Bixler po prostu zakończył służbę).
....
Z tego też powodu, ponieważ chciałbym tę tendencję utrzymać, myślę dość mocno o kierunku budowy własnego modelu od zera. Koniec czegoś takiego jak problem z częściami - zrobiłem, rozwaliłem - trzeba zrobić znów i koniec.
ALBO ... kupić choćby kit, np. o taki:
https://www.amazon.com/GoolRC-Airplane- ... B07WYXF614
żeby ominąć etap wycinania wszystkiego ze sklejki, chociaż to by była w sumie jedna przyjemniejszych części roboty... ale to może i dobrze - to se moge zostawić na później, to czego się boje najbardziej to oklejanie tego wszystkiego tą folią...
... no ale jak kupię jakiegoś ultimate'a albo coś podobnego gotowego i coś pójdzie nie tak... cokolwiek ... przy lądowaniu wjadę skrzydłem w jakieś twarde badyle czy coś, to też mnie to czeka...
... a będzie łatwiej jak się najpierw nauczę to robić od zera.
No coż - konstrukcja - nowy etap...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 29 lip 2022, o 08:35

Pamiętam pamiętam, nie wiązałem tego z przekazaniem na stałe :) jasna sprawa.

Masz już coś konkretnego na oku? :D
Jaki rozmiar?
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2022, o 08:39

Rozmiar - standardowo, coś około 1,4 - 1,5 metra - tyle mi wejdzie na ścianę w dedykowane miejsce.
1,5 to absolutny max, jak będzie więcej to nie zamkną się drzwi od jednego pokoju, albo od drugiego, albo od obydwu...
... no albo samolot będzie musiał wisieć w stanie niezłożonym, co nie bardzo.


A tak w ogóle to ... kurde, sorry... jeszcze z łóżka pisałem tego posta o częściach i ... teraz dopiero widzę, że to Sekleś napisał... a ja myślałem, że Carson... Dlatego tak wyjechałem z tym lataniem tymi samolotami... Nie no ... bo Sekleś to przecież lata samolotami, owszem...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 29 lip 2022, o 10:01

Fakt, nie latam wcale z takich a nie innych przyczyn
Nie zmienia to faktu, że modele nadal mam i razem z nimi świadomość, że zdobycie niektórych części byłoby trudne i/lub kosztowne. Pomijam opcję odtworzenia metodami chałupniczymi, ponieważ z mojego indywidualnego punktu widzenia jest to po prostu niemożliwe (brak know how i czasu)

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2022, o 10:46

SeKLeS pisze:Fakt, nie latam wcale z takich a nie innych przyczyn

Z Twoim lataniem jest jak z graniem "Like a rolling stone" Boba Dylana przez Rolling Stonesów: Ostatnio nie, ale w ogóle tak:)

SeKLeS pisze: Nie zmienia to faktu, że modele nadal mam i razem z nimi świadomość, że zdobycie niektórych części byłoby trudne i/lub kosztowne. Pomijam opcję odtworzenia metodami chałupniczymi, ponieważ z mojego indywidualnego punktu widzenia jest to po prostu niemożliwe (brak know how i czasu)


No jo, no jo... Rozumi...
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 29 lip 2022, o 11:42

Ja zrezygnowałem z budowania modeli samolotów na jakiś czas. Mam nadzieję, że jeszcze z rok może dwa i powrócę. Chyba, że heliki mnie pochłoną bo do pokręcenia się po niebie nie potrzebują tyle miejsca i czasu.

Mam jeszcze bodajże 4 projekty rozgrzebane i leżakują w oczekiwaniu, jednym z nich jest coś na wzór Savage Bobber o planowanej rozpiętości 2,7 m.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 lip 2022, o 12:45

Kurde, właśnie!! W Garazu u Artji leżą przecież dwa samoloty od Ciebie do ulotnienia...
Leży myśliwiec, któremu tylko silnik trzeba wstawić i serwa no i taki górnopłat... z ogonem w postaci rury jak w heliku. W sumie, ... jakbym to poskładał to to by z powodzeniem mogło robić za bushplane... Tylko kółka temu dać odpowiednie, a kólka akurat mam. Od Rangera. Bo Ranger przyszedł z takimi bushplanowymi kólkami, ale to nie zdawało w nim egzaminu. On sobie dużo lepiej radzi zarówno ze startem jak i z lądowaniem na po prostu tym pojedynczym zwykłym szybowcowym kólku w środku kadłuba. Lotki są bardzo efektywne nawet przy małych prędkościach, więc wystarczy, że się bujnie po trawie i już mogę w pełni kontrolować, żeby skrzydłem nie przydarł...

Fajny samolot, naprawdę fajny!!

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości