Edge i Open TX, ADC filter...

Jaki wybrać, o co kaman...
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 6 kwie 2023, o 22:25

Od początku posiadania mojego radiomastera tx16s mk2 miałem mieszane odczucia w locie. Źle mi się latało, model był jakiś akresywny, dziwnie reagował na ruchy drążków.
Wraz z Krzyśkiem próbowaliśmy rozwiązać zagadkę tego nadajnika, jak i WSZYSTKICH NADAJNIKÓW NA EDGE TX oraz OPEN TX. Pożyczyłem Krzyśkowi również swojego tx16, i również miał takie same wrażenia.

A ja dostałem na testy graupnera mx20. No i bajka. Latało mi się na nim świetnie.
No i teraz rozkmina, dlaczego lata mi się lepiej na nadajniku któte ma 15 lat, niż nadajniku na hallach, nowością na rynku.
Model dużo bardziej precyzyjny (mx20), mniej narwisty w powietrzu, słucha się drążków, no po prostu bez porównania!

Okazuje się że edge tx jak i open tx posiada w ustawieniach jako default włączone filtry sygnału ADC. Co daje , że i nadajnik nam nakłada swoje filtry, jak i sam brain, wszystko głupieje i ......
Po wyłączeniu filtrowania sygnału (ADC filter) model zachowuje się świetnie, pełna kontrola, tak jak powinno być.
Spróbujcie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 8 kwie 2023, o 08:23

@msheli, jak miałeś okazję się przekonać na własnym przykładzie, że wiedza to potęga.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2023, o 14:01 przez gumi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 8 kwie 2023, o 12:36

Dzięki kolegom którzy mają coś sensownego do powiedzenia, się tego dowiedziałem ;)
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 8 kwie 2023, o 13:48

Czytałem, że EdgeTX ma jakby gęściej obłożone gimbale. Rozumiem to tak, że ruch drążka wysyła więcej impulsów do do procesora nadajnika. Już przy Taranisie i symulatorze widoczna była różnica. Model zachowywał się jakby płynniej niż na opentx.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam

Wróć do „Ogólnie o nadajnikach i odbiornikach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron