77Hobby.pl - teraz także RC Heli

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 29 sty 2020, o 08:55

Niektórzy pewnie nas znają, ale chciałbym pokrótce przedstawić 77Hobby. Jesteśmy na rynku modelarskim od ponad pięciu już lat, specjalizując się w produktach FrSky.

https://77hobby.pl

Jako jedna z niewielu firm na świecie posiadamy status FrSky Premier Dealer. Nie tylko sprzedajemy FrSky, ale prowadzimy także specjalizowane forum, FAQ i Warsztat FrSky:

https://77hobby.pl/baza-wiedzy-pm-37.html

Być może znacie ten artykuł o konfiguracji heli w OpenTX:

https://forum.77hobby.pl/topic/214-open ... nie-tylko/

Dla naszych klientów bezpłatnie udostępniamy dedykowane wsparcie techniczne:

https://77hobby.pl/wsparcie-techniczne-pm-33.html

Od jakiegoś czasu planowaliśmy rozszerzenie asortymentu i cieszę się, że mogę dzisiaj ogłosić, że zdecydowaliśmy się na oferowanie produktów RC heli. Od jakiegoś czasu już mamy w ofercie Soko Heli Tool.

https://77hobby.pl/soko-heli-kit-p-286.html

Od dzisiaj włączamy kolejne linie produktowe. Na początek zestawy XLPower (MSH):

Obrazek

https://77hobby.pl/helikoptery-rc-c-49.html

Pracujemy intensywnie nad włączeniem produktów w kolejnych działach. W szczególności mamy już na stanie części XLPower, które w tej chwili wprowadzamy do sklepu. Równolegle będziemy włączali inne produkty, które także mamy już w magazynie: silniki, ESC, serwa, i wszystko inne co związane z heli – nie tylko XLPower. Jesteśmy zaawansowani w rozmowach z innymi dostawcami.

Z kodem HELITEAMPL-FEB2020 na zestawy XLPower oferujemy 7% rabatu. Kod ważny do końca lutego lub do wyczerpania zapasów magazynowych, dla użytkowników będących konsumentami.

Dodatkowo do odwołania, do każdego zamówionego u nas kitu XLPower, dodajemy kupon rabatowy dający 7% rabatu na trzy zakupy części do zakupionego kitu, ważny przez dwanaście miesięcy od daty zakupu (części są w trakcie wprowadzania, więc jeśli nie będzie ich jeszcze w sklepie w momencie zakupu, kupon doślemy później i będzie on ważny od daty dostępności części do danego modelu).

Zamówienia od 500 zł na terenie Polski dostarczamy za darmo, a 2% wydanych u nas pieniędzy można wydać na kolejne zakupy - https://77hobby.pl/system-punktow-pm-25.html

Pozdrawiam i zapraszam,
Michał.
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 29 sty 2020, o 21:22

Hmm części do protosów made by XLPower też będą?

Dziabnięte z Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 30 sty 2020, o 01:38

SeKLeS pisze:Hmm części do protosów made by XLPower też będą?


Jasne, będą części do wszystkich modeli. Do Protosa 380 mamy je już na stanie, a części specyficzne do Standard i Evo dojadą wkrótce.
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 8 maja 2020, o 16:09

Trochę nam to zajęło, ale w końcu większość części i akcesoriów jest dostępna w sklepie. Do wprowadzenia pozostały jeszcze kontrolery FBL i reszta części do Spectera 700. Ale to już bardziej dni niż tygodnie. Kolejne produkty i kategorie w drodze.

Od dzisiaj do odwołania obowiązuje promocja:

Obrazek

https://77hobby.pl/promocja-77heli-na-p ... -n-52.html
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 8 maja 2020, o 21:43

Jakie fbl będą w ofercie?

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 9 maja 2020, o 08:56

Na początek Spirit. Bardzo ładnie pracują z FrSky. Pełny support dla telemetrii i zmiany parametrów FBL przez radio.
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 4 lis 2022, o 12:03

Dla tych, co nie facebokowi - 77hobby.pl likwiduje działalność i sklep. Jedni może się z tego ucieszą, inni mniej, osobiście żałuję decyzji Michała z ekipą, bo jakby nie było byli jedynym w PL krajowym źródłem części do OMP-ów (no i samych modeli, choć akurat mój nie pochodzi z ich dystrybucji). Czy będzie to miało wpływ na dalsze losy, popularność i sprzedawalność "z drugiej ręki" OMP M2 i M1 w Polsce? - IMHO tak, a na razie można jeszcze uzupełnić zapasy części w dobrych cenach (nie tylko do OMP-ów, do XL-i dużych i małych także). A później, już niedługo... cóż... trzeba będzie płacić twarde Eurasy Finom (choć akurat dość rozsądnie się cenią) lub brać na Ali od Chińczyka.

Nie wiem jak wy, ale mam coraz to większe wrażenie, że przynajmniej w PL modelarstwo to nisza, a RC heli to coraz to większa nisza w niszy... :-(

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 4 lis 2022, o 12:28

Nie do końca się z tobą zgodzę, ponieważ sklep no: rc-heli.pl, rcforever.pl caly czas istnieją u istnieć podejrzewam będą ponieważ mają profesjonalne podejście do klienta, a sklep z tego wątku niestety nie I dlatego większość osób odpuściło sobie w nim zakupy ,kupując właśnie za granicami kraju .ot takie moje zdanie
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 598
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 4 lis 2022, o 13:24

Totalnie zgadzam się z Kubackim.
Przy zakupie pierwszego OMP miałem chęć kupić w 77hobby, ale w końcu kupiłem za granicą.
Podejście do klienta oziębłe, najlepiej tylko mailowo bez gadki i tyle.

Takie coś jak widać nie sprawdza się w naszym hobby, a spersonalizowane podejście jak ma RCforever widać opłaca się i trzyma stabilny biznes.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 4 lis 2022, o 13:50

Ja akurat doświadczenia z 77hobby miałem i mam dobre, może dlatego, że ominął mnie problem będący główną "kością niezgody", jak i nie kupowałem zbyt wiele części do OMP-a, bo udawało mi się go nie rozbijać zbyt często i zbyt mocno (jak dotąd popsułem tylko śmigiełko ogonowe, snapa, orczyk i dolną część ramy z prawej strony, no i zużyły mi się gumki w kabince, a trochę czasu już mam go w swoim hangarze i jest moim podstawowym heli na wyjazdy dalsze niż na "macierzyste" lotnisko :-) ). Tu chodzi raczej o tą możliwość zakupów części "nie za granicą", która to właśnie znika, chyba że Piotr lub Adam przejmą pałeczkę i wdrożą lub rozszerzą ofertę z częściami i modelami heli OMP-a w swoich sklepach, bo to, co jest obecnie wygląda nader skromnie. Zresztą po cichu na to liczę, bo jak napisał Michał na FB - "Rynek nie znosi pustki", a kupowanie w Finlandii jednak średnio mi się podoba (mimo tego, że mają praktycznie wszystko i od ręki, a ceny +/- takie same, jakie były w 77hobby bez "promocji", tyle że wyrażone w EUR).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 4 lis 2022, o 18:28

Piotr_T pisze:(...) Nie wiem jak wy, ale mam coraz to większe wrażenie, że przynajmniej w PL modelarstwo to nisza, a RC heli to coraz to większa nisza w niszy... :-(


Dzięki Piotr, nie miałem jeszcze czasu napisać tutaj, że zamykamy.

Co do opinii o sklepie - sam nie byłbym obiektywny, więc dam link do innego forum, gdzie zamieszczone opinie są zgoła odmienne:

https://pfmrc.eu/topic/51258-77hobbypl- ... ent=852576

a raczej diametralnie inne od tego, co napisał kubacki. Można by się zastanawiać skąd taka różnica. Być może niezadowolenie z faktu odrzucenia reklamacji problemu "kości niezgody" jak to ładnie nazwał Piotr? Choć tych przedmiotowych odrzuceń pamiętam ze... trzy, może cztery? Ale takie osoby najgłośniej krzyczą. Trudno, wszystkim nie dogodzisz.

Faktem jest, że rynek heli to nisza. Szczególnie w Polsce, gdzie przeciętny Kowalski nie może sobie pozwolić na wydanie kilku / kilkunastu tysięcy na model. Widać do po ilości 700 u nas vs gdziekolwiek indziej. Nie wiem jak u kolegów po fachu, ale w u nas obrót heli był marginalny, choć z przyzwoitymi marżami. Dlatego siła nabywcza czy moc "głosowania nogami" polskiego środowiska heli jest bliska zeru. Przynajmniej dla sklepu, który - tak jak 77Hobby - miał obroty generowane w zupełnie innych obszarach.

Napisałem parę niepopularnych słów, które pewnie nie wszystkim przypadną do gustu. 77Hobby jest zamykane z powodów osobistych, nie biznesowych. Ale inne sklepy mogą być bardziej zależne od Waszych wyborów. Dlatego doceniajcie i wspierajcie lokalne sklepy hobby. Tym bardziej, że często są one prowadzone jako działalność dodatkowa do etatu, jednoosobowo i w małej skali.
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 4 lis 2022, o 19:30

Ja osobiście dzięki dobrym materiałom informacyjnym w sklepie 77hobby zdecydowałem się na Frsky. Podobnie zrobili koledzy z naszej grupy modelarzy. Po roku mojego uzytkowania Frsky strzelił sobie w kolano systemem ACCESS i ogloszeniem że będą nowe odbiorniki i starsi uzytkownicy mają dokupić sobie nowe moduły za 400-450 zł. Potem pewna sytuacja z radiem x12 gdzie koledze "wylutował" się sam cały procek STM, spowodował że marka mocno straciła u nas. Modelarze ruszyli w kierunku bardziej markowych systemów jak Futaba czy Duplex. Mniej zamożni poszli w Radiomaster mający multiprotokoly oraz ExpressLRS na lorze. R9M też nie był hitem i dopiero Lora z ExpressLRS obudziła potencjał. Reasumując 77hobby kojarzył się głównie z Frskyem. Notowania Frsky lecą niestety w dół i wasze zamknięcie potwierdza ten fakt, że nie należy już polecać Frsky. U Was dostęp do czujników, odbiorników, części zapasowych był super. No szkoda.... :(
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 4 lis 2022, o 19:48

Po wprowadzeniu ACCESS / EthOS i Tandemów FrSky nigdy nie sprzedawał się tak dobrze. To co sprowadzamy z Tandemów i osprzętu ACCESS sprzedaje się na na pniu, szybciej niż byliśmy w stanie zamawiać w FrSky (limity produkcji). Zmienili target i teraz bardziej konkurują z Jeti, bynajmniej nie tanimi już radiami, a naprawdę wysoką jakością. Kto miał w ręku Tandema, to wie o czym mówię. Sam EthOS jest świetny i adresuje potrzeby wielu, dla których wejście w OpenTX było nie do przejścia. Odbiorniki (także dualne), czujniki, power boxy są nadal w dobrych cenach. Z czystym sumieniem poleciłbym teraz FrSky, choć być może z nieco innym targetem. I mogę napisać to obiektywnie, już prawie nie jako dealer FrSky :).
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 4 lis 2022, o 21:49

Mam zupełnie inne wrażenie czytając grupy. Ostatnio nawet jeden z developerow Frsky uaktywnił się na grupie expresslrs bo frsky chce uzyc expresslrsa ale w wersji starszej bez możliwości upgradu. Dziwne podejścia....
No ale życzę im jak najlepiej ;) Zaufanie się buduje przez wiele lat...u mnie niestety frsky pokazał się zwykłym chińczykiem który ma w nosie standardy oraz dbałość o klienta z kompatybilnością wsteczną. Firma typu kup Pan i sp..... Po 2 latach kup se nowe. Sam pracuje w Europejskiej firmie i jestem developerem oprogramowania, najważniejsza jest kompatybilność i dbanie o klienta... Chiny idą niestety ślepa droga: DJI, Frsky.....

Jestem naprawdę zaskoczony Twoim zdaniem że tandem i nowy system frsky jest taki popularny. Na ostatnim pikniku modelarskim gdzie ludzie byli z różnych stron Polski nie widziałem ani jednego tandema frsky - a modelarzy było naprawdę sporo. U droniarzy i helikarzy na popularnych grupach też nie... Ciekawe. Jednego Mirka znam z Tandem Chyba że już sprzedał ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 5 lis 2022, o 11:40

Nie napisałem, że Tandem i ACCESS są popularne, tylko że się bardzo dobrze sprzedają. Aby nasycić rynek zapewne musi upłynąć nieco więcej czasu. Co do braku kompatybilności wstecznej ACCESS to zupełnie nie rozumiem. Wydaje się, że powtarzany jest jakiś mit. Fakty są takie: ACCESS zapewnia kompatybilność wsteczną do ACCST D16, a do bardzo starych odbiorników D8 FrSky wypuścił moduły pasujące do nowych aparatur (do aparatur z gniazdami typu JR takie moduły były dostępne od zawsze). Do poprzednich modeli Horusów są dostępne moduły upgrade do ACCESS. Nie mam jednak zamiaru już nikogo przekonywać. Ciekawe dyskusje na ten temat prowadziłem tutaj:

https://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=581188#p581188
https://pfmrc.eu/topic/83304-frsky-accs ... ent-770529

Jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to może poczytać :).

Wracając do zakończenia działalności 77Hobby - poniżej info o wyprzedażach jakie przy tej okazji mamy:

Obrazek

Po ośmiu latach zamykamy 77Hobby. W związku z tym wyprzedajemy magazyn ze znacznymi rabatami:

35%
Helikoptery XL Power / MSH oraz mini-heli OMP Hobby

30%
Części zamienne heli
Łopaty główne
Łopatki ogonowe
Silniki
ESC
Serwomechanizmy heli

30%
Kontrolery FBL i osprzęt Spirit System

40%
Kamery i osprzęt RunCam

Oczywiście rabaty obowiązują do wyczerpania stanów magazynowych. Warto pomyśleć o zrobieniu zapasów części heli, kupnie modelu helikoptera OMP Hobby lub XL Power / MSH, czy kamer FPV RunCam. Lepszej okazji na pewno nie będzie, a najlepsze "kąski" są już wykupywane.

Domena, sklep 77Hobby oraz stany magazynowe hurtem są na sprzedaż. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem e-mail oferty@77hobby.pl

Dziękujemy za osiem lat zaufania i życzymy by modelarskie hobby sprawiało wiele frajdy. Mamy nadzieję, że mogliśmy się do tego w jakimś stopniu przyczynić :).

Zespół 77Hobby - https://77hobby.pl
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 lis 2022, o 07:54

Co do samego frsky akurat mam dobre doświadczenia z obsługą klienta. Jak kiedyś rozwaliłem odbiornik i napisałem do nich co mam dolutowac bo chyba coś odpadło, odpisali żebym im go wysłał na oględziny do Chin. Poszły w kopercie za grosze a po miesiącu wrócił od nich nowy .

Żadnych pytan, win, paragonów.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 lis 2022, o 09:21

To chyba trochę zależy od tego na kogo się tam trafi w tych różnych firmach i od jego humoru.
CAłkiem niedawno wspominałem gdzieś wzorowe, wręcz powyżej wszelkich oczekiwań zachowanie HK przy pewnej drobnej reklamacji dotyczącej uszkodzonej w transporcie kabinki - uszkodzone były tylko kabinki, zwrócili kasę za wszystko i potwierdzili, że tak ma być. TO było miłe, ale niezależnie od tego, że o HK mam podobne zdanie jak Ty o FrSky, nie sądzę, żeby to był standard. To jest raczej .... taki ... wytrysk dobroci, który czasem się zdarza :)
(tym nie mniej - to dobrze, że się zdarza).

Miru!! Fajnie, że jesteś! :D
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 15 sty 2023, o 06:52

Jeśli chodzi o FrSky, to życie nie lubi próżni, i jest kolejny przedstawiciel tej firmy w Zielonej Górze modele24.pl
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości