T-Rex 450

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 26 kwie 2011, o 06:59

Wersję "a" mam sam (pochodzenie gogo.rc z ebay) z duuużym nalotem, sprawdza się. Wesja "c"-KDS Q bardzo mi się podoba.
Piotrek
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 26 kwie 2011, o 08:46

Wybralbym wersje 2 . 3 bylaby najlepsza gdyby dali jeszcze jedno podparcie/ramie na gore slizgacza...tak jak w Gaui 255 i X7 - IMO najlepsze ogony jakie chyba istnieja. (o X7 mowie w ciemno)

Obrazek
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 26 kwie 2011, o 21:38

W nawiązaniu do tego wątku (http://www.heli-team.pl/forum/viewtopic.php?f=71&t=1063) postanowiłem zrobić relację z montażu helika. Właściwie nie tyle chodzi o montaż 450PRO (bo info na ten temat jest po uszy), ale o jakość wykonania ALZRZC przy okazji montażu ww.

Ponieważ z jednej strony nie mogę się doczekać na elektronikę, a z drugiej z tą jakością w ALZRC jest różnie zdecydowałem, że najpierw rozbiorę śmiglaka do ostatniej śrubki, potem go złożę i dopiero jak uznam, że mechanicznie wszystko jest git to dołożę elektronikę i ulotnię. Dodam tylko, że już na samym początku okazało się, że jest to warunek absolutnie konieczny aby potem bezpiecznie latać.

Żeby był porządek będę dzielił wątek na odrębne posty-części. Postaram się także uzupełniać dane o dodatkowych kosztach jakie poniosłem (poza ceną kit’u oraz blink-blink).

Extra wydatki:
- wałek ogonowy Align (SH)
- szpindel Align (SH)
- wał główny Align (SH)
- elementy ramiki flybara (SH)
- mod sterowania ogonem (np. [url]http://www.myrcmart.com/rcx450cg076-dualpush-tail-pitch-assemble-p-3419.html[\url])

Mam nadzieję, że wystarczy mi konsekwencji i cierpliwości…

Zanim zacznę na początek Wieś Coast Customs… zobaczcie sami… hand made… :rotfl:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 maja 2011, o 21:57 przez jedrus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 26 kwie 2011, o 22:32

Jako, że ten element budził moje największe wątpliwości (z powodu dużych luzów) od niego zacząłem. Pamiętacie jak pisałem, że wałek jest krzywy – otóż nie jest !!! Ale po kolei.

PIERWSZA śrubka której się dotknąłem… ukręcona. Myślałem, że mnie #$%%@##% strzeli… Chodzi o śrubę od ramiona okucia łopatki ogonowej.

Obrazek

Obrazek

Tak przy okazji – jakieś pomysły jak to wykręcić???

Uwagi generalne są takie, że po pierwsze na niektórych gwintach był klej a na innych nie (nie wiem, po co tak robić – albo wszystko, albo nic, a tak to ni w pięć ni w dziesięć - tylko się człowiek irytuje), a po drugie śruby mocujące okucia do hub’a były a i owszem klejone. Tyle tylko, że były również masakrycznie zatłuszczone, więc klej gówno trzymał. Trzeba to wszystko wyczyścić i zrobić jak trzeba.

Obrazek


Generalnie luzy, luzy i jeszcze raz luzy. Niby nieduże, ale w wielu miejscach i to się na siebie nakłada. Mosiężne elementy są tycio za duże, kulka od ramienia troszkę za mała, wałek minimalnie mniejszy niż Aligna, itp., itd. W połączeniu z przeciętnym (pod względem luzów) oryginałem daje to słaby efekt końcowy.

Zasadniczo decyzja podjęta – sterowanie ogona od KDS SV, hub z ukuciami od KDS Q, łożyska wałka od Aligna podobnie jak zębatki i sam wałek. Reszta zostaje…

Trochę fotek:

Rozebrana skrzynka na części pierwsze
Obrazek


Porównanie wałków i zębatek. Wałek ALZRC jest minimalnie cieńszy, a na dodatek powierzchnia chropowata. Nie wspomnę o jakości odwiertu na pchełkę...
Obrazek


Mimo, iż plastik zębatek w ALZRC wygląda dobrze to jednak uzębienie zdecydowanie inne...
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ślizgacz z fabrycznie przekręconym gwintem w plastikowym elemencie, do którego jest dokręcana śrubka mocująca kulkę. Trzeba by użyć CA... Ponadto mosiężny element ślizgacza mógłby być lepiej dopasowany do wałka.

Obrazek

Obrazek


Te tulejki/plastiki także generują luzy

Obrazek


Na tej kulce też spore luzy - jest ewidentnie za mała.

Obrazek


Taka pasuje lepiej i gdybym miał wykorzystać elementy ALZRC to właśnie taką bym dał.

Obrazek

Obrazek


Dziwny napis, co? Tak mi kołacze pewna spiskowa myśl, że cały ten ogonek dość marnej jakości wyprodukował ktoś inny, albo to są jakieś odpady produkcyjne czy %&^&*& wie co...

Obrazek


Hub...

Obrazek

...który ma niecentralnie wywiercone otwory na śruby mocowania okuć a gwinty upaprane smarem :gas:

Obrazek


Na deser - łożyska wałka (MR83ZZ, 3x8x3mm), które są otwarte :kopara: Wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek


A powinny tak:

Obrazek


IMHO powinny wyglądać podobnie jak te większe od zębatki

Obrazek


Na dodatek mają niecentryczną część wewnętrzną która powoduje wrażenie krzywego wałka o którym wspominałem na samym początku... MASKRA !!!

Obrazek


No i na koniec wgląd w upgrade sterowania ogonem, który miałem na stanie. Też jest trochę luzu, ale...

Obrazek


...myślę, że minimalne zeszlifowanie tej podkładki rozwiąże problem

Obrazek

CDN.
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 26 kwie 2011, o 22:57

Co do ukręconej śruby - może da się ją wypchnąć wkręcając kolejną z drugiej strony. Jak nie to tylko wiertarka stołowa, imadło i malutkie wiertełko na lewych obrotach, z opcjonalnym jednoczesnym podgrzewaniem.

No a te łożyska masakra, nawet pomijając niecentryczność po chwili zajdą syfem i będą robić gigantyczne opory.
Piotrek
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 27 kwie 2011, o 07:47

Musze powiedzieć Jędruś że podziwiam się za odwage :nw: ... skoczyć na głęboką wodę bez zbadania dna :wall: ...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 27 kwie 2011, o 18:58

Ramotny pisze:Musze powiedzieć Jędruś że podziwiam się za odwage :nw: ...
Ja wiem - my Ciebie też :vhappy:


A tak, na poważnie to bez przesady. W końcu to nie jakiś majątek i tylko 450ka. Zawsze korciło mnie kupić klona i zobaczyć na własne oczy jak to naprawdę z nimi jest. Pojawiła się taka nowość... i ktoś musiał być pierwszy :rotfl: No risk no fun jak mawiają Rosjanie :P

A wracając do tematu - porównanie łożysk - Align vs. ALZRC. Ciekawe czy zgadniecie, które są które :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 27 kwie 2011, o 19:50

Bierz to, co jest najbardziej skomplikowane. Nie umiem wytłumaczyć, czemu, po co i dlaczego, ale fajnie mieć coś skomplikowanego w heliku. Nawet jak nie działa dobrze, to możesz powiedzieć, że jest to tak wyrafinowane, że reszta osprzętu tego nie ogarnia, dlatego nie działa jak powinno.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 27 kwie 2011, o 19:56

Zamówniony nr 2. (szczególnie, że na HF ktoś ostatnio pisał, że #3 nie jest "plug&play" a nr 2 widziałem osobiście na T450PRO Aligna)

Dzięki
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 27 kwie 2011, o 20:37

jedrus podaj linka do upgrade nr 2. Sam sobie takie cos zamowie w moim pro. Az dziwne, ze align w wersji pro tego nie zastosowal. Moj ogon narazie dziala sprawnie, ale mysle ze to kwestia czasu. Popychac gietki jest, ze nawet mysle o popychaczu weglowym.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 27 kwie 2011, o 21:02

Nr 2 kupisz wszedzie gdzie masz części do KDS SV. To jest standardowe sterowanie ogona w KDS :kopara:

Ja zamówiłem tu: http://www.myrcmart.com/kds1135-tail-pi ... -2420.html

BTW - popychacz węglowy kupiłem tu: http://www.ac-rc.com/product_info.php?c ... cnqu78lod4
Obrazek

Przyszedł na długo przed kitem ALZRC :mrgreen:
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 27 kwie 2011, o 21:28

Ten patent KDS zamowilem no i popychacz. Czy do niego beda jakies prowadnice, czy bez prowadnic ??
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 27 kwie 2011, o 23:22

Kowal pisze:Bierz to, co jest najbardziej skomplikowane. Nie umiem wytłumaczyć, czemu, po co i dlaczego, ale fajnie mieć coś skomplikowanego w heliku. Nawet jak nie działa dobrze, to możesz powiedzieć, że jest to tak wyrafinowane, że reszta osprzętu tego nie ogarnia, dlatego nie działa jak powinno.
:vhappy: :vhappy: :vhappy: :rotfl:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Qugar_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 98
Rejestracja: 27-02-2010
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Qugar_ » 27 kwie 2011, o 23:28

Jeżeli kupiliście skrzynki od wersji SV to wam pasek nie będzie pasił :( zapomniałem , :masakra: jest za długi o 5 cm, skrzynka od wersji C ma pasek taki jaki powinien być w rex-ach i tym podobnych.
KDS 450SV
EasyGlider PRO
Futaba T8FG
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 27 kwie 2011, o 23:47

Qugar_ pisze:Jeżeli kupiliście skrzynki od wersji SV to wam pasek nie będzie pasił :(
Wielce Szanowny Kolego Qugar, my z Kolegą Karolem mamy wersje PRO TT. Więc kupujemy sam ślizgacz. A co nie stać nas :rotfl2: :rotfl: :vhappy:


karol pisze:Ten patent KDS zamowilem no i popychacz. Czy do niego beda jakies prowadnice, czy bez prowadnic ??
IMHO bez prowadnic
Awatar użytkownika
sqymon
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 28-04-2010
Lokalizacja: Poznań / Wągrowiec
Podziękowano: 2 razy

Postautor: sqymon » 28 kwie 2011, o 16:50

zawiodłem sie na tym ALZRC... :(

myslałem ze jakosciowo bedzie wydglądać to mniej wiecej w tej hierarchii: HK -> CX -> ALZRC -> Align
a tu z tego co opisujesz to jest: ALZRC -> HK -> CX -> Align :wall:
HK450 V2 - szuka mocy: Typhoon 2218H -> Align 430L -> TP 2415-07T -> Turnigy 450/500 H2223
HK-6X 2,4GHz

Łopaty do góry
_________________
heli eventy - www.rcspot.pl
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 kwie 2011, o 18:50

sqymon pisze:zawiodłem sie na tym ALZRC... :(

myslałem ze jakosciowo bedzie wydglądać to mniej wiecej w tej hierarchii: HK -> CX -> ALZRC -> Align
a tu z tego co opisujesz to jest: ALZRC -> HK -> CX -> Align :wall:


No , ale wezmy tez pod uwage i sama firme. Czy to rc711, czy alzrc. Napisali bezczelnie takie pierdoly na stronie, ze robia czesci o jakosci aligna. Jak oni tak mogli. Nasze srodowisko jest specyficzne. Takie lipy sa szybko wykrywane. Tu nie wcisnie sie ipoda i napisze , ze jest najlepszy. Bezczelnosc. No i szkoda, ze zrazaja i wpedzaja modelarzy w problemy

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 28 kwie 2011, o 21:08

sqymon pisze:...a tu z tego co opisujesz to jest: ALZRC -> HK -> CX -> Align :wall:
A gdzie Tarot?

Jedrus a widziałeś podobny wątek na RC Groups? Coś mam takie wrażenie że załapałeś się na jakąś dobitkę na szybko z drugiego sortu bo pierwsza partia prawdziwego ALZRC się skończyła... Tak jak to ten gostek opisuje (specjalnie upraszczam cały wątek do jednego posta) to kolejność byłaby Align -> Tarot -> ALZRC -> inne klony. Co ciekawe innych narzekań na forach też specjalnie nie ma więc chyba pech albo jakiś układ antypolski... :mrgreen:
Piotrek
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 28 kwie 2011, o 22:43

Czytałem ten wątek (i inne w temacie) kilka razy zanim zdecydowałem się na ALZRC. Szczerze mówiąc to z powodu tego właśnie wątku ostatecznie się na niego zdecydowałem. Być może jest jak piszesz... ale nie wiem czy tak do końca...

Zwróć proszę uwagę na jedno ze zdjęć z jego realcji:

Obrazek

Gość pisze, że zębatki są super, malina no i nawet lepsze niź Align... a ja twierdzę co innego i pokazuje to na zdjęciu z dużym zbliżeniem gdzie moja zębatka ALZRC wygląda dokładnie tak samo jak jego, ale jednak zupełnie inaczej niż Aligna... Jego wałek ogonowy też zdaje się jest taki jak mój... itp. itd.

Obrazek

Inna sprawa, że mam wrażnenie, że pozostałe elementy helika (poza ogonem) są OK, z tym, że jeszcze do nich nie doszedłem ze szczegółową inspekcją a ten ogonek faktycznie lewy jakiś taki jest :mrgreen:
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 29 kwie 2011, o 15:25

edek pisze:Wybralbym wersje 2 . 3 bylaby najlepsza gdyby dali jeszcze jedno podparcie/ramie na gore slizgacza...tak jak w Gaui 255 i X7 - IMO najlepsze ogony jakie chyba istnieja. (o X7 mowie w ciemno)
Tak to chyba będzie wyglądało w X7:

Obrazek

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości